Microsoft zamierza zintegrować swoje produkty oparte na chmurze z metaverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 października 2022
ikona autora biały
microsoft

Jeden z największych producentów oprogramowania szuka możliwości dostosowania części swojego stacku usług programistycznych do potrzeb Web3.

Ihsan Anabtawi, dyrektor marketingu Microsoftu w ZEA, powiedział, że firma pracuje nad tym, aby jej rozwiązanie chmurowe było kompatybilne z metaverse. Dzięki temu firmy będą mogły wykorzystać uzyskane dane jako zasoby dla swoich aplikacji.

Według Anabtawi wzrost metaverse jest nieunikniony. To nowe narzędzie powinno być postrzegane jako naturalne zjawisko uzupełniające Internet:

Powinniśmy postrzegać metaverse jako kolejny krok w ewolucji sieci, która rozpoczęła się jako internet danych w latach 90. i 2000, internet ludzi w latach 2010, a obecnie stała się internetem rzeczy.

Microsoft chce teraz przyciągnąć więcej użytkowników do metaverse, aktywnie inwestując w dostarczanie narzędzi niezbędnych do umożliwienia podobnych projektów w przyszłości. Anabtawi wyjaśnił, że to coś więcej niż tylko trend.

Metaverse pozwala nam wykorzystać pełną moc naszej pracy, aby umożliwić przyszłość obliczeń w świecie wirtualnym dla firm i konsumentów.

Długoterminowa inwestycja

Szef marketingu dodał, że "to nie jest inwestycja krótkoterminowa". Część inicjatywy integracji usług związana jest z proponowanym przez firmę zestawem słuchawkowym Hololens 2, który pozwoliłby innym firmom na wytwarzanie holograficznych prototypów zamiast fizycznych i wykonywanie różnych obliczeń, na przykład na potrzeby projektowania masowych produktów. W tym sensie dział chmury Microsoftu będzie dostarczał analitykę, dane i sztuczną inteligencję (AI).

Unijna agencja antymonopolowa ostrzegła niedawno przed prawdopodobną dominacją dużych graczy na rynku metaverse. Firmy będą mogły dominować i ograniczać wybór użytkowników poprzez podnoszenie cen treści.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram