Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
metaverse

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain.

Meta Pay

Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay jest opisana jako "internetowa społeczna sieć inwestycyjna". Pozwoli ona użytkownikom na przeprowadzanie transakcji przy użyciu walut cyfrowych, aktywów blockchain i tokenów kryptowalutowych, zapewniając jednocześnie usługi uwierzytelniania użytkowników i potwierdzania tożsamości.

Inny opis określa ją jako "oprogramowanie komputerowe do pobrania" przeznaczone do "handlu elektronicznego", w tym zamawiania i kupowania towarów i usług. Wspomina też o "zatwierdzaniu transakcji kryptowalutowych przy użyciu technologii blockchain", a nawet o tym, że może służyć jako portfel kryptowalutowy.

Meta dopiero niedawno porzuciła prace nad swoim cyfrowym portfelem NOVI, a także projektem stablecoina Diem. Wielu z jej byłych programistów uciekło wkrótce potem w kierunku innych projektów blockchain, a jej były szef ogłosił niedawno uruchomienie krypto startupu.

Dyrektor generalny Mety, Mark Zuckerberg, podtrzymuje jednak swoją fascynację "metaverse" - koncepcją wirtualnej rzeczywistości silnie wspieranej przez blockchain, kryptowaluty i NFT. Niemniej jednak, w dokumentach dotyczących znaku towarowego MetaPay nie ma żadnej wzmianki o "metaverse". Skupiają się one jedynie na blockchainie i aktywach cyfrowych.

Jeden z wniosków wspomina również o "umożliwieniu użytkownikom inwestowania w waluty cyfrowe" oraz "zapewnieniu cyfrowej giełd". To może sugerować, że Meta chce konkurować z takimi firmami jak Coinbase i Binance. Niewykluczone, że usługa obejmie również udzielanie pożyczek pod zastaw aktywów cyfrowych oraz usługi inwestycyjne.

W grudniu firma wydała 60 milionów dolarów na zakup domeny MetaPay.com.

Meta a kryptowaluty

Choć firma idzie pełną parą ze swoimi planami przyjęcia kryptowalut, jej start nie jest najlepszy. Reality Labs, jednostkazajmująca się Metaverse, straciła prawie 3 miliardy dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku, a akcje Meta spadły o 42% od początku roku.

Zuckerberg potwierdził w marcu, że już niedługo wprowadzi NFT na Instagram. Było to na krótko po tym, jak ze swoją platformą niewymienne tokeny zintegrował Twitter. Instagram rozpoczął już testy z wykorzystaniem cyfrowych aktywów, a Facebook wkrótce pójdzie w jego ślady.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram