Polygon chce stać się neutralnym pod względem emisji CO2 jeszcze w 2022

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2022
ikona autora biały
polygon matic

Blockchainowy projekt Polygon ujawnił, że jeszcze w 2022 roku chce stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i efektywnym klimatycznie. Co więcej, przeznaczy 20 mln dolarów na przyjazne dla środowiska inicjatywy.

Zgodnie z ogłoszeniem, Polygon zamierza wdrożyć wielowarstwową strategię. Jej celem jest stworzenie zrównoważonej przyszłości dla ekosystemu, branży kryptowalutowej i całej planety.

Zielony Manifest

Polygon przedstawił również swój "Green Manifesto: A Smart Contract with Planet Earth". Podkreśla on potrzebę stosowania ekologicznie zrównoważonych praktyk w celu promowania etosu Web3.

Aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, projekt zamierza śledzić każdy wygenerowany NFT, zmostowany token lub transakcję DeFi dokonaną w swoim ekosystemie oraz ich wpływ na środowisko. Długoterminowym celem Polygonu jest stanie się pierwszym blockchainem, który będzie miał pozytywny wpływ na klimat.

Protokół zaznaczył, że będzie współpracował z zdecentralizowanym kolektywem ekologów, deweloperów i przedsiębiorców - KlimaDAO. Dstarcza on rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla on-chain. We współpracy z Offsetra, KlimaDAO dostarczy Polygonowi analizę śladu węglowego, która pomoże zmierzyć intensywność emisji dwutlenku węgla przez sieć.

Dokładna analiza emisji pochodzących ze sprzętu węzłów stakingowych, emisji związanych z zużyciem energii w ich działalności oraz emisji pochodzących z kontraktów bezpośrednio oddziałujących z Mainnetem Ethereum, zwłaszcza checkpointingu i bridgingu, pozwoli im na stworzenie lepszej strategii zarządzania.

Polygon zauważył, że same emisje z checkpointingu i bridgingu stanowią ponad 99% jego całkowitej emisji. Od lutego 2021 do lutego 2022 roku łańcuch odnotował łączną emisję sieci na poziomie 90 645 ton CO2.

Korzystając z danych dostarczonych przez KlimaDAO, Polygon będzie w stanie efektywnie obliczyć i zrównoważyć swój wpływ na emisję dwutlenku węgla i stać się neutralnym pod tym względem. Aby tego dokonać projekt planuje zakupić kredyty węglowe o wartości około 400 000 dolarów. Transakcja odbędzie się za pośrednictwem rynku węglowego KlimaDAO - Klima Infinity.

Dodatkowo, Polygon poinformował, że zlecił Crypto Carbon Ratings Institute przeprowadzenie wtórnego audytu swojego śladu węglowego. W ten sposób chce upewnić się co do słuszności początkowej analizy.

Zobowiązanie do przeznaczenia 20 milionów dolarów na wsparcie zrównoważonych inicjatyw

Polygon zobowiązał się również do przekazania 20 milionów dolarów na wsparcie kilku przyjaznych dla klimatu inicjatyw. Zamierza on finansować projekty blockchainowe, które mają na celu tworzenie innowacyjnych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatycznym.

Udzielając tego wsparcia, Polygon zapewnia, że każdy projekt zbudowany w oparciu o jego ekosystem zachowuje praktyki zrównoważone pod względem środowiskowym.

Wypowiadając się na temat najnowszego wydarzenia, założyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział:

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i wysiłkom podejmowanym przez społeczność, możemy z powodzeniem zająć się zmianami społecznymi, uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ… Wraz z Polygonem, szersza branża blockchain musi utworzyć zjednoczony front, aby finansować, wspierać i wykorzystywać technologię, która pomaga uzdrawiać Ziemię, a nie ją niszczyć.

W międzyczasie inne projekty również podjęły inicjatywy promujące neutralność węglową w branży blockchain.

W październiku ubiegłego roku Ripple i Nelnet ogłosiły wspólną inwestycję o wartości 44 milionów dolarów w celu sfinansowania projektów solarnych w Stanach Zjednoczonych, starając się w ten sposób osiągnąć neutralność węglową w świecie finansów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram