PayPal i Square kupują wszystkie “świeże” Bitcoiny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 listopada 2020
ikona autora biały
paypal kryptowaluty

Kiedy Bill Harris, były dyrektor generalny PayPal, opisywał Bitcoina jako “największy przekręt w historii” w artykule dla Voxa, ostatnią rzeczą, która przyszłaby mu wtedy do głowy była rola, jaką jego firma odegrałaby w globalnej adopcji tej kryptowaluty.

Harris wypowiedział te słowa w 2018 roku, kiedy to najstarsza kryptowaluta przeżywała bessę. Bańka – jak opisał to Harris – eksplodowała. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Nowy prezes zastąpił Harrisa, a cena Bitcoina cały czas powoli rosła w górę, aż do momentu, kiedy PayPal nie zdecydował się na wejście do odjeżdżającego pociągu.

Według raportu opublikowanego przez Pantera Capital, wejście PayPala w świat kryptowalut była kluczowa dla ostatniego rajdu byków.

PayPal sprawia, że Bitcoin jest łatwy

Wszystko sprowadza się do tego, że PayPal dostosowuje swoją filozofię do krypto-świata, czyniąc go niewiarygodnie łatwym do adopcji. Według Pantera Capital, prostota z jaką PayPal oferuje swoje usługi, ma “ogromny wpływ” na postrzeganie Bitcoina przez opinię publiczną oraz na adopcję innych kryptowalut:

Baza użytkowników PayPala również odgrywa istotną rolę. Według Pantera Capital, 300 milionów kont PayPal jest to liczba 3 razy większa niż liczba adresów BTC.

To ułatwia wielu ludziom inwestycję w Bitcoina. Pantera Capital uważa, że zainteresowanie wielkich fintechowych firm kryptowalutami jest samo w sobie nowym zjawiskiem. Dzięki wejściu firm takich jak PayPal, Cashapp czy Robinhood, wielu uważa, że obecny bieg byków jest bardziej stabilny niż ten z 2017 roku.

Kup je wszystki!

Inną przyczyną rajdu może być obecny apetyt PayPala na Bitcoina i inne tokeny Według Pantera, PayPal i Cash App kupują tak dużo Bitcoinów, że mogą one powodować niedobory na rynku, przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu cen.

Szacunki Pantera Capital są przekonujące, a jeśli okazałyby się prawdziwe, w miarę upływu czasu do handlu byłoby dostępne coraz mniej monet.

W poprzednim raporcie Pantera Capital oszacowała, że Cash App kupuje około 40% wszystkich nowo wyemitowanych BTC. Dodając te 40% kupionych przez CashApp do 70% kupowanych przez PayPal, okazuje się, że obie firmy przejmują 110% wszystkich nowych BTC.
Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram