Liczba milionerów DOGE podwoiła się w ciągu dwóch tygodni

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2021
ikona autora biały
dogecoin

Trwające odrodzenie kryptowaluty dogecoin doprowadziło do podwojenia liczby milionerów inwestujących w to aktywo w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Dane dostarczone przez platformę BitInfoCharts wskazują, że na dzień 4 maja 2021 r. około 2 866 portfeli dogecoin było warte przynajmniej 1 milion dolarów. Liczba ta stanowi wzrost o 116% od 23 kwietnia, kiedy to doge o wartości co najmniej 1 miliona dolarów posiadało 1,321 portfeli.

Nowi milionerzy doge są wynikiem nowej rekordowej ceny aktywa wynoszącej po skoku o 30% w dniu 4 maja 2021 r. aż 0,56 USD. Najnowsza rekordowa cena jest następstwem notowania waluty przez giełdy kryptowalut Gemini i eToro. eToro wprowadziło token na giełdę powołując się na zwiększony popyt ze strony inwestorów, podczas gdy Gemini określiło doge jako “pieniądze ludu”.

Co więcej, doge jest obecnie czwartą najwyżej notowaną kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą 73,7 miliarda dolarów. Moneta wyprzedziła XRP, którego market cap wynosi 63,3 miliarda dolarów.

Wcześniej rajd doge’a był napędzany głównie przez aprobatę ze strony gwiazd, na czele z CEO Tesli, Elonem Muskiem, który regularnie tweetuje wspierając oparte na memie aktywo.

Z kolei miliarder Mark Cuban wierzy, że Dogecoin zyskuje status użyteczności. Według Cubana:

W dniu 23 kwietnia DOGE spadł o około 30%, a odrodzenie wskazuje na silną mentalność kupowania na dołkach.

Po rajdzie Doge, inwestorzy detaliczni masowo zaczęli kupować monetę ze względu na FOMO. Aplikacja handlowa Robinhood uległa nawet w pewnym momencie awarii.

Ostrożność dotycząca inwestycji w dogecoin

Wraz ze wzrostem popularności doge, analitycy ostrzegli inwestorów, aby podchodzili do tego aktywa z ostrożnością. Dyrektor generalny Galaxy Digital i miliarder Mike Novogratz stwierdził, że rajd jest detalicznym zjawiskiem spowodowanym dostarczaniem większej ilości pieniędzy do gospodarki przez rezerwę federalną.

Porównał on obecny rajd Doge z akcjami GameStop, które osiągnęły historyczne szczyty dzięki dyskusjom na platformie mediów społecznościowych Reddit.

Prezes Galaxy Digital twierdzi, że hossa na doge nie jest trwała, ponieważ tokenowi brakuje konkretnej bazy wsparcia. Doradził inwestorom, aby sprzedali aktywa, gdy ich wartość wzrośnie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram