libra - kryptowaluta facebooka

18.06.2019 Mark Zuckerberg ogłosił na swoim profilu facebook powstanie zapowiadanej od dłuższego czasu kryptowaluty facebooka o nazwie: Libra

Misją Libry jest stworzenie prostej globalnej infrastruktury finansowej, która umożliwi miliardom ludzi na całym świecie

Mark Zuckerberg

Poniżej oryginalna treść w języku angielskim:

Start kryptowaluty Libra: 2020

Mark zapowiedział start projektu Libra na rok 2020. W projekcie weźmie również udział 27 innych firm takich jak: PayU, PayPal, ebay, Visa, czy Uber

Powstanie kryptowaluty facebooka jest ogromną szansą dla całej branży, ponieważ biorąc po uwagę zasięgi portalu społecznościowego i pozostałych 27 firm, kryptowaluty powinny na stałe wejść w świadomość ludzi o ich istnieniu i użytkowaniu.

Tłumaczenie oświadczenie Marka Zuckerberga w języku polskim:

Obecnie Facebook spotyka się z 27 organizacjami na całym świecie, aby założyć stowarzyszenie Libra non-profit i stworzyć nową walutę o nazwie Libra.

Misją Libry jest stworzenie prostej globalnej infrastruktury finansowej, która umożliwi miliardom ludzi na całym świecie. Jest zasilany przez technologię blockchain i planuje uruchomienie go w 2020 roku. Więcej informacji o stowarzyszeniu można znaleźć tutaj: https://libra.org/

Możliwość korzystania z pieniędzy mobilnych może mieć istotny pozytywny wpływ na życie ludzi, ponieważ nie musisz zawsze mieć przy sobie gotówki, która może być niepewna, lub płacić dodatkowe opłaty za przelewy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie mają dostępu do tradycyjnych banków lub usług finansowych. Obecnie jest około miliarda ludzi, którzy nie mają konta bankowego, ale mają telefon komórkowy.
Dążymy do tego, aby każdy mógł łatwo wysyłać i odbierać pieniądze, tak jak używasz naszych aplikacji do natychmiastowego udostępniania wiadomości i zdjęć. Aby to umożliwić, Facebook uruchamia również niezależną spółkę zależną Calibra, która zbuduje usługi, które pozwolą Ci wysyłać, wydawać i oszczędzać Librę – począwszy od cyfrowego portfela, który będzie dostępny w WhatsApp i Messenger oraz jako samodzielna aplikacja w przyszłym roku.

Calibra będzie regulowana tak jak inni dostawcy usług płatniczych. Wszelkie informacje udostępniane w Calibrze będą przechowywane oddzielnie od informacji udostępnianych na Facebooku. Od samego początku Calibra pozwoli Ci wysłać Librę niemal każdemu ze smartfonem w niskiej cenie. Z czasem mamy nadzieję zaoferować więcej usług dla ludzi i firm – np. Płacić rachunki za naciśnięciem przycisku, kupować kawę za pomocą skanu kodu lub jeździć lokalnym transportem publicznym bez konieczności przewożenia gotówki lub przejazdu metrem.

Oprócz naszych wysiłków wiele innych firm zbuduje własne usługi przy użyciu Libra – od firm płatniczych takich jak Mastercard, PayPal, PayU, Stripe i Visa, po popularne usługi, takie jak Booking, eBay, Farfetch, Lyft, Spotify i Uber, do innych -profits, które wykonują ważne prace związane z włączeniem finansowym, takie jak Kiva, Mercy Corps i Women’s World Banking, do firm w krypto przestrzeni, takich jak Anchorage, Coinbase, Xapo i Bison Trails. Szereg wiodących firm Venture dołącza również, aby pomóc w innowacji w sieci Libra. Mamy nadzieję, że do czasu uruchomienia sieci w przyszłym roku ponad 100 współzałożycieli Stowarzyszenia Libra.

Wszystko to jest oparte na technologii blockchain. Jest zdecentralizowany – co oznacza, że ​​jest prowadzony przez wiele różnych organizacji, a nie tylko jedną, co czyni system bardziej sprawiedliwym. Jest dostępny dla każdego, kto ma połączenie z Internetem i ma niskie opłaty i koszty. I jest zabezpieczony przez kryptografię, która pomaga zachować bezpieczeństwo Twoich pieniędzy.

Jest to ważna część naszej wizji platformy społecznościowej skoncentrowanej na prywatności – w której można komunikować się na wszystkie sposoby, które chcesz prywatnie, od przesyłania wiadomości po bezpieczne płatności.

Prywatność i bezpieczeństwo będą wbudowane w każdy krok. Na przykład Calibra będzie dysponować dedykowanym zespołem ekspertów w zakresie zarządzania ryzykiem, którego celem jest zapobieganie wykorzystywaniu Calibry do nieuczciwych celów. Zapewnimy ochronę przed oszustwami, więc jeśli stracisz monety Libra, zaoferujemy zwrot pieniędzy. Uważamy również, że ważne jest, aby ludzie mieli wybór, więc będziesz miał możliwość korzystania z wielu innych portfeli innych firm w sieci Libra.

Jest jeszcze wiele do nauczenia się i zrobienia, zanim Libra będzie gotowa do oficjalnego uruchomienia. Wiemy, że to duże przedsięwzięcie i odpowiedzialność – i jesteśmy zobowiązani do uzyskania tego prawa. Współpracujemy z decydentami i ekspertami w dziedzinach takich jak integracja finansowa, ekonomia, bezpieczeństwo, prywatność i blockchain. Będziemy nadal słuchać ich opinii, gdy wymyślimy najlepszy sposób, aby iść do przodu. Jesteśmy wdzięczni za ich partnerstwo oraz za wszystkie firmy, organizacje i instytucje akademickie, które są częścią Stowarzyszenia Libra.

To początek ekscytującej podróży i czekam z niecierpliwością na dalsze udostępnianie.


Mark Zuckerberg 18.06.2019r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *