Kryptowaluty zwiększają szanse na portalach randkowych - tak wynika z ankiety eToro

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 lutego 2022
ikona autora biały

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez eToro, wielu samotnych mężczyzn i kobiet poszukuje partnerów, którzy są nie tylko stabilni finansowo, ale także znają się na kryptowalutach. 33% amerykańskich respondentów przyznało, że są bardziej skłonni pójść na randkę z kimś, kto ma do czynienia z cyfrowymi aktywami.

Kryptowaluty czynią ludzi bardziej atrakcyjnymi

Oprócz dywersyfikacji portfela i możliwości osiągania sporych zysków, kryptowaluty mogą również sprawić, że inwestorzy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie na scenie randkowej. Tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez platformę eToro.

Co trzeci uczestnik badania stwierdził, że jest bardziej skłonny umówić się z hodlerem kryptowalut niż z osobą, która nie ma pojęcia o cyfrowych aktywach. Co więcej, prawie 75% przyznało, że poszłoby na drugą randkę z osobą, która zapłaciła rachunek za pomocą bitcoina.

W Stanach istnieje wiele restauracji i kawiarni, które akceptują podstawową kryptowalutę jako metodę płatności. Przykładem może być chociażby międzynarodowa sieć kawiarni Starbucks.

Wysokie szanse mają też osoby interesujące się niewymiennymi tokenami (NFT). Według badania, 20% singli byłoby bardziej zainteresowanych, gdyby ich adorator ustawił NFT jako zdjęcie profilowe na platformie społecznościowej lub portalu randkowym.

Według szacunków Pew Research Center, 16% Amerykanów ulokowało już część swojego majątku na rynku kryptowalut. Najbardziej zainteresowani klasą aktywów są młodsi mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat (najbardziej aktywni na scenie randkowej). 43% z nich zanurzyło już swoje palce w branży aktywów cyfrowych. Dla porównania, tylko 19% kobiet w wieku poniżej 30 lat inwestuje w bitcoina.

Wzrosła również ogólna świadomość dot. kryptowalut wśród obywateli USA. 86% uczestników badania przyznało, że posiada podstawową wiedzę na temat tej klasy aktywów.

Co czwarty amerykański inwestor posiada BTC

Według innego badania przeprowadzonego przez największego na świecie menadżera aktywów cyfrowych - Grayscale - bitcoina posiada aż 26% amerykańskich inwestorów. Co więcej, aż 60% ankietownych przyznało, że są zainteresowani inwestycjami w kryptowaluty.

Następnie Grayscale oszacował, że 55% obecnych posiadaczy BTC w Stanach dokonało inwestycji w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Z kolei giełda Huobi twierdzi, że w 2021 roku na rynek weszło 7 na 10 hodlerów . Według badań przeprowadzonych przez platformę, tylko 9% osób zaczęło inwestować ponad cztery lata temu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram