pater schiff bitcoin

Popularny krytyk BTC Peter Schiff zwrócił uwagę, że Bitcoinowi udało się pokonać opór i osiągnąć poziom 12 tys. dolarów. Według Schiffa, korekta do 10 tys. dolarów jest wejściem w niedźwiedzi rynek.

Zwolennik złota i krytyk Bitcoina Peter Schiff przyznał, że wcześniej mylił się co do najstarszej kryptowaluty. Schiff przyznaje, że Bitcoin poruszał się zupełnie odwrotnie do jego oczekiwań i nie załamał się, ze względu złoto, które osiągnęło niedawno nowe ATH.

W niedzielę 6 września, Schiff przeprowadził na Twitterze dyskusję ze współzałożycielem giełdy Gemini, Tylerem Winklevossem. Ponieważ Bitcoin od kilku dni mocno flaktuuje, Winklevoss przewidział, że 10 000 dolarów będzie nowym bazowym poziomem. Schiff wcześniej twierdził, że Bitcoin zanim spadnie, może się skonsolidować:

“#Bitcoin może równie łatwo konsolidować się przed następnym załamaniem. Konsolidacja po ostrych ruchach zazwyczaj kontynuuje ruch, który je wykonuje. Im bardziej poziom wsparcia 10K jest testowany, tym staje się słabszy. Rynki rzadko dają inwestorom tak wiele szans na kupno w dołku”.

Podczas twitterowej dyskusji, użytkownik Sharkybit przypomniał Schiffowi o jego wcześniejszych prognozach. W lipcu, Schiff przewidywał, że jeśli złoto będzie rosnąć, to BTC straci na wartości. Schiff napisał w odpowiedzi.

“Miałem rację co do złota, ale myliłem się co do Bitcoina. Bitcoinowi udało się przebić przez opór i zjechać do 12 tys. dolarów, w dużej mierze dzięki przejażdżce na plecach złota i masywnej reklamie telewizyjnej kupionej przez Grayscale. Spadając do 10 tys. dolarów Bitcoin szybko wrócił na niedźwiedzi rynek.”

Według platformy Skew, korelacja między Bitcoinem i złotem spadła z 68% w zeszłym miesiącu do obecnych 20%.

Czego uważają analitycy

W ciągu ostatniego tygodnia, cena Bitcoina doznały ponad 15% korekty., Spadła z blisko 12 000 dolarów do 10 000 dolarów.

Josh Rager uważa, że ostatnia korekta jest “zdrowa” i nie ma się czym martwić. Ponieważ Bitcoin konsoliduje się powyżej 10 000 dolarów, Rager wierzy, że będzie to robić nadal, a następnie znowu wystrzeli.

Inny analityk HornHairs zauważył, że Bitcoin wzrósł o ponad 235% od czasu marcowego krachu. Dlatego uważa on, że konieczne jest, aby Bitcoin utworzył nowe wsparcie powyżej 10 000 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *