Kryptowaluty zdefiniują na nowo świat finansów - twierdzi CEO PayPala

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
paypal ceo

Dyrektor generalny PayPal - Dan Schulman - potwierdził swoje pozytywne stanowisko w sprawie sektora kryptowalut. Jego zdaniem, "skrzyżowanie" pomiędzy aktywami cyfrowymi, CBDC, stablecoinami i portfelami cyfrowymi "zredefiniuje wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów".

Wielkie nadzieje związane z kryptowalutami

Dyrektor naczelny PayPal od jakiegoś czasu jest zwolennikiem branży kryptowalutowej, a w 2019 roku przyznał nawet, że posiada bitcoina.

W swoim ostatnim wystąpieniu w Axis Tel Aviv, Schulman potwierdził swoje stanowisko, prognozując, że połączenie aktywów cyfrowych, walut cyfrowych banków centralnych, stabilnych monet i portfeli cyfrowych może zmienić oblicze sektora monetarnego:

Skrzyżowanie CBDC, stabilnych monet, cyfrowych portfeli i zwiększonej użyteczności płatności za pomocą kryptowalut jest nie tylko fascynujące, ale myślę, że zdefiniuje na nowo wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów.

Jednym z najbardziej intrygujących tematów w przestrzeni kryptowalutowej jest wartość bitcoina w dolarach amerykańskich oraz przewidywania dotyczące jego ruchów w nadchodzących miesiącach i latach. Schulman uważa jednak, że nie ma to znaczenia. Dla niego liczą się zalety branży cyfrowych aktywów i jej zdolność do pozytywnego wpływania na świat finansów:

Jestem bardzo podekscytowany tym, co kryptowaluty i technologia księgi cyfrowej mogą zrobić dla systemu finansowego w przyszłości. Myślę, że pierwsze rzeczy, o których wszyscy myślą na temat kryptowalut, kupowanie i sprzedawanie ich oraz to, jaka będzie jutro cena bitcoina, to dla mnie najmniej interesująca część cyfrowych walut.

Warto zauważyć, że jego firma - gigant w dziedzinie przetwarzania płatności PayPal - już weszła do świata kryptowalut. Organizacja ta wprowadziła niedawno aplikację o nazwie "super wallet", która zawiera usługi związane z cyfrowymi aktywami.

Na początku tego roku PayPal ogłosił, że dąży do stworzenia swojej kryptowaluty. Będzie to stablecoin, być może powiązany z dolarem amerykańskim. Jose Fernandez da Ponte - starszy wiceprezes ds. kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal - ujawnił, że celem tego produktu finansowego będzie spełnienie wszystkich niezbędnych standardów regulacyjnych:

Badamy możliwość stworzenia stablecoina; jeśli i kiedy będziemy chcieli zrobić krok naprzód, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Novogratz ma tę samą wizję

Inną ważną osobą, która podziela punkt widzenia Dana Schulmana, jest dyrektor generalny Galaxy Digital - Mike Novogratz. W zeszłym tygodniu przepowiedział on, że kryptowaluty i technologia blockchain "zmienią świat w sposób, którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić".

Ponadto Novogratz uważa, że rozporządzenie wykonawcze Joe Bidena w sprawie kryptowalut będzie czynnikiem sprzyjającym sektorowi. Według niego, dyrektywa ta jest "mile widzianym zaangażowaniem ze strony administracji", które może stworzyć okazję dla USA, by stać się globalnym liderem we wszechświecie kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram