Multi-Assets na Binance Futures - jakie niesie korzyści?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 czerwca 2022
ikona autora biały
tryb multi-assets na binance

Jakiś czas temu napisaliśmy dla was tekst, w którym szczegółowo przedstawiliśmy tryb Multi-Assets na Binnace Futures. Dzisiaj kontynuujemy ten wątek tylko pod innym kątem. Czytając ten poradnik dowiesz się dlaczego warto skorzystać z tego trybu. Zanim jednak zaczniemy wyjaśnimy czym jest stablecoin BUSD, dlaczego powinieneś wybrać go jako zabezpieczenie oraz wiele więcej, tak więc zaczynamy!

Czym są stablecoiny?

Stablecoin to jeden z rodzajów kryptowaluty, która została zaprojektowana w taki sposób, aby utrzymywać stałą wartość w czasie. Jego wartość jest zazwyczaj powiązana z określoną realną walutą, często z dolarem amerykańskim (jednak nie zawsze). W takim układzie jedna jednostka kryptowaluty jest zazwyczaj równa jednej jednostce waluty rzeczywistej. W przeciwieństwie do bardzo zmiennych kryptowalut, takich jak Bitcoin, cena stablecoinów nie powinna ulegać wahaniom.

Jednak ostatnie wydarzenia na rynku stablecoinów - a mianowicie gwałtowny spadek kursu TerraUSD - sprawiły, że tego typu aktywa wpadły pod lupę regulatorów. Sekretarz Skarbu Janet Yellen wspomniała o ryzyku dla szeroko pojętej stabilności finansowej związanym z stablecoinami. Z kolei Rezerwa Federalna wydała raport, w którym omówiła niepewność co do tego, co tak naprawdę jest podstawą stablecoinów oraz brak nadzoru na tym rynku.

Wciąż istnieje jednak sporo stablecoinów, które są zabezpieczone przez realne dolary, a jednym z nich jest BUSD - dolarowy token od Binance.

Czym jest BUSD?

BUSD to regulowany stablecoin powiązany wartością z dolarem amerykańskim. Na każdą jego jednostkę zawsze przypada jeden dolar w stosunku 1:1. Co ważne, jego posiadacze mogą w dowolnym momencie zamienić swoje tokeny na fiaty. Ponieważ jest to stablecoin, jego zadaniem jest utrzymywanie stałej wartości.

BUSD pozwala traderom wyjście z rynku bez faktycznego opuszczania blockchaina, a co za tym idzie uniknięcie obowiązku podatkowego, który powstaje przy zamianie kryptowaluty na fiaty.

Wartość BUSD zmienia się bezpośrednio wraz z wartością dolara amerykańskiego. Binance raz na miesiąc przedstawia audyt swoich rezerw. Ponieważ jest to token regulowany, jest dużo bezpieczniejszy niż inne, np. USDT - którego rezerwy to enigmatyczna tajemnica.

Dlaczego warto wybrać BUSD jako zabezpieczenie?

Dzięki kontraktom BUSD-marginowanym możesz wykorzystać w handlu różne strategie. Co więcej, możesz liczyć na różne bonusy i zniżki.

  • Rabaty i zniżki - Korzystając z kontraktów Binance Futures z BUSD jako zabezpieczenia możesz otrzymać naprawdę sporo rabatów i zniżek maker/taker.
  • Wszechstronność - BUSD jest renomowanym stablecoinem, który umożliwia traderom i inwestorom handel wieloma kontraktami (BNB, ETH, BTC itd.). Oznacza to, że możesz otworzyć dowolny kontrakt futures i rozliczyć go za pomocą stablecoina. Dzięki temu nie musisz kupować faktycznych kryptowalut, aby otworzyć pozycję. Co więcej, zapłacisz mniej opłat. Podczas rozliczania w BUSD nie będzie dochodziło bowiem do żadnych konwersji. Co więcej, tryb Multi-Assets Mode umożliwia użytkownikom dywersyfikację pomiędzy różnymi stablecoinami i zwiększenie efektywności kapitału. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą dzielić swój depozyt zabezpieczający pomiędzy USDT i BUSD. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy otwieraniu pozycji na tych dwóch rynkach.
  • Łatwość oszacowania zwrotów - 1 BUSD jest zawsze równoważny jednemu dolarowi. Oznacza to, że w przypadku transakcji na kontraktach BUSD-marginowanych będziesz mógł w łatwy sposób oszacować wszelkie koszty i zyski.

Dlaczego warto posiadać BUSD?

Handel na Binance Futures za pomocą kontraktów BUSD-marginowanych to nie jedyny plus używania tego stablecoina. BUSD warto też po prostu posiadać z kilku innych powodów. Oto one:

  • Regulacje i wsparcie - BUSD jest stablecoinem wspieranym przez ekwiwalenty gotówkowe. Pozatym jest to token regulowany. Każdy BUSD jest bezpośrednio powiązany z USD, a Binance posiada w rezerwach więcej pieniędzy niż BUSD znajduje się w obiegu.
  • Brak prowizji - Dokonywanie transakcji za pomocą BUSD na giełdzie Binance jest tańsze. Platforma ta oferuje obecnie specjalną promocję zwaną Zero Maker-Fee. Co więcej w przypadku 4 par handlowych z BUSD nie zapłacisz ani grosza opłaty transakcyjnej. W ten sposób możesz obniżyć swoje koszta handlu do absolutnego minimum.

Jak zacząć handlować kontraktami BUSD-marginowymi?

Handel kontraktami terminowymi BUSD-M jest bardzo prosty. Aby zacząć potrzebujesz jedynie konta na Binance Futures. Aby sprzedać lub kupić kontrakty futures BUSD-M na platformie Binance wystarczy że wykonasz kilka prostych kroków. Oto one:

  • Otwórz konto - Najpierw musisz założyć konto na Binance i przejść weryfikację. Możesz to zrobić klikając w ten link. Pamiętaj, aby dla własnego bezpieczeństwa włączyć weryfikację 2FA.
  • Wpłać środki - Jeśli posiadasz już konto na Binance, wpłać środki do swojego portfela futures. Platforma ta obsługuje wiele różnych cyfrowych aktywów.
  • Wybierz kontrakt - Wybierz odpowiadający ci kontrakt futures BUSD-M. Powinieneś wybrać BUSD Perpetual w opcji "USD-M Futures".
  • Wybierz dźwignię - Wybierz odpowiednią dźwignię dla swojego kontraktu. Domyślnie stosowany jest lewar x 20, jednak możesz go podwyższyć nawet do x 125 na niektórych monetach.
  • Złóż zlecenie - Teraz pozostaje Ci złożyć zlecenie. Binance obsługuje naprawdę wiele różnych rodzajów zleceń. Początkującym zaleca się jednak korzystanie z zlecenia rynkowego lub limit.

Jak wykorzystać tryb Multi-Assets do handlu kontraktami BUSD-M?

Handel kontraktami BUSD-M w trybie Multi-Asset może dać Ci sporo korzyści. Po pierwsze możesz zwiększyć swoje zyski. Po drugie możesz też do minimum ograniczyć koszty handlu.

Tryb Multi-Asset pozwala też łatwo handlować kontraktami USDT-M. Co ważne nie będziesz musiał ich konwertować na USDT. Oznacza to, że każdą kryptowalutą bazową możesz handlować na dwa sposoby.

Przykładowo, jeśli uważasz, że BUSD/BTC poniesie stratę z powodu przyszłego spadku ceny BTC, możesz zawrzeć kontrakt short na USDT/BTC, aby zrównoważyć potencjalną stratę.

Dokładny poradnik dotyczący używania trybu Multi-Assets znajdziesz w naszym innym obszernym poradniku.

Wykorzystanie Mock Trading do podnoszenia umiejętności.

Mock Trading na Binance Futures pozwala Ci podnosić swoje umiejętności handlowe. Funkcja ta działa bowiem na zasadzie konta demo. Rynek dostępny jest w czasie rzeczywistym, przy czym nie ponosisz ryzyka utraty środków. Poniżej wyjaśniamy krok po kroku jak przejść do funkcji handlu demo:

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, załóż je pod tym linkiem. Następnie przejdź do Binance Futures najeżdżając myszką u góry na "Derywatywy", a następnie BUSD-M Futures. Alternatywnie możesz też kliknąć bezpośrednio w ten link.

screen strony Binance

Krok 2: Kliknij na swój Profil, a następnie na "Handel próbny".

screen strony Binance

Krok 3: Naciśnij kontynuuj oraz przejdź quiz Binance Futures. Próbne konto zostanie zasilone saldem początkowym w wysokości 3 000 USDT.

Krok 4: Kliknij opcję "Back to Live", aby sprawdzić się na prawdziwym rynku.

screen strony Binance

Krok 5: Dostęp do Handluj Próbnego można również uzyskać poprzez aplikację Binance. Wystarczy, że wejdziesz w opcję Futures, a następnie Mock Trading.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]

Co to jest 2FA i do czego służy?

Używanie silnego hasła jest niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa w sieci. Czasami jednak hasła mogą zostać złamane przez hakerów. Właśnie dlatego powstało uwierzytelnianie dwuskładnikowe czyli tzw. 2FA. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to jest 2FA, jakie rodzaje tego zabezpieczania istnieją i do czego one tak wogóle służą. Tak więc, zaczynajmy! Co to jest 2FA? Uwierzytelnianie dwuskładnikowe […]

PrimeXBT - Bonus za rejestrację (2023)

PrimeXBT to giełda kryptowalut z dźwignią, która szturmem podbija polski rynek (sprawdź PrimeXBT opinie). Pozwala ona bowiem wykorzystać lewar na poziomie nawet 200x podczas handlu niektórymi parami krypto. Ale czy wiesz, że PrimeXBT oferuje bonus za rejestrację? Podczas zakładania konta możesz odebrać 10 USD tuż po przejściu KYC oraz 100 dolarów po dokonaniu pierwszej wpłaty. […]

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Czym jest Binance Web3 Wallet? Binance Web3 Wallet […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram