NYSE zgłasza znak towarowy dla giełdy kryptowalut i rynku NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
nyse

New York Stock Exchange (NYSE) złożyła wniosek do US Patent and Trademark Office o wykorzystanie NYSE jako znaku towarowego dla swojej przyszłej działalności jako giełdy kryptowalut i rynku NFT.

W swoim zgłoszeniu z 10 lutego firma wskazała, że uruchomi walutę cyfrową pod marką NYSE, aby prowadzić swoją giełdę finansową dla kryptowalut i rynek NFT podobny do OpenSea i Rarible.

Wcześniej giełda uruchomiła serię cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich o nazwie "NYSE First Trade NFTs", aby uhonorować pamięć o pierwszej transakcji wybranej grupy spółek.

NYSE dołącza do innych w wyścigu po metaverse

NYSE jest wśród kilku wiodących spółek spoza branży technologicznej, które złożyły wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z metaverse. Kilka dni temu, marka odzieżowa Victoria's Secret złożyła wniosek o rejestrację znaków towarowych dla wirtualnej bielizny, nakryć głowy, torebek i akcesoriów, które chce sprzedawać w metaverse.

Podobnie McDonald's złożył na początku tego miesiąca aż 12 znaków towarowych dla wirtualnych produktów i usług, które chce wprowadzić do metaverse w ciągu najbliższych tygodni. Produkty te to wirtualne restauracje, kawiarnie i typowe produkty McDonald's, ale w trybie cyfrowym.

Brak natychmiastowych planów

Pomimo złożenia wniosku, wiodąca giełda może nie od razu wejść do świata metaverse. Inicjatywa zabezpieczenia znaku towarowego najwyraźniej wynika z troski o ochronę swojej własności intelektualnej przed nowymi produktami.

Raport Bloomberga cytuje oświadczenie NYSE, które mówi, że firma "regularnie rozważa nowe produkty i ich wpływ na nasze znaki towarowe i odpowiednio chroni nasze prawa własności intelektualnej."

Dla NYSE, największej na świecie giełdy, której łączna kapitalizacja rynkowa spółek giełdowych przekracza 30 bilionów dolarów, wkroczenie do branży kryptowalut o wartości 2 bilionów dolarów oznacza większy biznes. Rynek NFT, który do 2020 roku był warty mniej niż 200 milionów dolarów, gwałtownie wzrósł, aby osiągnąć 40 miliardów dolarów w 2021 roku.

Firmy technologiczne w metaverse

Podczas niedawnej rozmowy z inwestorami, dyrektor generalny Apple Tom Cook potwierdził, że jego firma ma plany dotyczące metaverse. Poza aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości (AR), firma zamierza wprowadzić zestawy słuchawkowe dla lepszego doświadczenia metaverse. Microsoft i Google również szukają możliwości rozwoju biznesu w tej przestrzeni za pomocą swoich zestawów słuchawkowych i inteligentnych okularów.

Potencjał metaverse sprawił, że wiodące firmy technologiczne zabezpieczyły swoje znaki towarowe i pozycjonują swoje firmy, aby wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą ten trend. Na przykład w zeszłym roku Facebook został przemianowany na Meta w ramach działań brandingowych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram