Liczba stablecoinów na giełdach osiąga ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 marca 2021
ikona autora biały
stablecoiny

Po powolnym weekendzie, w którym cena wpadła w stagnacje, na rynku pojawiają się bycze sygnały. Bitcoin odnotował zdrowy ruch, a CryptoQuant uważa, że mogą istnieć ku temu powody.Po powolnym weekendzie, w którym cena wpadła w stagnacje, na rynku pojawiają się bycze sygnały. Bitcoin odnotował zdrowy ruch, a CryptoQuant uważa, że mogą istnieć ku temu powody.

Cena Bitcoina celuje w 60 tys. USD

Jeszcze wczoraj wydawało się, że cena Bitcoina utknęła w okolicach 55 000 USD, pomimo wysokiej zmienności w trakcie weekendu.

Jednakże, na początku nowego tygodnia, czyli w poniedziałek cena zareagowała pozytywnie. BTC wzrósł o około 3 500 w ciągu kilku godzin, przekraczając barierę 58 000 dolarów.

Z technicznego punktu widzenia, ujawniło to kilka rzeczy. Po pierwsze, pokazało to, że poniżej 55 000 usd istnieje znaczący popyt, ponieważ byki nie pozwoliły cenie długo odpocząć na tym poziomie. Spadki zostały wyłapane, a odreagowanie było stosunkowo szybkie.

Po drugie, BTC walczy obecnie z ważnym poziomem oporu w obszarze pomiędzy 58 000 a 58 350 USD. Jest to poprzednie ATH z 21 lutego (na poziomie 58 350), a także jest zaznaczone przez linię trendu spadkowego. W każdym razie, powyżej tego poziomu, następnym celem wydaje się być 60 000 dolarów.

Stablecoiny na giełdach osiągają ATH: Powód do pompy?

Dziś wydarzyło się kilka rzeczy, które mogły zadziałać jako katalizatory dla ostatnich zysków. Po pierwsze, największy na świecie procesor płatniczy Visa ogłosił, że będzie rozliczał transakcje USDC na Ethereum. Choć może się to wydawać nagłówkiem, który mógłby wywołać wzrosty na ETH, prawda jest taka, że jest to ogłoszenie, które napędza cały przemysł kryptowalutowy..

Wszyscy wiemy, że Bitcoin jest liderem tej branży. To on dyktował kierunek rynku przez największą jego część i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

W każdym razie, dostawca krypto analiz CryptoQuant, ujawnił, że całkowita ilość stablecoinów przechowywanych na giełdach osiągnęła ostatnio rekordowy poziom.

Oznacza to, że na giełdach znajduje się obecnie mnóstwo wolnego kapitału. Oprócz tego analitycy podali jeszcze jedną miarę – współczynnik stablecoinów. Mierzy on ilość bitcoinów w porównaniu do ilości stablecoinów znajdujących się na giełdach. Obecnie znajduje się on na najniższym od listopada ubiegłego roku poziomie.

Jest to kolejny mocny znak, ponieważ oznacza to, że na rynku nie ma presji sprzedaży.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram