Kryptowalutowe trendy na 2022 rok według giełdy BitMEX

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
bitmex

Giełda BitMEX opublikowała właśnie raport przedstawiający nowe trendy w branży kryptowalutowej na rok 2022.

Trendy w kryptowalutach na 2022 r.

Rosnące znaczenie kobiet

Pierwszym elementem, na który zwrócili uwagę badacze BitMEX, są kobiety, które według raportu będą prawdziwymi gwiazdami nowego roku w świecie kryptowalut.

Do tej pory sektor ten był zdominowany przez mężczyzn, ale rok 2022 może być w końcu rokiem kobiet, które wydają się być bardzo " "ciekawskie kryptowalut", ale wciąż inwestują niewiele i nie są zbytnio zaangażowane.

Wzrost Solana

Rok 2022 będzie rokiem ostatecznego umocnienia się Solany jako blockchainowego konkurenta dla Ethereum. Pomimo prawie +11 100% odnotowanych w 2021 roku, według raportu BitMEX jego passa w 2022 roku wcale się nie zatrzyma, a wręcz przeciwnie.

W raporcie czytamy:

Zalety Solana w stosunku do jego rywali są powszechnie znane. Obsługuje szybsze i tańsze transakcje niż wszystkie inne wiodące protokoły warstwy 1 wspierające smart kontrakty, w tym Ethereum, Cardano, Terra, Avalanche, Polkadot i Algorand. To przyciągnęło ponad 400 zdecentralizowanych aplikacji do Solany od momentu uruchomienia jej mainnetu w marcu 2020 roku.

Eksplozja gier

Trzecim trendem wyróżnionym w raporcie jest Gaming związany z DeFi- i kryptowalutami, który ma odnotować eksplozję w 2022 roku.

Z szacunkową liczbą 3,2 miliarda graczy na całym świecie i twórcami gier głównego nurtu, którzy jasno wyrazili swój zamiar przyjęcia blockchain i NFT, gry będą prawdopodobnie punktem wejścia do kryptowalut dla setek milionów nowych użytkowników w 2022 roku i nadchodzących latach.

Sektor GameFi związany głównie z NFT, które umożliwiają mechanizm nagradzania i zwiększają interakcję między różnymi graczami, prawdopodobnie nadal będzie się rozwijał. Do pierwszej połowy roku będą też wprowadzane nowe funkcje. Interesująca jest również sugestia, że nowa polityka deflacyjna, która ma zostać przyjęta przez Fed, może jeszcze bardziej sprzyjać walutom wykorzystywanym w grach.

Poszukiwanie wysokodochodowych instrumentów kryptowalutowych

Restrykcyjna polityka Fedu, który stara się utrzymać w ryzach galopującą inflację, doprowadzi również do zwiększonego popytu inwestorów na wysokodochodowe instrumenty kryptowalutowe.

Fuzja firm kryptowalutowych z tradycyjnymi finansami

Wreszcie, według BitMEX, wiele dużych firm kryptowalutowych będzie szukało wejścia do świata tradycyjnych finansów, dokonując przejęć i fuzji, które już odnotowały 131% wzrost rok do roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram