Optimism pozyskuje 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2022
ikona autora biały
optimism

Optimism, firma zajmująca się skalowaniem Ethereum, pozyskała 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B, którego współprowadzącymi byli Andreessen Horowitz i Paradigm.

W najnowszym wpisie na blogu startup blockchain ujawnił, że jest obecnie wyceniany na 1,65 miliarda dolarów. Nowa runda finansowania zostanie przeznaczona na rozbudowę zespołu.

Optimism rozwiązuje problemy ze skalowalnością Ethereum

Ethereum stało się niezwykle popularną platformą obliczeniową, obfitującą w aplikacje DeFi i NFT. Gwałtowny wzrost popytu ze strony deweloperów i użytkowników spowodował jednak równie gwałtowny wzrost opłat za gaz. Optimism, z drugiej strony, wykorzystuje optimists roll-ups, aby osiągnąć znacznie niższe koszty, opóźnienia i znacznie większą przepustowość w porównaniu z samą warstwą 1 Ethereum, bez naruszania zabezpieczeń leżącego u jej podstaw blockchaina.

Po niedawnej zbiórce funduszy, dyrektor generalny Optimism, Jinglan Wang powiedział:

Zobowiązaliśmy się publicznie, że nie będziemy czerpać zysków z obsługi scentralizowanych części systemu, dlatego chcieliśmy usunąć finansową zachętę dla siebie, by pozostać scentralizowanymi.

Potwierdzając inwestycję w Optimism, Chris Dixon, partner generalny w Andreessen Horowitz, stwierdził, że skalowanie Ethereum jest kluczowym wyzwaniem w najbliższym czasie i dodał, że "dramatycznie rozszerzy to przestrzeń projektową dla aplikacji Web3".

Kamienie milowe Optimism

We wpisie na blogu ogłoszono, że użytkownicy Optimism zaoszczędzili podobno 1 miliard dolarów w gazie w ciągu ostatniego roku. W tym czasie wdrożono też tysiące linii kodu i uruchomiono trzy forki. Optimism obniżył również opłaty o ponad 30% w i planuje pracować nad udoskonaleniem protokołu, aby jeszcze bardziej zredukować koszty. W oświadczeniu czytamy:

W ciągu najbliższych kilku tygodni Optimism zamierza zmniejszyć opłaty o 30-40%, wdrażając pierwszą w historii ogólnosystemową kompresję danych kalendarza.

W ramach projektu Optimism: Bedrock, startup umożliwi jeszcze większe obniżenie opłat. Teoretycznie umożliwi to optymalizację kosztów składania transakcji za pomocą Cannon, odpornego na błędy systemu następnej generacji. Zespół będzie także uczestniczył w pracach nad projektem Ethereum Improvement Proposal (EIP-4844), znanym pod nazwą Shard Blob Transactions, który może potencjalnie obniżyć opłaty nawet 100-krotnie.

Zespół stwierdził:

Nasi ludzie są naszym największym atutem. Zespół Optimism jest już wypełniony po brzegi talentami, których wielkie umysły są przyćmione jedynie przez ich jeszcze większe serca. Jako zespół bardzo się rozwijamy i jesteśmy niesamowicie dumni, że udało nam się zgromadzić tak niesamowitą grupę wiodących w branży talentów technicznych.

Według najnowszych statystyk DeFi Llama, Optimism ma ponad 360 milionów dolarów w całkowitej zablokowanej wartości (TVL) na platformie. W ostatnim tygodniu października odnotowano gwałtowny wzrost o 96,6% z zaledwie 150 milionów dolarów do 295 milionów dolarów w ciągu trzech dni. W styczniu tego roku wartość TVL osiągnęła prawie 400 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram