Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
metaverse

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain.

Meta Pay

Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay jest opisana jako "internetowa społeczna sieć inwestycyjna". Pozwoli ona użytkownikom na przeprowadzanie transakcji przy użyciu walut cyfrowych, aktywów blockchain i tokenów kryptowalutowych, zapewniając jednocześnie usługi uwierzytelniania użytkowników i potwierdzania tożsamości.

Inny opis określa ją jako "oprogramowanie komputerowe do pobrania" przeznaczone do "handlu elektronicznego", w tym zamawiania i kupowania towarów i usług. Wspomina też o "zatwierdzaniu transakcji kryptowalutowych przy użyciu technologii blockchain", a nawet o tym, że może służyć jako portfel kryptowalutowy.

Meta dopiero niedawno porzuciła prace nad swoim cyfrowym portfelem NOVI, a także projektem stablecoina Diem. Wielu z jej byłych programistów uciekło wkrótce potem w kierunku innych projektów blockchain, a jej były szef ogłosił niedawno uruchomienie krypto startupu.

Dyrektor generalny Mety, Mark Zuckerberg, podtrzymuje jednak swoją fascynację "metaverse" - koncepcją wirtualnej rzeczywistości silnie wspieranej przez blockchain, kryptowaluty i NFT. Niemniej jednak, w dokumentach dotyczących znaku towarowego MetaPay nie ma żadnej wzmianki o "metaverse". Skupiają się one jedynie na blockchainie i aktywach cyfrowych.

Jeden z wniosków wspomina również o "umożliwieniu użytkownikom inwestowania w waluty cyfrowe" oraz "zapewnieniu cyfrowej giełd". To może sugerować, że Meta chce konkurować z takimi firmami jak Coinbase i Binance. Niewykluczone, że usługa obejmie również udzielanie pożyczek pod zastaw aktywów cyfrowych oraz usługi inwestycyjne.

W grudniu firma wydała 60 milionów dolarów na zakup domeny MetaPay.com.

Meta a kryptowaluty

Choć firma idzie pełną parą ze swoimi planami przyjęcia kryptowalut, jej start nie jest najlepszy. Reality Labs, jednostkazajmująca się Metaverse, straciła prawie 3 miliardy dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku, a akcje Meta spadły o 42% od początku roku.

Zuckerberg potwierdził w marcu, że już niedługo wprowadzi NFT na Instagram. Było to na krótko po tym, jak ze swoją platformą niewymienne tokeny zintegrował Twitter. Instagram rozpoczął już testy z wykorzystaniem cyfrowych aktywów, a Facebook wkrótce pójdzie w jego ślady.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram