Microsoft zamierza zintegrować swoje produkty oparte na chmurze z metaverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 października 2022
ikona autora biały
microsoft

Jeden z największych producentów oprogramowania szuka możliwości dostosowania części swojego stacku usług programistycznych do potrzeb Web3.

Ihsan Anabtawi, dyrektor marketingu Microsoftu w ZEA, powiedział, że firma pracuje nad tym, aby jej rozwiązanie chmurowe było kompatybilne z metaverse. Dzięki temu firmy będą mogły wykorzystać uzyskane dane jako zasoby dla swoich aplikacji.

Według Anabtawi wzrost metaverse jest nieunikniony. To nowe narzędzie powinno być postrzegane jako naturalne zjawisko uzupełniające Internet:

Powinniśmy postrzegać metaverse jako kolejny krok w ewolucji sieci, która rozpoczęła się jako internet danych w latach 90. i 2000, internet ludzi w latach 2010, a obecnie stała się internetem rzeczy.

Microsoft chce teraz przyciągnąć więcej użytkowników do metaverse, aktywnie inwestując w dostarczanie narzędzi niezbędnych do umożliwienia podobnych projektów w przyszłości. Anabtawi wyjaśnił, że to coś więcej niż tylko trend.

Metaverse pozwala nam wykorzystać pełną moc naszej pracy, aby umożliwić przyszłość obliczeń w świecie wirtualnym dla firm i konsumentów.

Długoterminowa inwestycja

Szef marketingu dodał, że "to nie jest inwestycja krótkoterminowa". Część inicjatywy integracji usług związana jest z proponowanym przez firmę zestawem słuchawkowym Hololens 2, który pozwoliłby innym firmom na wytwarzanie holograficznych prototypów zamiast fizycznych i wykonywanie różnych obliczeń, na przykład na potrzeby projektowania masowych produktów. W tym sensie dział chmury Microsoftu będzie dostarczał analitykę, dane i sztuczną inteligencję (AI).

Unijna agencja antymonopolowa ostrzegła niedawno przed prawdopodobną dominacją dużych graczy na rynku metaverse. Firmy będą mogły dominować i ograniczać wybór użytkowników poprzez podnoszenie cen treści.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram