Politycy nie chcą metaverse Marka Zuckerberga dla dzieci

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2023
ikona autora biały
metaverse wirtualna ziemia

Dwaj amerykańscy politycy wysłali list do Marka Zuckerberga. Poprosili go, by nie udostępniał młodym ludziom aplikacji metaverse Horizon Worlds Metaverse. Ich obawy dotyczą między innymi bezpieczeństwa dzieci.

The Wall Street Journal napisał wczoraj, że za list odpowiadają dwaj demokratyczni senatorowie Ed Markey i Richard Blumenthal.

Ochrona dzieci i nastolatków

Obawiają się oni często dyskutowanego wpływu mediów społecznościowych na młode osoby. Senatorowie sugerują, że Meta nie robi wystarczająco dużo, aby chronić młodych ludzi przed skutkami działania internetowych platform społecznościowych. W liście możemy przeczytać:

"W świetle braku ochrony dzieci i nastolatków przez waszą firmę oraz rosnącej liczby dowodów wskazujących na zagrożenia dla młodych użytkowników w Metaverse, zalecamy natychmiastowe wstrzymanie tego planu".

Poza bezpieczeństwem, politycy obawiali się także innych rzeczy, takich jak to, że badania wykazały, iż VR może prowadzić do nudności i zmęczenia oczu.

Częstsze skargi na bezpieczeństwo dzieci

Obaj politycy mówią więc, że martwią się o bezpieczeństwo dzieci, a usługi Meta (dawniej Facebook) mają pod tym względem kłopotliwą przeszłość.

Błąd w programie czatowym Messenger Kids pozwalał w niektórych przypadkach dzieciom w wieku od 6 do 12 lat rozmawiać z nieznajomymi. Ponadto Meta wcześniej spotkała się z krytyką dotyczącą Horizon Worlds, jak nazywa się ich aplikacja Metaverse. Ale to dotyczyło zachowania jednostek.

Załóżmy, że Mecie uda się stworzyć najbardziej bezpieczne, integracyjne środowisko cyfrowe, jakie kiedykolwiek istniało, ale wszystkie niedociągnięcia nie zostały jeszcze usunięte. W końcu Europa to także dom polityków i regulatorów.

Czy jest tu miejsce na konkurencję?

Prawo konkurencji jest w Europie dość rozbudowane/ Margrethe Vestager, europejska komisarz ds. konkurencji, zauważyła: "Nadszedł czas, abyśmy zapytali, jak wyglądałaby zdrowa konkurencja w metaverse".

Unijna komisarz wygłaszała już wcześniej podobne oświadczenia i również podziela poglądy swoich amerykańskich odpowiedników. Podobnie jak obaj senatorowie uważa, że Meta powinna postawić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo użytkowników.

Zuckerberg potrafi przyjąć krytykę swoich firm.. Ale sprawy nie do końca układają się też pod względem finansowym. W zeszłym roku Meta poniosła potężne straty. Dział odpowiedzialny za metaverse i wirtualną rzeczywistość stracił 13,7 mld dolarów.

Wirtualna rzeczywistość i metaverse

Metaverse to termin używany do opisania immersyjnego świata cyfrowego stworzonego poprzez połączenie rzeczywistości fizycznej i cyfrowej. Jest to zaawansowana forma wirtualnej rzeczywistości (VR), w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z wygenerowanym komputerowo środowiskiem i ze sobą nawzajem w czasie rzeczywistym.

Oczekuje się, że ludzie będą w pełni korzystać z metaverse nie siedząc za ekranem, ale zakładając okulary VR.

Co metaverse ma wspólnego z kryptowalutami?

Jednym z podobieństw między metaverse i kryptowalutami jest to, że obie koncepcje wykorzydtują decentralizację i aktywa cyfrowe jako podstawowe idee. Na przykład w metaverse użytkownicy mogą kupować i sprzedawać przedmioty cyfrowe, takie jak wirtualna ziemia, ubrania, akcesoria i inne aktywa, które można przechowywać i handlować na platformach opartych na blockchainie.

Podobnie, branża kryptowalutowa oferuje alternatywę dla tradycyjnych systemów finansowych, z cyfrowymi walutami i tokenami, które mogą być przedmiotem obrotu przez użytkowników bez interwencji stron trzecich.

Co więcej, powstanie metaverse może otworzyć nowe możliwości dla firm związanych z kryptowalutami. Na przykład wykorzystanie technologii blockchain może pomóc w stworzeniu przejrzystej i bezpiecznej gospodarki w metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram