Politycy nie chcą metaverse Marka Zuckerberga dla dzieci

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2023
ikona autora biały
metaverse wirtualna ziemia

Dwaj amerykańscy politycy wysłali list do Marka Zuckerberga. Poprosili go, by nie udostępniał młodym ludziom aplikacji metaverse Horizon Worlds Metaverse. Ich obawy dotyczą między innymi bezpieczeństwa dzieci.

The Wall Street Journal napisał wczoraj, że za list odpowiadają dwaj demokratyczni senatorowie Ed Markey i Richard Blumenthal.

Ochrona dzieci i nastolatków

Obawiają się oni często dyskutowanego wpływu mediów społecznościowych na młode osoby. Senatorowie sugerują, że Meta nie robi wystarczająco dużo, aby chronić młodych ludzi przed skutkami działania internetowych platform społecznościowych. W liście możemy przeczytać:

"W świetle braku ochrony dzieci i nastolatków przez waszą firmę oraz rosnącej liczby dowodów wskazujących na zagrożenia dla młodych użytkowników w Metaverse, zalecamy natychmiastowe wstrzymanie tego planu".

Poza bezpieczeństwem, politycy obawiali się także innych rzeczy, takich jak to, że badania wykazały, iż VR może prowadzić do nudności i zmęczenia oczu.

Częstsze skargi na bezpieczeństwo dzieci

Obaj politycy mówią więc, że martwią się o bezpieczeństwo dzieci, a usługi Meta (dawniej Facebook) mają pod tym względem kłopotliwą przeszłość.

Błąd w programie czatowym Messenger Kids pozwalał w niektórych przypadkach dzieciom w wieku od 6 do 12 lat rozmawiać z nieznajomymi. Ponadto Meta wcześniej spotkała się z krytyką dotyczącą Horizon Worlds, jak nazywa się ich aplikacja Metaverse. Ale to dotyczyło zachowania jednostek.

Załóżmy, że Mecie uda się stworzyć najbardziej bezpieczne, integracyjne środowisko cyfrowe, jakie kiedykolwiek istniało, ale wszystkie niedociągnięcia nie zostały jeszcze usunięte. W końcu Europa to także dom polityków i regulatorów.

Czy jest tu miejsce na konkurencję?

Prawo konkurencji jest w Europie dość rozbudowane/ Margrethe Vestager, europejska komisarz ds. konkurencji, zauważyła: "Nadszedł czas, abyśmy zapytali, jak wyglądałaby zdrowa konkurencja w metaverse".

Unijna komisarz wygłaszała już wcześniej podobne oświadczenia i również podziela poglądy swoich amerykańskich odpowiedników. Podobnie jak obaj senatorowie uważa, że Meta powinna postawić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo użytkowników.

Zuckerberg potrafi przyjąć krytykę swoich firm.. Ale sprawy nie do końca układają się też pod względem finansowym. W zeszłym roku Meta poniosła potężne straty. Dział odpowiedzialny za metaverse i wirtualną rzeczywistość stracił 13,7 mld dolarów.

Wirtualna rzeczywistość i metaverse

Metaverse to termin używany do opisania immersyjnego świata cyfrowego stworzonego poprzez połączenie rzeczywistości fizycznej i cyfrowej. Jest to zaawansowana forma wirtualnej rzeczywistości (VR), w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z wygenerowanym komputerowo środowiskiem i ze sobą nawzajem w czasie rzeczywistym.

Oczekuje się, że ludzie będą w pełni korzystać z metaverse nie siedząc za ekranem, ale zakładając okulary VR.

Co metaverse ma wspólnego z kryptowalutami?

Jednym z podobieństw między metaverse i kryptowalutami jest to, że obie koncepcje wykorzydtują decentralizację i aktywa cyfrowe jako podstawowe idee. Na przykład w metaverse użytkownicy mogą kupować i sprzedawać przedmioty cyfrowe, takie jak wirtualna ziemia, ubrania, akcesoria i inne aktywa, które można przechowywać i handlować na platformach opartych na blockchainie.

Podobnie, branża kryptowalutowa oferuje alternatywę dla tradycyjnych systemów finansowych, z cyfrowymi walutami i tokenami, które mogą być przedmiotem obrotu przez użytkowników bez interwencji stron trzecich.

Co więcej, powstanie metaverse może otworzyć nowe możliwości dla firm związanych z kryptowalutami. Na przykład wykorzystanie technologii blockchain może pomóc w stworzeniu przejrzystej i bezpiecznej gospodarki w metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram