Palmswap: Co to jest, jak używać?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 stycznia 2023
ikona autora biały
palmswap

Wraz z upadkiem FTX, inwestorzy stracili zaufanie do scentralizowanych platform. Świadczyć mogą o tym chociażby miliardy dolarów wypłacone z Binance w ciągu kilku dni. Hasło "nie Twoje klucze, nie Twoje monety" nabrało nowego znaczenia. Jednak traderzy korzystający z instrumentów pochodnych nigdy nie mieli zbyt dużego wyboru w świecie DeFi, aż do powstania zdecentralizowanej giełdy PalmSwap, na której skupimy się w tym przewodniku.

Co to jest PalmSwap?

PalmSwap.org to zdecentralizowana giełda zbudowana w oparciu o Binance Smart Chain. Różni się ona jednak od swoich konkurentów pewnym ważnym faktem. W przeciwieństwie do standardowych DEXów pozwala na handel kontraktami terminowymi, a co za tym idzie wykorzystanie dźwigni finansowej. Co jeszcze oferuje PalmSwap?

 • Wiele rodzajów zleceń, m.in. Limit, Stop Loss, Take Profit itd.
 • Dźwignia do x100
 • Otwieranie pozycji long i short
 • Tryb cross i izolowany
 • Niskie opłaty dzięki sieci BSC
 • Staking
 • Farming
 • Program poleceń

Palmswap - jak używać tego DEXa?

Ok. Skoro wiemy już co to jest PalmSwap oraz co wyróżnia tę platformę na tle innych DEXów, skupmy się na konkretach. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję jak używać PalmSwapa oraz opisy poszczególnych funkcji. Zacznijmy jednak od podłączenia portfela.


Jak podłączyć portfel do PalmSwap?

Aby rozpocząć handel na PalmSwap najpierw musimy podłączyć swój portfel. W tym celu przechodzimy na stronę PalmSwap i w prawym górnym rogu klikamy przycisk "Connect Wallet".

Jak podłączyć portfel do palmswap
Podłączenie portfela do pamlswap

Do wyboru mamy Binance Wallet, SafePal, Trust Wallet MetaMask, WalletConnect i kilka innych. Wybieramy odpowiednią opcję i potwierdzamy podpis w portfelu. Jeżeli nie wiesz jeszcze jak używać Wallet Connect, zapoznaj się z naszym innym przewodnikiem. I to tyle. Przejdźmy do kolejnej kwestii, a mianowicie jak handlować na PalmSwap.

dostępne portfele przy łączeniu z palmswap

Jak handlować na PalmSwap?

Po podłączeniu wyświetli nam się interfejs jak na obrazku poniżej. Przypomina on tradycyjne giełdy kryptowalut:

wygląd palmswap

Aby zacząć handel w pierwszej kolejności musimy doładować swoje konto na PalmSwap klikając Deposit i potwierdzając transakcję w portfelu. Następnie możemy przejść dalej.

wykonanie depozytu na palmswap

Na górze znajduje się menu, z którego można dostać się do innych funkcji DEXa (omówimy je w dalszej części). Na środku umieszczony jest wykres dla danej pary, a po prawej okno, w służące do składania zlecenia. Do wyboru są 4 rodzaje zleceń:

 • Market
 • Limit
 • Take Profit
 • Stop Market

Oprócz tego możemy też zagrać zarówno na wzrosty jak i spadki, dzięki możliwości otwarcia pozycji long i short. Wszystko to okraszone dźwignią do x100 oraz trybami handlu futures cross i izolowanym.

wygląd panelu do zleceń na palmswap

Reszta wygląda tak jak na każdej innej scentralizowanej platformie. Czyli ustalamy wielkość zlecenia, TP/SL i to tyle! Trzeba jednak pamiętać, aby najpierw musisz zdeponować jakieś środki klikając "Deposit".


Na co jeszcze pozwala Palmswap?

Obecnie PalmSwap nie pozwala na zbyt wiele, jednak trzeba pamiętać, że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Właściwie jedyną dodatkową zakładką, którą znajdziemy na platformie jest Earn.

Zakładka Earn składa się z 3 innych: Staking, Farming, Claim. Funkcja Stakingu pozwala nam na zarabianie dodatkowych PALM. Z kolei Farming umożliwia zapewnianie płynności przy. W sekcji Claim można po prostu odbierać tokeny PALM - ale czym one są?


Token PALM - co to jest i do czego służy?

Token PALM to po prostu governance token PalmSwap. Warto jednak zaznaczyć, że został w niego wbudowany mechanizm deflacyjny.

50% zysków z opłat transakcyjnych służy do odkupienia i spalenia PALM. Następnie 50% zostanie wykorzystane do odkupienia i utrzymania tokenów PALM w skarbcu. 25% skarbca projekt przeznaczy na fundusze ubezpieczeniowe, a pozostałe 25% na działanie protokołu.

Emisję tokenów świetnie prezentuje poniższy diagram:

tokenomika palmswap

Z kolei dystrybucja PALM dzieli się w taki sposób:

dystrybucja tokena palm

Podsumowanie

PalmSwap to świetna alternatywa dla popularnych scentralizowanych giełd kryptowalut. Oferuje możliwość handlu z dźwignią oraz otwierania pozycji long i short przy zachowaniu decentralizacji. Oznacza to także, że jest to swego rodzaju giełda kryptowalut bez weryfikacji. Aby z niej skorzystać nie musimy podawać naszych danych osobowych. Wystarczy, że podłączymy portfel, taki jak np. MetaMask.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram