Polygon chce stać się neutralnym pod względem emisji CO2 jeszcze w 2022

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2022
ikona autora biały
polygon matic

Blockchainowy projekt Polygon ujawnił, że jeszcze w 2022 roku chce stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i efektywnym klimatycznie. Co więcej, przeznaczy 20 mln dolarów na przyjazne dla środowiska inicjatywy.

Zgodnie z ogłoszeniem, Polygon zamierza wdrożyć wielowarstwową strategię. Jej celem jest stworzenie zrównoważonej przyszłości dla ekosystemu, branży kryptowalutowej i całej planety.

Zielony Manifest

Polygon przedstawił również swój "Green Manifesto: A Smart Contract with Planet Earth". Podkreśla on potrzebę stosowania ekologicznie zrównoważonych praktyk w celu promowania etosu Web3.

Aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, projekt zamierza śledzić każdy wygenerowany NFT, zmostowany token lub transakcję DeFi dokonaną w swoim ekosystemie oraz ich wpływ na środowisko. Długoterminowym celem Polygonu jest stanie się pierwszym blockchainem, który będzie miał pozytywny wpływ na klimat.

Protokół zaznaczył, że będzie współpracował z zdecentralizowanym kolektywem ekologów, deweloperów i przedsiębiorców - KlimaDAO. Dstarcza on rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla on-chain. We współpracy z Offsetra, KlimaDAO dostarczy Polygonowi analizę śladu węglowego, która pomoże zmierzyć intensywność emisji dwutlenku węgla przez sieć.

Dokładna analiza emisji pochodzących ze sprzętu węzłów stakingowych, emisji związanych z zużyciem energii w ich działalności oraz emisji pochodzących z kontraktów bezpośrednio oddziałujących z Mainnetem Ethereum, zwłaszcza checkpointingu i bridgingu, pozwoli im na stworzenie lepszej strategii zarządzania.

Polygon zauważył, że same emisje z checkpointingu i bridgingu stanowią ponad 99% jego całkowitej emisji. Od lutego 2021 do lutego 2022 roku łańcuch odnotował łączną emisję sieci na poziomie 90 645 ton CO2.

Korzystając z danych dostarczonych przez KlimaDAO, Polygon będzie w stanie efektywnie obliczyć i zrównoważyć swój wpływ na emisję dwutlenku węgla i stać się neutralnym pod tym względem. Aby tego dokonać projekt planuje zakupić kredyty węglowe o wartości około 400 000 dolarów. Transakcja odbędzie się za pośrednictwem rynku węglowego KlimaDAO - Klima Infinity.

Dodatkowo, Polygon poinformował, że zlecił Crypto Carbon Ratings Institute przeprowadzenie wtórnego audytu swojego śladu węglowego. W ten sposób chce upewnić się co do słuszności początkowej analizy.

Zobowiązanie do przeznaczenia 20 milionów dolarów na wsparcie zrównoważonych inicjatyw

Polygon zobowiązał się również do przekazania 20 milionów dolarów na wsparcie kilku przyjaznych dla klimatu inicjatyw. Zamierza on finansować projekty blockchainowe, które mają na celu tworzenie innowacyjnych rozwiązań przeciwdziałających zmianom klimatycznym.

Udzielając tego wsparcia, Polygon zapewnia, że każdy projekt zbudowany w oparciu o jego ekosystem zachowuje praktyki zrównoważone pod względem środowiskowym.

Wypowiadając się na temat najnowszego wydarzenia, założyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział:

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i wysiłkom podejmowanym przez społeczność, możemy z powodzeniem zająć się zmianami społecznymi, uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ… Wraz z Polygonem, szersza branża blockchain musi utworzyć zjednoczony front, aby finansować, wspierać i wykorzystywać technologię, która pomaga uzdrawiać Ziemię, a nie ją niszczyć.

W międzyczasie inne projekty również podjęły inicjatywy promujące neutralność węglową w branży blockchain.

W październiku ubiegłego roku Ripple i Nelnet ogłosiły wspólną inwestycję o wartości 44 milionów dolarów w celu sfinansowania projektów solarnych w Stanach Zjednoczonych, starając się w ten sposób osiągnąć neutralność węglową w świecie finansów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram