Palmswap: Co to jest, jak używać?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 stycznia 2023
ikona autora biały
palmswap

Wraz z upadkiem FTX, inwestorzy stracili zaufanie do scentralizowanych platform. Świadczyć mogą o tym chociażby miliardy dolarów wypłacone z Binance w ciągu kilku dni. Hasło "nie Twoje klucze, nie Twoje monety" nabrało nowego znaczenia. Jednak traderzy korzystający z instrumentów pochodnych nigdy nie mieli zbyt dużego wyboru w świecie DeFi, aż do powstania zdecentralizowanej giełdy PalmSwap, na której skupimy się w tym przewodniku.

Co to jest PalmSwap?

PalmSwap.org to zdecentralizowana giełda zbudowana w oparciu o Binance Smart Chain. Różni się ona jednak od swoich konkurentów pewnym ważnym faktem. W przeciwieństwie do standardowych DEXów pozwala na handel kontraktami terminowymi, a co za tym idzie wykorzystanie dźwigni finansowej. Co jeszcze oferuje PalmSwap?

 • Wiele rodzajów zleceń, m.in. Limit, Stop Loss, Take Profit itd.
 • Dźwignia do x100
 • Otwieranie pozycji long i short
 • Tryb cross i izolowany
 • Niskie opłaty dzięki sieci BSC
 • Staking
 • Farming
 • Program poleceń

Palmswap - jak używać tego DEXa?

Ok. Skoro wiemy już co to jest PalmSwap oraz co wyróżnia tę platformę na tle innych DEXów, skupmy się na konkretach. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję jak używać PalmSwapa oraz opisy poszczególnych funkcji. Zacznijmy jednak od podłączenia portfela.


Jak podłączyć portfel do PalmSwap?

Aby rozpocząć handel na PalmSwap najpierw musimy podłączyć swój portfel. W tym celu przechodzimy na stronę PalmSwap i w prawym górnym rogu klikamy przycisk "Connect Wallet".

Jak podłączyć portfel do palmswap
Podłączenie portfela do pamlswap

Do wyboru mamy Binance Wallet, SafePal, Trust Wallet MetaMask, WalletConnect i kilka innych. Wybieramy odpowiednią opcję i potwierdzamy podpis w portfelu. Jeżeli nie wiesz jeszcze jak używać Wallet Connect, zapoznaj się z naszym innym przewodnikiem. I to tyle. Przejdźmy do kolejnej kwestii, a mianowicie jak handlować na PalmSwap.

dostępne portfele przy łączeniu z palmswap

Jak handlować na PalmSwap?

Po podłączeniu wyświetli nam się interfejs jak na obrazku poniżej. Przypomina on tradycyjne giełdy kryptowalut:

wygląd palmswap

Aby zacząć handel w pierwszej kolejności musimy doładować swoje konto na PalmSwap klikając Deposit i potwierdzając transakcję w portfelu. Następnie możemy przejść dalej.

wykonanie depozytu na palmswap

Na górze znajduje się menu, z którego można dostać się do innych funkcji DEXa (omówimy je w dalszej części). Na środku umieszczony jest wykres dla danej pary, a po prawej okno, w służące do składania zlecenia. Do wyboru są 4 rodzaje zleceń:

 • Market
 • Limit
 • Take Profit
 • Stop Market

Oprócz tego możemy też zagrać zarówno na wzrosty jak i spadki, dzięki możliwości otwarcia pozycji long i short. Wszystko to okraszone dźwignią do x100 oraz trybami handlu futures cross i izolowanym.

wygląd panelu do zleceń na palmswap

Reszta wygląda tak jak na każdej innej scentralizowanej platformie. Czyli ustalamy wielkość zlecenia, TP/SL i to tyle! Trzeba jednak pamiętać, aby najpierw musisz zdeponować jakieś środki klikając "Deposit".


Na co jeszcze pozwala Palmswap?

Obecnie PalmSwap nie pozwala na zbyt wiele, jednak trzeba pamiętać, że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Właściwie jedyną dodatkową zakładką, którą znajdziemy na platformie jest Earn.

Zakładka Earn składa się z 3 innych: Staking, Farming, Claim. Funkcja Stakingu pozwala nam na zarabianie dodatkowych PALM. Z kolei Farming umożliwia zapewnianie płynności przy. W sekcji Claim można po prostu odbierać tokeny PALM - ale czym one są?


Token PALM - co to jest i do czego służy?

Token PALM to po prostu governance token PalmSwap. Warto jednak zaznaczyć, że został w niego wbudowany mechanizm deflacyjny.

50% zysków z opłat transakcyjnych służy do odkupienia i spalenia PALM. Następnie 50% zostanie wykorzystane do odkupienia i utrzymania tokenów PALM w skarbcu. 25% skarbca projekt przeznaczy na fundusze ubezpieczeniowe, a pozostałe 25% na działanie protokołu.

Emisję tokenów świetnie prezentuje poniższy diagram:

tokenomika palmswap

Z kolei dystrybucja PALM dzieli się w taki sposób:

dystrybucja tokena palm

Podsumowanie

PalmSwap to świetna alternatywa dla popularnych scentralizowanych giełd kryptowalut. Oferuje możliwość handlu z dźwignią oraz otwierania pozycji long i short przy zachowaniu decentralizacji. Oznacza to także, że jest to swego rodzaju giełda kryptowalut bez weryfikacji. Aby z niej skorzystać nie musimy podawać naszych danych osobowych. Wystarczy, że podłączymy portfel, taki jak np. MetaMask.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]

Binance umożliwiło traderom przechowywanie krypto na kontach innych firm

Giełda kryptowalut Binance poszła na ustępstwa wobec dużych klientów, umożliwiając im przechowywanie aktywów cyfrowych na platformach innych firm. Wcześniej Binance wymagało od traderów przechowywania środków tylko na własnych kontach. Źródła Financial Times podają, że kierownictwo giełdy znalazło się pod zwiększoną presją ze strony dużych traderów. Kluczowi klienci Binance zaczęli wyrażać poważne obawy o bezpieczeństwo swoich […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram