Kryptowalutowe trendy na 2022 rok według giełdy BitMEX

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
bitmex

Giełda BitMEX opublikowała właśnie raport przedstawiający nowe trendy w branży kryptowalutowej na rok 2022.

Trendy w kryptowalutach na 2022 r.

Rosnące znaczenie kobiet

Pierwszym elementem, na który zwrócili uwagę badacze BitMEX, są kobiety, które według raportu będą prawdziwymi gwiazdami nowego roku w świecie kryptowalut.

Do tej pory sektor ten był zdominowany przez mężczyzn, ale rok 2022 może być w końcu rokiem kobiet, które wydają się być bardzo " "ciekawskie kryptowalut", ale wciąż inwestują niewiele i nie są zbytnio zaangażowane.

Wzrost Solana

Rok 2022 będzie rokiem ostatecznego umocnienia się Solany jako blockchainowego konkurenta dla Ethereum. Pomimo prawie +11 100% odnotowanych w 2021 roku, według raportu BitMEX jego passa w 2022 roku wcale się nie zatrzyma, a wręcz przeciwnie.

W raporcie czytamy:

Zalety Solana w stosunku do jego rywali są powszechnie znane. Obsługuje szybsze i tańsze transakcje niż wszystkie inne wiodące protokoły warstwy 1 wspierające smart kontrakty, w tym Ethereum, Cardano, Terra, Avalanche, Polkadot i Algorand. To przyciągnęło ponad 400 zdecentralizowanych aplikacji do Solany od momentu uruchomienia jej mainnetu w marcu 2020 roku.

Eksplozja gier

Trzecim trendem wyróżnionym w raporcie jest Gaming związany z DeFi- i kryptowalutami, który ma odnotować eksplozję w 2022 roku.

Z szacunkową liczbą 3,2 miliarda graczy na całym świecie i twórcami gier głównego nurtu, którzy jasno wyrazili swój zamiar przyjęcia blockchain i NFT, gry będą prawdopodobnie punktem wejścia do kryptowalut dla setek milionów nowych użytkowników w 2022 roku i nadchodzących latach.

Sektor GameFi związany głównie z NFT, które umożliwiają mechanizm nagradzania i zwiększają interakcję między różnymi graczami, prawdopodobnie nadal będzie się rozwijał. Do pierwszej połowy roku będą też wprowadzane nowe funkcje. Interesująca jest również sugestia, że nowa polityka deflacyjna, która ma zostać przyjęta przez Fed, może jeszcze bardziej sprzyjać walutom wykorzystywanym w grach.

Poszukiwanie wysokodochodowych instrumentów kryptowalutowych

Restrykcyjna polityka Fedu, który stara się utrzymać w ryzach galopującą inflację, doprowadzi również do zwiększonego popytu inwestorów na wysokodochodowe instrumenty kryptowalutowe.

Fuzja firm kryptowalutowych z tradycyjnymi finansami

Wreszcie, według BitMEX, wiele dużych firm kryptowalutowych będzie szukało wejścia do świata tradycyjnych finansów, dokonując przejęć i fuzji, które już odnotowały 131% wzrost rok do roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram