Platforma NFT Shibuya pozyskuje 6,9 mln USD od a16z i innych inwestorów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 grudnia 2022
ikona autora biały
shibuya

Zdecentralizowana platforma wideo oparta na niewymienialnych tokenach (NFT) Shibuya zamknęła rundę finansowania zalążkowego o wartości 6,9 mln USD.

Runda inwestycyjna była prowadzona przez Andreessen Horowitz i Variant, z wkładem koszykarza Kevina Duranta, modelki mody Paris Hilton, CEO Aave Stani Kulechov, anioła biznesu Linda Xie i innych.

Shibuya wykorzysta wpływy na zatrudnienie nowych twórców treści, zwiększenie zespołu programistów i zatrudnienie najlepszego projektanta UX/UI.

Współzałożycielką platformy wideo jest popularna artystka Emily Young, znana lepiej pod pseudonimem pplpleasr. W sierpniu 2021 roku stworzyła okładkę amerykańskiego magazynu biznesowego Fortune, która sprzedała się w formacie NFT za 429 ETH (ponad 1,3 mln dolarów w momencie transakcji).

W lutym 2022 roku, na konferencji ETHDenver, Yang ogłosiła Shibuya jako zdecentralizowany mix Netflixa, hostingu wideo Vimeo i platformy crowdfundingowej Kickstarter.

Shibuya produkuje obecnie serial anime White Rabbit, w którym kierunek historii wybierają widzowie poprzez miniserial NFT i głosowanie z ich pomocą. Yang określiła projekt jako mieszankę serialu Black Mirror i Web3.

Wcześniej popularny odtwarzacz multimedialny Winamp zintegrował obsługę niewymiennych tokenów w sieciach Ethereum i Polygon.

Przypomnijmy, że w grudniu Opera ogłosiła partnerstwo z platformą Alteon LaunchPad, aby dodać NFT do swojej "kryptowaluty". Inicjatywa ma ruszyć w styczniu 2023 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram