Mastercard umożliwił zakup NFT za fiaty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 czerwca 2022
ikona autora biały
mastercard

Globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi Mastercard umożliwia teraz zakup niewymiennych tokenów (NFT) za pomocą fiatów.

W ramach nowego projektu Mastercard nawiązał współpracę z Immutable X, siecią warstwy 2 dla Ethereum. Firma będzie również współpracować z opartą na NFT grą online The Sandbox, firmą fintech MoonPay oraz platformami NFT: Nifty Gateway, Candy Digital, Spring i Mintable.

Mastercard i NFT

Dzięki inicjatywie Mastercard, osoby zainteresowane NFT mogą je nabyć bez konieczności wcześniejszego zakupu kryptowalut. W ten sposób kupujący pozbywają się "stresu i niepewności", które mogą być częścią zdobywania NFT, zwłaszcza w przypadku osób mniej obeznanych z technologią.

Z drugiej strony, twórcy NFT zyskują dostęp do szerszego grona odbiorców, co prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu ich bazy klientów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Mastercard obiecuje "wzmocnić bezpieczeństwo klienta" i "chronić dane użytkownika" w przypadku osób kupujących NFT za pomocą karty. Projekt ten prawdopodobnie zniechęci oszustów, którzy chcą wyłudzić od ludzi ich cyfrowe dzieła sztuki. Szum wokół NFT związany z milionowymi sprzedażami i poparciem celebrytów przyciąga oszustów, podobnie jak wszystko, co jest tak popularne.

Pod koniec zeszłego miesiąca, hodler NFT Moonbird stracił 29 NFT o wartości 1,5 miliona dolarów w wyniku oszustwa. Nieuczciwy nabywca poprosił o przeprowadzenie transakcji na prywatnej platformie, a następnie wymigał się od zawarcia umowy.

Innym czynnikiem motywującym Mastercard do podjęcia najnowszych działań jest badanie opublikowane w tym miesiącu. Spośród 35 000 osób z 40 krajów, które wzięły udział w ankiecie, 45% stwierdziło, że kupiło NFT lub zamierza to rozważyć. Około połowa z nich zaproponowała elastyczne opcje płatności, tj. płacenie kartą kredytową lub debetową, inne niż kryptowaluty. W komunikacie MasterCard czytamy:

Uważamy, że proces zakupu NFT musi być łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Co jeszcze?

Oprócz wyżej wymienionych podmiotów, Mastercard nawiązał w styczniu współpracę z Coinbase NFT w zakresie podobnego produktu.

Niedawno firma płatnicza weszła w spółkę joint venture z Nexo - platformą oferującą pożyczki zabezpieczone kryptowalutami. Mastercard oferuje teraz kartę Nexo, umożliwiając użytkownikom zaciąganie długów z wykorzystaniem ich kryptowalut jako zabezpieczenia.

Według firmy Mastercard, na całym świecie rozprowadziła ona 2,9 miliarda kart płatniczych. Tymczasem sektor NFT nadal zyskuje na znaczeniu, osiągając w 2021 r. rekordową sprzedaż w wysokości 25 mld USD. Najnowszy projekt firmy ma na celu zbadanie potencjału branży NFT, a nie tylko wspieranie jej dalszego rozwoju.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram