Kurs Bitcoina rośnie o 11% w kierunku 25 000 USD - oto dlaczego

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2023
ikona autora biały
bitcoin byki

Bitcoin (BTC) już we wtorek reagował bardziej pozytywnie niż oczekiwano na dane o inflacji w USA, ale dopiero wczoraj po południu cena naprawdę zaczęła gwałtownie rosnąć. Pierwotna kryptowaluta wystrzeliła z 22 100 USD do szczytu 24 700 USD, a na niektórych giełdach dobił nawet do 24 900 USD. Jest to najwyższa cena od ośmiu miesięcy - od połowy czerwca 2022 roku. Na razie bitcoin utrzymuje się stabilnie powyżej 24 500 dolarów.

Dzięki temu cena bitcoina jest dziś 11,2% na plusie. Wolumen wzrósł o 38% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 474 miliardy dolarów, a dominacja 42,7%. Indeks strachu i chciwości plasuje się na poziomie 62 punktów (Greed).

Cena Bitcoina wzrasta w rezultacie o 11%

Gwałtowny wzrost jest nieco zaskoczeniem, ponieważ amerykański indeks cen konsumpcyjnych (CPI) okazał się wyższy niż oczekiwano, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydaje się być na wojennej ścieżce przeciwko krypto branży. Bitcoin mimo wszystko wydaje się otrząsać z wszelkich obaw, niepewności i zwątpienia (FUD).

Agresja na rynku futures

Wygląda na to, że wzrost jest spowodowany "agresywnością" na rynku futures, donosi holenderski analityk Maartunn. Traderzy po raz kolejny otworzyli masywne krótkie pozycje, prognozując spadek. Następnie cena faktycznie wzrosła i ich pozycje zostały zlikwidowane, co przyspieszylo wzrost.

Gracze instytucjonalni zdeponowali duże kwoty

Analitycy Lookonchain dodatkowo informują, że wzrost może być spowodowany przez inwestorów instytucjonalnych i fundusze, które w zeszłym tygodniu wlały na rynek. Kwota opiewa na blisko 1,6 miliarda dolarów.

Napływ stablecoinów na giełdy

Wydaje się to potwierdzać duży napływ stablecoinów na giełdy kryptowalutowe, donosi analityk Phi Deltalytics. Analityk twierdzi, że średnia wielkość transakcji stablecoinów na giełdy wzrosła o 264%. Te stablecoiny zostały prawdopodobnie wykorzystane do zakupu bitcoina.

Bitcoinowe NFT cieszą się dużą popularnością

Możliwe, że niewielką rolę odgrywa również pojawienie się niewymiennych tokenów (NFT) na Bitcoinie. Od czasu uruchomienia Ordinals, NFT na Bitcoinie stają się bardzo popularne i gwałtownie zwiększają aktywność w sieci, donosi analityk Dylan LeClair.

Bitcoin dociera do 200-tygodniowej średniej kroczącej

Silny wzrost oznacza, że Bitcoin obecnie po raz kolejny zbliża się bardzo blisko niesławnych 200-tygodniowych średnich ruchomych, z których obie znajdują się obecnie w okolicach 25 000 USD. Przełamanie 25 000 USD będzie zatem postrzegane przez rynek jako bardzo bycze, ale nadal może istnieć pewien opór.

Złoto oferuje nowe możliwości po ostrym spadku

Złoto, nawiasem mówiąc, nie miało tak mocnego miesiąca i faktycznie spadło o 4%, osiągając wczoraj poziom 59 000 USD za kilogram. Niemniej jednak, ceny złota wydają się dziś powoli rozpoczynać odreagowanie, co oznacza, że obecna cena może faktycznie oferować nowe możliwości dla inwestorów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram