Kurs Bitcoina rośnie o 11% w kierunku 25 000 USD - oto dlaczego

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2023
ikona autora biały
bitcoin byki

Bitcoin (BTC) już we wtorek reagował bardziej pozytywnie niż oczekiwano na dane o inflacji w USA, ale dopiero wczoraj po południu cena naprawdę zaczęła gwałtownie rosnąć. Pierwotna kryptowaluta wystrzeliła z 22 100 USD do szczytu 24 700 USD, a na niektórych giełdach dobił nawet do 24 900 USD. Jest to najwyższa cena od ośmiu miesięcy - od połowy czerwca 2022 roku. Na razie bitcoin utrzymuje się stabilnie powyżej 24 500 dolarów.

Dzięki temu cena bitcoina jest dziś 11,2% na plusie. Wolumen wzrósł o 38% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 474 miliardy dolarów, a dominacja 42,7%. Indeks strachu i chciwości plasuje się na poziomie 62 punktów (Greed).

Cena Bitcoina wzrasta w rezultacie o 11%

Gwałtowny wzrost jest nieco zaskoczeniem, ponieważ amerykański indeks cen konsumpcyjnych (CPI) okazał się wyższy niż oczekiwano, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydaje się być na wojennej ścieżce przeciwko krypto branży. Bitcoin mimo wszystko wydaje się otrząsać z wszelkich obaw, niepewności i zwątpienia (FUD).

Agresja na rynku futures

Wygląda na to, że wzrost jest spowodowany "agresywnością" na rynku futures, donosi holenderski analityk Maartunn. Traderzy po raz kolejny otworzyli masywne krótkie pozycje, prognozując spadek. Następnie cena faktycznie wzrosła i ich pozycje zostały zlikwidowane, co przyspieszylo wzrost.

Gracze instytucjonalni zdeponowali duże kwoty

Analitycy Lookonchain dodatkowo informują, że wzrost może być spowodowany przez inwestorów instytucjonalnych i fundusze, które w zeszłym tygodniu wlały na rynek. Kwota opiewa na blisko 1,6 miliarda dolarów.

Napływ stablecoinów na giełdy

Wydaje się to potwierdzać duży napływ stablecoinów na giełdy kryptowalutowe, donosi analityk Phi Deltalytics. Analityk twierdzi, że średnia wielkość transakcji stablecoinów na giełdy wzrosła o 264%. Te stablecoiny zostały prawdopodobnie wykorzystane do zakupu bitcoina.

Bitcoinowe NFT cieszą się dużą popularnością

Możliwe, że niewielką rolę odgrywa również pojawienie się niewymiennych tokenów (NFT) na Bitcoinie. Od czasu uruchomienia Ordinals, NFT na Bitcoinie stają się bardzo popularne i gwałtownie zwiększają aktywność w sieci, donosi analityk Dylan LeClair.

Bitcoin dociera do 200-tygodniowej średniej kroczącej

Silny wzrost oznacza, że Bitcoin obecnie po raz kolejny zbliża się bardzo blisko niesławnych 200-tygodniowych średnich ruchomych, z których obie znajdują się obecnie w okolicach 25 000 USD. Przełamanie 25 000 USD będzie zatem postrzegane przez rynek jako bardzo bycze, ale nadal może istnieć pewien opór.

Złoto oferuje nowe możliwości po ostrym spadku

Złoto, nawiasem mówiąc, nie miało tak mocnego miesiąca i faktycznie spadło o 4%, osiągając wczoraj poziom 59 000 USD za kilogram. Niemniej jednak, ceny złota wydają się dziś powoli rozpoczynać odreagowanie, co oznacza, że obecna cena może faktycznie oferować nowe możliwości dla inwestorów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram