Kryptowaluty zwiększają szanse na portalach randkowych - tak wynika z ankiety eToro

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 lutego 2022
ikona autora biały
grafika przedstawiająca ręce i wykres

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez eToro, wielu samotnych mężczyzn i kobiet poszukuje partnerów, którzy są nie tylko stabilni finansowo, ale także znają się na kryptowalutach. 33% amerykańskich respondentów przyznało, że są bardziej skłonni pójść na randkę z kimś, kto ma do czynienia z cyfrowymi aktywami.

Kryptowaluty czynią ludzi bardziej atrakcyjnymi

Oprócz dywersyfikacji portfela i możliwości osiągania sporych zysków, kryptowaluty mogą również sprawić, że inwestorzy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie na scenie randkowej. Tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez platformę eToro.

Co trzeci uczestnik badania stwierdził, że jest bardziej skłonny umówić się z hodlerem kryptowalut niż z osobą, która nie ma pojęcia o cyfrowych aktywach. Co więcej, prawie 75% przyznało, że poszłoby na drugą randkę z osobą, która zapłaciła rachunek za pomocą bitcoina.

W Stanach istnieje wiele restauracji i kawiarni, które akceptują podstawową kryptowalutę jako metodę płatności. Przykładem może być chociażby międzynarodowa sieć kawiarni Starbucks.

Wysokie szanse mają też osoby interesujące się niewymiennymi tokenami (NFT). Według badania, 20% singli byłoby bardziej zainteresowanych, gdyby ich adorator ustawił NFT jako zdjęcie profilowe na platformie społecznościowej lub portalu randkowym.

Według szacunków Pew Research Center, 16% Amerykanów ulokowało już część swojego majątku na rynku kryptowalut. Najbardziej zainteresowani klasą aktywów są młodsi mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat (najbardziej aktywni na scenie randkowej). 43% z nich zanurzyło już swoje palce w branży aktywów cyfrowych. Dla porównania, tylko 19% kobiet w wieku poniżej 30 lat inwestuje w bitcoina.

Wzrosła również ogólna świadomość dot. kryptowalut wśród obywateli USA. 86% uczestników badania przyznało, że posiada podstawową wiedzę na temat tej klasy aktywów.

Co czwarty amerykański inwestor posiada BTC

Według innego badania przeprowadzonego przez największego na świecie menadżera aktywów cyfrowych - Grayscale - bitcoina posiada aż 26% amerykańskich inwestorów. Co więcej, aż 60% ankietownych przyznało, że są zainteresowani inwestycjami w kryptowaluty.

Następnie Grayscale oszacował, że 55% obecnych posiadaczy BTC w Stanach dokonało inwestycji w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Z kolei giełda Huobi twierdzi, że w 2021 roku na rynek weszło 7 na 10 hodlerów . Według badań przeprowadzonych przez platformę, tylko 9% osób zaczęło inwestować ponad cztery lata temu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram