Pozew Ripple (XRP): dlaczego apelacja jest "mało prawdopodobna"

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lipca 2023
ikona autora biały
ripple xrp

W ubiegły czwartek sędzia orzekł, że tokeny XRP firmy Ripple nie kwalifikują się jako papiery wartościowe. Przynajmniej wtedy, gdy XRP są przedmiotem obrotu na giełdach kryptowalut. To wielkie zwycięstwo dla Ripple, ale teraz pozostaje pytanie, czy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zakwestionuje to orzeczenie. Według znanej inwestorki venture capital Kathryn Haun, taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.

SEC chce zamieszania w kryptowalutach

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, spekulował już w ten weekend, że nowy proces odwoławczy może zająć lata. Kathryn Haun, założycielka Haun Ventures i członek zarządu Coinbase, również skomentowała sytuację za pośrednictwem Twittera.

Według Haun, dopiero okaże się, czy SEC w ogóle złoży apelację. Powodem jest motywacja Komisji. Odwołanie sugerowałoby, że SEC chce jasności legislacyjnej, a według Hauna właśnie tego SEC nie chce. Zamiast tego, aby przeciwdziałać adopcji kryptowalut, SEC chce zamieszania, pozostawiając inwestorów instytucjonalnych na uboczu.

"Wszystko jest możliwe, ale natychmiastowe odwołanie wydaje się mało prawdopodobne. [SEC] musiałaby wówczas zwrócić się do sądu o podzielenie tej decyzji, a jestem sceptyczna co do tego, że SEC faktycznie chce jasności prawnej. Komisja czerpie korzyści z obecnego zamieszania, a przegrana w apelacji tylko zagroziłaby jej całemu planowi. Byłabym więc zaskoczona, gdyby SEC odwołała się teraz".

Jako członek zarządu Coinbase Haun nie jest jednak bezstronna w tej kwestii. Podobnie jest oczywiście z dyrektorem generalnym Ripple, Garlinghousem, który niedawno wydał podobne oświadczenie na temat niejasności regulacyjnych:

"Wiedzieli, że jest zamieszanie. Robili rzeczy wyłącznie po to, by zwiększyć to zamieszanie. SEC wolała władzę i politykę od dobrego zarządzania i zapewniania jasnych przepisów".

Bitwa o Ripple jeszcze się nie skończyła

Chociaż orzeczenie sędziego jest świetną wiadomością dla inwestorów XRP, sprawa sądowa jeszcze się nie skończyła. Podczas gdy sędzia orzekł, że XRP nie jest papierem wartościowym w sprzedaży wtórnej, orzekł również, że Ripple naruszył prawo papierów wartościowych, sprzedając XRP bezpośrednio instytucjom. Na razie nie wiadomo więc, czy i kiedy SEC zakwestionuje decyzję sądu.

Ponadto bitwa między SEC a sektorem kryptowalut z pewnością się nie skończyła. Na przykład sama giełda kryptowalut Coinbase jest również uwikłana w proces sądowy z komisją. Amerykański bank JPMorgan już stwierdził, że orzeczenie sądu jest bardzo przydatne dla Coinbase w jego pozwie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram