Litecoin - 15 dni do halvingu. Czego się spodziewać?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lipca 2023
ikona autora biały
litecoin

Za około 2 tygodnie od momentu napisania tego tekstu Litecoin przejdzie przez wydarzenie halvingu. Nie jest tajemnicą, że społeczność krypto oczekuje na wpływ tego wydarzenia na wykres cen monety i czy szum wokół niego będzie miał jakikolwiek wpływ.

Zbliżający się halving Lightcoina, który ma nastąpić za około 2 tygodnie, będzie miał znaczące implikacje dla blockchaina. Pomimo osiągnięcia nowego kamienia milowego w zakresie przetwarzania transakcji, inwestorzy LTC nie mieli jednak korzystnych doświadczeń, ponieważ moneta nie skorzystała z poprzednich warunków hossy.

Podczas gdy kilka kryptowalut odnotowało dwucyfrowy wzrost, wartość LTC spadła. Pozostaje pytanie, czy oczekiwania i emocje związane z halvingiem Litecoina ostatecznie wpłyną na jego wykres cenowy w nadchodzących tygodniach.

Według Nicehash, wydarzenie halvingu LTC ma nastąpić 1 sierpnia 2023 roku. W miarę zbliżania się daty halvingu, Litecoin ogłosił za pośrednictwem Twittera, że blockchain przetworzył 170 milionów transakcji, co wskazuje na zwiększone wykorzystanie sieci.

Pomimo tych pozytywnych newsów, cena monety nie odnotowała znaczącego wzrostu. Według CoinMarketCap, wartość LTC spadła o ponad 3,4% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W momencie pisania tego tekstu cena wynosiła około 91,5 USD, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 6,6 mld USD.

Po krótkotrwałym wzroście, wskaźnik MVRV LTC gwałtownie spadł, potencjalnie przyczyniając się do stagnacji cen. Co więcej, otwarte pozycje na kryptowalucie rosną, podczas gdy jej cena oscyluje w przedziale od 15 lipca, co wskazuje na możliwość dalszego spowolnienia.

Analizując wskaźniki techniczne Litecoina, widać, że rynek jest obecnie niedźwiedzi, na co wskazuje MACD. RSI pozostaje względnie neutralny, co sugeruje potencjał powolnego ruchu cen.

screen przedstawiający wykresy notowań Litecoin

Istnieje jednak możliwość, że Litecoin Money Flow Index (MFI) może wkrótce wejść na terytorium wyprzedania. Mogłoby to potencjalnie wywołać presję zakupową na monetę, a następnie podnieść jej cenę w nadchodzących dniach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram