Krwawy weekend: BTC walczy o 40 000 USD, ETH spada poniżej 2800 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 lutego 2022
ikona autora biały
spadki na rynku

Niedźwiedzie nadal wywierają presję na rynek kryptowalut. Bitcoin spadł bowiem poniżej 40 000 USD po raz pierwszy od dwóch tygodni. Altcoiny są również głęboko w czerwieni po raz kolejny. Ethereum spadł poniżej 2800 USD. Ogromne spadki są widoczne także w przypadku Solany, Avalanche, MATIC i innych.

Bitcoin walczy w okolicach 40 000 USD

Zaledwie trzy dni temu, krajobraz wokół największej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo odbiło się od ostatnich spadków do 42 000 USD i rzuciło wyzwanie poziomowi 45 000 USD, jednak bezskutecznie.

Niedźwiedzie powróciły na scenę i stopniowo spychały BTC na południe w okolice 44 000 USD. Sytuacja pogorszyła się w czwartek i piątek.

W ciągu kilku godzin bitcoin osunął się o około 4 000 USD, tym samym przebijając się poniżej ATH ze stycznia 2021 roku na poziomie 42 000 USD. Początkowo upragniony poziom 40 000 USD utrzymał się, ale kilka godzin później BTC spadł poniżej niego i zszedł aż do 39 500 USD po raz pierwszy od początku lutego.

W chwili obecnej bitcoin odzyskał trochę gruntu i stoi w okolicach 40 000 dolarów. Niemniej jednak, jego kapitalizacja rynkowa spadła do nieco ponad 750 miliardów dolarów,. Zaledwie kilka dni temu zbliżała się już do 850 miliardów dolarów.

Altcoiny na minusie

Alternatywne monety w dużej mierze naśladowały ostatnio wyniki BTC, co oznacza, że większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Na początku tego tygodnia znajdowało się powyżej poziomu 3200 dolarów, kilka dni później spadło poniżej 3000 dolarów, a teraz walczy poniżej 2800 dolarów po kolejnym dziennym spadku o 5%.

Solana, Avalanche, Shiba Inu i MATIC spadły od wczoraj o podobne wartości procentowe. Oznacza to, że SOL handluje po 90 USD, AVAX po 85 USD, SHIB po 0,000028 USD, a MATIC 1,6 USD.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Polkadot i Dogecoin są również na czerwono w skali dziennej.

W związku z tym, że większość altów o niższej i średniej kapitalizacji również boryka się z problemami, kapitalizacja rynku kryptowalutowego spadła o kolejne 50 miliardów dolarów od wczoraj. Metryka, która jeszcze kilka dni temu wynosiła ponad 2 biliony dolarów, obecnie oscyluje w granicach 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram