Krótkoterminowi inwestorzy Bitcoina realizują zyski

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Według Glassnode, niektórzy inwestorzy Bitcoina sprzedają, póki mogą. Wszystko za sprawą faktu, że pierwotna kryptowaluta odzyskała w tym miesiącu poziom $23.000.

Firma w swoim najnowszym raportcie analizuje ostatnie wzorce zachowań on-chain, wykazywane zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych.

Wychodzą póki mogą

Opublikowany w poniedziałek raport, rozpoczyna się od zbadania ceny Bitcoina, która odzyskała "wiele modeli cenowych on-chain".

Jeden model obejmuje cenę inwestora - która odzwierciedla średnią cenę nabycia wszystkich monet wydanych i dystrybuowanych przez górników BTC. Pokonawszy ten model na poziomie 17 400 dolarów, przeciętny górnik powrócił do pozycji rentowności.

Ruch ten przywrócił również wielu inwestorów do strefy zysku. Procent zyskownej podaży wzrósł z 55% przy 16 000 USD do 67% przy 23 100 USD. Był to jeden z najostrzejszych skoków rentowności Bitcoina podczas rynku niedźwiedzia, jaki kiedykolwiek miał miejsce.

Glassnode twierdzi, że ruchy w tej metryce mogą wskazać nam, kiedy dojdzie do ożywienia rynku. Ruchy tej wielkości zachęcają również posiadaczy Bitcoinów, którzy teraz notują zyski do ich realizacji.

Percentage of Short-Term Holder Supply in Profit powrócił powyżej 97,5% - w którym to momencie inwestorzy "mają tendencję do wykorzystania okazji i wyjścia po progu rentowności lub zysku." Glassnode podsumowuje:

"Biorąc pod uwagę ten znaczny skok rentowności, prawdopodobieństwo presji sprzedaży pochodzącej od posiadaczy krótkoterminowych prawdopodobnie odpowiednio wzrośnie".

Dane już to potwierdzają: wolumen handlowy wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoinów (tych, których monety ostatnio poruszały się mniej niż 6 miesięcy temu) gwałtownie wzrósł, znacznie przekraczając swój długoterminowy trend spadkowy. Podczas tego rajdu sprzedawać zaczęli też górnicy.

"Dlatego trwałość obecnego rajdu można uznać za równowagę między napływającym i nowo rozmieszczonym popytem, spełniającym podaż wyciągniętą z portfeli inwestorów przez te wyższe ceny".

Długoterminowi posiadacze

Podczas gdy posiadacze krótkoterminowi wyprzedają się, liczba monet, które nie poruszają się od ponad 6 miesięcy rośnie w tempie 100 000 BTC miesięcznie. Oznacza to, że przekonanie HODLerów pozostaje silne.

Przy obecnych cenach, przeciętny długoterminowy posiadacz jest w przybliżeniu na granicy opłacalności, co oznacza, że jego monety pozostają w tej samej cenie, po której je kupił.

W zeszłym tygodniu Glassnode zauważył, że wzrost zmienności Bitcoina w tym miesiącu może sygnalizować początek cyklicznego rynku byka.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram