Liczba stablecoinów na giełdach osiąga ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 marca 2021
ikona autora biały
stablecoiny

Po powolnym weekendzie, w którym cena wpadła w stagnacje, na rynku pojawiają się bycze sygnały. Bitcoin odnotował zdrowy ruch, a CryptoQuant uważa, że mogą istnieć ku temu powody.Po powolnym weekendzie, w którym cena wpadła w stagnacje, na rynku pojawiają się bycze sygnały. Bitcoin odnotował zdrowy ruch, a CryptoQuant uważa, że mogą istnieć ku temu powody.

Cena Bitcoina celuje w 60 tys. USD

Jeszcze wczoraj wydawało się, że cena Bitcoina utknęła w okolicach 55 000 USD, pomimo wysokiej zmienności w trakcie weekendu.

Jednakże, na początku nowego tygodnia, czyli w poniedziałek cena zareagowała pozytywnie. BTC wzrósł o około 3 500 w ciągu kilku godzin, przekraczając barierę 58 000 dolarów.

Z technicznego punktu widzenia, ujawniło to kilka rzeczy. Po pierwsze, pokazało to, że poniżej 55 000 usd istnieje znaczący popyt, ponieważ byki nie pozwoliły cenie długo odpocząć na tym poziomie. Spadki zostały wyłapane, a odreagowanie było stosunkowo szybkie.

Po drugie, BTC walczy obecnie z ważnym poziomem oporu w obszarze pomiędzy 58 000 a 58 350 USD. Jest to poprzednie ATH z 21 lutego (na poziomie 58 350), a także jest zaznaczone przez linię trendu spadkowego. W każdym razie, powyżej tego poziomu, następnym celem wydaje się być 60 000 dolarów.

Stablecoiny na giełdach osiągają ATH: Powód do pompy?

Dziś wydarzyło się kilka rzeczy, które mogły zadziałać jako katalizatory dla ostatnich zysków. Po pierwsze, największy na świecie procesor płatniczy Visa ogłosił, że będzie rozliczał transakcje USDC na Ethereum. Choć może się to wydawać nagłówkiem, który mógłby wywołać wzrosty na ETH, prawda jest taka, że jest to ogłoszenie, które napędza cały przemysł kryptowalutowy..

Wszyscy wiemy, że Bitcoin jest liderem tej branży. To on dyktował kierunek rynku przez największą jego część i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

W każdym razie, dostawca krypto analiz CryptoQuant, ujawnił, że całkowita ilość stablecoinów przechowywanych na giełdach osiągnęła ostatnio rekordowy poziom.

Oznacza to, że na giełdach znajduje się obecnie mnóstwo wolnego kapitału. Oprócz tego analitycy podali jeszcze jedną miarę – współczynnik stablecoinów. Mierzy on ilość bitcoinów w porównaniu do ilości stablecoinów znajdujących się na giełdach. Obecnie znajduje się on na najniższym od listopada ubiegłego roku poziomie.

Jest to kolejny mocny znak, ponieważ oznacza to, że na rynku nie ma presji sprzedaży.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram