Optimism pozyskuje 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2022
ikona autora biały
optimism

Optimism, firma zajmująca się skalowaniem Ethereum, pozyskała 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii B, którego współprowadzącymi byli Andreessen Horowitz i Paradigm.

W najnowszym wpisie na blogu startup blockchain ujawnił, że jest obecnie wyceniany na 1,65 miliarda dolarów. Nowa runda finansowania zostanie przeznaczona na rozbudowę zespołu.

Optimism rozwiązuje problemy ze skalowalnością Ethereum

Ethereum stało się niezwykle popularną platformą obliczeniową, obfitującą w aplikacje DeFi i NFT. Gwałtowny wzrost popytu ze strony deweloperów i użytkowników spowodował jednak równie gwałtowny wzrost opłat za gaz. Optimism, z drugiej strony, wykorzystuje optimists roll-ups, aby osiągnąć znacznie niższe koszty, opóźnienia i znacznie większą przepustowość w porównaniu z samą warstwą 1 Ethereum, bez naruszania zabezpieczeń leżącego u jej podstaw blockchaina.

Po niedawnej zbiórce funduszy, dyrektor generalny Optimism, Jinglan Wang powiedział:

Zobowiązaliśmy się publicznie, że nie będziemy czerpać zysków z obsługi scentralizowanych części systemu, dlatego chcieliśmy usunąć finansową zachętę dla siebie, by pozostać scentralizowanymi.

Potwierdzając inwestycję w Optimism, Chris Dixon, partner generalny w Andreessen Horowitz, stwierdził, że skalowanie Ethereum jest kluczowym wyzwaniem w najbliższym czasie i dodał, że "dramatycznie rozszerzy to przestrzeń projektową dla aplikacji Web3".

Kamienie milowe Optimism

We wpisie na blogu ogłoszono, że użytkownicy Optimism zaoszczędzili podobno 1 miliard dolarów w gazie w ciągu ostatniego roku. W tym czasie wdrożono też tysiące linii kodu i uruchomiono trzy forki. Optimism obniżył również opłaty o ponad 30% w i planuje pracować nad udoskonaleniem protokołu, aby jeszcze bardziej zredukować koszty. W oświadczeniu czytamy:

W ciągu najbliższych kilku tygodni Optimism zamierza zmniejszyć opłaty o 30-40%, wdrażając pierwszą w historii ogólnosystemową kompresję danych kalendarza.

W ramach projektu Optimism: Bedrock, startup umożliwi jeszcze większe obniżenie opłat. Teoretycznie umożliwi to optymalizację kosztów składania transakcji za pomocą Cannon, odpornego na błędy systemu następnej generacji. Zespół będzie także uczestniczył w pracach nad projektem Ethereum Improvement Proposal (EIP-4844), znanym pod nazwą Shard Blob Transactions, który może potencjalnie obniżyć opłaty nawet 100-krotnie.

Zespół stwierdził:

Nasi ludzie są naszym największym atutem. Zespół Optimism jest już wypełniony po brzegi talentami, których wielkie umysły są przyćmione jedynie przez ich jeszcze większe serca. Jako zespół bardzo się rozwijamy i jesteśmy niesamowicie dumni, że udało nam się zgromadzić tak niesamowitą grupę wiodących w branży talentów technicznych.

Według najnowszych statystyk DeFi Llama, Optimism ma ponad 360 milionów dolarów w całkowitej zablokowanej wartości (TVL) na platformie. W ostatnim tygodniu października odnotowano gwałtowny wzrost o 96,6% z zaledwie 150 milionów dolarów do 295 milionów dolarów w ciągu trzech dni. W styczniu tego roku wartość TVL osiągnęła prawie 400 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram