Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2024
ikona autora biały
portal w binance launchpool

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL.

Strona główna PORTAL: portalgaming.com

Portal na Binance Launchpool

Między 22 lutego o godzinie 00:00 UTC a 28 lutego o godzinie 23:59 UTC użytkownicy będą mogli zarabiać tokeny Portal (PORTAL) na Binance po prostu stakując BNB lub FDUSD. Stakowane monety można wypłacić w dowolnym momencie, a nagrody w tokenach PORTAL będzie można zachować nawet w przypadku wycofania się przed zakończeniem okresu farmienia.

portal projekt na binance lauchpool

Binance planuje rozprowadzić 5% całkowitej podaży tokenów PORTAL wśród użytkowników Launchpool. Przekłada się to na 50 milionów tokenów PORTAL z całkowitej podaży 1 miliarda tokenów.

Jak zarabiać tokeny PORTAL na Binance Launchpool?

Jeśli chcesz zarabiać tokeny PORTAL, pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest konto Binance. Możesz je założyć tutaj. Aby być uprawnionym do udziału w farmieniu tokenów PORTAL na Binance Launchpool musisz również przejść weryfikację. Jeśli masz problem z przejściem tego procesu zapoznaj się z naszym poradnikiem Binance - jak zacząć.

Gdy twoje konto będzie już gotowe, będziesz potrzebować tokenów BNB lub FDUSD. Jeśli posiadasz już te tokeny, możesz zdeponować je na swoim koncie Binance. W przeciwnym razie możesz je również kupić na giełdzie za inne krypto lub fiaty.

Po zweryfikowaniu konta i zasileniu go BNB lub FDUSD, przejdź do menu w górnej części interfejsu Binance i wybierz "Więcej". Następnie przejdź do "Launchpad i Launchpool".

portal binance launchpool
Lauchpool Portal najdziemy pod adresem: launchpad.binance.com

Znajdź pule Portal. W zależności od tego, jakie tokeny chcesz postawić, wybierz pulę BNB lub pulę FDUSD. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

binance portal

80% tych nagród zostanie rozdzielonych między stakerów BNB. Pula FDUSD otrzyma 20% nagród. Nie musi to jednak oznaczać, że zarobisz więcej PORTAL, jeśli postawisz BNB zamiast FDUSD. Wszystko zależy od tego, jak duża jest Twoja pozycja w stosunku do wielkości wybranej puli stakingowej.

Oprócz umieszczenia Portal na swojej platformie Launchpool, Binance wylistuje również token. Handel rozpocznie się 29 lutego o godzinie 10:00 UTC. PORTAL będzie dostępny w parach handlowych z BTC, USDT, BNB, FDUSD i TRY.

Warto zauważyć, że Binance wprowadzi PORTAL na giełdę z symbolem "Seed Tag". Binance używa tego oznaczenia przy projektach, które są wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Kryptowaluty z tym oznaczeniem pojawiały się wcześniej w "Strefie Innowacji". Celem Seed Tagu jest poinformowanie użytkowników, że kryptowaluta może być bardziej niestabilna i ryzykowna w porównaniu z większością innych kryptowalut notowanych na giełdzie.

portal token

Poniżej krótkie zestawienie kluczowych dat i informacji dot. Portal na Binance Launchpool.

 • Data rozpoczęcia: 22 lutego (00:00 UTC)
 • Data zakończenia: 28 lutego (23:59 UTC)
 • Pula nagród BNB: 40 000 000 PORTAL
 • Pula nagród FDUSD: 10 000 000 PORTAL
 • Data notowania na Binance: 29 lutego (10:00 UTC)

Czym jest Portal?

Portal to platforma do gier obsługująca wiele blockchainów Jej celem jest wprowadzenie nowych graczy do ekosystemu gier web3. W jaki sposób chce to uczynić? Usuwając skomplikowane procesy, które obecnie powstrzymują przyjęcie gier opartych na blockchainie.

Platforma Portal ogłosiła integrację z kilkoma wiodącymi blockchainami, w tym Solana, Polygon, Avalanche i Klaytn.

Portal zapewni platformę, która pozwoli graczom łatwo znaleźć i grać we wszystkie najlepsze gry web3. Według zespołu projektu, po uruchomieniu platformy z Portalem będzie można zintegrować ponad 200 gier. Portal będzie miał również własną platformę Launchpad, na której projekty gamingowe web3 będą mogły oferować swoje tokeny posiadaczom PORTAL.

Co dokładnie będzie składało się na ten ekosystem?

 1. Token: $PORTAL to moneta cross-chain korzystająca z protokołu komunikacyjnego LayerZero. Jej celem jest być niezależną od konkretnej sieci blockchain.
 2. Discover: Platforma do odkrywania nowych gier.
 3. Portfel: Zabezpieczony przez autoryzację Web2 (Twitter/Discord/PSN/Twitch), umożliwiający łatwe tworzenie kont. Gry mogą zintegrować się za pomocą prostego SDK.
 4. Sieć Węzłów: Sieć walidatorów zabezpieczająca kluczowe dane platformy Portal.
 5. Stake-To-Access: Zablokowanie tokenów $PORTAL umożliwia dostęp do największych nadchodzących premier w Launchpadzie Portal.
 6. Launchpad: Pozwala odkrywać i uzyskać dostęp do najgorętszych nadchodzących premier NFT i tokenów do gier w sieci Portal.
200 gier na portal

Token PORTAL

Platforma Portal jest zasilana tokenem o tej samej nazwie, który zespół opisuje jako uniwersalną walutę gamingową. Można przy jego pomocy płacić za przedmioty w grze, zarządzać projektem, stakowć itd. Token PORTAL może być również wykorzystywany do zakupu węzłów Portal, które zasilają podstawową infrastrukturę sieci. Jednocześnie w zamian można zarabiać nagrody w postaci nowych tokenów. Oto jego wszystkie zastosowania:

 1. Zakupy w grach: Dzięki $PORTAL można nabywać przedmioty w grach oraz korzystać z dodatkowych doświadczeń w grach dostępnych w sieci.
 2. Opłaty transakcyjne między łańcuchami: Za pomocą $PORTAL użytkownicy mogą pokrywać koszty transakcji między różnymi blockchainami.
 3. Staking: $PORTAL umożliwia użytkownikom zablokowanie swoich tokenów i zarabianie nowych tokenów i NFT na platformie startowej Portal.
 4. Węzły: Użytkownicy mają możliwość zakupu węzłów w sieci Portal, wspierając tym samym proces walidacji działania sieci.
 5. Walidacja sieci: Poprzez staking tokenów $PORTAL w węzłach, użytkownicy mogą zwiększyć swoje zaangażowanie w proces potwierdzania transakcji w sieci.
uzytecznosc tokena portal

Token PORTAL zostanie początkowo uruchomiony w sieci głównej Ethereum. W przyszłości ma jednak działać również w innych sieciach.

Whitepaper projektu znajdziesz tutaj. Poniżej natomiast znajdują się kluczowe informacje dot. tokena podane w formie tabeli:

Nazwa tokenu PORTAL
Typ tokenu ERC-20
Początkowa podaż w obiegu przy wprowadzeniu na Binance 167,134,615 (16.71% całkowitej podaży)
Całkowita i maksymalna podaż tokenu 1,000,000,000
Alokacja w Binance Launchpool 50,000,000 (5.00% całkowitej podaży)
Data rozpoczęcia Binance Launchpool 22 lutego 2024

Tokenomia projektu

Struktura dystrybucji tokena PORTAL została zaprojektowana tak, aby wspierać rozwój projektu, jednocześnie nagradzając zaangażowanie społeczności i inwestorów.

Tokenomia Portal
Tokenomia Portal

5,00% całkowitej podaży tokenów zostało przeznaczone na wspieranie początkowego rozwoju i zwiększanie zainteresowania w ramach inicjatywy Binance Launchpool. Dzięki temu inwestorzy mają możliwość zdobycia tokenów PORTAL, angażując się na wczesnej fazie projektu.

Zespół oraz doradcy otrzymają 23,00% całkowitej podaży tokenów, co zapewnia im motywację do długoterminowego rozwoju i sukcesu Portal. Podobny odsetek, czyli również 23,00%, został zarezerwowany dla skarbca projektu. Środki te będą wykorzystywane na bieżące potrzeby, innowacje oraz skalowanie projektu.

Inwestorzy prywatni, którzy wsparli projekt w jego początkowej fazie, zostali nagrodzeni 22,00% całkowitej podaży tokenów. Z kolei publiczna sprzedaż tokenów PORTAL pozwoliła na dystrybucję 11,00% całkowitej podaży wśród szerszego grona inwestorów.

Społeczność Portal jest niezwykle ważna dla sukcesu całego przedsięwzięcia. Aby ją nagrodzić i zachęcić do aktywnego uczestnictwa, przeznaczono 10,00% oraz 4,00% całkowitej podaży tokenów na inicjatywy skierowane do społeczności. Takie działania mają na celu budowanie zaangażowanej i lojalnej bazy użytkowników.

Na koniec, 2,00% całkowitej podaży tokenów zostanie wykorzystane jako rezerwa płynnościowa. Jest to kluczowy element zapewniający stabilność i płynność tokena PORTAL. Podsumujmy te informacje za pomocą tabeli:

AlokacjaProcent całkowitej podaży
Binance Launchpool5,00%
Zespół i doradcy23,00%
Skarbiec23,00%
Inwestorzy prywatni22,00%
Inwestorzy publiczni11,00%
Incentywy dla społeczności - 110,00%
Incentywy dla społeczności - 24,00%
Rezerwa płynnościowa2,00%

Jeśli chodzi o harmonogram uwalniania tokenów PORTAL to prezentuje go poniższy wykres.

Plany na przyszłość - roadmap

Rok 2024 stanowi kluczowy moment w rozwoju platformy Portal. Zaplanowano bowiem mnóstwo inicjatyw, których celem jest rozszerzenie oferty i możliwości dla użytkowników. Oto co przyniesie każdy kwartał.

W I kwartale 2024 roku zespół Portal wprowadzi kryptowalutę na główne giełdy, w tym Binance. Start zaplanowany jest na główną sieć Ethereum. Równolegle, nastąpi debiut inicjatywy Web2 Game Activation, łączącej e-sport i cyfrowe kolekcje z największymi grami świata.

Wprowadzenie Fundacji Portal ma na celu dalszą decentralizację platformy i ekosystemu. Portal Staking umożliwi użytkownikom staking monety $PORTAL w zamian za punkty do wykorzystania w ramach Launchpadu Portal.

Zostanie również uruchomiona sieć węzłów Portal, dając posiadaczom $PORTAL możliwość zostania weryfikatorami w sieci Portal. Discovery Portal wyłoni najlepsze gry Web3 w ekosystemie Portal, a Launchpad Portal umożliwi dostęp do najnowszych tokenów GameFi i NFT.

W drugim kwartale zaplanowano uruchomienie portfela gamingowego Portal oraz SDK gry, ułatwiające integrację. Portfel powstanie w typie MPC i będzie autoryzowany za pomocą metody 'Web2 Auth'. SDK rynku Portal pozwoli na transakcje międzyłańcuchowe aktywów. Planowana jest także ekspansja $PORTAL i platformy gamingowej na nowe łańcuchy.

Trzeci kwartał to uruchomienie NEXUS (DEX) - giełdy gamingowej Portal zapewniającej płynne transakcje aktywów między łańcuchami. IV kwartał 2024. Zakończenie roku przyniesie dalszą ekspansję $PORTAL i platformy gamingowej na nowe łańcuchy oraz kolejną aktywację Web2 Game dla e-sportu i cyfrowych kolekcjonerskich.

Partnerzy kryptowaluty Portal

Kryptowaluta Portal wyróżnia się dzięk szerokiej sieci partnerów, którzy wspierają jej rozwój i adopcję na różnych płaszczyznach. Oto kluczowi partnerzy projektu:

 • MagicEden: Ten rynek NFT integruje Portal ($Portal) jako oficjalną walutę płatniczą.
 • LayerZero: LayerZero stał się kluczowym partnerem w rozwijaniu monety i platformy Portal cross chain.
 • WME: Jako wiodąca światowa agencja rozrywkowa, WME podpisała umowę partnerską z Portal, aby wspierać dostęp do głównych gier i streamerów. To partnerstwo ma kluczowe znaczenie dla wprowadzania Portal na rynek mainstreamowy i zwiększania jego adopcji wśród szerszego grona odbiorców.
 • M80 Esports: M80 Esports nawiązało partnerstwo z celem przyciągnięcia sieci Esports do platformy i kryptowaluty Portal.
 • Solana / Avalanche / Kalyton / Base / Polygon: Integracja z tymi blockchainami ma na celu wspieranie ekspansji cross-chain w grach i jednoczenie świata gier Web3.

FAQ - Launchpool Portal na Binance

Co to jest Binance Launchpool?

Binance Launchpool pozwala użytkownikom zarabiać nowe tokeny przez stakowanie BNB lub FDUSD.

Jak mogę zarobić tokeny PORTAL?

Zarabiaj tokeny PORTAL stakując BNB lub FDUSD na Binance Launchpool między 22 a 28 lutego.

Czy mogę wypłacić stakowane tokeny przed zakończeniem farmienia?

Tak, stakowane tokeny możesz wypłacić w dowolnym momencie, zachowując nagrody w PORTAL.

Kiedy rozpocznie się handel tokenem PORTAL na Binance?

Handel tokenem PORTAL rozpocznie się 29 lutego o godzinie 10:00 UTC.

Co oznacza "Seed Tag" przy tokenie PORTAL?

"Seed Tag" informuje, że token jest na wczesnym etapie rozwoju i może być bardziej ryzykowny.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram