Krwawy weekend: BTC walczy o 40 000 USD, ETH spada poniżej 2800 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 lutego 2022
ikona autora biały
spadki na rynku

Niedźwiedzie nadal wywierają presję na rynek kryptowalut. Bitcoin spadł bowiem poniżej 40 000 USD po raz pierwszy od dwóch tygodni. Altcoiny są również głęboko w czerwieni po raz kolejny. Ethereum spadł poniżej 2800 USD. Ogromne spadki są widoczne także w przypadku Solany, Avalanche, MATIC i innych.

Bitcoin walczy w okolicach 40 000 USD

Zaledwie trzy dni temu, krajobraz wokół największej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo odbiło się od ostatnich spadków do 42 000 USD i rzuciło wyzwanie poziomowi 45 000 USD, jednak bezskutecznie.

Niedźwiedzie powróciły na scenę i stopniowo spychały BTC na południe w okolice 44 000 USD. Sytuacja pogorszyła się w czwartek i piątek.

W ciągu kilku godzin bitcoin osunął się o około 4 000 USD, tym samym przebijając się poniżej ATH ze stycznia 2021 roku na poziomie 42 000 USD. Początkowo upragniony poziom 40 000 USD utrzymał się, ale kilka godzin później BTC spadł poniżej niego i zszedł aż do 39 500 USD po raz pierwszy od początku lutego.

W chwili obecnej bitcoin odzyskał trochę gruntu i stoi w okolicach 40 000 dolarów. Niemniej jednak, jego kapitalizacja rynkowa spadła do nieco ponad 750 miliardów dolarów,. Zaledwie kilka dni temu zbliżała się już do 850 miliardów dolarów.

Altcoiny na minusie

Alternatywne monety w dużej mierze naśladowały ostatnio wyniki BTC, co oznacza, że większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum jest tego najlepszym przykładem. Na początku tego tygodnia znajdowało się powyżej poziomu 3200 dolarów, kilka dni później spadło poniżej 3000 dolarów, a teraz walczy poniżej 2800 dolarów po kolejnym dziennym spadku o 5%.

Solana, Avalanche, Shiba Inu i MATIC spadły od wczoraj o podobne wartości procentowe. Oznacza to, że SOL handluje po 90 USD, AVAX po 85 USD, SHIB po 0,000028 USD, a MATIC 1,6 USD.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Polkadot i Dogecoin są również na czerwono w skali dziennej.

W związku z tym, że większość altów o niższej i średniej kapitalizacji również boryka się z problemami, kapitalizacja rynku kryptowalutowego spadła o kolejne 50 miliardów dolarów od wczoraj. Metryka, która jeszcze kilka dni temu wynosiła ponad 2 biliony dolarów, obecnie oscyluje w granicach 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram