Palmswap: Co to jest, jak używać?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 stycznia 2023
ikona autora biały
palmswap

Wraz z upadkiem FTX, inwestorzy stracili zaufanie do scentralizowanych platform. Świadczyć mogą o tym chociażby miliardy dolarów wypłacone z Binance w ciągu kilku dni. Hasło "nie Twoje klucze, nie Twoje monety" nabrało nowego znaczenia. Jednak traderzy korzystający z instrumentów pochodnych nigdy nie mieli zbyt dużego wyboru w świecie DeFi, aż do powstania zdecentralizowanej giełdy PalmSwap, na której skupimy się w tym przewodniku.

Co to jest PalmSwap?

PalmSwap.org to zdecentralizowana giełda zbudowana w oparciu o Binance Smart Chain. Różni się ona jednak od swoich konkurentów pewnym ważnym faktem. W przeciwieństwie do standardowych DEXów pozwala na handel kontraktami terminowymi, a co za tym idzie wykorzystanie dźwigni finansowej. Co jeszcze oferuje PalmSwap?

 • Wiele rodzajów zleceń, m.in. Limit, Stop Loss, Take Profit itd.
 • Dźwignia do x100
 • Otwieranie pozycji long i short
 • Tryb cross i izolowany
 • Niskie opłaty dzięki sieci BSC
 • Staking
 • Farming
 • Program poleceń

Palmswap - jak używać tego DEXa?

Ok. Skoro wiemy już co to jest PalmSwap oraz co wyróżnia tę platformę na tle innych DEXów, skupmy się na konkretach. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję jak używać PalmSwapa oraz opisy poszczególnych funkcji. Zacznijmy jednak od podłączenia portfela.


Jak podłączyć portfel do PalmSwap?

Aby rozpocząć handel na PalmSwap najpierw musimy podłączyć swój portfel. W tym celu przechodzimy na stronę PalmSwap i w prawym górnym rogu klikamy przycisk "Connect Wallet".

Jak podłączyć portfel do palmswap
Podłączenie portfela do pamlswap

Do wyboru mamy Binance Wallet, SafePal, Trust Wallet MetaMask, WalletConnect i kilka innych. Wybieramy odpowiednią opcję i potwierdzamy podpis w portfelu. Jeżeli nie wiesz jeszcze jak używać Wallet Connect, zapoznaj się z naszym innym przewodnikiem. I to tyle. Przejdźmy do kolejnej kwestii, a mianowicie jak handlować na PalmSwap.

dostępne portfele przy łączeniu z palmswap

Jak handlować na PalmSwap?

Po podłączeniu wyświetli nam się interfejs jak na obrazku poniżej. Przypomina on tradycyjne giełdy kryptowalut:

wygląd palmswap

Aby zacząć handel w pierwszej kolejności musimy doładować swoje konto na PalmSwap klikając Deposit i potwierdzając transakcję w portfelu. Następnie możemy przejść dalej.

wykonanie depozytu na palmswap

Na górze znajduje się menu, z którego można dostać się do innych funkcji DEXa (omówimy je w dalszej części). Na środku umieszczony jest wykres dla danej pary, a po prawej okno, w służące do składania zlecenia. Do wyboru są 4 rodzaje zleceń:

 • Market
 • Limit
 • Take Profit
 • Stop Market

Oprócz tego możemy też zagrać zarówno na wzrosty jak i spadki, dzięki możliwości otwarcia pozycji long i short. Wszystko to okraszone dźwignią do x100 oraz trybami handlu futures cross i izolowanym.

wygląd panelu do zleceń na palmswap

Reszta wygląda tak jak na każdej innej scentralizowanej platformie. Czyli ustalamy wielkość zlecenia, TP/SL i to tyle! Trzeba jednak pamiętać, aby najpierw musisz zdeponować jakieś środki klikając "Deposit".


Na co jeszcze pozwala Palmswap?

Obecnie PalmSwap nie pozwala na zbyt wiele, jednak trzeba pamiętać, że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Właściwie jedyną dodatkową zakładką, którą znajdziemy na platformie jest Earn.

Zakładka Earn składa się z 3 innych: Staking, Farming, Claim. Funkcja Stakingu pozwala nam na zarabianie dodatkowych PALM. Z kolei Farming umożliwia zapewnianie płynności przy. W sekcji Claim można po prostu odbierać tokeny PALM - ale czym one są?


Token PALM - co to jest i do czego służy?

Token PALM to po prostu governance token PalmSwap. Warto jednak zaznaczyć, że został w niego wbudowany mechanizm deflacyjny.

50% zysków z opłat transakcyjnych służy do odkupienia i spalenia PALM. Następnie 50% zostanie wykorzystane do odkupienia i utrzymania tokenów PALM w skarbcu. 25% skarbca projekt przeznaczy na fundusze ubezpieczeniowe, a pozostałe 25% na działanie protokołu.

Emisję tokenów świetnie prezentuje poniższy diagram:

tokenomika palmswap

Z kolei dystrybucja PALM dzieli się w taki sposób:

dystrybucja tokena palm

Podsumowanie

PalmSwap to świetna alternatywa dla popularnych scentralizowanych giełd kryptowalut. Oferuje możliwość handlu z dźwignią oraz otwierania pozycji long i short przy zachowaniu decentralizacji. Oznacza to także, że jest to swego rodzaju giełda kryptowalut bez weryfikacji. Aby z niej skorzystać nie musimy podawać naszych danych osobowych. Wystarczy, że podłączymy portfel, taki jak np. MetaMask.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram