NYSE zgłasza znak towarowy dla giełdy kryptowalut i rynku NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
nyse

New York Stock Exchange (NYSE) złożyła wniosek do US Patent and Trademark Office o wykorzystanie NYSE jako znaku towarowego dla swojej przyszłej działalności jako giełdy kryptowalut i rynku NFT.

W swoim zgłoszeniu z 10 lutego firma wskazała, że uruchomi walutę cyfrową pod marką NYSE, aby prowadzić swoją giełdę finansową dla kryptowalut i rynek NFT podobny do OpenSea i Rarible.

Wcześniej giełda uruchomiła serię cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich o nazwie "NYSE First Trade NFTs", aby uhonorować pamięć o pierwszej transakcji wybranej grupy spółek.

NYSE dołącza do innych w wyścigu po metaverse

NYSE jest wśród kilku wiodących spółek spoza branży technologicznej, które złożyły wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z metaverse. Kilka dni temu, marka odzieżowa Victoria's Secret złożyła wniosek o rejestrację znaków towarowych dla wirtualnej bielizny, nakryć głowy, torebek i akcesoriów, które chce sprzedawać w metaverse.

Podobnie McDonald's złożył na początku tego miesiąca aż 12 znaków towarowych dla wirtualnych produktów i usług, które chce wprowadzić do metaverse w ciągu najbliższych tygodni. Produkty te to wirtualne restauracje, kawiarnie i typowe produkty McDonald's, ale w trybie cyfrowym.

Brak natychmiastowych planów

Pomimo złożenia wniosku, wiodąca giełda może nie od razu wejść do świata metaverse. Inicjatywa zabezpieczenia znaku towarowego najwyraźniej wynika z troski o ochronę swojej własności intelektualnej przed nowymi produktami.

Raport Bloomberga cytuje oświadczenie NYSE, które mówi, że firma "regularnie rozważa nowe produkty i ich wpływ na nasze znaki towarowe i odpowiednio chroni nasze prawa własności intelektualnej."

Dla NYSE, największej na świecie giełdy, której łączna kapitalizacja rynkowa spółek giełdowych przekracza 30 bilionów dolarów, wkroczenie do branży kryptowalut o wartości 2 bilionów dolarów oznacza większy biznes. Rynek NFT, który do 2020 roku był warty mniej niż 200 milionów dolarów, gwałtownie wzrósł, aby osiągnąć 40 miliardów dolarów w 2021 roku.

Firmy technologiczne w metaverse

Podczas niedawnej rozmowy z inwestorami, dyrektor generalny Apple Tom Cook potwierdził, że jego firma ma plany dotyczące metaverse. Poza aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości (AR), firma zamierza wprowadzić zestawy słuchawkowe dla lepszego doświadczenia metaverse. Microsoft i Google również szukają możliwości rozwoju biznesu w tej przestrzeni za pomocą swoich zestawów słuchawkowych i inteligentnych okularów.

Potencjał metaverse sprawił, że wiodące firmy technologiczne zabezpieczyły swoje znaki towarowe i pozycjonują swoje firmy, aby wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą ten trend. Na przykład w zeszłym roku Facebook został przemianowany na Meta w ramach działań brandingowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram