kryptowaluty 2 - logo

Liczba milionerów DOGE podwoiła się w ciągu dwóch tygodni

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2021
ikona autora biały
dogecoin

Trwające odrodzenie kryptowaluty dogecoin doprowadziło do podwojenia liczby milionerów inwestujących w to aktywo w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Dane dostarczone przez platformę BitInfoCharts wskazują, że na dzień 4 maja 2021 r. około 2 866 portfeli dogecoin było warte przynajmniej 1 milion dolarów. Liczba ta stanowi wzrost o 116% od 23 kwietnia, kiedy to doge o wartości co najmniej 1 miliona dolarów posiadało 1,321 portfeli.

Nowi milionerzy doge są wynikiem nowej rekordowej ceny aktywa wynoszącej po skoku o 30% w dniu 4 maja 2021 r. aż 0,56 USD. Najnowsza rekordowa cena jest następstwem notowania waluty przez giełdy kryptowalut Gemini i eToro. eToro wprowadziło token na giełdę powołując się na zwiększony popyt ze strony inwestorów, podczas gdy Gemini określiło doge jako “pieniądze ludu”.

Co więcej, doge jest obecnie czwartą najwyżej notowaną kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą 73,7 miliarda dolarów. Moneta wyprzedziła XRP, którego market cap wynosi 63,3 miliarda dolarów.

Wcześniej rajd doge’a był napędzany głównie przez aprobatę ze strony gwiazd, na czele z CEO Tesli, Elonem Muskiem, który regularnie tweetuje wspierając oparte na memie aktywo.

Z kolei miliarder Mark Cuban wierzy, że Dogecoin zyskuje status użyteczności. Według Cubana:

W dniu 23 kwietnia DOGE spadł o około 30%, a odrodzenie wskazuje na silną mentalność kupowania na dołkach.

Po rajdzie Doge, inwestorzy detaliczni masowo zaczęli kupować monetę ze względu na FOMO. Aplikacja handlowa Robinhood uległa nawet w pewnym momencie awarii.

Ostrożność dotycząca inwestycji w dogecoin

Wraz ze wzrostem popularności doge, analitycy ostrzegli inwestorów, aby podchodzili do tego aktywa z ostrożnością. Dyrektor generalny Galaxy Digital i miliarder Mike Novogratz stwierdził, że rajd jest detalicznym zjawiskiem spowodowanym dostarczaniem większej ilości pieniędzy do gospodarki przez rezerwę federalną.

Porównał on obecny rajd Doge z akcjami GameStop, które osiągnęły historyczne szczyty dzięki dyskusjom na platformie mediów społecznościowych Reddit.

Prezes Galaxy Digital twierdzi, że hossa na doge nie jest trwała, ponieważ tokenowi brakuje konkretnej bazy wsparcia. Doradził inwestorom, aby sprzedali aktywa, gdy ich wartość wzrośnie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram