Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2022
ikona autora biały
coinbase wallet

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase.

Coinbase Wallet został uruchomiony w 2018 roku i zdołał stać się jednym z najlepszych rozwiązań self-custody dostępnych obecnie na rynku.

Niektóre z jego cech obejmują, ale nie ograniczają się do:

  • W pełni rozwinięta aplikacja mobilna
  • Wsparcie dla głównych kryptowalut, które nie są kompatybilne z EVM (Bitcoin, Dogecoin, Ripple itp.)
  • Możliwość szybkiego i łatwego transferu aktywów z giełdy Coinbase
  • Rampa fiat on-ramp we wszystkich 86 krajach, w których działa Coinbase

W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej, jak skonfigurować Coinbase Wallet jako rozszerzenie przeglądarki i na smartfonie.

Coinbase Wallet jako rozszerzenie przeglądarki

Dla tych z Was, którzy preferują interakcję z ogromnym światem Web3 za pośrednictwem komputera, instalacja Coinbase Wallet jako rozszerzenia do przeglądarki jest najbardziej logicznym wyborem.

Aby to zrobić, należy zainstalować rozszerzenie Coinbase Wallet z Chrome Web Store. Zachowaj szczególną ostrożność i zawsze trzy razy sprawdzaj linki, z których pobierasz rozszerzenie.

Jedyny oficjalny link do Chrome Web Store dla rozszerzenia Coinbase Wallet znajduje się tutaj.

Po wejściu na stronę docelową wystarczy kliknąć przycisk "Dodaj do Chrome" i potwierdzić instalację.

Z tego miejsca masz dwie opcje:

  1. Utwórz nowy portfel
  2. Zaimportuj istniejący portfel

Jak utworzyć nowy portfel?

Zobaczmy najpierw, jak utworzyć nowy portfel. Jak tylko klikniesz na niebieski przycisk, zostaniesz poproszony o utworzenie nazwy użytkownika. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli Cię znaleźć i wysyłać Ci kryptowaluty.

Pamiętaj, że nie będziesz mógł już zmienić swojej nazwy użytkownika!

Gdy będziesz zadowolony z wyboru, kliknij "submit". Teraz otrzymasz 12 słów, które należy wpisać w polu "seed phrase". Upewnij się, że zapisujesz je w takiej kolejności, w jakiej się pojawiają, sprawdź każdą literę i przechowuj je w bezpiecznym miejscu. Utrata tej frazy oznacza, że nie będziesz miał dostępu do swoich kryptowalut i ani Coinbase, ani nikt inny nie może zrobić nic, aby je odzyskać.

Jak tylko to zrobisz, jesteś gotowy do dalszych działań. Następnym krokiem jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dodana przez Coinbase Wallet, aby upewnić się, że poprawnie zapisałeś frazę seed.

Zobaczysz kilka zakodowanych słów i będziesz musiał kliknąć na pierwsze i ostatnie słowo z frazy seed.

Następnie musisz wpisać silne i bezpieczne hasło. Zaleca się użycie małych i wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Wszystko powinno wyglądać w następujący sposób:

Aby sprawdzić swój adres, po prostu najedź kursorem na swoją nazwę w górnym rogu. W tym miejscu zobaczysz zarówno swój adres w sieci Ethereum, jak i Solana.

Aby zasilić swój Coinbase Wallet, możesz wysłać tokeny na te adresy z dowolnego innego portfela. Możesz też dodać środki za pośrednictwem Coinbase Pay.

Jak zimportować istniejący portfel?

Dla tych z Was, którzy już posiadają portfel, ale jest to portfel inny niż Coinbase Wallet, łatwo jest go zaimportować i otrzymać dostęp do swoich środków.

Wszystko, co musisz zrobić, to mieć dostęp do swojej tajnej frazy odzyskiwania (fraza seed) dla tego innego portfela. Tak więc, na przykład, jeśli masz portfel MetaMask, który chcesz zaimportować do Coinbase Wallet, trzeba będzie wprowadzić 12 słów wygenerowane przez MetaMask podczas jego zakładania.

Gdy to zrobisz, będziesz musiał wybrać nazwę użytkownika i utworzyć hasło.

Istnieje także możliwość importu innych portfel, takich jak:

  • Phantom Wallet
  • Solflare Wallet
  • Trust Wallet
  • Ledger

Aplikacja mobilna Coinbase Wallet

Korzystanie z aplikacji mobilnej jest tak samo proste. Najpierw trzeba będzie ją pobrać: użyj Apple App Store lub Google Playstore, w zależności od tego, czy używasz iPhone'a czy urządzenia z systemem Android.

Od tego momentu kroki są bardzo podobne do opisanych powyżej.

Jeśli chcesz utworzyć nowy portfel, musisz najpierw ustawić kod PIN lub włączyć funkcję biometryczną. Po wykonaniu tych czynności należy wpisać hasło dostępu do portfela.

Jeśli chcesz zaimportować istniejący portfel, możesz po prostu wykonać kroki opisane powyżej, ponieważ są one podobne.

Z aplikacji mobilnej Coinbase Wallet można łatwo wysyłać i odbierać kryptowaluty. Możesz również połączyć swoje konto Coinbase, aby szybko i bezpiecznie przesyłać aktywa.

Aplikacja mobilna pozwala również na handel różnymi kryptowalutami poprzez zintegrowaną aplikację DEX. Dzięki temu dostęp do różnych aktywów jest łatwy i szybki.

Istnieje również zakładka NFT, która pozwala na nawigację po kolekcji różnych niewymiennych tokenów.

To już prawie wszystko, co musisz wiedzieć o konfiguracji portfela Coinbase. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, można rozpocząć interakcję z różnymi aplikacjami Web3, które wymagają połączenia z portfelem self-custody.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram