Krótkoterminowi inwestorzy Bitcoina realizują zyski

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Według Glassnode, niektórzy inwestorzy Bitcoina sprzedają, póki mogą. Wszystko za sprawą faktu, że pierwotna kryptowaluta odzyskała w tym miesiącu poziom $23.000.

Firma w swoim najnowszym raportcie analizuje ostatnie wzorce zachowań on-chain, wykazywane zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych.

Wychodzą póki mogą

Opublikowany w poniedziałek raport, rozpoczyna się od zbadania ceny Bitcoina, która odzyskała "wiele modeli cenowych on-chain".

Jeden model obejmuje cenę inwestora - która odzwierciedla średnią cenę nabycia wszystkich monet wydanych i dystrybuowanych przez górników BTC. Pokonawszy ten model na poziomie 17 400 dolarów, przeciętny górnik powrócił do pozycji rentowności.

Ruch ten przywrócił również wielu inwestorów do strefy zysku. Procent zyskownej podaży wzrósł z 55% przy 16 000 USD do 67% przy 23 100 USD. Był to jeden z najostrzejszych skoków rentowności Bitcoina podczas rynku niedźwiedzia, jaki kiedykolwiek miał miejsce.

Glassnode twierdzi, że ruchy w tej metryce mogą wskazać nam, kiedy dojdzie do ożywienia rynku. Ruchy tej wielkości zachęcają również posiadaczy Bitcoinów, którzy teraz notują zyski do ich realizacji.

Percentage of Short-Term Holder Supply in Profit powrócił powyżej 97,5% - w którym to momencie inwestorzy "mają tendencję do wykorzystania okazji i wyjścia po progu rentowności lub zysku." Glassnode podsumowuje:

"Biorąc pod uwagę ten znaczny skok rentowności, prawdopodobieństwo presji sprzedaży pochodzącej od posiadaczy krótkoterminowych prawdopodobnie odpowiednio wzrośnie".

Dane już to potwierdzają: wolumen handlowy wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoinów (tych, których monety ostatnio poruszały się mniej niż 6 miesięcy temu) gwałtownie wzrósł, znacznie przekraczając swój długoterminowy trend spadkowy. Podczas tego rajdu sprzedawać zaczęli też górnicy.

"Dlatego trwałość obecnego rajdu można uznać za równowagę między napływającym i nowo rozmieszczonym popytem, spełniającym podaż wyciągniętą z portfeli inwestorów przez te wyższe ceny".

Długoterminowi posiadacze

Podczas gdy posiadacze krótkoterminowi wyprzedają się, liczba monet, które nie poruszają się od ponad 6 miesięcy rośnie w tempie 100 000 BTC miesięcznie. Oznacza to, że przekonanie HODLerów pozostaje silne.

Przy obecnych cenach, przeciętny długoterminowy posiadacz jest w przybliżeniu na granicy opłacalności, co oznacza, że jego monety pozostają w tej samej cenie, po której je kupił.

W zeszłym tygodniu Glassnode zauważył, że wzrost zmienności Bitcoina w tym miesiącu może sygnalizować początek cyklicznego rynku byka.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram