Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2022
ikona autora biały
metaverse

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain.

Meta Pay

Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay jest opisana jako "internetowa społeczna sieć inwestycyjna". Pozwoli ona użytkownikom na przeprowadzanie transakcji przy użyciu walut cyfrowych, aktywów blockchain i tokenów kryptowalutowych, zapewniając jednocześnie usługi uwierzytelniania użytkowników i potwierdzania tożsamości.

Inny opis określa ją jako "oprogramowanie komputerowe do pobrania" przeznaczone do "handlu elektronicznego", w tym zamawiania i kupowania towarów i usług. Wspomina też o "zatwierdzaniu transakcji kryptowalutowych przy użyciu technologii blockchain", a nawet o tym, że może służyć jako portfel kryptowalutowy.

Meta dopiero niedawno porzuciła prace nad swoim cyfrowym portfelem NOVI, a także projektem stablecoina Diem. Wielu z jej byłych programistów uciekło wkrótce potem w kierunku innych projektów blockchain, a jej były szef ogłosił niedawno uruchomienie krypto startupu.

Dyrektor generalny Mety, Mark Zuckerberg, podtrzymuje jednak swoją fascynację "metaverse" - koncepcją wirtualnej rzeczywistości silnie wspieranej przez blockchain, kryptowaluty i NFT. Niemniej jednak, w dokumentach dotyczących znaku towarowego MetaPay nie ma żadnej wzmianki o "metaverse". Skupiają się one jedynie na blockchainie i aktywach cyfrowych.

Jeden z wniosków wspomina również o "umożliwieniu użytkownikom inwestowania w waluty cyfrowe" oraz "zapewnieniu cyfrowej giełd". To może sugerować, że Meta chce konkurować z takimi firmami jak Coinbase i Binance. Niewykluczone, że usługa obejmie również udzielanie pożyczek pod zastaw aktywów cyfrowych oraz usługi inwestycyjne.

W grudniu firma wydała 60 milionów dolarów na zakup domeny MetaPay.com.

Meta a kryptowaluty

Choć firma idzie pełną parą ze swoimi planami przyjęcia kryptowalut, jej start nie jest najlepszy. Reality Labs, jednostkazajmująca się Metaverse, straciła prawie 3 miliardy dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku, a akcje Meta spadły o 42% od początku roku.

Zuckerberg potwierdził w marcu, że już niedługo wprowadzi NFT na Instagram. Było to na krótko po tym, jak ze swoją platformą niewymienne tokeny zintegrował Twitter. Instagram rozpoczął już testy z wykorzystaniem cyfrowych aktywów, a Facebook wkrótce pójdzie w jego ślady.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram