trudność kopania

Po bardzo zmiennym i pełnym wrażeń tygodniu Bitcoin jest obecnie notowany na poziomie ok. 33000. Piątkowy tweet Elona Muska doprowadził do ogromnego skoku ceny, która dobiła niemal do 40 tys. USD. Wygląda jednak na to, że rajd napotkał opór i cena powróciła do poziomu 33000 dolarów.

Zanim rajd cenowy nabrał rozpędu, pojawiło się kilka metryk wskazujących na wyprzedaż i jak do tej pory pozostają one konsekwentne. Odpływ górników Bitcoina osiągnął rekordowy poziom, a transakcje od wszystkich górników na wszystkich giełdach zanotowały roczny szczyt.

Miner bitcoin outflows at record highs. Transactions from all miners to all exchanges hit a yearly high.

charts: @cryptoquant_com pic.twitter.com/ZBssSyF2Gl

— unfolded. (@cryptounfolded) January 30, 2021

Wzrost popytu, kiedy cena ponownie zaczęła się podnosić, mógł bezpośrednio przyczynić się do wzrostu zrealizowanej kapitalizacji rynkowej, która osiągnęła poziom 218 miliardów dolarów.

Chociaż odpływy górników wzrosły, cena Bitcoina dalej pozostawała w tym samym przedziale. Po rajdzie nastąpiła wyprzedaż, a cena na giełdach spot zaczęła spadać. Wraz z rosnącą presją sprzedaży, wolumen handlu zmniejszył się o około 50 procent tego, co obserwowaliśmy we wczesnych godzinach w czwartek. Co więc sugeruje kapitalizacja rynku, odwrócenie trendu czy kontynuację rajdu?

📈 #Bitcoin $BTC Realized Cap just reached an ATH of $218,456,840,822.99

View metric:https://t.co/C8JhD26mC1 pic.twitter.com/x0YEKj3Tud

— glassnode alerts (@glassnodealerts) January 30, 2021

W oparciu o zmienność sieci i impet Bitcoina z wykresów Woobull, pomimo odpływów i zwiększonej presji sprzedaży, rajd cenowy nadal może być kontynuowany, nawet po zamknięciu tego miesiąca poniżej 35 000. Spadek popytu jest jak zawsze tymczasowy, jednak podaż została zaprojektowana tak, aby spadać, w miarę zbliżania się do 21 milionów Bitcoinów. Może to być kluczowym czynnikiem napędzającym okresową zmienność, w ramach tego samego cyklu rynkowego. To, co zrobiła plotka o podwójnym wydatku i to, co akcje takie jak Game Stop robią na Wall Street, w dłuższej perspektywie może skończyć się zerowym wpływem na przepływ inwestycji w Bitcoina.

Poza tym, akumulacja przez wieloryby na różnych poziomach cenowych powyżej 30 000 USD, stworzyła wsparcie powyżej tego zakresu cenowego. Istnieją również inne czynniki, takie jak gwałtowne zainteresowanie i przepływ inwestycji w DeFi oraz możliwy rajd altcoinów, z Ethereum na czele. Jednak z dominacją Bitcoina na poziomie 62%, istnieje możliwość podążania za modelem S2F i kolejnego rajdu cenowego, który może umożliwić odkrycie ceny powyżej 40 000 w lutym 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *