Liczba milionerów DOGE podwoiła się w ciągu dwóch tygodni

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2021
ikona autora biały
dogecoin

Trwające odrodzenie kryptowaluty dogecoin doprowadziło do podwojenia liczby milionerów inwestujących w to aktywo w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Dane dostarczone przez platformę BitInfoCharts wskazują, że na dzień 4 maja 2021 r. około 2 866 portfeli dogecoin było warte przynajmniej 1 milion dolarów. Liczba ta stanowi wzrost o 116% od 23 kwietnia, kiedy to doge o wartości co najmniej 1 miliona dolarów posiadało 1,321 portfeli.

Nowi milionerzy doge są wynikiem nowej rekordowej ceny aktywa wynoszącej po skoku o 30% w dniu 4 maja 2021 r. aż 0,56 USD. Najnowsza rekordowa cena jest następstwem notowania waluty przez giełdy kryptowalut Gemini i eToro. eToro wprowadziło token na giełdę powołując się na zwiększony popyt ze strony inwestorów, podczas gdy Gemini określiło doge jako “pieniądze ludu”.

Co więcej, doge jest obecnie czwartą najwyżej notowaną kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą 73,7 miliarda dolarów. Moneta wyprzedziła XRP, którego market cap wynosi 63,3 miliarda dolarów.

Wcześniej rajd doge’a był napędzany głównie przez aprobatę ze strony gwiazd, na czele z CEO Tesli, Elonem Muskiem, który regularnie tweetuje wspierając oparte na memie aktywo.

Z kolei miliarder Mark Cuban wierzy, że Dogecoin zyskuje status użyteczności. Według Cubana:

W dniu 23 kwietnia DOGE spadł o około 30%, a odrodzenie wskazuje na silną mentalność kupowania na dołkach.

Po rajdzie Doge, inwestorzy detaliczni masowo zaczęli kupować monetę ze względu na FOMO. Aplikacja handlowa Robinhood uległa nawet w pewnym momencie awarii.

Ostrożność dotycząca inwestycji w dogecoin

Wraz ze wzrostem popularności doge, analitycy ostrzegli inwestorów, aby podchodzili do tego aktywa z ostrożnością. Dyrektor generalny Galaxy Digital i miliarder Mike Novogratz stwierdził, że rajd jest detalicznym zjawiskiem spowodowanym dostarczaniem większej ilości pieniędzy do gospodarki przez rezerwę federalną.

Porównał on obecny rajd Doge z akcjami GameStop, które osiągnęły historyczne szczyty dzięki dyskusjom na platformie mediów społecznościowych Reddit.

Prezes Galaxy Digital twierdzi, że hossa na doge nie jest trwała, ponieważ tokenowi brakuje konkretnej bazy wsparcia. Doradził inwestorom, aby sprzedali aktywa, gdy ich wartość wzrośnie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram