kryptowaluty 2 - logo

PayPal i Square kupują wszystkie “świeże” Bitcoiny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 listopada 2020
ikona autora biały
paypal kryptowaluty

Kiedy Bill Harris, były dyrektor generalny PayPal, opisywał Bitcoina jako “największy przekręt w historii” w artykule dla Voxa, ostatnią rzeczą, która przyszłaby mu wtedy do głowy była rola, jaką jego firma odegrałaby w globalnej adopcji tej kryptowaluty.

Harris wypowiedział te słowa w 2018 roku, kiedy to najstarsza kryptowaluta przeżywała bessę. Bańka – jak opisał to Harris – eksplodowała. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Nowy prezes zastąpił Harrisa, a cena Bitcoina cały czas powoli rosła w górę, aż do momentu, kiedy PayPal nie zdecydował się na wejście do odjeżdżającego pociągu.

Według raportu opublikowanego przez Pantera Capital, wejście PayPala w świat kryptowalut była kluczowa dla ostatniego rajdu byków.

PayPal sprawia, że Bitcoin jest łatwy

Wszystko sprowadza się do tego, że PayPal dostosowuje swoją filozofię do krypto-świata, czyniąc go niewiarygodnie łatwym do adopcji. Według Pantera Capital, prostota z jaką PayPal oferuje swoje usługi, ma “ogromny wpływ” na postrzeganie Bitcoina przez opinię publiczną oraz na adopcję innych kryptowalut:

Baza użytkowników PayPala również odgrywa istotną rolę. Według Pantera Capital, 300 milionów kont PayPal jest to liczba 3 razy większa niż liczba adresów BTC.

To ułatwia wielu ludziom inwestycję w Bitcoina. Pantera Capital uważa, że zainteresowanie wielkich fintechowych firm kryptowalutami jest samo w sobie nowym zjawiskiem. Dzięki wejściu firm takich jak PayPal, Cashapp czy Robinhood, wielu uważa, że obecny bieg byków jest bardziej stabilny niż ten z 2017 roku.

Kup je wszystki!

Inną przyczyną rajdu może być obecny apetyt PayPala na Bitcoina i inne tokeny Według Pantera, PayPal i Cash App kupują tak dużo Bitcoinów, że mogą one powodować niedobory na rynku, przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu cen.

Szacunki Pantera Capital są przekonujące, a jeśli okazałyby się prawdziwe, w miarę upływu czasu do handlu byłoby dostępne coraz mniej monet.

W poprzednim raporcie Pantera Capital oszacowała, że Cash App kupuje około 40% wszystkich nowo wyemitowanych BTC. Dodając te 40% kupionych przez CashApp do 70% kupowanych przez PayPal, okazuje się, że obie firmy przejmują 110% wszystkich nowych BTC.
Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram