Kryptowaluty zwiększają szanse na portalach randkowych - tak wynika z ankiety eToro

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 lutego 2022
ikona autora biały

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez eToro, wielu samotnych mężczyzn i kobiet poszukuje partnerów, którzy są nie tylko stabilni finansowo, ale także znają się na kryptowalutach. 33% amerykańskich respondentów przyznało, że są bardziej skłonni pójść na randkę z kimś, kto ma do czynienia z cyfrowymi aktywami.

Kryptowaluty czynią ludzi bardziej atrakcyjnymi

Oprócz dywersyfikacji portfela i możliwości osiągania sporych zysków, kryptowaluty mogą również sprawić, że inwestorzy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie na scenie randkowej. Tak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez platformę eToro.

Co trzeci uczestnik badania stwierdził, że jest bardziej skłonny umówić się z hodlerem kryptowalut niż z osobą, która nie ma pojęcia o cyfrowych aktywach. Co więcej, prawie 75% przyznało, że poszłoby na drugą randkę z osobą, która zapłaciła rachunek za pomocą bitcoina.

W Stanach istnieje wiele restauracji i kawiarni, które akceptują podstawową kryptowalutę jako metodę płatności. Przykładem może być chociażby międzynarodowa sieć kawiarni Starbucks.

Wysokie szanse mają też osoby interesujące się niewymiennymi tokenami (NFT). Według badania, 20% singli byłoby bardziej zainteresowanych, gdyby ich adorator ustawił NFT jako zdjęcie profilowe na platformie społecznościowej lub portalu randkowym.

Według szacunków Pew Research Center, 16% Amerykanów ulokowało już część swojego majątku na rynku kryptowalut. Najbardziej zainteresowani klasą aktywów są młodsi mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat (najbardziej aktywni na scenie randkowej). 43% z nich zanurzyło już swoje palce w branży aktywów cyfrowych. Dla porównania, tylko 19% kobiet w wieku poniżej 30 lat inwestuje w bitcoina.

Wzrosła również ogólna świadomość dot. kryptowalut wśród obywateli USA. 86% uczestników badania przyznało, że posiada podstawową wiedzę na temat tej klasy aktywów.

Co czwarty amerykański inwestor posiada BTC

Według innego badania przeprowadzonego przez największego na świecie menadżera aktywów cyfrowych - Grayscale - bitcoina posiada aż 26% amerykańskich inwestorów. Co więcej, aż 60% ankietownych przyznało, że są zainteresowani inwestycjami w kryptowaluty.

Następnie Grayscale oszacował, że 55% obecnych posiadaczy BTC w Stanach dokonało inwestycji w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Z kolei giełda Huobi twierdzi, że w 2021 roku na rynek weszło 7 na 10 hodlerów . Według badań przeprowadzonych przez platformę, tylko 9% osób zaczęło inwestować ponad cztery lata temu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram