Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2022
ikona autora biały
coinbase wallet

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase.

Coinbase Wallet został uruchomiony w 2018 roku i zdołał stać się jednym z najlepszych rozwiązań self-custody dostępnych obecnie na rynku.

Niektóre z jego cech obejmują, ale nie ograniczają się do:

  • W pełni rozwinięta aplikacja mobilna
  • Wsparcie dla głównych kryptowalut, które nie są kompatybilne z EVM (Bitcoin, Dogecoin, Ripple itp.)
  • Możliwość szybkiego i łatwego transferu aktywów z giełdy Coinbase
  • Rampa fiat on-ramp we wszystkich 86 krajach, w których działa Coinbase

W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej, jak skonfigurować Coinbase Wallet jako rozszerzenie przeglądarki i na smartfonie.

Coinbase Wallet jako rozszerzenie przeglądarki

Dla tych z Was, którzy preferują interakcję z ogromnym światem Web3 za pośrednictwem komputera, instalacja Coinbase Wallet jako rozszerzenia do przeglądarki jest najbardziej logicznym wyborem.

Aby to zrobić, należy zainstalować rozszerzenie Coinbase Wallet z Chrome Web Store. Zachowaj szczególną ostrożność i zawsze trzy razy sprawdzaj linki, z których pobierasz rozszerzenie.

Jedyny oficjalny link do Chrome Web Store dla rozszerzenia Coinbase Wallet znajduje się tutaj.

Po wejściu na stronę docelową wystarczy kliknąć przycisk "Dodaj do Chrome" i potwierdzić instalację.

Z tego miejsca masz dwie opcje:

  1. Utwórz nowy portfel
  2. Zaimportuj istniejący portfel

Jak utworzyć nowy portfel?

Zobaczmy najpierw, jak utworzyć nowy portfel. Jak tylko klikniesz na niebieski przycisk, zostaniesz poproszony o utworzenie nazwy użytkownika. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli Cię znaleźć i wysyłać Ci kryptowaluty.

Pamiętaj, że nie będziesz mógł już zmienić swojej nazwy użytkownika!

Gdy będziesz zadowolony z wyboru, kliknij "submit". Teraz otrzymasz 12 słów, które należy wpisać w polu "seed phrase". Upewnij się, że zapisujesz je w takiej kolejności, w jakiej się pojawiają, sprawdź każdą literę i przechowuj je w bezpiecznym miejscu. Utrata tej frazy oznacza, że nie będziesz miał dostępu do swoich kryptowalut i ani Coinbase, ani nikt inny nie może zrobić nic, aby je odzyskać.

Jak tylko to zrobisz, jesteś gotowy do dalszych działań. Następnym krokiem jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dodana przez Coinbase Wallet, aby upewnić się, że poprawnie zapisałeś frazę seed.

Zobaczysz kilka zakodowanych słów i będziesz musiał kliknąć na pierwsze i ostatnie słowo z frazy seed.

Następnie musisz wpisać silne i bezpieczne hasło. Zaleca się użycie małych i wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Wszystko powinno wyglądać w następujący sposób:

Aby sprawdzić swój adres, po prostu najedź kursorem na swoją nazwę w górnym rogu. W tym miejscu zobaczysz zarówno swój adres w sieci Ethereum, jak i Solana.

Aby zasilić swój Coinbase Wallet, możesz wysłać tokeny na te adresy z dowolnego innego portfela. Możesz też dodać środki za pośrednictwem Coinbase Pay.

Jak zimportować istniejący portfel?

Dla tych z Was, którzy już posiadają portfel, ale jest to portfel inny niż Coinbase Wallet, łatwo jest go zaimportować i otrzymać dostęp do swoich środków.

Wszystko, co musisz zrobić, to mieć dostęp do swojej tajnej frazy odzyskiwania (fraza seed) dla tego innego portfela. Tak więc, na przykład, jeśli masz portfel MetaMask, który chcesz zaimportować do Coinbase Wallet, trzeba będzie wprowadzić 12 słów wygenerowane przez MetaMask podczas jego zakładania.

Gdy to zrobisz, będziesz musiał wybrać nazwę użytkownika i utworzyć hasło.

Istnieje także możliwość importu innych portfel, takich jak:

  • Phantom Wallet
  • Solflare Wallet
  • Trust Wallet
  • Ledger

Aplikacja mobilna Coinbase Wallet

Korzystanie z aplikacji mobilnej jest tak samo proste. Najpierw trzeba będzie ją pobrać: użyj Apple App Store lub Google Playstore, w zależności od tego, czy używasz iPhone'a czy urządzenia z systemem Android.

Od tego momentu kroki są bardzo podobne do opisanych powyżej.

Jeśli chcesz utworzyć nowy portfel, musisz najpierw ustawić kod PIN lub włączyć funkcję biometryczną. Po wykonaniu tych czynności należy wpisać hasło dostępu do portfela.

Jeśli chcesz zaimportować istniejący portfel, możesz po prostu wykonać kroki opisane powyżej, ponieważ są one podobne.

Z aplikacji mobilnej Coinbase Wallet można łatwo wysyłać i odbierać kryptowaluty. Możesz również połączyć swoje konto Coinbase, aby szybko i bezpiecznie przesyłać aktywa.

Aplikacja mobilna pozwala również na handel różnymi kryptowalutami poprzez zintegrowaną aplikację DEX. Dzięki temu dostęp do różnych aktywów jest łatwy i szybki.

Istnieje również zakładka NFT, która pozwala na nawigację po kolekcji różnych niewymiennych tokenów.

To już prawie wszystko, co musisz wiedzieć o konfiguracji portfela Coinbase. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, można rozpocząć interakcję z różnymi aplikacjami Web3, które wymagają połączenia z portfelem self-custody.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram