Optimism pozyskuje 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2022
ikona autora biały
optimism

Optimism, firma zajmująca się skalowaniem Ethereum, pozyskała 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B, którego współprowadzącymi byli Andreessen Horowitz i Paradigm.

W najnowszym wpisie na blogu startup blockchain ujawnił, że jest obecnie wyceniany na 1,65 miliarda dolarów. Nowa runda finansowania zostanie przeznaczona na rozbudowę zespołu.

Optimism rozwiązuje problemy ze skalowalnością Ethereum

Ethereum stało się niezwykle popularną platformą obliczeniową, obfitującą w aplikacje DeFi i NFT. Gwałtowny wzrost popytu ze strony deweloperów i użytkowników spowodował jednak równie gwałtowny wzrost opłat za gaz. Optimism, z drugiej strony, wykorzystuje optimists roll-ups, aby osiągnąć znacznie niższe koszty, opóźnienia i znacznie większą przepustowość w porównaniu z samą warstwą 1 Ethereum, bez naruszania zabezpieczeń leżącego u jej podstaw blockchaina.

Po niedawnej zbiórce funduszy, dyrektor generalny Optimism, Jinglan Wang powiedział:

Zobowiązaliśmy się publicznie, że nie będziemy czerpać zysków z obsługi scentralizowanych części systemu, dlatego chcieliśmy usunąć finansową zachętę dla siebie, by pozostać scentralizowanymi.

Potwierdzając inwestycję w Optimism, Chris Dixon, partner generalny w Andreessen Horowitz, stwierdził, że skalowanie Ethereum jest kluczowym wyzwaniem w najbliższym czasie i dodał, że "dramatycznie rozszerzy to przestrzeń projektową dla aplikacji Web3".

Kamienie milowe Optimism

We wpisie na blogu ogłoszono, że użytkownicy Optimism zaoszczędzili podobno 1 miliard dolarów w gazie w ciągu ostatniego roku. W tym czasie wdrożono też tysiące linii kodu i uruchomiono trzy forki. Optimism obniżył również opłaty o ponad 30% w i planuje pracować nad udoskonaleniem protokołu, aby jeszcze bardziej zredukować koszty. W oświadczeniu czytamy:

W ciągu najbliższych kilku tygodni Optimism zamierza zmniejszyć opłaty o 30-40%, wdrażając pierwszą w historii ogólnosystemową kompresję danych kalendarza.

W ramach projektu Optimism: Bedrock, startup umożliwi jeszcze większe obniżenie opłat. Teoretycznie umożliwi to optymalizację kosztów składania transakcji za pomocą Cannon, odpornego na błędy systemu następnej generacji. Zespół będzie także uczestniczył w pracach nad projektem Ethereum Improvement Proposal (EIP-4844), znanym pod nazwą Shard Blob Transactions, który może potencjalnie obniżyć opłaty nawet 100-krotnie.

Zespół stwierdził:

Nasi ludzie są naszym największym atutem. Zespół Optimism jest już wypełniony po brzegi talentami, których wielkie umysły są przyćmione jedynie przez ich jeszcze większe serca. Jako zespół bardzo się rozwijamy i jesteśmy niesamowicie dumni, że udało nam się zgromadzić tak niesamowitą grupę wiodących w branży talentów technicznych.

Według najnowszych statystyk DeFi Llama, Optimism ma ponad 360 milionów dolarów w całkowitej zablokowanej wartości (TVL) na platformie. W ostatnim tygodniu października odnotowano gwałtowny wzrost o 96,6% z zaledwie 150 milionów dolarów do 295 milionów dolarów w ciągu trzech dni. W styczniu tego roku wartość TVL osiągnęła prawie 400 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram