Kryptowalutowe boty tradingowe: Maszyny do automatycznego zarabiania pieniędzy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 października 2021
ikona autora biały
najlepsze kryptowalutowe boty tradingowe

Marzeniem wielu ludzi byłoby stworzenie maszyny do drukowania pieniędzy i nie musieć już nigdy więcej pracować. Jednak wszyscy wiemy, że nie jest to możliwe. Mimo to, kierowani pragnieniem zarobienia takiej ilości pieniędzy, by już nigdy więcej nie musieć pracować, wciąż szukamy wysokodochodowych inwestycji. Kryptowaluty są jedną z nich, a wielu, którzy wchodzą w tę przestrzeń, szuka szybkiego sposobu na wzbogacenie się. Powoduje to, że aktywnie próbują handlu na rynkach. I podczas gdy niektórzy z nich osiągają zyski, większość traci pieniądze. Jednak mimo to coraz więcej osób próbuje swoich sił w tym biznesie. Problemem dla wielu jest niestety brak czasu na przesiadywanie i obserwowanie wykresów. W tym momencie z pomocą przychodzą kryptowalutowe boty tradingowe.


Czym są boty tradingowe?

Najprościej mówiąc, boty tradingowe to algorytmy zaprogramowane do wykonywania określonych strategii handlowych. Te najprostsze stosują się do zasad takich jak "kup 1 Bitcoin, jeśli cena osiągnie 40 000 USD". Najbardziej złożone szukają różnych wzorców i sygnałów, a następnie handlują, jeśli spełnione są wszystkie kryteria. Aby korzystać z botów tradingowych, podłączasz je do swojej giełdy za pomocą czegoś, co nazywa się interfejsem programu aplikacyjnego (API). Oznacza to, że program ma dostęp do dokonywania transakcji w Twoim imieniu w zależności od tego, co mówi kod. Dlatego musisz być ostrożny wybierając bota tradingowego i korzystać tylko z tych najbardziej zaufanych. Nie chcesz przecież, aby bot wypłacił wszystkie Twoje fundusze z giełdy za pomocą ukrytego w nim złośliwego kodu. Możesz jednak wprowadzić ograniczenia API. Na przykład ograniczyć je do możliwości kupna lub sprzedaży, a nie realizowania wypłat. Można również wprowadzić ograniczenia według adresu IP. Dzięki temu realizowane będą tylko zlecenia wychodzące z Twojego komputera.

Powszechną błędną interpretacją, jest to, że boty tradingowe służą tylko do handlu krótkoterminowego. Jest to całkowicie błędne myślenie. Strategie, które możesz wykorzystać są bowiem całkowicie zależne od Ciebie. Powszechnym przypadkiem użycia dla długoterminowych hodlerów jest bot, który automatycznie rebalansuje Twoje portfolio.


Rodzaje kryptowalutowych botów tradingowych

Boty handlowe mogą być również skategoryzowane w oparciu o strategie, które wykorzystują. Można je podzielić na trzy kategorie.

Boty sygnałowe

Po pierwsze, mamy boty sygnałowe. Są one tworzone przez tak zwanych ekspertów i są oparte na ich strategiach handlowych i wzorcach. Kolejną możliwością jest bot sygnałowy stworzony przez komputer. Analizuje on tony danych, aby odróżnić różne sygnały kupna. Kolejną cechą tych botów jest alokacja ryzyka. Bot tradingowy analizuje ryzyko, a następnie decyduje, ile przeznaczyć na różne pozycje. Jeśli używasz botów sygnałowych, musisz być ostrożny. Niektóre sygnały mogą być bowiem oparte na fałszywych danych.

Boty arbitrażowe

Drugą kategorią botów handlowych są boty arbitrażowe. Są to boty, które wykorzystują różnice w cenach oferowanych przez różne giełdy. Jeśli jeszcze nie wiesz, ceny pokazane w Google lub CoinMarketCap są tylko średnią cen oferowanych przez różne platformy. Różnica w cenach pomiędzy giełdami otwiera potencjał do zarabiania pieniędzy poprzez kupowanie taniej na jednej giełdzie i sprzedawanie drożej na innej.

Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje. Przede wszystkim, aby znaleźć istotne różnice, musisz albo spojrzeć na monety o niskiej płynności, albo na giełdy o niskiej płynności. Kryptowaluty o dużej kapitalizacji zazwyczaj mają mniej więcej taką samą cenę na dużych giełdach. To sprawia, że arbitraż nie jest opłacalny, gdy uwzględni się prowizje handlowe i opłaty za korzystanie z bota. Właśnie dlatego ludzie próbują korzystać z giełd o niskiej płynności, które mogą oferować bardzo różne ceny. Ale, naturalnie, korzystanie z tego typu platform niesie za sobą większe ryzyko. Dlatego tak wiele osób traci swoje pieniądze.

Boty arbitrażowe mogą wydawać się maszynami do drukowania pieniędzy, ale pamiętaj, że tak naprawdę nimi nie są. W przeciwnym razie każdy używałby ich, aby się wzbogacić.

Boty programowalne

Trzecią kategorią są boty programowalne. Te po prostu handlują w Twoim imieniu i możesz je zaprogramować, aby przeprowadzały transakcje w oparciu o pewien zestaw reguł. Mogą to być albo proste zasady, albo oparte na złożonych wskaźnikach. Jeśli użyjesz ich w odpowiedni sposób, mogą pracować dokładnie tak jak ty. Z tą różnicą, że handlują 24/7. Inną funkcją, którą oferuje wiele botów tradingowych, jest możliwość przeprowadzania testów wstecznych. Zasadniczo, wykorzystuje się wtedy strategię, którą stworzyłeś i nakłada się ją na historyczne dane cenowe. I chociaż mówi się, że przeszłe wyniki nie są wskaźnikiem przyszłego sukcesu, to nadal jest pewien sposób na sprawdzenie swojej strategii.


Kryptowalutowe boty tradingowe - wady i zalety

Kryptowalutowe boty handlowe mają całkiem sporo zalet. Niestety, tak jak wszystko są obarczone również wadami, które wiążą się z pewnym ryzykiem.

Zalety

My, ludzie, musimy spać. Powoduje to, że tracimy około 8 godzin dziennie z tego, co dzieje się na rynkach. Jest to bardzo dużo czasu dla rynków kryptowalutowych, a wielu z nas chciałoby wykorzystać to, co dzieje się podczas snu. Dlatego korzystanie z tych narzędzi automatycznego handlu, jest dobrym sposobem na utrzymanie nas w grze, gdy fizycznie nie jesteśmy do tego zdolni.

Dla aktywnych traderów boty mogą zdjąć ogromny ciężar z ich barków. Zamiast wpatrywać się w 10 różnych ekranów w tym samym czasie, wystarczy tylko jeden. Twój bot wyszuka za ciebie odpowiednie formacje i sygnały. Jeśli ustawisz bota tak, aby robił dokładnie to co ty, nie ma różnicy czy zrobisz to ty czy narzędzie. Co więcej, bot może się okazać jeszcze lepszy niż człowiek. Ludzie mają bowiem tendencję do częstszego popełniania błędów. Jednym z tych podstawowych błędów jest to, że posiadamy emocje. Wiele razy robimy irracjonalne rzeczy, zwłaszcza gdy jesteśmy pod wpływem strachu lub chciwości. Boty, z drugiej strony mają zimne serce i wykonują tylko instrukcje, które im daliśmy.

Wady

Skoro omówiliśmy już zalety botów tradingowych, czas przejść do wad, ponieważ ich także jest sporo. Największym minusem jest to, że większość z nich to zwykle, niedziałające scamy. Pomyśl tylko o tym w ten sposób. Jeśli ci eksperci naprawdę znaleźli strategię, która działa jak maszyna do drukowania pieniędzy, dlaczego musieliby sprzedawać ją za kilkaset dolarów? Jeśli masz sposób na nieograniczone pieniądze, wątpię, że potrzebujesz sprzedać go za jakieś drobne. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność. Zwłaszcza, gdy widzisz boty reklamowane jako gwarantowany sposób na zarabianie pieniędzy.

Pewne wady mają miejsce także podczas używania botów tradingowych. Aby móc ich używać, musisz trzymać pieniądze na giełdzie. To niesie za sobą dodatkowe ryzyko. Giełdy mogą bowiem zostać zhakowane, a jeśli tak się stanie, nie ma żadnej gwarancji, że odzyskasz swoje pieniądze. Na domiar złego, dajesz zakodowanemu algorytmowi dostęp do swoich kont. I tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, masz możliwość ograniczenia pewnych funkcji. Mogą one jednak nie wystarczyć, jeśli zdarzy Ci się użyć niewłaściwego bota.

Wreszcie, jedną z rzeczy, która jest przeceniana w przypadku botów handlowych jest to, jak bardzo są one pasywne. Chociaż patrząc na ich marketing, mogą one wydawać się pasywnym narzędziem, którego wcale nie trzeba sprawdzać, wcale tak nie jest. Aby osiągać zyski, będziesz musiał ciągle poprawiać swoją strategię i aktywnie śledzić to, co się dzieje. Nie wystarczy raz ustawić bota, a potem o nim zapomnieć. I nie zrozum nas źle. Nie jest tak, że musisz siedzieć i wpatrywać się w ekran 10 godzin dziennie. Musisz jednak zachować czujność.


Sprawdzone kryptowalutowe boty tradingowe

Skoro wiesz już czym są boty tradingowe, jak działają, jakie mają wady i zalety oraz jakie niosą za sobą ryzyko, możemy przejść dalej. Poniżej znajdziesz listę pięciu botów, które zostały stworzone przez firmy z ugruntowaną reputacją. Tak więc, zaczynamy!

Kucoin

screen strony Kucoin

Kucoin jest jedną z najlepszych giełd kryptowalutowych na świecie. Według niektórych badań ¼ wszystkich posiadaczy kryptowalut ma konto na Kucoin. Skoro jest to jedna z najlepszych platform, musi oferować o wiele więcej funkcji niż tylko kupno i sprzedaż kryptowalut. Jedną z nich są właśnie boty handlowe. Boty od KuCoin obejmują następujące funkcje: spot grid, DCA, futures grid i smart rebalance. Funkcje te są niezwykle popularne. Na Kucoin zostało stworzonych prawie 3,4 miliona botów, a ich wzrost wcale nie zwalnia.

Powodem, dla którego umieściliśmy Kucoin na tej liście jest to, że jeśli już i tak korzystasz z tej giełdy i jesteś zainteresowany wypróbowaniem prostego bota, który odciąży Cię w pracy, to Kucoin jest idealnym rozwiązaniem. Narzędzie jest niezwykle proste do skonfigurowania. Jeśli posiadasz już środki dostępne na giełdzie, całość nie powinna zająć Ci więcej niż kilka minut. Na dodatek, korzystanie z tych botów jest całkowicie darmowe.

Można również po prostu wybrać jednego z istniejących botów tradingowych i naśladować jego ruchy. Musisz jednak pamiętać, aby nie wpaść w pułapkę. To, że dany bot zarobił tysiące procent w ciągu jednego miesiąca wcale nie oznacza, że w przyszłym powtórzy ten wynik. Rynek może bowiem wpaść w zupełnie inny trend, a bot spowoduje wtedy straty.


Shrimpy

screen strony Shrimpy

Shrimpy jest platformą handlu społecznościowego, która oferuje wiele unikalnych funkcji, takich jak backtesting, automatyczny handel, śledzenie i wiele innych. Jednak to, czego Shrimpy nie oferuje, to handel oparty na sygnałach lub arbitraż. Jest to raczej narzędzie dla długoterminowych graczy, którzy chcą ułatwić sobie zarządzanie portfelem.

Jest to możliwe dzięki funkcjom automatycznego handlu i śledzenia portfela. Możesz skonfigurować Shrimpy, aby automatycznie przywrócić równowagę portfela wraz z dolarowym uśrednianiem kosztów w określonej kryptowalucie. Jest to coś, co wielu długoterminowych inwestorów robi, a w kryptowalutach może być dość czasochłonne. Zwłaszcza, że altcoiny mogą gwałtownie wzrosnąć o setki procent w ciągu jednego tygodnia. Dobrą rzeczą w tym narzędziu jest to, że pozwala ono na przechowywanie większości Twoich monet w zimnym magazynie. Zamiast trzymać całe swoje portfolio na giełdzie, możesz trzymać tam tylko mniejsze kwoty. Shrimpy obsługuje również ponad 30 różnych giełd i portfeli, więc powinieneś znaleźć taki, z którego będziesz mógł korzystać komfotowo.

Innym narzędziem oferowanym przez Shrimpy, które może być świetne dla leniwych inwestorów, jest copy trading. Shrimpy ma stronę społecznościową, gdzie możesz śledzić zarówno ludzi, jak i popularne fundusze. Możesz nawet skonfigurować go tak, aby automatycznie kopiować ich transakcje. To pozwala ci się odprężyć i zrelaksować, podczas gdy inni wykonują za ciebie całą pracę. Pamiętaj jednak, że przeszłe wyniki traderów, które widzisz na stronie społecznościowej, nie oznaczają, że zarobią oni tyle samo w przyszłym miesiącu. Musisz więc być ostrożny. Oddawanie swojego portfela w ręce nieznajomej osoby może być bardzo ryzykowne.

Jeśli chodzi o ceny, Shrimpy oferuje trzy różne plany. Dla większości inwestorów nada się plan startowy, który kosztuje 19 dolarów miesięcznie. Obejmuje on wszystko, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Profesjonalny plan kosztuje 79 dolarów, jednak nie oferuje on zbyt wiele za cenę, którą musisz dopłacić. Zasadniczo, dostaniesz możliwość połączenia 10 kont giełd zamiast 5 i zarządzania 5 portfelami zamiast trzech. Ostatni plan jest dla firm. Jego koszt to 299 dolarów miesięcznie.


Coinrule

screen strony Coinrule

Coinrule jest w branży od 2017 roku i został założony przez grupę entuzjastów kryptowalut. Zespół firmy ma imponujące CV, tak więc mamy pewność, że wie co robi. Platforma jest odpowiednia dla tych, którzy handlują zgodnie z dobrze znanymi strategiami.

Coinrule oferuje bowiem handel oparty na jednej z ponad 150 strategi handlowych. Obejmuje to handel trendami, w którym automatycznie sprzedajesz monety w czasie spadku na monety, które są znajdują się w lepszym trendzie. To, zgodnie z ich kalkulatorem sprawiło, że ich fikcyjny inwestor zyskał aż 200% w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Jednak w porównaniu z zyskiem z samego kupowania i hodowania Bitcoina przez 12 miesięcy, który wynosi około 350%, nie brzmi to zbyt imponująco. To nie dlatego, że Coinrule jest zły, to tylko dlatego, że hodling zazwyczaj bardziej opłaca się niż handel krótkoterminowy. Ale jeśli jesteś zainteresowany zautomatyzowanym handlem w oparciu o strategie, to Coinrule może być dla Ciebie odpowiednim narzędziem.

Coinrule obsługuje wiele renomowanych giełd, w tym Coinbase Pro, Binance i Kraken. Ceny na Coinrule również nie są złe. Jeśli chcesz tylko wypróbować usługę, to masz szczęście, Coinrule oferuje darmowy plan dla tych, którzy obracają kwotą poniżej 3000 USD. Plan, który działa, aż do momentu, gdy przekroczysz próg 50 000 kosztuje 29 USD. Po przekroczeniu tej kwoty, będziesz musiał zapłacić podwójnie. Zalecamy jednak zacząć od darmowego planu i zobaczyć, czy za pomocą Coinrule jesteś w stanie przekształcić strategię w zysk.


Cryptohopper

screen strony Cryptoshopper

Cryptohopper jest jedną z najbardziej wszechstronnych platform z tej listy. Po pierwsze, obsługuje prawie wszystkie renomowane giełdy, z wyjątkiem FTX. Po drugie, w Cryptohopper znajdziesz wszystkie boty, których kiedykolwiek mógłbyś potrzebować, w tym te obsługujące arbitraż. To sprawia, że jest to doskonałe narzędzie również dla bardziej doświadczonych traderów.

Prawdopodobnie najczęściej używaną funkcją w Cryptohopper jest automatyczny handel. Dzięki niej możesz zautomatyzować swoje ruchy w oparciu o 130+ wskaźników i wzorców świecowych. Większość z nich jest idealna dla handlowców korzystających z analizy technicznej. Możesz również skonfigurować wiele wskaźników do śledzenia jednocześnie, aby jeszcze bardziej udoskonalić swoją strategię.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz strategii, to nie ma się czym martwić. Cryptohopper oferuje rynek, na którym znajdziesz najlepszych traderów. Możesz po prostu skopiować ich ruchy. Dobrą stroną rynku Cryptohopper jest to, że pro traderzy, których można tam znaleźć, musieli złożyć wnioski o dopuszczenie. To sprawia, że jest on o wiele bezpieczniejszy w użyciu. Ponadto, aby przetestować strategie, Cryptohopper oferuje zarówno back-testing, jak i handel na papierze. Upewnij się, że wykorzystasz te funkcje przed wejściem na rynek.

Inne niezwykle popularne narzędzia w Cryptohopper obejmują funkcje trailingowe. Zalicza się do nich trailing stop-loss, trailing stop-buy i trailing stop-short. Najczęściej używany jest tutaj trailing stop-loss. Podczas korzystania z niego poziom stop-loss zostanie automatycznie zmieniony tak, aby podążał za ruchem w górę rynku. Oznacza to, że pozycje zamkniesz tylko wtedy, gdy moneta spadnie o 10% ostatniej ceny. Nie w tradycyjny sposób, gdy ustalasz konkretną cenę, po której chcesz sprzedać. Dzięki temu możesz korzystać z trendu wzrostowego bez obawy, że zostaniesz bez zysków, jeśli nie uda Ci się sprzedać po właściwym kursie.

Jedyną negatywną, ale zrozumiałą rzeczą w Cryptohopper jest to, że będziesz musiał zapłacić, aby korzystać ze wszystkich funkcji. Istnieje co prawda darmowy plan, który nie obejmuje automatycznego handlu. Jednak jeżeli czytasz ten poradnik, prawdopodobnie zależy Ci właśnie na tej funkcji. Aby uzyskać do niej dostęp, będziesz musiał zapłacić minimum 19 dolarów miesięcznie. Na szczęście istnieje bezpłatny 7-dniowa trial. Warto z niego skorzystać przed podjęciem decyzji. Jeśli potrzebujesz krótszych ram czasowych TA lub chcesz otworzyć więcej pozycji, będziesz musiał wykupić plan Adventurer za 49 dolarów miesięcznie lub iHero za 99 dolarów miesięcznie.


3Commas

screen strony 3Commas

Ostatnim botem tradingowym na liście jest 3Commas. Tego bota wybraliśmy ze względu jego świetną platformę do handlu na papierze. Pozwala ona dokładnie przetestować swoje strategie przed rozpoczęciem inwestyjcji.

3Commas oferuje w dużej mierze te same funkcje co Cryptohopper. Ten bot tradingowy umożliwia automatyczny handel, zlecenia trailingowe, rynek i wspomniany już handel na papierze. Wybór pomiędzy tymi dwoma będzie więc zależął od osobistych preferencji. Jeśli chodzi jednak o naszą redakcję, większym zaufaniem dażymy 3Commas. Ma to związek z kilkoma rzeczami. Po pierwsze, 3Commas otrzymał fundusze od Sama Bankman-Frieda, założyciela FTX. Po drugie, platforma posiada znacznie większy wolumen, a po trzecie ich lista obsługiwanych giełd jest nieco dłuższa niż w przypadku Cryptohopper. I wreszcie, 3commas posiada jedną niezwykle ciekawą strategię.

Strategia, o której mowa, to stopniowe realizowane zysków. Oznacza to, że bot będzie automatycznie sprzedawał określony procent monet, gdy spełnione zostaną określone ceny. Funkcja ta pozwala na realizację zysków przy jednoczesnym zachowaniu pozycji na rynku, jeśli nadal mamy do czynienia z rynkiem byka. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na wyjście z rynku.

Jeśli chodzi o płatne plany, 3Commas ma podobną strukturę jak Cryptohopper. Jest jeden darmowy plan i trzy płatne. Darmowy plan na 3Commas pozwala Ci na posiadanie jednego z ich różnych botów. To daje Ci doskonałą okazję do wypróbowania platformy przed podjęciem decyzji o kupnie płatnej wersji. Następnie, jeśli zdecydujesz się na zakup płatnego planu, będziesz musiał zapłacić 14,5 USD, 24,5 USD lub 49,5 USD. Ponownie zalecamy zacząć od najtańszego, a następnie zdecydować, czego tak naprawdę potrzebujesz. 3Commas oferuje również 3-dniowy bezpłatny okres próbny dla najdroższego planu.


Podsumowanie

Mamy nadzieję, że rozumiesz już zarówno korzyści, jak i ryzyko związane z używaniem botów tradingowych. Jak ze wszystkim w życiu, musisz zwrócić uwagę na stosunek ryzyka do zysku. Pamiętaj, aby uważać na scamy, które polują na swoje ofiary na każdym kroku. Z drugiej strony, używanie automatycznego bota DCA lub bota, który handluje w oparciu o te same strategie, których używasz podczas normalnego handlu, nie jest koniecznie złym pomysłem. Musisz używać jednak renomowanych stron.

Jeśli chodzi o boty przedstawione w tym poradniku są to jedynie nasze sugestie. Na rynku dostępnych jest też wiele innych produktów. Jeżeli znasz się na programowaniu, możesz też stworzyć własnego bota.

Wymienione tutaj strony mają po prostu odpowiednią reputację oraz przyjazne dla użytkownika interfejsy. To czyni je odpowiednimi dla początkujących. Ponadto, wszystkie z nich oferują znacznie więcej niż to, co tutaj opisaliśmy.

Tak więc, przed użyciem któregokolwiek z botów, zajrzyj na jego stronę internetową i przeprowadź własny research.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram