Krwawy weekend: BTC walczy o 40 000 USD, ETH spada poniżej 2800 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 lutego 2022
ikona autora biały
spadki na rynku

Niedźwiedzie nadal wywierają presję na rynek kryptowalut. Bitcoin spadł bowiem poniżej 40 000 USD po raz pierwszy od dwóch tygodni. Altcoiny są również głęboko w czerwieni po raz kolejny. Ethereum spadł poniżej 2800 USD. Ogromne spadki są widoczne także w przypadku Solany, Avalanche, MATIC i innych.

Bitcoin walczy w okolicach 40 000 USD

Zaledwie trzy dni temu, krajobraz wokół największej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo odbiło się od ostatnich spadków do 42 000 USD i rzuciło wyzwanie poziomowi 45 000 USD, jednak bezskutecznie.

Niedźwiedzie powróciły na scenę i stopniowo spychały BTC na południe w okolice 44 000 USD. Sytuacja pogorszyła się w czwartek i piątek.

W ciągu kilku godzin bitcoin osunął się o około 4 000 USD, tym samym przebijając się poniżej ATH ze stycznia 2021 roku na poziomie 42 000 USD. Początkowo upragniony poziom 40 000 USD utrzymał się, ale kilka godzin później BTC spadł poniżej niego i zszedł aż do 39 500 USD po raz pierwszy od początku lutego.

W chwili obecnej bitcoin odzyskał trochę gruntu i stoi w okolicach 40 000 dolarów. Niemniej jednak, jego kapitalizacja rynkowa spadła do nieco ponad 750 miliardów dolarów,. Zaledwie kilka dni temu zbliżała się już do 850 miliardów dolarów.

Altcoiny na minusie

Alternatywne monety w dużej mierze naśladowały ostatnio wyniki BTC, co oznacza, że większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Na początku tego tygodnia znajdowało się powyżej poziomu 3200 dolarów, kilka dni później spadło poniżej 3000 dolarów, a teraz walczy poniżej 2800 dolarów po kolejnym dziennym spadku o 5%.

Solana, Avalanche, Shiba Inu i MATIC spadły od wczoraj o podobne wartości procentowe. Oznacza to, że SOL handluje po 90 USD, AVAX po 85 USD, SHIB po 0,000028 USD, a MATIC 1,6 USD.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Polkadot i Dogecoin są również na czerwono w skali dziennej.

W związku z tym, że większość altów o niższej i średniej kapitalizacji również boryka się z problemami, kapitalizacja rynku kryptowalutowego spadła o kolejne 50 miliardów dolarów od wczoraj. Metryka, która jeszcze kilka dni temu wynosiła ponad 2 biliony dolarów, obecnie oscyluje w granicach 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram