Kryptowaluty zdefiniują na nowo świat finansów - twierdzi CEO PayPala

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
paypal ceo

Dyrektor generalny PayPal - Dan Schulman - potwierdził swoje pozytywne stanowisko w sprawie sektora kryptowalut. Jego zdaniem, "skrzyżowanie" pomiędzy aktywami cyfrowymi, CBDC, stablecoinami i portfelami cyfrowymi "zredefiniuje wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów".

Wielkie nadzieje związane z kryptowalutami

Dyrektor naczelny PayPal od jakiegoś czasu jest zwolennikiem branży kryptowalutowej, a w 2019 roku przyznał nawet, że posiada bitcoina.

W swoim ostatnim wystąpieniu w Axis Tel Aviv, Schulman potwierdził swoje stanowisko, prognozując, że połączenie aktywów cyfrowych, walut cyfrowych banków centralnych, stabilnych monet i portfeli cyfrowych może zmienić oblicze sektora monetarnego:

Skrzyżowanie CBDC, stabilnych monet, cyfrowych portfeli i zwiększonej użyteczności płatności za pomocą kryptowalut jest nie tylko fascynujące, ale myślę, że zdefiniuje na nowo wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów.

Jednym z najbardziej intrygujących tematów w przestrzeni kryptowalutowej jest wartość bitcoina w dolarach amerykańskich oraz przewidywania dotyczące jego ruchów w nadchodzących miesiącach i latach. Schulman uważa jednak, że nie ma to znaczenia. Dla niego liczą się zalety branży cyfrowych aktywów i jej zdolność do pozytywnego wpływania na świat finansów:

Jestem bardzo podekscytowany tym, co kryptowaluty i technologia księgi cyfrowej mogą zrobić dla systemu finansowego w przyszłości. Myślę, że pierwsze rzeczy, o których wszyscy myślą na temat kryptowalut, kupowanie i sprzedawanie ich oraz to, jaka będzie jutro cena bitcoina, to dla mnie najmniej interesująca część cyfrowych walut.

Warto zauważyć, że jego firma - gigant w dziedzinie przetwarzania płatności PayPal - już weszła do świata kryptowalut. Organizacja ta wprowadziła niedawno aplikację o nazwie "super wallet", która zawiera usługi związane z cyfrowymi aktywami.

Na początku tego roku PayPal ogłosił, że dąży do stworzenia swojej kryptowaluty. Będzie to stablecoin, być może powiązany z dolarem amerykańskim. Jose Fernandez da Ponte - starszy wiceprezes ds. kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal - ujawnił, że celem tego produktu finansowego będzie spełnienie wszystkich niezbędnych standardów regulacyjnych:

Badamy możliwość stworzenia stablecoina; jeśli i kiedy będziemy chcieli zrobić krok naprzód, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Novogratz ma tę samą wizję

Inną ważną osobą, która podziela punkt widzenia Dana Schulmana, jest dyrektor generalny Galaxy Digital - Mike Novogratz. W zeszłym tygodniu przepowiedział on, że kryptowaluty i technologia blockchain "zmienią świat w sposób, którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić".

Ponadto Novogratz uważa, że rozporządzenie wykonawcze Joe Bidena w sprawie kryptowalut będzie czynnikiem sprzyjającym sektorowi. Według niego, dyrektywa ta jest "mile widzianym zaangażowaniem ze strony administracji", które może stworzyć okazję dla USA, by stać się globalnym liderem we wszechświecie kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram