NYSE zgłasza znak towarowy dla giełdy kryptowalut i rynku NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
nyse

New York Stock Exchange (NYSE) złożyła wniosek do US Patent and Trademark Office o wykorzystanie NYSE jako znaku towarowego dla swojej przyszłej działalności jako giełdy kryptowalut i rynku NFT.

W swoim zgłoszeniu z 10 lutego firma wskazała, że uruchomi walutę cyfrową pod marką NYSE, aby prowadzić swoją giełdę finansową dla kryptowalut i rynek NFT podobny do OpenSea i Rarible.

Wcześniej giełda uruchomiła serię cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich o nazwie "NYSE First Trade NFTs", aby uhonorować pamięć o pierwszej transakcji wybranej grupy spółek.

NYSE dołącza do innych w wyścigu po metaverse

NYSE jest wśród kilku wiodących spółek spoza branży technologicznej, które złożyły wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z metaverse. Kilka dni temu, marka odzieżowa Victoria's Secret złożyła wniosek o rejestrację znaków towarowych dla wirtualnej bielizny, nakryć głowy, torebek i akcesoriów, które chce sprzedawać w metaverse.

Podobnie McDonald's złożył na początku tego miesiąca aż 12 znaków towarowych dla wirtualnych produktów i usług, które chce wprowadzić do metaverse w ciągu najbliższych tygodni. Produkty te to wirtualne restauracje, kawiarnie i typowe produkty McDonald's, ale w trybie cyfrowym.

Brak natychmiastowych planów

Pomimo złożenia wniosku, wiodąca giełda może nie od razu wejść do świata metaverse. Inicjatywa zabezpieczenia znaku towarowego najwyraźniej wynika z troski o ochronę swojej własności intelektualnej przed nowymi produktami.

Raport Bloomberga cytuje oświadczenie NYSE, które mówi, że firma "regularnie rozważa nowe produkty i ich wpływ na nasze znaki towarowe i odpowiednio chroni nasze prawa własności intelektualnej."

Dla NYSE, największej na świecie giełdy, której łączna kapitalizacja rynkowa spółek giełdowych przekracza 30 bilionów dolarów, wkroczenie do branży kryptowalut o wartości 2 bilionów dolarów oznacza większy biznes. Rynek NFT, który do 2020 roku był warty mniej niż 200 milionów dolarów, gwałtownie wzrósł, aby osiągnąć 40 miliardów dolarów w 2021 roku.

Firmy technologiczne w metaverse

Podczas niedawnej rozmowy z inwestorami, dyrektor generalny Apple Tom Cook potwierdził, że jego firma ma plany dotyczące metaverse. Poza aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości (AR), firma zamierza wprowadzić zestawy słuchawkowe dla lepszego doświadczenia metaverse. Microsoft i Google również szukają możliwości rozwoju biznesu w tej przestrzeni za pomocą swoich zestawów słuchawkowych i inteligentnych okularów.

Potencjał metaverse sprawił, że wiodące firmy technologiczne zabezpieczyły swoje znaki towarowe i pozycjonują swoje firmy, aby wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą ten trend. Na przykład w zeszłym roku Facebook został przemianowany na Meta w ramach działań brandingowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram