Kryptowalutowe trendy na 2022 rok według giełdy BitMEX

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
bitmex

Giełda BitMEX opublikowała właśnie raport przedstawiający nowe trendy w branży kryptowalutowej na rok 2022.

Trendy w kryptowalutach na 2022 r.

Rosnące znaczenie kobiet

Pierwszym elementem, na który zwrócili uwagę badacze BitMEX, są kobiety, które według raportu będą prawdziwymi gwiazdami nowego roku w świecie kryptowalut.

Do tej pory sektor ten był zdominowany przez mężczyzn, ale rok 2022 może być w końcu rokiem kobiet, które wydają się być bardzo " "ciekawskie kryptowalut", ale wciąż inwestują niewiele i nie są zbytnio zaangażowane.

Wzrost Solana

Rok 2022 będzie rokiem ostatecznego umocnienia się Solany jako blockchainowego konkurenta dla Ethereum. Pomimo prawie +11 100% odnotowanych w 2021 roku, według raportu BitMEX jego passa w 2022 roku wcale się nie zatrzyma, a wręcz przeciwnie.

W raporcie czytamy:

Zalety Solana w stosunku do jego rywali są powszechnie znane. Obsługuje szybsze i tańsze transakcje niż wszystkie inne wiodące protokoły warstwy 1 wspierające smart kontrakty, w tym Ethereum, Cardano, Terra, Avalanche, Polkadot i Algorand. To przyciągnęło ponad 400 zdecentralizowanych aplikacji do Solany od momentu uruchomienia jej mainnetu w marcu 2020 roku.

Eksplozja gier

Trzecim trendem wyróżnionym w raporcie jest Gaming związany z DeFi- i kryptowalutami, który ma odnotować eksplozję w 2022 roku.

Z szacunkową liczbą 3,2 miliarda graczy na całym świecie i twórcami gier głównego nurtu, którzy jasno wyrazili swój zamiar przyjęcia blockchain i NFT, gry będą prawdopodobnie punktem wejścia do kryptowalut dla setek milionów nowych użytkowników w 2022 roku i nadchodzących latach.

Sektor GameFi związany głównie z NFT, które umożliwiają mechanizm nagradzania i zwiększają interakcję między różnymi graczami, prawdopodobnie nadal będzie się rozwijał. Do pierwszej połowy roku będą też wprowadzane nowe funkcje. Interesująca jest również sugestia, że nowa polityka deflacyjna, która ma zostać przyjęta przez Fed, może jeszcze bardziej sprzyjać walutom wykorzystywanym w grach.

Poszukiwanie wysokodochodowych instrumentów kryptowalutowych

Restrykcyjna polityka Fedu, który stara się utrzymać w ryzach galopującą inflację, doprowadzi również do zwiększonego popytu inwestorów na wysokodochodowe instrumenty kryptowalutowe.

Fuzja firm kryptowalutowych z tradycyjnymi finansami

Wreszcie, według BitMEX, wiele dużych firm kryptowalutowych będzie szukało wejścia do świata tradycyjnych finansów, dokonując przejęć i fuzji, które już odnotowały 131% wzrost rok do roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram