Krótkoterminowi inwestorzy Bitcoina realizują zyski

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Według Glassnode, niektórzy inwestorzy Bitcoina sprzedają, póki mogą. Wszystko za sprawą faktu, że pierwotna kryptowaluta odzyskała w tym miesiącu poziom $23.000.

Firma w swoim najnowszym raportcie analizuje ostatnie wzorce zachowań on-chain, wykazywane zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych.

Wychodzą póki mogą

Opublikowany w poniedziałek raport, rozpoczyna się od zbadania ceny Bitcoina, która odzyskała "wiele modeli cenowych on-chain".

Jeden model obejmuje cenę inwestora - która odzwierciedla średnią cenę nabycia wszystkich monet wydanych i dystrybuowanych przez górników BTC. Pokonawszy ten model na poziomie 17 400 dolarów, przeciętny górnik powrócił do pozycji rentowności.

Ruch ten przywrócił również wielu inwestorów do strefy zysku. Procent zyskownej podaży wzrósł z 55% przy 16 000 USD do 67% przy 23 100 USD. Był to jeden z najostrzejszych skoków rentowności Bitcoina podczas rynku niedźwiedzia, jaki kiedykolwiek miał miejsce.

Glassnode twierdzi, że ruchy w tej metryce mogą wskazać nam, kiedy dojdzie do ożywienia rynku. Ruchy tej wielkości zachęcają również posiadaczy Bitcoinów, którzy teraz notują zyski do ich realizacji.

Percentage of Short-Term Holder Supply in Profit powrócił powyżej 97,5% - w którym to momencie inwestorzy "mają tendencję do wykorzystania okazji i wyjścia po progu rentowności lub zysku." Glassnode podsumowuje:

"Biorąc pod uwagę ten znaczny skok rentowności, prawdopodobieństwo presji sprzedaży pochodzącej od posiadaczy krótkoterminowych prawdopodobnie odpowiednio wzrośnie".

Dane już to potwierdzają: wolumen handlowy wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoinów (tych, których monety ostatnio poruszały się mniej niż 6 miesięcy temu) gwałtownie wzrósł, znacznie przekraczając swój długoterminowy trend spadkowy. Podczas tego rajdu sprzedawać zaczęli też górnicy.

"Dlatego trwałość obecnego rajdu można uznać za równowagę między napływającym i nowo rozmieszczonym popytem, spełniającym podaż wyciągniętą z portfeli inwestorów przez te wyższe ceny".

Długoterminowi posiadacze

Podczas gdy posiadacze krótkoterminowi wyprzedają się, liczba monet, które nie poruszają się od ponad 6 miesięcy rośnie w tempie 100 000 BTC miesięcznie. Oznacza to, że przekonanie HODLerów pozostaje silne.

Przy obecnych cenach, przeciętny długoterminowy posiadacz jest w przybliżeniu na granicy opłacalności, co oznacza, że jego monety pozostają w tej samej cenie, po której je kupił.

W zeszłym tygodniu Glassnode zauważył, że wzrost zmienności Bitcoina w tym miesiącu może sygnalizować początek cyklicznego rynku byka.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram