Kryptowalutowe trendy na 2022 rok według giełdy BitMEX

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
bitmex

Giełda BitMEX opublikowała właśnie raport przedstawiający nowe trendy w branży kryptowalutowej na rok 2022.

Trendy w kryptowalutach na 2022 r.

Rosnące znaczenie kobiet

Pierwszym elementem, na który zwrócili uwagę badacze BitMEX, są kobiety, które według raportu będą prawdziwymi gwiazdami nowego roku w świecie kryptowalut.

Do tej pory sektor ten był zdominowany przez mężczyzn, ale rok 2022 może być w końcu rokiem kobiet, które wydają się być bardzo " "ciekawskie kryptowalut", ale wciąż inwestują niewiele i nie są zbytnio zaangażowane.

Wzrost Solana

Rok 2022 będzie rokiem ostatecznego umocnienia się Solany jako blockchainowego konkurenta dla Ethereum. Pomimo prawie +11 100% odnotowanych w 2021 roku, według raportu BitMEX jego passa w 2022 roku wcale się nie zatrzyma, a wręcz przeciwnie.

W raporcie czytamy:

Zalety Solana w stosunku do jego rywali są powszechnie znane. Obsługuje szybsze i tańsze transakcje niż wszystkie inne wiodące protokoły warstwy 1 wspierające smart kontrakty, w tym Ethereum, Cardano, Terra, Avalanche, Polkadot i Algorand. To przyciągnęło ponad 400 zdecentralizowanych aplikacji do Solany od momentu uruchomienia jej mainnetu w marcu 2020 roku.

Eksplozja gier

Trzecim trendem wyróżnionym w raporcie jest Gaming związany z DeFi- i kryptowalutami, który ma odnotować eksplozję w 2022 roku.

Z szacunkową liczbą 3,2 miliarda graczy na całym świecie i twórcami gier głównego nurtu, którzy jasno wyrazili swój zamiar przyjęcia blockchain i NFT, gry będą prawdopodobnie punktem wejścia do kryptowalut dla setek milionów nowych użytkowników w 2022 roku i nadchodzących latach.

Sektor GameFi związany głównie z NFT, które umożliwiają mechanizm nagradzania i zwiększają interakcję między różnymi graczami, prawdopodobnie nadal będzie się rozwijał. Do pierwszej połowy roku będą też wprowadzane nowe funkcje. Interesująca jest również sugestia, że nowa polityka deflacyjna, która ma zostać przyjęta przez Fed, może jeszcze bardziej sprzyjać walutom wykorzystywanym w grach.

Poszukiwanie wysokodochodowych instrumentów kryptowalutowych

Restrykcyjna polityka Fedu, który stara się utrzymać w ryzach galopującą inflację, doprowadzi również do zwiększonego popytu inwestorów na wysokodochodowe instrumenty kryptowalutowe.

Fuzja firm kryptowalutowych z tradycyjnymi finansami

Wreszcie, według BitMEX, wiele dużych firm kryptowalutowych będzie szukało wejścia do świata tradycyjnych finansów, dokonując przejęć i fuzji, które już odnotowały 131% wzrost rok do roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram