Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, powiedział, że: Bitcoin jest “inwestycją o większym stopniu teorii”, nazywając go jedną z “bardziej szalonych spekulacyjnych rzeczy” w wywiadzie dla CNBC, w poniedziałek:

Jako klasa aktywów, nic nie produkujesz, więc nie powinieneś oczekiwać, że to się podniesie. To rodzaj czystej inwestycji typu “większa teoria durnia”

Gates, który jest w zarządzie Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, przemawiał z Omaha, gdzie konglomerat, w tym Charlie Munger i Warren Buffet, odbywał swoje doroczne spotkanie akcjonariuszy.

Gates przyznał, że technologia Blockchain kryjąca się za kryptowalutą ma swoje zalety. Dodał on:

Jest kilka naprawdę dobrych technologii w zakresie dzielenia się bazami danych i weryfikowania technologii, które uważam za dobrą rzecz

Zapytany, w jaki sposób Berkshire Hathaway, do którego należy 2,5 mld USD akcji Goldman Sachs, odczuł, gdy zeszłym tygodniu ogłoszono, że bank doda sprzedaż Bitcoina. Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway mówi:

Cóż, nie oczekuję, że każdy bank inwestycyjny zgodzi się z tym, co myślę. Mają dużo zwierzęcej energii w bankowości inwestycyjnej

Munger, który wygłasza bardzo głośno o swoją niechęć do Bitcoin i porównał ją do “sztucznego złota“, powiedział, że ludzie nie powinni spekulować na temat “sprytnej informatyki“.

Pomimo tych poglądów kryptowaluta odzyskała prawie połowę wartości od grudnia ubiegłego roku. Jego cena wzrosła do 9,954,95 USD w sobotę. 5 maja, krótko wahając się blisko 10.000 USD i była notowana blisko 9 300 USD w poniedziałek rano, zgodnie z danymi podanymi przez CoinMarketCap.

Gates dodał, że otrzymał Bitcoina jako prezent urodzinowy, ale od tego czasu sprzedał go i obecnie nie posiada żadnej waluty cyfrowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *