Liczba milionerów DOGE podwoiła się w ciągu dwóch tygodni

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2021
ikona autora biały
dogecoin

Trwające odrodzenie kryptowaluty dogecoin doprowadziło do podwojenia liczby milionerów inwestujących w to aktywo w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Dane dostarczone przez platformę BitInfoCharts wskazują, że na dzień 4 maja 2021 r. około 2 866 portfeli dogecoin było warte przynajmniej 1 milion dolarów. Liczba ta stanowi wzrost o 116% od 23 kwietnia, kiedy to doge o wartości co najmniej 1 miliona dolarów posiadało 1,321 portfeli.

Nowi milionerzy doge są wynikiem nowej rekordowej ceny aktywa wynoszącej po skoku o 30% w dniu 4 maja 2021 r. aż 0,56 USD. Najnowsza rekordowa cena jest następstwem notowania waluty przez giełdy kryptowalut Gemini i eToro. eToro wprowadziło token na giełdę powołując się na zwiększony popyt ze strony inwestorów, podczas gdy Gemini określiło doge jako “pieniądze ludu”.

Co więcej, doge jest obecnie czwartą najwyżej notowaną kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą 73,7 miliarda dolarów. Moneta wyprzedziła XRP, którego market cap wynosi 63,3 miliarda dolarów.

Wcześniej rajd doge’a był napędzany głównie przez aprobatę ze strony gwiazd, na czele z CEO Tesli, Elonem Muskiem, który regularnie tweetuje wspierając oparte na memie aktywo.

Z kolei miliarder Mark Cuban wierzy, że Dogecoin zyskuje status użyteczności. Według Cubana:

W dniu 23 kwietnia DOGE spadł o około 30%, a odrodzenie wskazuje na silną mentalność kupowania na dołkach.

Po rajdzie Doge, inwestorzy detaliczni masowo zaczęli kupować monetę ze względu na FOMO. Aplikacja handlowa Robinhood uległa nawet w pewnym momencie awarii.

Ostrożność dotycząca inwestycji w dogecoin

Wraz ze wzrostem popularności doge, analitycy ostrzegli inwestorów, aby podchodzili do tego aktywa z ostrożnością. Dyrektor generalny Galaxy Digital i miliarder Mike Novogratz stwierdził, że rajd jest detalicznym zjawiskiem spowodowanym dostarczaniem większej ilości pieniędzy do gospodarki przez rezerwę federalną.

Porównał on obecny rajd Doge z akcjami GameStop, które osiągnęły historyczne szczyty dzięki dyskusjom na platformie mediów społecznościowych Reddit.

Prezes Galaxy Digital twierdzi, że hossa na doge nie jest trwała, ponieważ tokenowi brakuje konkretnej bazy wsparcia. Doradził inwestorom, aby sprzedali aktywa, gdy ich wartość wzrośnie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram