KuCoin Trading Bot - Wszystko co musisz wiedzieć (Poradnik)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 czerwca 2022
ikona autora biały
kucoin cloud mining

Kryptowaluty to bardzo zmienne aktywa. Inwestorzy nie są więc w stanie reagować wystarczająco szybko, aby zawierać pozycje w idealnych momentach. Niemniej jednak giełda KuCoin oferuje wiele narzędzi, które mogą im w tym pomóc. Jednym z nich jest KuCoin Trading Bot i to właśnie na nim skupimy się w tym artykule. Wyjaśnimy co to za narzędzie, jak działa, jakie funkcje oferuje, dlaczego warto z niego korzystać oraz wiele więcej. Najpierw jednak zacznijmy od podstaw, czyli czym jest giełda KuCoin.

Co to jest KuCoin?

KuCoin to piąta największa platforma handlu cyfrowymi aktywami na świecie według CoinMarketCap oraz Coingecko. Sama siebie określa jako "People's exchange". Dlaczego? Ponieważ jej prosty interfejs sprawia, iż mogą z niej korzystać początkujący inwestorzy, jednak duża liczba funkcji i produktów pozwala także na efektywny handel bardziej doświadczonym osobom.

Oprócz tradycyjnych funkcji handlu spot na KuCoin można też grać z dźwignią, zawierać kontrakty futures, udzielać i zaciągać pożyczki, stakować kryptowaluty, handlować na rynkach P2P i wiele więcej.

KuCoin jest również znany z ogromnej ilości tzw. "crypto gemów". Giełda ta listuje wiele mniejszych altcoinów z ogromnym potencjałem, dzięki czemu zyskała uznanie ponad 18 milionów użytkowników z ponad 207 krajów i regionów na świecie. Tylko w zeszłym miesiącu KuCoin dodał wsparcie dla takich projektów jak:

 • BLOK,
 • CHMB,
 • VR,
 • KMA,
 • DAO.

Skoro wiesz już czym jest KuCoin pora przejść do konkretów. W kolejnej sekcji wyjaśnimy czym jest KuCoin Trading Bot.

Co to jest KuCoin Trading Bot?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie tego artykułu kryptowlauty to na tyle zmienne aktywa, że bardzo ciężko jest wyczuć moment do zawarcia pozycji. Nawet jeżeli inwestor ma dobre wyczucie, to nie może przecież obserwować wykresów 24/7/365. Co więcej, aby być naprawdę skutecznym musiałby przez całą dobę monitorować wszystkie działające na rynku giełdy.

Właśnie dlatego KuCoin stworzył swoje zautomatyzowane narzędzie działające pod nazwą KuCoin Trading Bot. Umożliwia ono automatyczne zawieranie pozycji. Wystarczy wybrać kryptowalutę, na której chcesz handlować oraz skonfigurować kilka parametrów, takich jak np. próg wejścia/wyjścia z pozycji oraz częstotliwość handlu. Oczywiście parametry te muszą być dostosowane do Twojej startegii.

Dlaczego warto korzystać z KuCoin Trading Bot?

Korzystanie z bota tradingowego od KuCoin ma niewątpliwie sporo zalet. Oto niektóre z nich:

 • Wykorzystanie okazji - Na rynku kryptowlaut okazje pojawiają się niemal codziennie. Nie sposób je jednak wykorzystać, natura człowieka jest bowiem taka że musi spać. Robot handlowy od KuCoin monitoruje jednak rynki 24/7 bez przerwy.
 • Redukcja ryzyka i strat - Bot KuCoin pozwala wyciągnąć maksimum z fluktuacji. Dokonuje on bowiem arbitrażu podążając za flow na rynku. Dla przykładu, podczas wzrostów Trading Bot będzie dla Ciebie realizował i akumulował zyski za pomocą wielu różnych strategii. W przypadku bessy, pomoże Ci ograniczyć straty i ryzyko.
 • Ograniczenie powtarzających się czynności - Trading Bot pozwala zautomatyzować czynności, które normalnie wykonujesz w powtarzalnym trybie. Za pomocą Smart Rebalance Bot, możesz np. automatycznie rebalansować Twój portfel w danych odstępach czasowych.

Rodzaje botów handlowych na KuCoin

KuCoin oferuje obecnie 5 różnych rodzajów botów handlowych, które wykorzystują strategie innych użytkowników. Dotychczas swoimi pomysłami podzieliło się ponad 10 milionów użytkowników. Te 5 rodzajów bota to:

 • Spot Grid,
 • Dollar-Cost Averaging (DCA),
 • Futures Grid,
 • Smart Rebalance
 • Infinity Grid.

Omówmy więc teraz każdy poszczególny rodzaj oddzielnie.

Spot Grid

Spot Grid wykorzystuje najabrdziej klasyczną i popularną strategię handlu. Tego typu bot sprzedaje na szczytach i kupuje na dołkach. Dzięki temu pozwala osiągać zyski w określonym wcześniej przedziale cenowym. Strategia ta świetnie nadaje się do wykorzystania na niestabilnych rynkach.

Spot Grid jest dosyć bezpieczną strategią. Niemniej jednak zyski zaczynają zazwyczaj być przywoite dopiero po dłuższym okresie czasu.

Spot Grid działa w dwóch trybach. Pierwszy z nich wykorzystuje sztuczną inteligencje, która zawiera pozycje na podstawie historycznych danych monety. Drugi pozwala na skopiowanie ustawień innych użytkowników.

Uśrednianie kosztów w dolarach (DCA)

DCA to również dobra strategia. Polega ona na okresowym zakupie kryptowalut w pewnych odstępach czasu. W ten sposób zmniejszamy średnią cenę zakupu i niwelujemy wpływ zmienności.

Dotychczas jeżeli chciałeś kupować kryptowaluty za np. 100 dolarów miesięcznie musiałeś każdego miesiąca robić przelew, zawierać transakcje itd., wszystko ręcznie. Za pomocą bota DCA, możesz zautomatyzować ten proces

DCA jest świetną strategią. Regulacje zakupy sprawdzają się jednak najlepiej w początkowych fazach hossy. DCA na KuCoin posiada jeszcze jedną ciekawą funkcję, która wyróżnia się na tle konkurencji. Możesz np. ustawić realizację zysków, gdy Twoje pozycje osiągną 20% zysku.

Jak skonfigurować bota DCA na KuCoin? - poradnik krok po kroku

Aby skonfigurować bota DCA na KuCoin najpierw musisz posiadać konto. Możesz je założyć klikając w ten link. Po rejestracji, wystarczy że wykonasz kilka poniższych kroków:

 • Zaloguj się na swoje konto KuCoin.
 • Na górze najedź kursorem myszy na "Trading" i Kliknij "Trading Bot".
 • Znajdź DCA Bot i kliknij "Create Bot".
 • Wypełnij niezbędne detale, takie jak częstotliwość zakupów, data pierwszej inwestycji, kwota pojedynczej inwestycji, maksymalna inwestycja.
 • W zaawansowanych ustawieniach możesz też wybrać "Profit target", czyli procent zysków, które jeżeli uda się osiągnąć, bot zrealizuje Twoje pozycje.
 • Po wybraniu parametrów kliknij "Create" i Viola. Właśnie utworzyłeś swojego pierwszego bota na KuCoin wykorzystując strategię uśredniania kosztów w dolarach.

Grid Futures

Strategia Futures Grid mocno przypomina strategię Spot Grid. Podobnie, polega ona na sprzedawaniu na szczytach i kupowaniu na dołkach. Wyróżnia się ona jednak pewnymi unikalnymi cechami.

Po pierwsze, ponieważ handlujemy na kontraktach terminowych, za pomocą Futures Grid możemy grać zarówno na wzrosty, jak i na spadki (pozycje long, short).

Po drugie, mamy możliwość zastosowania dźwigni finansowej, tym samym zwiększając potencjalne zyski (lub straty).

Smart Rebalance

Smart Rebalance to bot, który pozwala osiągać zyski nie dokonując żadnego handlu. Oznacza to, że możesz zarabiać na swoich aktywach po prostu je HODLując.

Założeniem tej strategii jest zwiększanie łącznej wartości aktywów poprzez dostosowywanie procentowego podziału portfolio.

Generalnie funkcję tą można porównać do usług menedżera aktywów w świecie tradycyjnych finansów. Sam KuCoin określa ją mianem "New Way to Manage Your Portfolio."

Infinity Grid

Infinity Grid to strategia, która nie pozwoli Ci przegapić nagłych wzrostów na rynku, czyli tak zwanego pumpu. Jest ona podobna do Sport Grid Bota. Różnica jest jednak taka, że Infinity Grid Bot składa zlecenia w procentach zamiast z góry ustalonych liczbach i nie ma żadnego limitu.

Posłużmy się jako przykładem parą BTC/USDT. Podczas szybkich wzrostów bot będzie sprzedawał BTC. Upewni się jednak równocześnie, że zawsze będziesz posiadał monety równe początkowej inwestycji w USDT.

Podsumowanie

KuCoin oferuje naprawdę sporo funkcji handlowych i nie tylko. Nie bez powodu zaufało jej już ponad 18 milionów użytkowników i uplasowała się w rankingach jako piąta największa giełda na świecie. Dlatego nie zwlekaj. Załóż swoje konto na KuCoin już dziś klikając w ten link i ciesz się z niesamowitych możliwości jakie oferuje Ci ta giełda.

Podobne tematy

Jak stworzyć własne NFT na giełdzie Binance?

NFT to nowy trend, który w 2021 roku zaczął rosnąć jak na drożdżach. Ten rodzaj tokenów pozwala bowiem artystom i nie tylko na spieniężanie swojej sztuki. I chociaż mogłoby się wydawać, że stworzenie NFT jest skomplikowanym technicznie zadaniem, wcale tak nie jest. Zwłaszcza kiedy posiłkujesz się funkcjami największej na świecie giełdy kryptowalut - Binance. W […]

Czym są blockchainowe wyrocznie? Wszystko co musisz wiedzieć

Wyrocznie blockchain to algorytmy, które służą jako przewodnik danych między inteligentnym kontraktem a źródłem spoza sieci, w której jest on wdrożony. Technologia wyroczni jest szeroko stosowana przez zdecentralizowane aplikacje, takie jak DeFi, GameFi, ubezpieczenia, NFT i inne. Największym dostawcą wyroczni blockchain jest Chainlink. W tym segmencie działają również projekty Band Protocol, Berry Data, Kylin Protocol, […]

Kim jest Sam Bankman-Fried (SBF)? Wszystko co musisz wiedzieć

Sam Bankman-Fried, znany również jako SBF, jest założycielem giełdy instrumentów pochodnych kryptowalut FTX i Alameda Research. Został uznany za jednego z 100 najlepszych influencerów TIME w 2022 roku. Jest również jednym z najbogatszych ludzi w branży blockchain i kryptowalut według Forbes. Sam Bankman-Fried posiada osobisty majątek o wartości około 24 miliardów dolarów. Jest również jedynym […]

Co to jest wskaźnik MVRV? Wszystko co musisz wiedzieć

Market Cap Versus Realized Cap (MVRV) to popularny wskaźnik on-chain, który pomaga zidentyfikować dołki i szczyty cen bitcoina. Wskaźnik MVRV jest przeznaczony do analizy długoterminowych trendów i cykli. Jest on wykorzystywany jako narzędzie do wykrywania dwóch głównych faz rynku - akumulacji i dystrybucji. MVRV opiera się na idei dwóch rodzajów uczestników rynku - spekulantów i […]

Co to jest wskaźnik Hash Ribbons? Wszystko co musisz wiedzieć

Hash Ribbons to wskaźnik przeznaczony do określania globalnego dna cenowego bitcoina. Metryka ocenia sentyment rynkowy i możliwość kapitulacji górników z powodu spadku ceny pierwotnej kryptowaluty lub wzrostu kosztów operacyjnych wydobycia. Hash Ribbons opiera się na założeniu, że górnicy są najbardziej odporni na zachwiania kursu i wrażliwi na ożywienie rynku. Kto opracował wskaźnik Hash Ribbons? Hash […]

Jak stworzyć własne NFT na giełdzie Binance?

NFT to nowy trend, który w 2021 roku zaczął rosnąć jak na drożdżach. Ten rodzaj tokenów pozwala bowiem artystom i nie tylko na spieniężanie swojej sztuki. I chociaż mogłoby się wydawać, że stworzenie NFT jest skomplikowanym technicznie zadaniem, wcale tak nie jest. Zwłaszcza kiedy posiłkujesz się funkcjami największej na świecie giełdy kryptowalut - Binance. W […]

Jak zwiększyć zyski z inwestycji? Staking na Binance

Zarabiasz na rynku kryptowalut, jednak chciałbyś jeszcze bardziej zwiększyć swoje zyski? Świetną metodą, aby to zrobić jest tzw. staking. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci na czym ona polega, jakie są jej rodzaje, jakie ma zalety oraz wady. Przedstawimy też jedną z najlepszych platform do stakingu, a mianowicie Binance. Tak więc, zaczynamy! Co to jest staking? […]

Handel strategiczny od Binance - Handluj jak profesjonalista

Obecnie sytuacja na rynku nie wygląda najlepiej. Bitcoin doświadcza ogromnych wahań i tak naprawdę ciężko stwierdzić czy poziom 20 000 USD to już dołek. Czy to jednak oznacza, że nie da się zarabiać w takiej sytuacji? Wręcz przeciwnie! Z pomocą pewnych narzędzi możliwe jest czerpanie zysków niezależnie od tego, w którą stronę kieruje się wykres. […]

Jak kupować i sprzedawać krypto na Binance P2P - Poradnik mobilny

Istnieje wiele różnych sposobów handlu kryptowalutami. Ostatnio jednak coraz większą popularność zyskuje handel peer-to-peer (P2P). W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak handlować bezpośrednio z innymi użytkownikami na Binance P2P w wersji mobilnej. Najpierw jednak wyjaśnijmy podstawy, czyli co to jest Binance P2P, jak działa, jakie ma zalety i wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy! Co to jest […]

KuCoin Futures - Wszystko co musisz wiedzieć (Poradnik)

Zapewne nie raz słyszałeś o handlu kontraktami Futures. Być może zastanawiałeś się z jakiej platformy najlepiej skorzystać w tym celu. Jedną z najlepszych giełd do handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty jest KuCoin i to na niej skupimy się w tym przewodniku. Wyjaśnimy Ci czym jest KuCoin, dlaczego warto z niej korzystać, jakie możliwości daje jej […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram