Optimism pozyskuje 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2022
ikona autora biały
optimism

Optimism, firma zajmująca się skalowaniem Ethereum, pozyskała 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B, którego współprowadzącymi byli Andreessen Horowitz i Paradigm.

W najnowszym wpisie na blogu startup blockchain ujawnił, że jest obecnie wyceniany na 1,65 miliarda dolarów. Nowa runda finansowania zostanie przeznaczona na rozbudowę zespołu.

Optimism rozwiązuje problemy ze skalowalnością Ethereum

Ethereum stało się niezwykle popularną platformą obliczeniową, obfitującą w aplikacje DeFi i NFT. Gwałtowny wzrost popytu ze strony deweloperów i użytkowników spowodował jednak równie gwałtowny wzrost opłat za gaz. Optimism, z drugiej strony, wykorzystuje optimists roll-ups, aby osiągnąć znacznie niższe koszty, opóźnienia i znacznie większą przepustowość w porównaniu z samą warstwą 1 Ethereum, bez naruszania zabezpieczeń leżącego u jej podstaw blockchaina.

Po niedawnej zbiórce funduszy, dyrektor generalny Optimism, Jinglan Wang powiedział:

Zobowiązaliśmy się publicznie, że nie będziemy czerpać zysków z obsługi scentralizowanych części systemu, dlatego chcieliśmy usunąć finansową zachętę dla siebie, by pozostać scentralizowanymi.

Potwierdzając inwestycję w Optimism, Chris Dixon, partner generalny w Andreessen Horowitz, stwierdził, że skalowanie Ethereum jest kluczowym wyzwaniem w najbliższym czasie i dodał, że "dramatycznie rozszerzy to przestrzeń projektową dla aplikacji Web3".

Kamienie milowe Optimism

We wpisie na blogu ogłoszono, że użytkownicy Optimism zaoszczędzili podobno 1 miliard dolarów w gazie w ciągu ostatniego roku. W tym czasie wdrożono też tysiące linii kodu i uruchomiono trzy forki. Optimism obniżył również opłaty o ponad 30% w i planuje pracować nad udoskonaleniem protokołu, aby jeszcze bardziej zredukować koszty. W oświadczeniu czytamy:

W ciągu najbliższych kilku tygodni Optimism zamierza zmniejszyć opłaty o 30-40%, wdrażając pierwszą w historii ogólnosystemową kompresję danych kalendarza.

W ramach projektu Optimism: Bedrock, startup umożliwi jeszcze większe obniżenie opłat. Teoretycznie umożliwi to optymalizację kosztów składania transakcji za pomocą Cannon, odpornego na błędy systemu następnej generacji. Zespół będzie także uczestniczył w pracach nad projektem Ethereum Improvement Proposal (EIP-4844), znanym pod nazwą Shard Blob Transactions, który może potencjalnie obniżyć opłaty nawet 100-krotnie.

Zespół stwierdził:

Nasi ludzie są naszym największym atutem. Zespół Optimism jest już wypełniony po brzegi talentami, których wielkie umysły są przyćmione jedynie przez ich jeszcze większe serca. Jako zespół bardzo się rozwijamy i jesteśmy niesamowicie dumni, że udało nam się zgromadzić tak niesamowitą grupę wiodących w branży talentów technicznych.

Według najnowszych statystyk DeFi Llama, Optimism ma ponad 360 milionów dolarów w całkowitej zablokowanej wartości (TVL) na platformie. W ostatnim tygodniu października odnotowano gwałtowny wzrost o 96,6% z zaledwie 150 milionów dolarów do 295 milionów dolarów w ciągu trzech dni. W styczniu tego roku wartość TVL osiągnęła prawie 400 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram