Litecoin - 15 dni do halvingu. Czego się spodziewać?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lipca 2023
ikona autora biały
litecoin

Za około 2 tygodnie od momentu napisania tego tekstu Litecoin przejdzie przez wydarzenie halvingu. Nie jest tajemnicą, że społeczność krypto oczekuje na wpływ tego wydarzenia na wykres cen monety i czy szum wokół niego będzie miał jakikolwiek wpływ.

Zbliżający się halving Lightcoina, który ma nastąpić za około 2 tygodnie, będzie miał znaczące implikacje dla blockchaina. Pomimo osiągnięcia nowego kamienia milowego w zakresie przetwarzania transakcji, inwestorzy LTC nie mieli jednak korzystnych doświadczeń, ponieważ moneta nie skorzystała z poprzednich warunków hossy.

Podczas gdy kilka kryptowalut odnotowało dwucyfrowy wzrost, wartość LTC spadła. Pozostaje pytanie, czy oczekiwania i emocje związane z halvingiem Litecoina ostatecznie wpłyną na jego wykres cenowy w nadchodzących tygodniach.

Według Nicehash, wydarzenie halvingu LTC ma nastąpić 1 sierpnia 2023 roku. W miarę zbliżania się daty halvingu, Litecoin ogłosił za pośrednictwem Twittera, że blockchain przetworzył 170 milionów transakcji, co wskazuje na zwiększone wykorzystanie sieci.

Pomimo tych pozytywnych newsów, cena monety nie odnotowała znaczącego wzrostu. Według CoinMarketCap, wartość LTC spadła o ponad 3,4% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W momencie pisania tego tekstu cena wynosiła około 91,5 USD, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 6,6 mld USD.

Po krótkotrwałym wzroście, wskaźnik MVRV LTC gwałtownie spadł, potencjalnie przyczyniając się do stagnacji cen. Co więcej, otwarte pozycje na kryptowalucie rosną, podczas gdy jej cena oscyluje w przedziale od 15 lipca, co wskazuje na możliwość dalszego spowolnienia.

Analizując wskaźniki techniczne Litecoina, widać, że rynek jest obecnie niedźwiedzi, na co wskazuje MACD. RSI pozostaje względnie neutralny, co sugeruje potencjał powolnego ruchu cen.

screen przedstawiający wykresy notowań Litecoin

Istnieje jednak możliwość, że Litecoin Money Flow Index (MFI) może wkrótce wejść na terytorium wyprzedania. Mogłoby to potencjalnie wywołać presję zakupową na monetę, a następnie podnieść jej cenę w nadchodzących dniach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram