Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 marca 2023
ikona autora biały
microsoft

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej.

Metamask dla Microsoftu

Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze.

Albacore jest samozwańczym badaczem oprogramowania i według doniesień, Microsoft rozwija natywny portfel. Oznacza to, że portfel stanie się częścią oprogramowania ich własnej przeglądarki internetowej Edge, a nie będzie osobnym programem.

Testy z użyciem własnych pieniędzy

Na udostępnionych zrzutach ekranu Microsoft potwierdza status projektu i ostrzega testerów o niebezpieczeństwach związanych z używaniem ich pieniędzy w tym portfelu:

Jako tester będziesz używał własnych pieniędzy. W przypadku utraty pieniędzy, Microsoft nie zwróci żadnych strat. Jest to poufny projekt i żadne szczegóły nie powinny być udostępniane na zewnątrz.

Potwierdza to, że portfel jest wciąż we wczesnej fazie testów i nie jest jeszcze gotowy do użytku przez ogół społeczeństwa.

Własna giełda i Bitcoin

Bleeping Computer przetestował portfel i mówią, że obsługuje on wiele kont na Ethereum. Użytkownicy mogą przełączać się między tymi kontami, jak chcą się zalogować do różnych aplikacji DeFi. Portfel zawiera również wbudowaną giełdę, która obsługuje ETH, DAI, UNI, USDC i USDT.

Według badaczy oprogramowania, wygląda na to, że portfel może również wspierać Bitcoin w późniejszym terminie. Nawiasem mówiąc, Microsoft nie potwierdził istnienia portfela kryptowalutowego:

W firmie Microsoft regularnie testujemy nowe funkcje, aby odkryć nowe doświadczenia dla naszych klientów. Czekamy na naukę i zbieranie opinii klientów, ale nie mamy nic więcej do przekazania w tym czasie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram