Co to jest Paxful i do czego służy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 czerwca 2020
ikona autora biały
paxful logo

Paxful.com jest platformą, która umożliwia zakup Bitcoina za pomocą wielu metod płatności. Można również sprzedać kryptowaluty i dokonać ich wypłaty używając do tego rozmaitych sposobów. Konsumenci korzystają najczęściej z zakupu kryptowalut przy pomocy kart debetowych oraz popularnych aplikacji m.in. PayPal, Revolut, karty podarynkowe etc.

W 2018-2019r. platforma cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem pod względem ilości transakcji. Platforma działa od 2015 roku, a jej głównym zadaniem jest niesienie pomocy konsumentom w zakresie umożliwienia zakupienia/sprzedania/przechowywania kryptowalut na różne sposoby. Głównym rynkiem zbytu dla platformy jest Afryka, gdzie w ciągu ostatniego roku nastąpił wzrost ilości transakcji na Paxful o ponad 130 procent. Twórcy podkreślają, że ich celem jest zbudowanie globalnej platformy o charakterze płatniczym P2P.

screen strony Paxful

Jak korzystać z platformy Paxful?

Strona służy do kupowania i zakupu Bitcoina na zasadzie P2P. Niemal każda osoba na świecie może handlować fiatami w stosunku do bitcoina i na odwrót. Od powyższej zasady istnieje jeden wyjątkiem, którym jest korzystanie z platformy na terenie Nowego Jorku, gdyż Paxful nie posiada licencji BitLicense.

Strona nie jest ukierunkowana pod konkretny region, jednak są kraje, które zostały wyróżnione na głównym rzucie platformy. Wyróżnić tu możemy:

 • USA,
 • Chiny,           
 • Indie,            
 • Rosję,
 • Nigerię.

Założenie konta na platformie nie jest procesem skomplikowanym. Można tego dokonać poprzez podanie adresu e-mail i to bez konieczności przeprowadzenia weryfikacji w chwili obecnej.

Po dokonaniu wstępnego zalogowania (bez weryfikacji) otrzymujemy:

 • bezpłatny portfel bitcoinowy,         
 • około 300 możliwości dokonania  kupna i sprzedaży bitcoinów,  
 • kod dla przyszłych partnerów.        
Panel Paxful.com po zalogowaniu

Panel Paxful.com po zalogowaniu

W wiadomości email, która trafi do naszej skrzynki z linkiem aktywacyjnym zostaniemy poproszeni o ustawienie dwóch pytań, które mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo na platformie. Istnieje możliwość zweryfikowania swojego konta za pomocą telefonu komórkowego poprzez aktywację wiadomością SMS.

Warto zaznaczyć, że użytkownicy mogą zdecydować się na to, by wszelka weryfikacja operacji opierała się o adres email, a jedynie krytyczne sytuacje i ruchy będą wymagały weryfikacji za pomocą wiadomości SMS.

Jakie metody płatności obsługuje Paxful?

Paxful obsługuje w chwili obecnej 339 metod płatności. Jako najbardziej popularne możemy wskazać m.in.:

 • przelew bankowy,
 • PayPal,
 • karta kredytowa,
 • Skrill,
 • Western Union,
 • Karta podarunkowa Portela Steam,
 • Bilety Lotnicze,
 • Bitcoin Gold,
 • Cash App,
 • Circle Pay,
 • Czek potwierdzony,
 • doładowanie mobilne,
 • gotówką osobiście,
 • Revoult.

Wszystkie metody płatności za pomocą których można dokonać handlu kryptowalutami znajdziesz tutaj, a także na głównej stronie w zakładce, którą oznaczono poniżej:

screen strony Paxful z zaznaczoną opcją pokaż wszystko

Czym jest Paxfull Wallet?

Dzięki założeniu konta na platformie Paxful otrzymujemy dostęp do walleta, który jest świetnym dodatkiem dla osób szanujących bezpieczeństwo swoich środków. Portfel daje jego posiadaczowi wiele możliwości korzystania z zgromadzonych środków finansowych. Dzięki aplikacji można np.:       

 • Wysyłać i odbierać bitcoiny za pośrednictwem własnego prywatnego portfela kryptowalutowego,
 • śledzić dokonane transakcje, a także otwarte zlecenia i na bieżąco je aktualizować
 • z dowolnego miejsca bez konieczności logowania się na komputerze,
 • spersonalizować swój Paxful Wallet w taki sposób, by podmioty które z nami współpracują znały naszą nazwę od samego początku,      
 • bezpiecznie przechowywać środki i sprawdzać ich saldo w czasie rzeczywistym,
 • udostępniać adres portfela, bądź kod QR innym traderom i znajomym celem uzyskania wpłat.

Należy zaznaczyć istotny fakt, że realny dostęp do portfela Paxful z limitem handlowym w wysokości 1500 USD otrzymamy dopiero po dokonaniu weryfikacji naszego adresu e-mail oraz numeru telefonu, gdzie potwierdzimy swoją nazwę użytkownika.  Portfel znajduje się w tym miejscu, a jego panel wygląda następująco:

screen strony Paxful

Opinie o Paxfull

Jak o każdej platformie, tak i o Paxful możemy znaleźć opinie negatywne oraz pozytywne. Przykłady ocen użytkowników prezentujemy poniżej:

Przykładowa opinia 1:

ANG: Ban account.        
“When I asked for reason, no fast response, still waiting to get the issue solved. Email message mentioned that it is frozen due to illegal deposit/withdrawal (TOS violation). But all operations were done from BTC to BTC, I do not know where this illegal operation gets in. I paid money to a vendor based on the address he provided. Paxful displayed it High Risk. How would I know if his account is illegal or legal? I only care about to pay him to his BTC address. Imagine you have huge funds & you need to make urgent transactions, you will be screwed for good.”

PL: Zablokowane konto. Gdy zapytałem o powód, to nie otrzymałem szybkiej odpowiedzi. Do chwili obecnej oczekuję informacji zwrotnej i rozwiązanie problemu. W otrzymanej wiadomości email przekazano mi, że środki zostały zamrożone ponieważ doszło do wykonania  nielegalnej wpłaty / wypłaty (naruszenia warunków TOS). Każda transakcja była wykonywana z BTC na BTC, więc nie mam pojęcia czemu jakakolwiek operacja jest nielegalna. Zapłaciłem dostawcy na podstawie adresu, który podał. Paxful pokazuje, że każda transakcja obarczona jest dużym ryzykiem. Skąd mam wiedzieć, czy konto odbiory moich środków jest nielegalne lub legalne? Ja chcę zapłacić danemu człowiekowi na jego adres BTC.  Proszę sobie wyobrazić sytuację analogiczną w przypadku, gdy operuje się większymi kwotami transakcji i zostanie się w ten sposób oszukanym.

Przykładowa opinia 2:

“My account was banned for no reason.”

ANG: My account was banned for a reason I don’t know. I was told that Your account has been banned permanently for a terms of service (“TOS”) violation. Specifically for The account didn’t pass compliance review.  I’m not aware of this please help me out and re-open my account because that’s my life.

PL: Moje konto zostało zablokowane bez powodu. Uzyskałem jedynie informację o trwałej blokadzie konta z powodu naruszeń warunków usługi „TOS”. Nie rozumiem czemu moje konto nie jest uznawane za zgodne z polityką. Nie mam świadomości co robić dalej, pomóżcie mi ponownie otworzyć stare konto, bo to moje całe życie.

Oprócz opinii negatywnych istnieją również pozytywne, które mogą przekonać do założenia konta na powyższej platformie:

Przykładowa opinia 3:

ANG: I received over $580,000 payment into my Paxful account and I was able to exchange all the money on Paxfu

PL: Otrzymałem płatność na kwotą ponad 580 000 $ na moje Paxful konto. Wszystkie środki mogłem wymienić Paxful.

Przykładowa opinia 4:

ANG: Happy with Paxful but it’s just the part where a vendor rip me off and he or she goes freely I don’t like.

PL: Jestem, jednak z części środków platforma pokrywa swoją prowizję, co sprawia, że nie do końca podoba mi się takie podejście.  

Jak widać istnieje duży dysonans pomiędzy pozytywnymi, a negatywnymi opiniami na temat Paxful. Występuje spore ryzyko tego, że nasze środki zostaną zamrożone z powodu podejrzanych transakcji. Niestety nie mamy większego wpływu na to, jaka transakcja zostanie uznana za podejrzaną, gdyż musielibyśmy znać każdego adresata konta BTC.  Pomimo tego istnieją podmioty, które operują sporymi kwotami na transakcjach i nie są blokowane. Przed założeniem konta należy dokonać bilansu zysku i ewentualnych strat, a następnie podjąć słuszną decyzję. 

Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram