Politycy nie chcą metaverse Marka Zuckerberga dla dzieci

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2023
ikona autora biały
metaverse wirtualna ziemia

Dwaj amerykańscy politycy wysłali list do Marka Zuckerberga. Poprosili go, by nie udostępniał młodym ludziom aplikacji metaverse Horizon Worlds Metaverse. Ich obawy dotyczą między innymi bezpieczeństwa dzieci.

The Wall Street Journal napisał wczoraj, że za list odpowiadają dwaj demokratyczni senatorowie Ed Markey i Richard Blumenthal.

Ochrona dzieci i nastolatków

Obawiają się oni często dyskutowanego wpływu mediów społecznościowych na młode osoby. Senatorowie sugerują, że Meta nie robi wystarczająco dużo, aby chronić młodych ludzi przed skutkami działania internetowych platform społecznościowych. W liście możemy przeczytać:

"W świetle braku ochrony dzieci i nastolatków przez waszą firmę oraz rosnącej liczby dowodów wskazujących na zagrożenia dla młodych użytkowników w Metaverse, zalecamy natychmiastowe wstrzymanie tego planu".

Poza bezpieczeństwem, politycy obawiali się także innych rzeczy, takich jak to, że badania wykazały, iż VR może prowadzić do nudności i zmęczenia oczu.

Częstsze skargi na bezpieczeństwo dzieci

Obaj politycy mówią więc, że martwią się o bezpieczeństwo dzieci, a usługi Meta (dawniej Facebook) mają pod tym względem kłopotliwą przeszłość.

Błąd w programie czatowym Messenger Kids pozwalał w niektórych przypadkach dzieciom w wieku od 6 do 12 lat rozmawiać z nieznajomymi. Ponadto Meta wcześniej spotkała się z krytyką dotyczącą Horizon Worlds, jak nazywa się ich aplikacja Metaverse. Ale to dotyczyło zachowania jednostek.

Załóżmy, że Mecie uda się stworzyć najbardziej bezpieczne, integracyjne środowisko cyfrowe, jakie kiedykolwiek istniało, ale wszystkie niedociągnięcia nie zostały jeszcze usunięte. W końcu Europa to także dom polityków i regulatorów.

Czy jest tu miejsce na konkurencję?

Prawo konkurencji jest w Europie dość rozbudowane/ Margrethe Vestager, europejska komisarz ds. konkurencji, zauważyła: "Nadszedł czas, abyśmy zapytali, jak wyglądałaby zdrowa konkurencja w metaverse".

Unijna komisarz wygłaszała już wcześniej podobne oświadczenia i również podziela poglądy swoich amerykańskich odpowiedników. Podobnie jak obaj senatorowie uważa, że Meta powinna postawić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo użytkowników.

Zuckerberg potrafi przyjąć krytykę swoich firm.. Ale sprawy nie do końca układają się też pod względem finansowym. W zeszłym roku Meta poniosła potężne straty. Dział odpowiedzialny za metaverse i wirtualną rzeczywistość stracił 13,7 mld dolarów.

Wirtualna rzeczywistość i metaverse

Metaverse to termin używany do opisania immersyjnego świata cyfrowego stworzonego poprzez połączenie rzeczywistości fizycznej i cyfrowej. Jest to zaawansowana forma wirtualnej rzeczywistości (VR), w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z wygenerowanym komputerowo środowiskiem i ze sobą nawzajem w czasie rzeczywistym.

Oczekuje się, że ludzie będą w pełni korzystać z metaverse nie siedząc za ekranem, ale zakładając okulary VR.

Co metaverse ma wspólnego z kryptowalutami?

Jednym z podobieństw między metaverse i kryptowalutami jest to, że obie koncepcje wykorzydtują decentralizację i aktywa cyfrowe jako podstawowe idee. Na przykład w metaverse użytkownicy mogą kupować i sprzedawać przedmioty cyfrowe, takie jak wirtualna ziemia, ubrania, akcesoria i inne aktywa, które można przechowywać i handlować na platformach opartych na blockchainie.

Podobnie, branża kryptowalutowa oferuje alternatywę dla tradycyjnych systemów finansowych, z cyfrowymi walutami i tokenami, które mogą być przedmiotem obrotu przez użytkowników bez interwencji stron trzecich.

Co więcej, powstanie metaverse może otworzyć nowe możliwości dla firm związanych z kryptowalutami. Na przykład wykorzystanie technologii blockchain może pomóc w stworzeniu przejrzystej i bezpiecznej gospodarki w metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram