Liczba milionerów DOGE podwoiła się w ciągu dwóch tygodni

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2021
ikona autora biały
dogecoin

Trwające odrodzenie kryptowaluty dogecoin doprowadziło do podwojenia liczby milionerów inwestujących w to aktywo w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Dane dostarczone przez platformę BitInfoCharts wskazują, że na dzień 4 maja 2021 r. około 2 866 portfeli dogecoin było warte przynajmniej 1 milion dolarów. Liczba ta stanowi wzrost o 116% od 23 kwietnia, kiedy to doge o wartości co najmniej 1 miliona dolarów posiadało 1,321 portfeli.

Nowi milionerzy doge są wynikiem nowej rekordowej ceny aktywa wynoszącej po skoku o 30% w dniu 4 maja 2021 r. aż 0,56 USD. Najnowsza rekordowa cena jest następstwem notowania waluty przez giełdy kryptowalut Gemini i eToro. eToro wprowadziło token na giełdę powołując się na zwiększony popyt ze strony inwestorów, podczas gdy Gemini określiło doge jako “pieniądze ludu”.

Co więcej, doge jest obecnie czwartą najwyżej notowaną kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą 73,7 miliarda dolarów. Moneta wyprzedziła XRP, którego market cap wynosi 63,3 miliarda dolarów.

Wcześniej rajd doge’a był napędzany głównie przez aprobatę ze strony gwiazd, na czele z CEO Tesli, Elonem Muskiem, który regularnie tweetuje wspierając oparte na memie aktywo.

Z kolei miliarder Mark Cuban wierzy, że Dogecoin zyskuje status użyteczności. Według Cubana:

W dniu 23 kwietnia DOGE spadł o około 30%, a odrodzenie wskazuje na silną mentalność kupowania na dołkach.

Po rajdzie Doge, inwestorzy detaliczni masowo zaczęli kupować monetę ze względu na FOMO. Aplikacja handlowa Robinhood uległa nawet w pewnym momencie awarii.

Ostrożność dotycząca inwestycji w dogecoin

Wraz ze wzrostem popularności doge, analitycy ostrzegli inwestorów, aby podchodzili do tego aktywa z ostrożnością. Dyrektor generalny Galaxy Digital i miliarder Mike Novogratz stwierdził, że rajd jest detalicznym zjawiskiem spowodowanym dostarczaniem większej ilości pieniędzy do gospodarki przez rezerwę federalną.

Porównał on obecny rajd Doge z akcjami GameStop, które osiągnęły historyczne szczyty dzięki dyskusjom na platformie mediów społecznościowych Reddit.

Prezes Galaxy Digital twierdzi, że hossa na doge nie jest trwała, ponieważ tokenowi brakuje konkretnej bazy wsparcia. Doradził inwestorom, aby sprzedali aktywa, gdy ich wartość wzrośnie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram