Kurs Bitcoina rośnie o 11% w kierunku 25 000 USD - oto dlaczego

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2023
ikona autora biały
bitcoin byki

Bitcoin (BTC) już we wtorek reagował bardziej pozytywnie niż oczekiwano na dane o inflacji w USA, ale dopiero wczoraj po południu cena naprawdę zaczęła gwałtownie rosnąć. Pierwotna kryptowaluta wystrzeliła z 22 100 USD do szczytu 24 700 USD, a na niektórych giełdach dobił nawet do 24 900 USD. Jest to najwyższa cena od ośmiu miesięcy - od połowy czerwca 2022 roku. Na razie bitcoin utrzymuje się stabilnie powyżej 24 500 dolarów.

Dzięki temu cena bitcoina jest dziś 11,2% na plusie. Wolumen wzrósł o 38% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 474 miliardy dolarów, a dominacja 42,7%. Indeks strachu i chciwości plasuje się na poziomie 62 punktów (Greed).

Cena Bitcoina wzrasta w rezultacie o 11%

Gwałtowny wzrost jest nieco zaskoczeniem, ponieważ amerykański indeks cen konsumpcyjnych (CPI) okazał się wyższy niż oczekiwano, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydaje się być na wojennej ścieżce przeciwko krypto branży. Bitcoin mimo wszystko wydaje się otrząsać z wszelkich obaw, niepewności i zwątpienia (FUD).

Agresja na rynku futures

Wygląda na to, że wzrost jest spowodowany "agresywnością" na rynku futures, donosi holenderski analityk Maartunn. Traderzy po raz kolejny otworzyli masywne krótkie pozycje, prognozując spadek. Następnie cena faktycznie wzrosła i ich pozycje zostały zlikwidowane, co przyspieszylo wzrost.

Gracze instytucjonalni zdeponowali duże kwoty

Analitycy Lookonchain dodatkowo informują, że wzrost może być spowodowany przez inwestorów instytucjonalnych i fundusze, które w zeszłym tygodniu wlały na rynek. Kwota opiewa na blisko 1,6 miliarda dolarów.

Napływ stablecoinów na giełdy

Wydaje się to potwierdzać duży napływ stablecoinów na giełdy kryptowalutowe, donosi analityk Phi Deltalytics. Analityk twierdzi, że średnia wielkość transakcji stablecoinów na giełdy wzrosła o 264%. Te stablecoiny zostały prawdopodobnie wykorzystane do zakupu bitcoina.

Bitcoinowe NFT cieszą się dużą popularnością

Możliwe, że niewielką rolę odgrywa również pojawienie się niewymiennych tokenów (NFT) na Bitcoinie. Od czasu uruchomienia Ordinals, NFT na Bitcoinie stają się bardzo popularne i gwałtownie zwiększają aktywność w sieci, donosi analityk Dylan LeClair.

Bitcoin dociera do 200-tygodniowej średniej kroczącej

Silny wzrost oznacza, że Bitcoin obecnie po raz kolejny zbliża się bardzo blisko niesławnych 200-tygodniowych średnich ruchomych, z których obie znajdują się obecnie w okolicach 25 000 USD. Przełamanie 25 000 USD będzie zatem postrzegane przez rynek jako bardzo bycze, ale nadal może istnieć pewien opór.

Złoto oferuje nowe możliwości po ostrym spadku

Złoto, nawiasem mówiąc, nie miało tak mocnego miesiąca i faktycznie spadło o 4%, osiągając wczoraj poziom 59 000 USD za kilogram. Niemniej jednak, ceny złota wydają się dziś powoli rozpoczynać odreagowanie, co oznacza, że obecna cena może faktycznie oferować nowe możliwości dla inwestorów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram