Najdroższe kryptowaluty na świecie - TOP 10

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2023
ikona autora biały
najdroższe kryptowaluty na swiecie

Trzynaście lat temu wiele osób uważało, że bitcoin jest nic nie warty. Obecnie na świecie istnieje ponad 20 000 różnych aktywów cyfrowych. Razem tworzą cały sektor światowej gospodarki o kapitalizacji przekraczającej budżety wielu państw G20. Ta różnorodność jest oszałamiająca. W dzisiejszym artykule przedstawiamy top najdroższe kryptowaluty na świecie w 2023 rou.

Dowiesz się, czy istnieje waluta cyfrowa droższa od bitcoina, jakie czynniki najbardziej wpływają na wartość kryptowalut oraz spojrzysz na ogólne statystyki rynku wirtualnych monet. Ponieważ bankowość cyfrowa staje się jednym z największych trendów w fintechu, prawdopodobnie będziesz jej potrzebował. Jeśli nie teraz, to w najbliższej przyszłości. A więc zaczynajmy.

Czynniki wpływające na ceny kryptowalut

Najdroższe kryptowaluty to znane blockchainowe start-upy o wysokiej płynności i jeszcze większym potencjale. Powinny mieć praktyczne zastosowania, solidny ekosystem i łatwe w użyciu portfele. W zespole każdego takiego projektu, jak również wśród jego sponsorów, powinny znaleźć się osoby znane i szanowane w społeczności kryptowalutowej. Generalnie cały zespół deweloperski powinien składać się z profesjonalistów, nie tylko z działu technicznego, ale także pracowników marketingu i public relations.

Silna społeczność to podstawa. Aby wprowadzić projekt na rynek, ludzie muszą w niego uwierzyć, a do tego dobrym pomysłem jest wsparcie celebryty. Mniejsi inwestorzy często podążają za wielorybami. Kilka tweetów od Elona Muska zdołało zbić kurs bitcoina w dół i wprowadzić małą kryptowalutę Dogecoin do pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji. Oczywiście sama reklama nie wystarczy jednak na długo. Prawdziwie interesujące projekty, takie jak Bitcoin i Ethereum, nie potrzebują reklamy i konsekwentnie znajdują się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Top 10 najdroższych kryptowalut na świecie

Najbardziej udane kryptowaluty nie muszą być najdroższe. Na przykład Ripple (XRP) jest obecnie warte mniej niż czterdzieści centów amerykańskich, ale zajmuje szóste miejsce w rankingu https://coinmarketcap.com. Posortujmy kryptowaluty według ich wartości za monetę.

Bitcoin (BTC)

Na szczycie naszej listy znajduje się pierwotna kryptowaluta - bitcoin. Mówiąc dokładniej, najdroższą kryptowalutą nie jest oryginalna moneta, ale jej "opakowane" klony RENBTC i Huobi BTC. Ale ponieważ nie są to osobne projekty, ale to samo aktywo, najdroższą kryptowalutą na świecie jest bez wątpienia bitcoin. Na dzień dzisiejaszy 1 BTC kosztuje prawie 21 000 USD. Ma też największą kapitalizację, która stanowi niemal 40% całego rynku.

cVault.finance (CORE)

Drugą najdroższą kryptowalutą wcale nie jest Ethereum, ale token DeFi cVault.finance (CORE). Jest to protokół zdecentralizowanych finansów z deflacyjnym tokenem governance CORE, który użytkownicy mogą stakować i wykorzystywać do zarabiania pasywnego dochodu. Platforma planuje również wprowadzenie "Automatic Strategy Vaults", które umożliwiają realizację zyskownych strategii dla stakowanych tokenów. Cena CORE w chwili pisania tego tekstu wynosi 6 397 dolarów.

Yearn.Finance (YFI)

Na trzecim miejscu znajduje się kolejny token DeFi. Ta kryptowaluta przez pewien czas była warta więcej niż bitcoin, ale potem jej wartość spadła kilkukrotnie. Niemniej jednak YFI pozostaje jednym z najbardziej udanych i stabilnych projektów w zdecentralizowanych finansach. Jego cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 6 072 dolarów.

PAX Gold (PAXG)

Na czwartym miejscu znajduje się wspierana złotem kryptowaluta PAXG. Głównym celem PAX Gold jest uczynienie złota bardziej dostępnym w sprzedaży, ponieważ fizyczny towar nie jest łatwo rozdzielny lub elastyczny w zakresie transportu. PAX Gold został stworzony, aby umożliwić inwestorom zakup nieograniczonych ilości złota za pośrednictwem kryptowaluty, tym samym praktycznie eliminując minimalne ograniczenia w zakupie tego towaru. Cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 1 877 dolarów.

Ethereum (ETH)

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta, ETH zajmuje dopiero piąte miejsce w rankingu najdroższych cyfrowych monet. Jednak jak na kryptowalutę z nieograniczoną emisją, Ethereum jest dość drogie. Cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 1 397 dolarów.

Maker (MKR)

Na szóstym miejscu znajduje się token MKR. Właściciele tego aktywa mają prawo głosować na organizację, która wydaje popularny stabelcoin DAI. Cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 615 dolarów.

BNB (BNB)

Siódme miejsce zajmuje natywny token popularnej giełdy kryptowalutowej Binance. Platforma ta oferuje klientom szereg usług. BNB służy nie tylko do płacenia prowizji, ale także do udziału w handlu na Binance Launchpad. Oparty na ekosystemie BNB, Binance DEX jest zdecentralizowanym rynkiem. Jego cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 277 dolarów.

Monero (XMR)

Kolejną kryptowalutą na naszej liście jest Monero (XMR). Jest to jedna z najlepszych monet do przeprowadzania anonimowych transakcji. Cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 161 dolarów.

Quant (QNT)

Na przedostatnim miejscu znajduje się kryptowaluta Quant (QNT). Projekt ten został stworzony w celu zjednoczenia różnych blockchainów w ramach jednej sieci Overledger, która według twórców projektu zbuduje ekosystem dla gospodarki cyfrowej. Cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 119 dolarów.

Bitcoin Cash (BCH)

Na ostatnim miejscu znajduje się fork bitcoina - BCH. Bitoin wielokrotnie próbował być ulepszany, ale żadna z modyfikacji nie mogła zastąpić oryginalnej monety. Bitcoin Cash można nazwać najbardziej udanym forkiem BTC. Cena w chwili pisania tego tekstu wynosi 106 dolarów.

Główne odpowiedniki Bitcoina

Jeśli myślisz, że wszystkie cyfrowe monety mają taki sam cel jak Bitcoin, to jesteś w błędzie. Oczywiście niemal każdy z nich może być wykorzystany do wzajemnych rozliczeń, ale wciąż wiele tokenów blockchain, jak np. Ethereum, to przede wszystkim cyfrowe paliwo sieciowe, a nie instrument finansowy.

W naszym rankingu najdroższych kryptowalut z 2023 roku Monero i Bitcoin Cash są bezpośrednimi odpowiednikami bitcoina.

Podsumowanie

Najdroższą kryptowalutą na świecie jest wciąż Bitcoin. Nie oznacza to jednak, że tak będzie cały czas. Kryptowaluty są zmienne, a cena każdej monety ulega ciągłym fluktuacjom. Przy wyborze inwestycji należy wziąć pod uwagę kapitalizację rynku, wielkość obrotów i dostępność na giełdach. Cyfrowa waluta jest zmienna i nieprzewidywalna, a mądrzy inwestorzy będą inwestować tylko środki, na których utratę mogą sobie pozwolić. Nigdy nie zapominaj o dywersyfikacji ryzyka.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram