Krótkoterminowi inwestorzy Bitcoina realizują zyski

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Według Glassnode, niektórzy inwestorzy Bitcoina sprzedają, póki mogą. Wszystko za sprawą faktu, że pierwotna kryptowaluta odzyskała w tym miesiącu poziom $23.000.

Firma w swoim najnowszym raportcie analizuje ostatnie wzorce zachowań on-chain, wykazywane zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych.

Wychodzą póki mogą

Opublikowany w poniedziałek raport, rozpoczyna się od zbadania ceny Bitcoina, która odzyskała "wiele modeli cenowych on-chain".

Jeden model obejmuje cenę inwestora - która odzwierciedla średnią cenę nabycia wszystkich monet wydanych i dystrybuowanych przez górników BTC. Pokonawszy ten model na poziomie 17 400 dolarów, przeciętny górnik powrócił do pozycji rentowności.

Ruch ten przywrócił również wielu inwestorów do strefy zysku. Procent zyskownej podaży wzrósł z 55% przy 16 000 USD do 67% przy 23 100 USD. Był to jeden z najostrzejszych skoków rentowności Bitcoina podczas rynku niedźwiedzia, jaki kiedykolwiek miał miejsce.

Glassnode twierdzi, że ruchy w tej metryce mogą wskazać nam, kiedy dojdzie do ożywienia rynku. Ruchy tej wielkości zachęcają również posiadaczy Bitcoinów, którzy teraz notują zyski do ich realizacji.

Percentage of Short-Term Holder Supply in Profit powrócił powyżej 97,5% - w którym to momencie inwestorzy "mają tendencję do wykorzystania okazji i wyjścia po progu rentowności lub zysku." Glassnode podsumowuje:

"Biorąc pod uwagę ten znaczny skok rentowności, prawdopodobieństwo presji sprzedaży pochodzącej od posiadaczy krótkoterminowych prawdopodobnie odpowiednio wzrośnie".

Dane już to potwierdzają: wolumen handlowy wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoinów (tych, których monety ostatnio poruszały się mniej niż 6 miesięcy temu) gwałtownie wzrósł, znacznie przekraczając swój długoterminowy trend spadkowy. Podczas tego rajdu sprzedawać zaczęli też górnicy.

"Dlatego trwałość obecnego rajdu można uznać za równowagę między napływającym i nowo rozmieszczonym popytem, spełniającym podaż wyciągniętą z portfeli inwestorów przez te wyższe ceny".

Długoterminowi posiadacze

Podczas gdy posiadacze krótkoterminowi wyprzedają się, liczba monet, które nie poruszają się od ponad 6 miesięcy rośnie w tempie 100 000 BTC miesięcznie. Oznacza to, że przekonanie HODLerów pozostaje silne.

Przy obecnych cenach, przeciętny długoterminowy posiadacz jest w przybliżeniu na granicy opłacalności, co oznacza, że jego monety pozostają w tej samej cenie, po której je kupił.

W zeszłym tygodniu Glassnode zauważył, że wzrost zmienności Bitcoina w tym miesiącu może sygnalizować początek cyklicznego rynku byka.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram