Polygon chce stać się neutralnym pod względem emisji CO2 jeszcze w 2022

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2022
ikona autora biały
polygon matic

Blockchainowy projekt Polygon ujawnił, że jeszcze w 2022 roku chce stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i efektywnym klimatycznie. Co więcej, przeznaczy 20 mln dolarów na przyjazne dla środowiska inicjatywy.

Zgodnie z ogłoszeniem, Polygon zamierza wdrożyć wielowarstwową strategię. Jej celem jest stworzenie zrównoważonej przyszłości dla ekosystemu, branży kryptowalutowej i całej planety.

Zielony Manifest

Polygon przedstawił również swój "Green Manifesto: A Smart Contract with Planet Earth". Podkreśla on potrzebę stosowania ekologicznie zrównoważonych praktyk w celu promowania etosu Web3.

Aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, projekt zamierza śledzić każdy wygenerowany NFT, zmostowany token lub transakcję DeFi dokonaną w swoim ekosystemie oraz ich wpływ na środowisko. Długoterminowym celem Polygonu jest stanie się pierwszym blockchainem, który będzie miał pozytywny wpływ na klimat.

Protokół zaznaczył, że będzie współpracował z zdecentralizowanym kolektywem ekologów, deweloperów i przedsiębiorców - KlimaDAO. Dstarcza on rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla on-chain. We współpracy z Offsetra, KlimaDAO dostarczy Polygonowi analizę śladu węglowego, która pomoże zmierzyć intensywność emisji dwutlenku węgla przez sieć.

Dokładna analiza emisji pochodzących ze sprzętu węzłów stakingowych, emisji związanych z zużyciem energii w ich działalności oraz emisji pochodzących z kontraktów bezpośrednio oddziałujących z Mainnetem Ethereum, zwłaszcza checkpointingu i bridgingu, pozwoli im na stworzenie lepszej strategii zarządzania.

Polygon zauważył, że same emisje z checkpointingu i bridgingu stanowią ponad 99% jego całkowitej emisji. Od lutego 2021 do lutego 2022 roku łańcuch odnotował łączną emisję sieci na poziomie 90 645 ton CO2.

Korzystając z danych dostarczonych przez KlimaDAO, Polygon będzie w stanie efektywnie obliczyć i zrównoważyć swój wpływ na emisję dwutlenku węgla i stać się neutralnym pod tym względem. Aby tego dokonać projekt planuje zakupić kredyty węglowe o wartości około 400 000 dolarów. Transakcja odbędzie się za pośrednictwem rynku węglowego KlimaDAO - Klima Infinity.

Dodatkowo, Polygon poinformował, że zlecił Crypto Carbon Ratings Institute przeprowadzenie wtórnego audytu swojego śladu węglowego. W ten sposób chce upewnić się co do słuszności początkowej analizy.

Zobowiązanie do przeznaczenia 20 milionów dolarów na wsparcie zrównoważonych inicjatyw

Polygon zobowiązał się również do przekazania 20 milionów dolarów na wsparcie kilku przyjaznych dla klimatu inicjatyw. Zamierza on finansować projekty blockchainowe, które mają na celu tworzenie innowacyjnych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatycznym.

Udzielając tego wsparcia, Polygon zapewnia, że każdy projekt zbudowany w oparciu o jego ekosystem zachowuje praktyki zrównoważone pod względem środowiskowym.

Wypowiadając się na temat najnowszego wydarzenia, założyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział:

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i wysiłkom podejmowanym przez społeczność, możemy z powodzeniem zająć się zmianami społecznymi, uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ… Wraz z Polygonem, szersza branża blockchain musi utworzyć zjednoczony front, aby finansować, wspierać i wykorzystywać technologię, która pomaga uzdrawiać Ziemię, a nie ją niszczyć.

W międzyczasie inne projekty również podjęły inicjatywy promujące neutralność węglową w branży blockchain.

W październiku ubiegłego roku Ripple i Nelnet ogłosiły wspólną inwestycję o wartości 44 milionów dolarów w celu sfinansowania projektów solarnych w Stanach Zjednoczonych, starając się w ten sposób osiągnąć neutralność węglową w świecie finansów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram