latin america

Mimo że jest to region słabo rozwinięty, Ameryka Łacińska stanowi przykład dla całego świata pod względem adopcji, handlu i zainteresowania kryptowalutami.

Ostatnie badanie wykazało, że ponad 30 proc. Latynosów jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty, albo w celu zwiększenia swojego bogactwa, albo przynajmniej utrzymania ich wartości w czasach niestabilności gospodarczej.

Badanie, zlecone przez Sherlock Communications, obejmowało ponad 2200 osób w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Meksyku. Celem było zrozumienie ich postaw wobec kryptowalut i innych cyfrowych aktywów.

Ameryka Łacińska kocha kryptowaluty… ale ludzie najpierw chcą je zrozumieć…

Według udostępnionych wyników, od 31% do 39% respondentów w czterech uczestniczących krajach stwierdziło, że są “znacznie bardziej zainteresowani” inwestowaniem w Bitcoina po doświadczeniu skutków pandemii COVID-19. Dla porównania, kolejne 35% do 51% respondentów stwierdziło, że są teraz “trochę bardziej zainteresowani”. Jednak większość ludzi nie inwestuje w Bitcoin ani w żadną inną kryptowalutę, ponieważ brakuje im wystarczającej wiedzy na temat aktywów cyfrowych.

Respondenci dostrzegają znaczącą lukę pod względem adopcji kryptowalut i korzystnych warunków prawnych. Argentyna jest liderem w tym pesymistycznym poglądzie, a ponad połowa ludności uważa, że kraj ten pozostaje w tyle w porównaniu z innymi państwami.

Inne kraje – takie jak Brazylia i Kolumbia – czują, że “robią postępy” w tej dziedzinie. Była to druga najbardziej popularna odpowiedź, którą wybrało 28% respondentów.

Innym interesującym faktem jest to, że większość respondentów (43% – 51%) zgadza się, że cyfrowe waluty ostatecznie ułatwią międzynarodową wymianę pieniędzy, a nieco mniejszy segment (32% – 46%) wierzy, że technologie te ostatecznie zastąpią waluty fiat.

Z drugiej strony, Bitcoin został uznany za najbardziej rozpoznawalną kryptowalutę w regionie, z wynikiem 86-92%. Drugą najpopularniejszą nazwą na liście było znajdujące się daleko w tyle Ethereum, z rozpoznawalnością tylko od 26% do 29% w zależności od kraju.

To jest dobre dla blockchaina i Bitcoina

Sytuacja polityczno-finansowa w Ameryce Łacińskiej jest doskonała nie tylko dla Bitcoina i innych kryptowalut, ale także dla wzrostu zastosowań zdecentralizowanych aplikacji. Kolumbia, Peru, Chile i Brazylia eksperymentują obecnie z wykorzystaniem rozwiązań opartych na blockchainie, aby zoptymalizować swój system administracyjny, czyniąc go odpornym na korupcję. Z drugiej strony, Wenezuela i Kolumbia przewodzą w świecie pod względem adopcji i handlu P2P.

Dla Luiza Hadada, znanego konsultanta ds. blockchaina, Ameryka Łacińska jest doskonałym przykładem dla osób zainteresowanych opracowaniem zdecentralizowanych rozwiązań dla wielu makro problemów i badanie to jest odzwierciedleniem tej rzeczywistości:

“Wyniki te są zachęcające dla kryptowalut i aplikacji opartych na blockchainie, które mają zostać uruchomione w Ameryce Łacińskiej, a także dla Amerykanów, którzy odczuwają skutki obecnego kryzysu gospodarczego. Brak zaufania do rządów, niestabilność gospodarcza, inflacja, pragnienie przejrzystości, miliony ludzi nieposiadających banków lub zaniedbanych ekonomicznie. Wymień problem, który próbuje rozwiązać blockchainie: Mamy go tutaj”.

Ameryka Łacińska jest bardzo heterogenicznym regionem, z różnymi kulturami i systemami politycznymi, ale wydaje się, że bez względu na to, jak myślą różni ludzie, każdego dnia coraz więcej osób zwraca się ku Bitcoinowi i kryptowalutowej rewolucji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *