bitcoin microstrategy

W sierpniu firma MicroStrategy po raz pierwszy ogłosiła, że dokonuje poważnej inwestycji w Bitcoina. W tym czasie firma wydała 250 mln USD na nabycie 21 454 sztuk najstarszej z kryptowalut.

We wrześniu MicroStrategy ogłosiła kolejną inwestycję, tym razem wydając 175 mln USD na zakup 16 796 sztuk BTC. Zakładając, że firma nie sprzedała żadnego z monet, Bitcoiny firmy Microstrategy mają teraz wartość 506 milionów dolarów. Tym samym spółka zarobiła 81 mln dolarów w dwa miesiące.

Użytkownik Twittera Kevin Rooke zauważył, że inwestycja w Bitcoin była bardziej opłacalna dla MicroStrategy niż ostatnie trzy i pół roku jej działalności.

Oczywiście warto pamiętać, że zyski MicroStrategy są niezrealizowane, a Bitcoin znany jest również z dużej zmienności cen. Za kilka miesięcy tak duża inwestycja firmy nie musi wyglądać tak samo dobrze.

Microstrategy wie jak robi się PR

Jednak wejście w kryptowaluty może mieć również pozytywny wpływ na podstawową działalność firmy MicroStrategy. Wszelkie działania związane z ulokowaniem rezerw w BTC odbiły się szerokim echem i zrobiły doskonały PR. MicroStrategy zajmuje się dostarczaniem oprogramowania analitycznego i usług dla firm i osób prywatnych. Podczas ostatniej rozmowy na temat zarobków firmy Phong Li, prezes MicroStrategy, powiedział:

“Zauważyliśmy znaczną i nieoczekiwaną korzyść z naszej inwestycji w Bitcoin, która przyczyniła się do podniesienia rangi firmy na szerszym rynku. Jest to korzystne dla naszej ogólnej reputacji, podnosząc nasz udział w świadomości potencjalnych klientów”.

W najnowszym raporcie kwartalnym MicroStrategy dyrektor generalny Michael Saylor powtórzył te odczucia:

“Zakup Bitcoina za 425 milionów dolarów w ciągu kwartału daje inwestorom możliwość większego zwrotu niż posiadanie takich sald w gotówce i zwiększa ogólną widoczność MicroStrategy na rynku”.

Od 11 sierpnia, kiedy MicroStrategy ogłosiła swój pierwszy zakup BTC, akcje firmy wzrosły o około 30%.

Cena BTC gwałtownie spadła po tym, jak wczoraj osiągnęła roczny rekordowy poziom 13 800 dolarów. W momencie pisania tego artykułu BTC utknął na poziomie ok. 13 200 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *