Opcje Binance: Wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 grudnia 2022
ikona autora biały
opcje binance

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, która cały czas wprowadza nowe funkcjonalności. Jednym z najnowszych dodatków są Opcje Binance i to na nich skupimy się w dzisiejszym artykule. Wyjaśnimy co to za funkcja, jak działa oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy!

Co to są opcje na kryptowaluty?

Opcje na kryptowaluty to instrumenty handlowe oparte na kontraktach pochodnych, które zapewniają użytkownikom kryptowalut prawo do zakupu lub sprzedaży aktywów po ustalonej cenie i w wybranym terminie. Pozwalają one traderom uzyskać lewarowaną ekspozycję na aktywa bazowe lub ograniczyć ryzyko. Opcje krypto mogą być wykonywane poprzez opcje "call" lub "put". Opcja "call" daje prawo do zakupu aktywów bazowych - natomiast opcja "put" odwrotnie - do sprzedaży.

Dzięki opcjom kryptowalutowym traderzy mają możliwość generowania zysków poprzez prawidłowe przewidywanie przyszłej ceny bazowej kryptowaluty. Sprawdźmy więc, co takiego ma nam do zaoferowania w tej kwestii Binance.

Czym są opcje Binance?

Binance stara się uczynić handel instrumentami pochodnymi kryptowalut jak najbardziej prostym. Dlatego też we wrześniu uruchomiła platformę do handlu opcjami.

Opcje Binance dają użytkownikom prawo, ale nie obowiązek, do zakupu aktywów bazowych w określonym czasie i po określonej cenie.

Binance dodało funkcje opcji w trosce o wyjaśnienie błędnych wyobrażeń o handlu opcjami. Wiele osób uważa je za zbyt skomplikowane lub dostępne "tylko dla profesjonalistów". Nic bardziej mylnego. Binance uprościła proces handlu opcjami za pomocą intuicyjnego interfejsu.

Opcje Binance zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić inwestorom przyjęcie kierunkowego spojrzenia na rynek i pomóc im przewidzieć ceny rynkowe, jednocześnie pozwalając im zabezpieczyć portfele przed zmiennością dzięki hedgingowi pozycji. Obecnie platforma obsługuje wyłącznie opcje w stylu europejskim.

W chwili pisania tego tekstu platforma umożliwia handel opcjami kryptowalutowymi dla BTC, ETH i BNB. Aktywa te są wyceniane i rozliczane w USDT, co ułatwia obliczanie ich zysków i strat.

Jaka jest różnica między opcjami a futures?

Zarówno opcje jak i kontrakty futures są instrumentami pochodnymi opartymi na kontraktach, które czerpią swoją wartość z aktywów bazowych.

Istnieją jednak między nimi dwie zasadnicze różnice. Nabywca opcji ma prawo, ale nie obowiązek, do zakupu lub sprzedaży (w zależności od kontraktu) aktywa po z góry określonej cenie i w określonym czasie.

Tymczasem kontrakt futures zobowiązuje posiadacza do zakupu określonego aktywa w określonym czasie, a sprzedającego zobowiązuje do sprzedaży i jego dostarczenia.

Główne różnice między tymi dwoma aktywami znajdziesz w poniższej tabeli:

OpcjeFutures
ObligacjaKupujący i sprzedający są zobowiązani do wykonania kontraktuSprzedawca jest jedynym zobowiązanym, kupujący ma "opcję"
PremiaBrak premiiSprzedawca otrzymuje od kupującego premię
RyzykoOgraniczone likwidacjąDo wysokości zapłaconej premii
Data wygaśnięciaAktywa muszą być kupione/sprzedane w ustalonym terminieAktywa mogą być kupione/sprzedane przed datą wygaśnięcia

Jak handlować opcjami na Binance?

Handel opcjami na Binance jest bardzo prosty. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków.

Krok 1: Zarejestruj się lub zaloguj (jeśli masz już konto)

Aby handlować opcjami po pierwsze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem Binance i przejść weryfikację. Jeśli jeszcze nie masz konta, załóż je tutaj. Jeśli już je posiadasz zaloguj się i przejdź do strony Opcje Binance. Alternatywnie wybierz odpowiednią opcję w menu u góry.

Krok 2: Otwórz konto opcji

Aby uzyskać dostęp do platformy Binance Opcje, musisz otworzyć konto opcji w Binance. Przeczytaj więc i zapoznaj się z umową i kliknij "Otwórz konto opcji" na wyświetlonym pulpicie nawigacyjnym.

Krok 3: Doładuj portfel opcji środkami

Zanim będziesz mógł rozpocząć handel, musisz przenieść środki do portfela opcji. W tym celu kliknij "Transfer". Uwaga: Transfery pomiędzy wewnętrznymi portfelami Binance są zupełnie darmowe.

Krok 4: Wybierz preferowaną opcję (Call lub Put)

Po sfinansowaniu portfela opcji, będziesz musiał wybrać pomiędzy opcją call lub opcją put. Jak wyjaśniliśmy wcześniej, opcja "Call" daje przedsiębiorcom prawo do zakupu aktywów bazowych. Tymczasem, "Put" opcja daje prawo do ich sprzedaży.

Krok 5: Otwórz pozycję

Po wybraniu opcji, wybierz rodzaj zlecenia, a następnie wprowadź "Cenę" i "Kwotę". Kliknij Kup i to tyle!

Krok 6: Zamknij pozycję

Podczas zamykania pozycji, możesz zdecydować się na trzymanie jej do momentu wygaśnięcia. Alternatywnie, możesz również przełączyć się na tryb "Zamknij", wybrać "Typ zlecenia", wprowadzić "Cenę" i "Kwotę", a następnie kliknąć na "Sprzedaj".

Promocje Binance Options

Aby uczcić start nowej platformy, Binance uruchomił ekskluzywną ofertę promocyjną. Partnerzy Binance mogą zarobić teraz do 30% prowizji od opłat handlowych, które ich poleceni płacą na platformie opcji Binance. Promocja rozpoczęła się 3 października i będzie trwać przez czas nieokreślony.

Ponadto, użytkownicy, którzy handlują na platformie opcji w okresie od 3 października do 31 grudnia, otrzymają 30% rabat na prowizje.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram