Liczba stablecoinów na giełdach osiąga ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 marca 2021
ikona autora biały
stablecoiny

Po powolnym weekendzie, w którym cena wpadła w stagnacje, na rynku pojawiają się bycze sygnały. Bitcoin odnotował zdrowy ruch, a CryptoQuant uważa, że mogą istnieć ku temu powody.Po powolnym weekendzie, w którym cena wpadła w stagnacje, na rynku pojawiają się bycze sygnały. Bitcoin odnotował zdrowy ruch, a CryptoQuant uważa, że mogą istnieć ku temu powody.

Cena Bitcoina celuje w 60 tys. USD

Jeszcze wczoraj wydawało się, że cena Bitcoina utknęła w okolicach 55 000 USD, pomimo wysokiej zmienności w trakcie weekendu.

Jednakże, na początku nowego tygodnia, czyli w poniedziałek cena zareagowała pozytywnie. BTC wzrósł o około 3 500 w ciągu kilku godzin, przekraczając barierę 58 000 dolarów.

Z technicznego punktu widzenia, ujawniło to kilka rzeczy. Po pierwsze, pokazało to, że poniżej 55 000 usd istnieje znaczący popyt, ponieważ byki nie pozwoliły cenie długo odpocząć na tym poziomie. Spadki zostały wyłapane, a odreagowanie było stosunkowo szybkie.

Po drugie, BTC walczy obecnie z ważnym poziomem oporu w obszarze pomiędzy 58 000 a 58 350 USD. Jest to poprzednie ATH z 21 lutego (na poziomie 58 350), a także jest zaznaczone przez linię trendu spadkowego. W każdym razie, powyżej tego poziomu, następnym celem wydaje się być 60 000 dolarów.

Stablecoiny na giełdach osiągają ATH: Powód do pompy?

Dziś wydarzyło się kilka rzeczy, które mogły zadziałać jako katalizatory dla ostatnich zysków. Po pierwsze, największy na świecie procesor płatniczy Visa ogłosił, że będzie rozliczał transakcje USDC na Ethereum. Choć może się to wydawać nagłówkiem, który mógłby wywołać wzrosty na ETH, prawda jest taka, że jest to ogłoszenie, które napędza cały przemysł kryptowalutowy..

Wszyscy wiemy, że Bitcoin jest liderem tej branży. To on dyktował kierunek rynku przez największą jego część i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

W każdym razie, dostawca krypto analiz CryptoQuant, ujawnił, że całkowita ilość stablecoinów przechowywanych na giełdach osiągnęła ostatnio rekordowy poziom.

Oznacza to, że na giełdach znajduje się obecnie mnóstwo wolnego kapitału. Oprócz tego analitycy podali jeszcze jedną miarę – współczynnik stablecoinów. Mierzy on ilość bitcoinów w porównaniu do ilości stablecoinów znajdujących się na giełdach. Obecnie znajduje się on na najniższym od listopada ubiegłego roku poziomie.

Jest to kolejny mocny znak, ponieważ oznacza to, że na rynku nie ma presji sprzedaży.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram