Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 marca 2023
ikona autora biały
microsoft

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej.

Metamask dla Microsoftu

Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze.

Albacore jest samozwańczym badaczem oprogramowania i według doniesień, Microsoft rozwija natywny portfel. Oznacza to, że portfel stanie się częścią oprogramowania ich własnej przeglądarki internetowej Edge, a nie będzie osobnym programem.

Testy z użyciem własnych pieniędzy

Na udostępnionych zrzutach ekranu Microsoft potwierdza status projektu i ostrzega testerów o niebezpieczeństwach związanych z używaniem ich pieniędzy w tym portfelu:

Jako tester będziesz używał własnych pieniędzy. W przypadku utraty pieniędzy, Microsoft nie zwróci żadnych strat. Jest to poufny projekt i żadne szczegóły nie powinny być udostępniane na zewnątrz.

Potwierdza to, że portfel jest wciąż we wczesnej fazie testów i nie jest jeszcze gotowy do użytku przez ogół społeczeństwa.

Własna giełda i Bitcoin

Bleeping Computer przetestował portfel i mówią, że obsługuje on wiele kont na Ethereum. Użytkownicy mogą przełączać się między tymi kontami, jak chcą się zalogować do różnych aplikacji DeFi. Portfel zawiera również wbudowaną giełdę, która obsługuje ETH, DAI, UNI, USDC i USDT.

Według badaczy oprogramowania, wygląda na to, że portfel może również wspierać Bitcoin w późniejszym terminie. Nawiasem mówiąc, Microsoft nie potwierdził istnienia portfela kryptowalutowego:

W firmie Microsoft regularnie testujemy nowe funkcje, aby odkryć nowe doświadczenia dla naszych klientów. Czekamy na naukę i zbieranie opinii klientów, ale nie mamy nic więcej do przekazania w tym czasie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram