Polygon chce stać się neutralnym pod względem emisji CO2 jeszcze w 2022

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2022
ikona autora biały
polygon matic

Blockchainowy projekt Polygon ujawnił, że jeszcze w 2022 roku chce stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i efektywnym klimatycznie. Co więcej, przeznaczy 20 mln dolarów na przyjazne dla środowiska inicjatywy.

Zgodnie z ogłoszeniem, Polygon zamierza wdrożyć wielowarstwową strategię. Jej celem jest stworzenie zrównoważonej przyszłości dla ekosystemu, branży kryptowalutowej i całej planety.

Zielony Manifest

Polygon przedstawił również swój "Green Manifesto: A Smart Contract with Planet Earth". Podkreśla on potrzebę stosowania ekologicznie zrównoważonych praktyk w celu promowania etosu Web3.

Aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, projekt zamierza śledzić każdy wygenerowany NFT, zmostowany token lub transakcję DeFi dokonaną w swoim ekosystemie oraz ich wpływ na środowisko. Długoterminowym celem Polygonu jest stanie się pierwszym blockchainem, który będzie miał pozytywny wpływ na klimat.

Protokół zaznaczył, że będzie współpracował z zdecentralizowanym kolektywem ekologów, deweloperów i przedsiębiorców - KlimaDAO. Dstarcza on rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla on-chain. We współpracy z Offsetra, KlimaDAO dostarczy Polygonowi analizę śladu węglowego, która pomoże zmierzyć intensywność emisji dwutlenku węgla przez sieć.

Dokładna analiza emisji pochodzących ze sprzętu węzłów stakingowych, emisji związanych z zużyciem energii w ich działalności oraz emisji pochodzących z kontraktów bezpośrednio oddziałujących z Mainnetem Ethereum, zwłaszcza checkpointingu i bridgingu, pozwoli im na stworzenie lepszej strategii zarządzania.

Polygon zauważył, że same emisje z checkpointingu i bridgingu stanowią ponad 99% jego całkowitej emisji. Od lutego 2021 do lutego 2022 roku łańcuch odnotował łączną emisję sieci na poziomie 90 645 ton CO2.

Korzystając z danych dostarczonych przez KlimaDAO, Polygon będzie w stanie efektywnie obliczyć i zrównoważyć swój wpływ na emisję dwutlenku węgla i stać się neutralnym pod tym względem. Aby tego dokonać projekt planuje zakupić kredyty węglowe o wartości około 400 000 dolarów. Transakcja odbędzie się za pośrednictwem rynku węglowego KlimaDAO - Klima Infinity.

Dodatkowo, Polygon poinformował, że zlecił Crypto Carbon Ratings Institute przeprowadzenie wtórnego audytu swojego śladu węglowego. W ten sposób chce upewnić się co do słuszności początkowej analizy.

Zobowiązanie do przeznaczenia 20 milionów dolarów na wsparcie zrównoważonych inicjatyw

Polygon zobowiązał się również do przekazania 20 milionów dolarów na wsparcie kilku przyjaznych dla klimatu inicjatyw. Zamierza on finansować projekty blockchainowe, które mają na celu tworzenie innowacyjnych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatycznym.

Udzielając tego wsparcia, Polygon zapewnia, że każdy projekt zbudowany w oparciu o jego ekosystem zachowuje praktyki zrównoważone pod względem środowiskowym.

Wypowiadając się na temat najnowszego wydarzenia, założyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział:

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i wysiłkom podejmowanym przez społeczność, możemy z powodzeniem zająć się zmianami społecznymi, uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ… Wraz z Polygonem, szersza branża blockchain musi utworzyć zjednoczony front, aby finansować, wspierać i wykorzystywać technologię, która pomaga uzdrawiać Ziemię, a nie ją niszczyć.

W międzyczasie inne projekty również podjęły inicjatywy promujące neutralność węglową w branży blockchain.

W październiku ubiegłego roku Ripple i Nelnet ogłosiły wspólną inwestycję o wartości 44 milionów dolarów w celu sfinansowania projektów solarnych w Stanach Zjednoczonych, starając się w ten sposób osiągnąć neutralność węglową w świecie finansów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram