MicroStrategy chce zebrać setki milionów dolarów na zakup bitcoinów. Ile monet posiada obecnie?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 sierpnia 2023
ikona autora biały
microstrategy

MicroStrategy jest producentem oprogramowania, które pomaga innym organizacjom podejmować decyzje oparte na danych i optymalizować własne procesy biznesowe. Firma stała się popularna w społeczności kryptowalut latem 2020 roku, kiedy to zakupiła swoją pierwszą partię 21 454 BTC za 250 milionów. Od tego czasu gigant zainwestował miliardy dolarów w pierwotną kryptowalutę, ale wszystko wskazuje, że nie planuje na tym poprzestać.

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja Bitcoina wygląda całkiem nieźle - zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rynek niedźwiedzia, który tradycyjnie charakteryzuje się spadkiem zainteresowania aktywami cyfrowymi. Na przykład liczba adresów BTC z niezerowym saldem wynosi obecnie 47,9 miliona jednostek. Można zatem stwierdzić, że kryptowaluta staje się popularna wśród inwestorów dysponujących bardzo różnym kapitałem.

Użytkownicy sieci BTC przeprowadzili w lipcu 14,13 miliona transakcji. Taka liczba stanowi drugi najwyższy wynik w historii tego cyfrowego aktywa.

Bitcoin przyciąga również górników, którzy nadal gromadzą sprzęt do jego wydobywania - i to w coraz szybszym tempie. Według analityków CoinMetrics, wskaźnik hash rate sieci BTC wzrósł o 49 procent w pierwszej połowie 2023 roku. To oznacza, że moc obliczeniowa urządzeń wykorzystywanych do wydobywania Bitcoina i ochrony jego sieci wzrosła prawie półtora raza w ciągu sześciu miesięcy.

Jednocześnie w pierwszej połowie 2022 r. analogiczna liczba wzrosła o 22 procent. Oznacza to, że teraz liczba osób chcących dołączyć do wydobycia BTC rośnie, a nie odwrotnie.

W branży istnieją jednak również namacalne wady. Na przykład obecnie długoterminowa zmienność Bitcoina i Ethereum spadła do najniższego poziomu od kilku lat. Oznacza to, że kursy kryptowalut pozostają bardzo stabilne - a to tradycyjnie nie przyciąga traderów i prowadzi do spadku ich aktywności. Jak wskazują eksperci Kaiko, 180-dniowa zmienność BTC wynosi 46%, a ETH 49%.

Cóż, spadek aktywności traderów prowadzi do niskich wolumenów handlowych. Łączna wartość na scentralizowanych giełdach kryptowalut w lipcu wyniosła 426 miliardów dolarów. Jest to najniższa suma od października 2020 r., czyli od prawie trzech lat.

Pomimo sytuacji na rynku, MicroStrategy nie zwalnia tempa. W ciągu ostatniego miesiąca firma nabyła 467 BTC, a liczba nowych zakupionych monet może wkrótce znacznie wzrosnąć.

Ile bitcoinów kupiła firma MicroStrategy?

Dziś pojawiły sie informacje, że MicroStrategy kupiła dodatkowe 467 bitcoinów za 14,4 miliona dolarów w lipcu 2023 roku. W rezultacie firma posiada obecnie 152 800 BTC w swoich portfelach. Przy dzisiejszym kursie BTC kwota ta stanowi równowartość 4,51 miliarda dolarów. Oznacza to, że fascynacja MicroStrategy Bitcoinem jest więcej niż poważna.

Według źródeł CoinDesk, firma nie jest nawet bliska zakończenia zakupów. MicroStrategy złożyła dziś wieczorem raport do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zauważono w nim, że firma chce zebrać dodatkowe 750 milionów dolarów, które zostaną wykorzystane między innymi na zakup dodatkowych bitcoinów. Oto cytat z raportu:

"Planujemy wykorzystać wpływy netto z tej oferty na ogólne cele korporacyjne, w tym zakup BTC i zwiększenie kapitału obrotowego. Ponadto, w zależności od warunków rynkowych, kwota ta zostanie wykorzystana na odkupienie lub spłatę zadłużenia firmy."

MicroStrategy jest więc przygotowane do dalszego zwiększania własnych oszczędności. Taka strategia może być uzasadniona - zwłaszcza biorąc pod uwagę zainteresowanie głównych graczy tematem kryptowalut.

Na przykład jedną z najważniejszych wiadomości dla świata kryptowalut była chęć największej na świecie firmy inwestycyjnej BlackRock do uruchomienia własnego ETF-u na Bitcoina.Kilka tygodni później dyrektor generalny BlackRock Larry Fink nazwał BTC międzynarodowym aktywem i zauważył poważny wzrost popytu na kryptowaluty ze strony klientów firmy.

Jak wyjaśnili niektórzy członkowie społeczności kryptowalutowej, MicroStrategy zasadniczo wyprzedza BlackRock pod względem wyczucia czasu w swoich obecnych działaniach. Mimo to MicroStrategy jest spółką publiczną, której akcje znajdują się w obrocie publicznym. A ponieważ większość portfela inwestycyjnego giganta jest alokowana w BTC, jego akcje zasadniczo poruszają się analogicznie do kryptowalutowego ETF. Jednak i tak istnieje duża różnica między tymi instrumentami inwestycyjnymi.

Coinbase doda wsparcie Ligtning Network

Tymczasem popularyzacja Bitcoina nie stoi w miejscu. Największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych o nazwie Coinbase przygotowuje się do wprowadzenia wsparcia dla Lightning Network.

Chodzi o sieć drugiej warstwy, która działa na bazie Bitcoina. Sieć ta charakteryzuje się dużą szybkością transakcji i niewielkimi prowizjami. Co więcej, została ona zintegrowana przez giełdę kryptowalut Binance w połowie lipca. Co ma do powiedzenia na ten temat szef Coinbase - Brian Armstrong?

"Szukamy najlepszego sposobu na dodanie sieci Lightning. To niszowe zjawisko, ale myślę, że warto je wdrożyć. Popieram jedynie popularyzację płatności opartych na Bitcoinie."

Możemy założyć, że wsparcie Lightning Network na Coinbase pojawi się wkrótce. Dla przykłądu, pracownicy Binance po raz pierwszy ogłosili chęć dodania LN do wpłat i wypłat bitcoinów 8 maja 2023 roku. Wdrożenie tej funkcji nastąpiło już 17 lipca.

Podsumowanie

Wygląda na to, że MicroStrategy nie zamierza przestać kupować Bitcoina. I to pomimo faktu, że firma zainwestowała już miliardy dolarów w pierwszą kryptowalutę, a jej punkt wejścia w pozycję nie jest daleki od obecnego kursu BTC. I choć strategia giganta jest bardzo niebezpieczna pod względem ryzyka, przedstawiciele społeczności blockchain mogą się tylko cieszyć.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram