Multi-Assets na Binance Futures - jakie niesie korzyści?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 czerwca 2022
ikona autora biały
tryb multi-assets na binance

Jakiś czas temu napisaliśmy dla was tekst, w którym szczegółowo przedstawiliśmy tryb Multi-Assets na Binnace Futures. Dzisiaj kontynuujemy ten wątek tylko pod innym kątem. Czytając ten poradnik dowiesz się dlaczego warto skorzystać z tego trybu. Zanim jednak zaczniemy wyjaśnimy czym jest stablecoin BUSD, dlaczego powinieneś wybrać go jako zabezpieczenie oraz wiele więcej, tak więc zaczynamy!

Czym są stablecoiny?

Stablecoin to jeden z rodzajów kryptowaluty, która została zaprojektowana w taki sposób, aby utrzymywać stałą wartość w czasie. Jego wartość jest zazwyczaj powiązana z określoną realną walutą, często z dolarem amerykańskim (jednak nie zawsze). W takim układzie jedna jednostka kryptowaluty jest zazwyczaj równa jednej jednostce waluty rzeczywistej. W przeciwieństwie do bardzo zmiennych kryptowalut, takich jak Bitcoin, cena stablecoinów nie powinna ulegać wahaniom.

Jednak ostatnie wydarzenia na rynku stablecoinów - a mianowicie gwałtowny spadek kursu TerraUSD - sprawiły, że tego typu aktywa wpadły pod lupę regulatorów. Sekretarz Skarbu Janet Yellen wspomniała o ryzyku dla szeroko pojętej stabilności finansowej związanym z stablecoinami. Z kolei Rezerwa Federalna wydała raport, w którym omówiła niepewność co do tego, co tak naprawdę jest podstawą stablecoinów oraz brak nadzoru na tym rynku.

Wciąż istnieje jednak sporo stablecoinów, które są zabezpieczone przez realne dolary, a jednym z nich jest BUSD - dolarowy token od Binance.

Czym jest BUSD?

BUSD to regulowany stablecoin powiązany wartością z dolarem amerykańskim. Na każdą jego jednostkę zawsze przypada jeden dolar w stosunku 1:1. Co ważne, jego posiadacze mogą w dowolnym momencie zamienić swoje tokeny na fiaty. Ponieważ jest to stablecoin, jego zadaniem jest utrzymywanie stałej wartości.

BUSD pozwala traderom wyjście z rynku bez faktycznego opuszczania blockchaina, a co za tym idzie uniknięcie obowiązku podatkowego, który powstaje przy zamianie kryptowaluty na fiaty.

Wartość BUSD zmienia się bezpośrednio wraz z wartością dolara amerykańskiego. Binance raz na miesiąc przedstawia audyt swoich rezerw. Ponieważ jest to token regulowany, jest dużo bezpieczniejszy niż inne, np. USDT - którego rezerwy to enigmatyczna tajemnica.

Dlaczego warto wybrać BUSD jako zabezpieczenie?

Dzięki kontraktom BUSD-marginowanym możesz wykorzystać w handlu różne strategie. Co więcej, możesz liczyć na różne bonusy i zniżki.

  • Rabaty i zniżki - Korzystając z kontraktów Binance Futures z BUSD jako zabezpieczenia możesz otrzymać naprawdę sporo rabatów i zniżek maker/taker.
  • Wszechstronność - BUSD jest renomowanym stablecoinem, który umożliwia traderom i inwestorom handel wieloma kontraktami (BNB, ETH, BTC itd.). Oznacza to, że możesz otworzyć dowolny kontrakt futures i rozliczyć go za pomocą stablecoina. Dzięki temu nie musisz kupować faktycznych kryptowalut, aby otworzyć pozycję. Co więcej, zapłacisz mniej opłat. Podczas rozliczania w BUSD nie będzie dochodziło bowiem do żadnych konwersji. Co więcej, tryb Multi-Assets Mode umożliwia użytkownikom dywersyfikację pomiędzy różnymi stablecoinami i zwiększenie efektywności kapitału. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą dzielić swój depozyt zabezpieczający pomiędzy USDT i BUSD. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy otwieraniu pozycji na tych dwóch rynkach.
  • Łatwość oszacowania zwrotów - 1 BUSD jest zawsze równoważny jednemu dolarowi. Oznacza to, że w przypadku transakcji na kontraktach BUSD-marginowanych będziesz mógł w łatwy sposób oszacować wszelkie koszty i zyski.

Dlaczego warto posiadać BUSD?

Handel na Binance Futures za pomocą kontraktów BUSD-marginowanych to nie jedyny plus używania tego stablecoina. BUSD warto też po prostu posiadać z kilku innych powodów. Oto one:

  • Regulacje i wsparcie - BUSD jest stablecoinem wspieranym przez ekwiwalenty gotówkowe. Pozatym jest to token regulowany. Każdy BUSD jest bezpośrednio powiązany z USD, a Binance posiada w rezerwach więcej pieniędzy niż BUSD znajduje się w obiegu.
  • Brak prowizji - Dokonywanie transakcji za pomocą BUSD na giełdzie Binance jest tańsze. Platforma ta oferuje obecnie specjalną promocję zwaną Zero Maker-Fee. Co więcej w przypadku 4 par handlowych z BUSD nie zapłacisz ani grosza opłaty transakcyjnej. W ten sposób możesz obniżyć swoje koszta handlu do absolutnego minimum.

Jak zacząć handlować kontraktami BUSD-marginowymi?

Handel kontraktami terminowymi BUSD-M jest bardzo prosty. Aby zacząć potrzebujesz jedynie konta na Binance Futures. Aby sprzedać lub kupić kontrakty futures BUSD-M na platformie Binance wystarczy że wykonasz kilka prostych kroków. Oto one:

  • Otwórz konto - Najpierw musisz założyć konto na Binance i przejść weryfikację. Możesz to zrobić klikając w ten link. Pamiętaj, aby dla własnego bezpieczeństwa włączyć weryfikację 2FA.
  • Wpłać środki - Jeśli posiadasz już konto na Binance, wpłać środki do swojego portfela futures. Platforma ta obsługuje wiele różnych cyfrowych aktywów.
  • Wybierz kontrakt - Wybierz odpowiadający ci kontrakt futures BUSD-M. Powinieneś wybrać BUSD Perpetual w opcji "USD-M Futures".
  • Wybierz dźwignię - Wybierz odpowiednią dźwignię dla swojego kontraktu. Domyślnie stosowany jest lewar x 20, jednak możesz go podwyższyć nawet do x 125 na niektórych monetach.
  • Złóż zlecenie - Teraz pozostaje Ci złożyć zlecenie. Binance obsługuje naprawdę wiele różnych rodzajów zleceń. Początkującym zaleca się jednak korzystanie z zlecenia rynkowego lub limit.

Jak wykorzystać tryb Multi-Assets do handlu kontraktami BUSD-M?

Handel kontraktami BUSD-M w trybie Multi-Asset może dać Ci sporo korzyści. Po pierwsze możesz zwiększyć swoje zyski. Po drugie możesz też do minimum ograniczyć koszty handlu.

Tryb Multi-Asset pozwala też łatwo handlować kontraktami USDT-M. Co ważne nie będziesz musiał ich konwertować na USDT. Oznacza to, że każdą kryptowalutą bazową możesz handlować na dwa sposoby.

Przykładowo, jeśli uważasz, że BUSD/BTC poniesie stratę z powodu przyszłego spadku ceny BTC, możesz zawrzeć kontrakt short na USDT/BTC, aby zrównoważyć potencjalną stratę.

Dokładny poradnik dotyczący używania trybu Multi-Assets znajdziesz w naszym innym obszernym poradniku.

Wykorzystanie Mock Trading do podnoszenia umiejętności.

Mock Trading na Binance Futures pozwala Ci podnosić swoje umiejętności handlowe. Funkcja ta działa bowiem na zasadzie konta demo. Rynek dostępny jest w czasie rzeczywistym, przy czym nie ponosisz ryzyka utraty środków. Poniżej wyjaśniamy krok po kroku jak przejść do funkcji handlu demo:

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, załóż je pod tym linkiem. Następnie przejdź do Binance Futures najeżdżając myszką u góry na "Derywatywy", a następnie BUSD-M Futures. Alternatywnie możesz też kliknąć bezpośrednio w ten link.

Krok 2: Kliknij na swój Profil, a następnie na "Handel próbny".

Krok 3: Naciśnij kontynuuj oraz przejdź quiz Binance Futures. Próbne konto zostanie zasilone saldem początkowym w wysokości 3 000 USDT.

Krok 4: Kliknij opcję "Back to Live", aby sprawdzić się na prawdziwym rynku.

Krok 5: Dostęp do Handluj Próbnego można również uzyskać poprzez aplikację Binance. Wystarczy, że wejdziesz w opcję Futures, a następnie Mock Trading.

Podobne tematy

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram