nigeria kryptowaluty

Kryptowaluty istnieją już od ponad dekady, a organy regulacyjne powoli podejmują działania w celu zidentyfikowania tej nowej klasy aktywów. Najnowszym organem, który otwiera się na kryptowaluty jest Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Nigerii, która w swoim ostatnim oświadczeniu oficjalnie zdefiniowała cyfrowe aktywa jako “umowy inwestycyjne”.

Kryptowaluty to umowy inwestycyjne

Zgodnie z komunikatem opublikowanym w dniu 14 września, nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdefiniowała tokeny i monety dostępne na rynkach finansowych kraju i dodała, że te aktywa, które zapewniają “alternatywne możliwości inwestycyjne”, będą teraz klasyfikowane w czterech kategoriach.

W oświadczeniu SEC stwierdzono, że:

“Wirtualne aktywa kryptograficzne są umowami inwestycyjnymi, chyba że zostanie udowodnione, że jest inaczej. Ciężar udowodnienia, że aktywa kryptograficzne, które mają być oferowane, nie są umowami inwestycyjnymi, a zatem nie podlegają jurysdykcji SEC, spoczywa na emitencie lub jednostce sponsorującej te aktywa”.

Organy regulacyjne w Nigerii będą odtąd rejestrować i zatwierdzać wszystkie aktywa cyfrowe, a kryptowaluty i tokeny użytkowe będą traktowane jako towary.

SEC wspomniał wprawdzie, że nie będzie nadzorować obrotu i transakcji na rynku tokenów użytkownych, jednak stwierdził, że będzie traktować security tokeny jako umowy inwestycyjne, a instrumenty pochodne i fundusze inwestycyjne jako “określone inwestycje”.

“Ogólnym celem regulacji nie jest utrudnianie rozwoju technologii lub tłumienie innowacji, ale tworzenie standardów zachęcających do stosowania etycznych praktyk, które ostatecznie doprowadzą do stworzenia uczciwego i wydajnego rynku”

Każda firma działająca w branży blockchain i kryptowalut, chcąca uruchomić swoje DATO, ICO lub STO przed wprowadzeniem nowych regulacji, będzie miała 3 miesiące, aby zarejestrować się w komisji.

Nagła zmiana stanowiska

Jak dotąd rząd nigeryjski nie był zbyt optymistycznie nastawiony do kryptografii, a ostatnie ogłoszenie zupełnie odbiega od wcześniejszego stanowiska kraju.

Popyt na kryptowaluty w Nigerii nadal rośnie, ze względu na upadającą gospodarkę.

Według danych z Google Trends, Nigeria jest obecnie krajem numer jeden pod względem zainteresowania Bitcoinem w ciągu ostatnich 90 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *