Kryptowaluty zdefiniują na nowo świat finansów - twierdzi CEO PayPala

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
paypal ceo

Dyrektor generalny PayPal - Dan Schulman - potwierdził swoje pozytywne stanowisko w sprawie sektora kryptowalut. Jego zdaniem, "skrzyżowanie" pomiędzy aktywami cyfrowymi, CBDC, stablecoinami i portfelami cyfrowymi "zredefiniuje wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów".

Wielkie nadzieje związane z kryptowalutami

Dyrektor naczelny PayPal od jakiegoś czasu jest zwolennikiem branży kryptowalutowej, a w 2019 roku przyznał nawet, że posiada bitcoina.

W swoim ostatnim wystąpieniu w Axis Tel Aviv, Schulman potwierdził swoje stanowisko, prognozując, że połączenie aktywów cyfrowych, walut cyfrowych banków centralnych, stabilnych monet i portfeli cyfrowych może zmienić oblicze sektora monetarnego:

Skrzyżowanie CBDC, stabilnych monet, cyfrowych portfeli i zwiększonej użyteczności płatności za pomocą kryptowalut jest nie tylko fascynujące, ale myślę, że zdefiniuje na nowo wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów.

Jednym z najbardziej intrygujących tematów w przestrzeni kryptowalutowej jest wartość bitcoina w dolarach amerykańskich oraz przewidywania dotyczące jego ruchów w nadchodzących miesiącach i latach. Schulman uważa jednak, że nie ma to znaczenia. Dla niego liczą się zalety branży cyfrowych aktywów i jej zdolność do pozytywnego wpływania na świat finansów:

Jestem bardzo podekscytowany tym, co kryptowaluty i technologia księgi cyfrowej mogą zrobić dla systemu finansowego w przyszłości. Myślę, że pierwsze rzeczy, o których wszyscy myślą na temat kryptowalut, kupowanie i sprzedawanie ich oraz to, jaka będzie jutro cena bitcoina, to dla mnie najmniej interesująca część cyfrowych walut.

Warto zauważyć, że jego firma - gigant w dziedzinie przetwarzania płatności PayPal - już weszła do świata kryptowalut. Organizacja ta wprowadziła niedawno aplikację o nazwie "super wallet", która zawiera usługi związane z cyfrowymi aktywami.

Na początku tego roku PayPal ogłosił, że dąży do stworzenia swojej kryptowaluty. Będzie to stablecoin, być może powiązany z dolarem amerykańskim. Jose Fernandez da Ponte - starszy wiceprezes ds. kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal - ujawnił, że celem tego produktu finansowego będzie spełnienie wszystkich niezbędnych standardów regulacyjnych:

Badamy możliwość stworzenia stablecoina; jeśli i kiedy będziemy chcieli zrobić krok naprzód, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Novogratz ma tę samą wizję

Inną ważną osobą, która podziela punkt widzenia Dana Schulmana, jest dyrektor generalny Galaxy Digital - Mike Novogratz. W zeszłym tygodniu przepowiedział on, że kryptowaluty i technologia blockchain "zmienią świat w sposób, którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić".

Ponadto Novogratz uważa, że rozporządzenie wykonawcze Joe Bidena w sprawie kryptowalut będzie czynnikiem sprzyjającym sektorowi. Według niego, dyrektywa ta jest "mile widzianym zaangażowaniem ze strony administracji", które może stworzyć okazję dla USA, by stać się globalnym liderem we wszechświecie kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram