PayPal i Square kupują wszystkie “świeże” Bitcoiny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 listopada 2020
ikona autora biały
paypal kryptowaluty

Kiedy Bill Harris, były dyrektor generalny PayPal, opisywał Bitcoina jako “największy przekręt w historii” w artykule dla Voxa, ostatnią rzeczą, która przyszłaby mu wtedy do głowy była rola, jaką jego firma odegrałaby w globalnej adopcji tej kryptowaluty.

Harris wypowiedział te słowa w 2018 roku, kiedy to najstarsza kryptowaluta przeżywała bessę. Bańka – jak opisał to Harris – eksplodowała. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Nowy prezes zastąpił Harrisa, a cena Bitcoina cały czas powoli rosła w górę, aż do momentu, kiedy PayPal nie zdecydował się na wejście do odjeżdżającego pociągu.

Według raportu opublikowanego przez Pantera Capital, wejście PayPala w świat kryptowalut była kluczowa dla ostatniego rajdu byków.

PayPal sprawia, że Bitcoin jest łatwy

Wszystko sprowadza się do tego, że PayPal dostosowuje swoją filozofię do krypto-świata, czyniąc go niewiarygodnie łatwym do adopcji. Według Pantera Capital, prostota z jaką PayPal oferuje swoje usługi, ma “ogromny wpływ” na postrzeganie Bitcoina przez opinię publiczną oraz na adopcję innych kryptowalut:

Baza użytkowników PayPala również odgrywa istotną rolę. Według Pantera Capital, 300 milionów kont PayPal jest to liczba 3 razy większa niż liczba adresów BTC.

To ułatwia wielu ludziom inwestycję w Bitcoina. Pantera Capital uważa, że zainteresowanie wielkich fintechowych firm kryptowalutami jest samo w sobie nowym zjawiskiem. Dzięki wejściu firm takich jak PayPal, Cashapp czy Robinhood, wielu uważa, że obecny bieg byków jest bardziej stabilny niż ten z 2017 roku.

Kup je wszystki!

Inną przyczyną rajdu może być obecny apetyt PayPala na Bitcoina i inne tokeny Według Pantera, PayPal i Cash App kupują tak dużo Bitcoinów, że mogą one powodować niedobory na rynku, przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu cen.

Szacunki Pantera Capital są przekonujące, a jeśli okazałyby się prawdziwe, w miarę upływu czasu do handlu byłoby dostępne coraz mniej monet.

W poprzednim raporcie Pantera Capital oszacowała, że Cash App kupuje około 40% wszystkich nowo wyemitowanych BTC. Dodając te 40% kupionych przez CashApp do 70% kupowanych przez PayPal, okazuje się, że obie firmy przejmują 110% wszystkich nowych BTC.
Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram