Kryptowaluty zdefiniują na nowo świat finansów - twierdzi CEO PayPala

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
paypal ceo

Dyrektor generalny PayPal - Dan Schulman - potwierdził swoje pozytywne stanowisko w sprawie sektora kryptowalut. Jego zdaniem, "skrzyżowanie" pomiędzy aktywami cyfrowymi, CBDC, stablecoinami i portfelami cyfrowymi "zredefiniuje wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów".

Wielkie nadzieje związane z kryptowalutami

Dyrektor naczelny PayPal od jakiegoś czasu jest zwolennikiem branży kryptowalutowej, a w 2019 roku przyznał nawet, że posiada bitcoina.

W swoim ostatnim wystąpieniu w Axis Tel Aviv, Schulman potwierdził swoje stanowisko, prognozując, że połączenie aktywów cyfrowych, walut cyfrowych banków centralnych, stabilnych monet i portfeli cyfrowych może zmienić oblicze sektora monetarnego:

Skrzyżowanie CBDC, stabilnych monet, cyfrowych portfeli i zwiększonej użyteczności płatności za pomocą kryptowalut jest nie tylko fascynujące, ale myślę, że zdefiniuje na nowo wiele z tego, co będzie się działo w przyszłości w świecie finansów.

Jednym z najbardziej intrygujących tematów w przestrzeni kryptowalutowej jest wartość bitcoina w dolarach amerykańskich oraz przewidywania dotyczące jego ruchów w nadchodzących miesiącach i latach. Schulman uważa jednak, że nie ma to znaczenia. Dla niego liczą się zalety branży cyfrowych aktywów i jej zdolność do pozytywnego wpływania na świat finansów:

Jestem bardzo podekscytowany tym, co kryptowaluty i technologia księgi cyfrowej mogą zrobić dla systemu finansowego w przyszłości. Myślę, że pierwsze rzeczy, o których wszyscy myślą na temat kryptowalut, kupowanie i sprzedawanie ich oraz to, jaka będzie jutro cena bitcoina, to dla mnie najmniej interesująca część cyfrowych walut.

Warto zauważyć, że jego firma - gigant w dziedzinie przetwarzania płatności PayPal - już weszła do świata kryptowalut. Organizacja ta wprowadziła niedawno aplikację o nazwie "super wallet", która zawiera usługi związane z cyfrowymi aktywami.

Na początku tego roku PayPal ogłosił, że dąży do stworzenia swojej kryptowaluty. Będzie to stablecoin, być może powiązany z dolarem amerykańskim. Jose Fernandez da Ponte - starszy wiceprezes ds. kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal - ujawnił, że celem tego produktu finansowego będzie spełnienie wszystkich niezbędnych standardów regulacyjnych:

Badamy możliwość stworzenia stablecoina; jeśli i kiedy będziemy chcieli zrobić krok naprzód, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Novogratz ma tę samą wizję

Inną ważną osobą, która podziela punkt widzenia Dana Schulmana, jest dyrektor generalny Galaxy Digital - Mike Novogratz. W zeszłym tygodniu przepowiedział on, że kryptowaluty i technologia blockchain "zmienią świat w sposób, którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić".

Ponadto Novogratz uważa, że rozporządzenie wykonawcze Joe Bidena w sprawie kryptowalut będzie czynnikiem sprzyjającym sektorowi. Według niego, dyrektywa ta jest "mile widzianym zaangażowaniem ze strony administracji", które może stworzyć okazję dla USA, by stać się globalnym liderem we wszechświecie kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram