Opłaty transakcyjne na Binance a Coinbase

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 kwietnia 2022
ikona autora biały
binance vs coinbase opłaty

Coinbase i Binance to dwie główne giełdy kryptowalut. Obie jednak wykazują zupełnie inne podejścia. Coinbase to amerykańska giełda kryptowalut stworzona dla amatorów. Posiada ona ograniczone możliwości handlu i bardzo intuicyjny interfejs.

Binance oferuje globalnym inwestorom niezliczone produkty i opcje handlu oraz obsługuje zaawansowanych użytkowników.

Chociaż platforma Binance jest łatwa w użyciu i oferuje trzy poziomy organizacji w zależności od doświadczenia, nie jest tak przyjazna dla użytkownika jak Coinbase.

Wersja Binance.US jest uważana za mniej solidną. Posiada też wysokie opłaty i mało opcji. Niemniej jednak są one wciąż niższe w przypadku Coinbase.

W dzisiejszym artykule przeanalizujemy obie platformy pod względem obsługiwanych walut, rodzajów transakcji, dostępnych altcoinów i nie tylko. Tak więc, zaczynamy!

Coinbase vs. Binance: Opłaty

Binance oferuje jedne z najniższych opłat transakcyjnych na rynku. Z kolei prowizje Coinbase są jednymi z najwyższych.

Za każdą transakcje na Coinbase trzeba zapłacić aż 0,50%. Bardziej wygodne sposoby wpłaty środków (np. karta) są jeszcze wyższe i mogą sięgać aż 4%.

Opłaty maker-taker w przypadku Binance są niemal identyczne. Niemniej nie możemy tutaj podać konkretnych liczb, ponieważ inwestorzy mogą je zmniejszyć poprzez:

 • Zdobywanie poziomów VIP (w zależności od wolumenu).
 • Polecanie znajomych
 • Posiadanie BNB (25% zniżki)

Ponieważ te platformy kryptowalutowe są przeznaczone dla różnych typów traderów, różnią się dostępnymi funkcjami. Warto tutaj też podkreślić, że Binance to największa platforma na świecie, a co za tym obsługuje największe wolumeny. To sprawia, że szczyci się niskim poślizgiem (różnicą pomiędzy zakupem, a sprzedażą kryptowlauty)

Coinbase vs. Binance: Funkcje

Niemniej jednak obie oferują aplikację mobilną oferującą ceny na żywo i możliwość dodawania par walutowych do ulubionych. Na tym jednak podobieństwa się kończą. W przypadku platformy Binance, otrzymasz następujące funkcje:

 • Zaawansowane wykresy z licznymi narzędziami i wskaźnikami
 • Centrum nagród
 • Publiczne klucze API (interfejs programowania aplikacji) do integracji innych narzędzi
 • Możliwość korzystania z Trust Wallet
 • Ponad 13 rodzajów transakcji

W porównaniu do Binance, Coinbase zapewnia więcej funkcji dla mieszkańców USA, ale mniejszy wybór dla globalnych traderów. Funkcje te obejmują.

 • Możliwość zarabiania kryptowalut poprzez oglądanie krótkich filmów.
 • Newsletter z najnowszymi wiadomościami o kryptowalutach
 • Możliwość wypłacania pieniędzy na konto PayPal
 • Niekustodialny bezpieczny wirtualny portfell
 • Wersja Coinbase Pro pozwala na używanie kilku podstawowych wskaźników.

Coinbase vs. Binance: Obsługiwane waluty

Binance słynie z ogromnej listy altcoinów. Obecnie oferuje handel ponad 500 różnymi kryptowalutami. Coinbase oferuje 107 cyfrowych walut na swojej ogólnej platformie i 57 na platformie pro. Ponadto, Coinbase obsługuje mniej walut fiat. Binance oferuje aż 18 z nich, lecz niestety nie ma jeszcze na niej wsparcia dla polskiej złotówki.

Binance oferuje też 591 par kryptowalutowych. Coinbase pozwala na handel tylko 107 parami. Na giełdzie Binance znajdziesz kryptowaluty, które nie są dostępne na Coinbase, np. Qtum (QTUM), Dogecoin (DOGE), Bethor token (VTHO), Harmony (ONE) i Vechain (VET).

Coinbase vs. Binance: Bezpieczeństwo

Chociaż obie giełdy są uważane za bezpieczne, Coinbase ma ogólnie lepszą reputację. Coinbase została założona w 2012 roku i jest to uregulowana giełda z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która w dniu 14 kwietnia 2021 roku weszła na giełdę poprzez bezpośrednie notowanie. Co więcej, jest ona wspierana przez banki takie jak J.P. Morgan.

Obie platformy kryptowalutowe oferują uwierzytelnianie 2FA (two-factor authentication).W tym momencie obie wymagają też przejścia weryfikacji KYC.

Funkcje bezpieczeństwa Binance obejmują też zarządzanie urządzeniami, białą listę adresów oraz możliwość ograniczenia dostępu do danych urządzeń. Podobnie jak Coinbase, Binance również oferuje ubezpieczenie Federal Deposit Insurance Corporation do 250 000 USD.

Coinbase vs. Binance: Łatwość użytkowania

Coinbase i Binance są skierowane do różnych typów traderów. Coinbase zapewnia łatwą platformę dla początkujących inwestorów, którzy chcą handlować w prosty sposób. Binance jest platformą przyjazną dla użytkownika, jednak mnogość opcji może być przytłaczająca dla nowego tradera. Jest to idealna opcja dla osób, które mają już jakieś doświadczenie.

Binance tworzy też Akademię. Inwestorzy mogą znaleźć w niej poradniki i samouczki dot. właściwie każdej funkcji platformy. Coinbase posiada podobne rozwiązanie. Niemniej jednak zaletą jest to, że pozwala też traderom zarabiać kryptowaluty za oglądanie filmów dla początkujących.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Dlaczego warto sprzedawać NFT na Binance NFT? Oto powody

NFT niezwykle szybko zyskują na popularności, rozszerzając możliwości blockchaina. Użytkownicy mogą teraz kupować i sprzedawać prawie wszystko w formie NFT. Dotyczy to głównie cyfrowych dzieł sztuki, pamiątek, aktywów w grze, a nawet niektórych momentów historycznych. Zazwyczaj NFT określa się jako rodzaj kryptograficznego tokena na blockchainie, który reprezentuje unikalne aktywa. Mogą one być albo całkowicie cyfrowymi […]

Jak wysyłać pieniądze za granicę za darmo przy użyciu kryptowalut?

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być drogim i czasochłonnym procesem. W tym przewodniku wyjaśnimy jednak, jak wykorzystać kryptowaluty do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo - przy pomocy platformy Binance P2P. Tradycyjne metody, takie jak przelewy lub Western Union, często wiążą się z wysokimi opłatami i powolnym czasem przetwarzania, co utrudnia ludziom wysyłanie pieniędzy szybko […]

BNB Greenfield: Czym jest nowy, trzeci blockchain od Binance?

Giełda Binance w lutym zapowiedziała swój nowy produkt, a mianowicie nowy blockchain nazwany BNB Greenfield. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy czym dokładnie on jest, jak będzie działał, jakie może mieć zastosowania oraz wiele więcej! Tak więc, zaczynajmy! Czym jest BNB Greenfield? BNB Greenfield to zdecentralizowana infrastruktura pamięci masowej w ramach szerszego ekosystemu BNB Chain, w którym […]

Testnet ZetaLabs: Jak przygotować się pod airdrop?

Testnety to zawsze okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jakich? To zależy od projektu i jego możliwości. W tym poradniku opowiemy o ZetaChain - projekcie, który obecnie prowadzi testnet. Wyjaśnimy co musisz zrobić, aby zdobyć ewentualne dropy i darmowe NFT. Czym jest ZetaChain? ZetaChain to testnet dla nowych omnichain dApps i kluczowy element ekosystemu, który opiera […]

Zarabianie na NFT w 2023 roku: gdzie inwestować i gdzie szukać obiecujących kolekcji?

Pozytywny impet na początku 2023 roku ożywił rynek kryptowalut, co pomogło projektom odzyskać siły po ubiegłorocznych wpadkach i bankructwach. Segment NFT nie był wyjątkiem. Również przyciągnął uwagę wielu nowych graczy. Jednak NFT mają swoją własną specyfikę i nawet doświadczeni inwestorzy nie do końca rozumieją cechy tego rynku. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy ci jak ma się […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram