Kryptowaluty zwiększają szanse na portalach randkowych - tak wynika z ankiety eToro

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 lutego 2022
ikona autora biały
grafika przedstawiająca ręce i wykres

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez eToro, wielu samotnych mężczyzn i kobiet poszukuje partnerów, którzy są nie tylko stabilni finansowo, ale także znają się na kryptowalutach. 33% amerykańskich respondentów przyznało, że są bardziej skłonni pójść na randkę z kimś, kto ma do czynienia z cyfrowymi aktywami.

Kryptowaluty czynią ludzi bardziej atrakcyjnymi

Oprócz dywersyfikacji portfela i możliwości osiągania sporych zysków, kryptowaluty mogą również sprawić, że inwestorzy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie na scenie randkowej. Tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez platformę eToro.

Co trzeci uczestnik badania stwierdził, że jest bardziej skłonny umówić się z hodlerem kryptowalut niż z osobą, która nie ma pojęcia o cyfrowych aktywach. Co więcej, prawie 75% przyznało, że poszłoby na drugą randkę z osobą, która zapłaciła rachunek za pomocą bitcoina.

W Stanach istnieje wiele restauracji i kawiarni, które akceptują podstawową kryptowalutę jako metodę płatności. Przykładem może być chociażby międzynarodowa sieć kawiarni Starbucks.

Wysokie szanse mają też osoby interesujące się niewymiennymi tokenami (NFT). Według badania, 20% singli byłoby bardziej zainteresowanych, gdyby ich adorator ustawił NFT jako zdjęcie profilowe na platformie społecznościowej lub portalu randkowym.

Według szacunków Pew Research Center, 16% Amerykanów ulokowało już część swojego majątku na rynku kryptowalut. Najbardziej zainteresowani klasą aktywów są młodsi mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat (najbardziej aktywni na scenie randkowej). 43% z nich zanurzyło już swoje palce w branży aktywów cyfrowych. Dla porównania, tylko 19% kobiet w wieku poniżej 30 lat inwestuje w bitcoina.

Wzrosła również ogólna świadomość dot. kryptowalut wśród obywateli USA. 86% uczestników badania przyznało, że posiada podstawową wiedzę na temat tej klasy aktywów.

Co czwarty amerykański inwestor posiada BTC

Według innego badania przeprowadzonego przez największego na świecie menadżera aktywów cyfrowych - Grayscale - bitcoina posiada aż 26% amerykańskich inwestorów. Co więcej, aż 60% ankietownych przyznało, że są zainteresowani inwestycjami w kryptowaluty.

Następnie Grayscale oszacował, że 55% obecnych posiadaczy BTC w Stanach dokonało inwestycji w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Z kolei giełda Huobi twierdzi, że w 2021 roku na rynek weszło 7 na 10 hodlerów . Według badań przeprowadzonych przez platformę, tylko 9% osób zaczęło inwestować ponad cztery lata temu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram