Mastercard umożliwił zakup NFT za fiaty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 czerwca 2022
ikona autora biały
mastercard

Globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi Mastercard umożliwia teraz zakup niewymiennych tokenów (NFT) za pomocą fiatów.

W ramach nowego projektu Mastercard nawiązał współpracę z Immutable X, siecią warstwy 2 dla Ethereum. Firma będzie również współpracować z opartą na NFT grą online The Sandbox, firmą fintech MoonPay oraz platformami NFT: Nifty Gateway, Candy Digital, Spring i Mintable.

Mastercard i NFT

Dzięki inicjatywie Mastercard, osoby zainteresowane NFT mogą je nabyć bez konieczności wcześniejszego zakupu kryptowalut. W ten sposób kupujący pozbywają się "stresu i niepewności", które mogą być częścią zdobywania NFT, zwłaszcza w przypadku osób mniej obeznanych z technologią.

Z drugiej strony, twórcy NFT zyskują dostęp do szerszego grona odbiorców, co prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu ich bazy klientów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mastercard obiecuje "wzmocnić bezpieczeństwo klienta" i "chronić dane użytkownika" w przypadku osób kupujących NFT za pomocą karty. Projekt ten prawdopodobnie zniechęci oszustów, którzy chcą wyłudzić od ludzi ich cyfrowe dzieła sztuki. Szum wokół NFT związany z milionowymi sprzedażami i poparciem celebrytów przyciąga oszustów, podobnie jak wszystko, co jest tak popularne.

Pod koniec zeszłego miesiąca, hodler NFT Moonbird stracił 29 NFT o wartości 1,5 miliona dolarów w wyniku oszustwa. Nieuczciwy nabywca poprosił o przeprowadzenie transakcji na prywatnej platformie, a następnie wymigał się od zawarcia umowy.

Innym czynnikiem motywującym Mastercard do podjęcia najnowszych działań jest badanie opublikowane w tym miesiącu. Spośród 35 000 osób z 40 krajów, które wzięły udział w ankiecie, 45% stwierdziło, że kupiło NFT lub zamierza to rozważyć. Około połowa z nich zaproponowała elastyczne opcje płatności, tj. płacenie kartą kredytową lub debetową, inne niż kryptowaluty. W komunikacie MasterCard czytamy:

Uważamy, że proces zakupu NFT musi być łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Co jeszcze?

Oprócz wyżej wymienionych podmiotów, Mastercard nawiązał w styczniu współpracę z Coinbase NFT w zakresie podobnego produktu.

Niedawno firma płatnicza weszła w spółkę joint venture z Nexo - platformą oferującą pożyczki zabezpieczone kryptowalutami. Mastercard oferuje teraz kartę Nexo, umożliwiając użytkownikom zaciąganie długów z wykorzystaniem ich kryptowalut jako zabezpieczenia.

Według firmy Mastercard, na całym świecie rozprowadziła ona 2,9 miliarda kart płatniczych. Tymczasem sektor NFT nadal zyskuje na znaczeniu, osiągając w 2021 r. rekordową sprzedaż w wysokości 25 mld USD. Najnowszy projekt firmy ma na celu zbadanie potencjału branży NFT, a nie tylko wspieranie jej dalszego rozwoju.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram