Mastercard umożliwił zakup NFT za fiaty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 czerwca 2022
ikona autora biały
mastercard

Globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi Mastercard umożliwia teraz zakup niewymiennych tokenów (NFT) za pomocą fiatów.

W ramach nowego projektu Mastercard nawiązał współpracę z Immutable X, siecią warstwy 2 dla Ethereum. Firma będzie również współpracować z opartą na NFT grą online The Sandbox, firmą fintech MoonPay oraz platformami NFT: Nifty Gateway, Candy Digital, Spring i Mintable.

Mastercard i NFT

Dzięki inicjatywie Mastercard, osoby zainteresowane NFT mogą je nabyć bez konieczności wcześniejszego zakupu kryptowalut. W ten sposób kupujący pozbywają się "stresu i niepewności", które mogą być częścią zdobywania NFT, zwłaszcza w przypadku osób mniej obeznanych z technologią.

Z drugiej strony, twórcy NFT zyskują dostęp do szerszego grona odbiorców, co prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu ich bazy klientów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mastercard obiecuje "wzmocnić bezpieczeństwo klienta" i "chronić dane użytkownika" w przypadku osób kupujących NFT za pomocą karty. Projekt ten prawdopodobnie zniechęci oszustów, którzy chcą wyłudzić od ludzi ich cyfrowe dzieła sztuki. Szum wokół NFT związany z milionowymi sprzedażami i poparciem celebrytów przyciąga oszustów, podobnie jak wszystko, co jest tak popularne.

Pod koniec zeszłego miesiąca, hodler NFT Moonbird stracił 29 NFT o wartości 1,5 miliona dolarów w wyniku oszustwa. Nieuczciwy nabywca poprosił o przeprowadzenie transakcji na prywatnej platformie, a następnie wymigał się od zawarcia umowy.

Innym czynnikiem motywującym Mastercard do podjęcia najnowszych działań jest badanie opublikowane w tym miesiącu. Spośród 35 000 osób z 40 krajów, które wzięły udział w ankiecie, 45% stwierdziło, że kupiło NFT lub zamierza to rozważyć. Około połowa z nich zaproponowała elastyczne opcje płatności, tj. płacenie kartą kredytową lub debetową, inne niż kryptowaluty. W komunikacie MasterCard czytamy:

Uważamy, że proces zakupu NFT musi być łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Co jeszcze?

Oprócz wyżej wymienionych podmiotów, Mastercard nawiązał w styczniu współpracę z Coinbase NFT w zakresie podobnego produktu.

Niedawno firma płatnicza weszła w spółkę joint venture z Nexo - platformą oferującą pożyczki zabezpieczone kryptowalutami. Mastercard oferuje teraz kartę Nexo, umożliwiając użytkownikom zaciąganie długów z wykorzystaniem ich kryptowalut jako zabezpieczenia.

Według firmy Mastercard, na całym świecie rozprowadziła ona 2,9 miliarda kart płatniczych. Tymczasem sektor NFT nadal zyskuje na znaczeniu, osiągając w 2021 r. rekordową sprzedaż w wysokości 25 mld USD. Najnowszy projekt firmy ma na celu zbadanie potencjału branży NFT, a nie tylko wspieranie jej dalszego rozwoju.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram