Platforma NFT Shibuya pozyskuje 6,9 mln USD od a16z i innych inwestorów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 grudnia 2022
ikona autora biały
shibuya

Zdecentralizowana platforma wideo oparta na niewymienialnych tokenach (NFT) Shibuya zamknęła rundę finansowania zalążkowego o wartości 6,9 mln USD.

Runda inwestycyjna była prowadzona przez Andreessen Horowitz i Variant, z wkładem koszykarza Kevina Duranta, modelki mody Paris Hilton, CEO Aave Stani Kulechov, anioła biznesu Linda Xie i innych.

Shibuya wykorzysta wpływy na zatrudnienie nowych twórców treści, zwiększenie zespołu programistów i zatrudnienie najlepszego projektanta UX/UI.

Współzałożycielką platformy wideo jest popularna artystka Emily Young, znana lepiej pod pseudonimem pplpleasr. W sierpniu 2021 roku stworzyła okładkę amerykańskiego magazynu biznesowego Fortune, która sprzedała się w formacie NFT za 429 ETH (ponad 1,3 mln dolarów w momencie transakcji).

W lutym 2022 roku, na konferencji ETHDenver, Yang ogłosiła Shibuya jako zdecentralizowany mix Netflixa, hostingu wideo Vimeo i platformy crowdfundingowej Kickstarter.

Shibuya produkuje obecnie serial anime White Rabbit, w którym kierunek historii wybierają widzowie poprzez miniserial NFT i głosowanie z ich pomocą. Yang określiła projekt jako mieszankę serialu Black Mirror i Web3.

Wcześniej popularny odtwarzacz multimedialny Winamp zintegrował obsługę niewymiennych tokenów w sieciach Ethereum i Polygon.

Przypomnijmy, że w grudniu Opera ogłosiła partnerstwo z platformą Alteon LaunchPad, aby dodać NFT do swojej "kryptowaluty". Inicjatywa ma ruszyć w styczniu 2023 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram