Krótkoterminowi hodlerzy kupili 300 000 BTC od czasu upadku Terra

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po raz pierwszy od ponad dwóch lat, krótkoterminowi holderzy (STH) stali się bardziej aktywni na rynku BTC niż długoterminowi (LTH). Tak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Glassnode. Taka sytuacja może sugerować, że tzw. "kapitulacja" już miała miejsce.

STH kupili 300 000 BTC od czasu upadku Luna

Ekosystem Terra implodował na początku maja, gdy rodzimy algorytmiczny stablecoin UST stracił parytet z dolarem. Oportunistyczni traderzy wykorzystali sposób, w jaki stablecoin został skonstruowany i powiązany z LUNA, co ostatecznie spowodowało, że ceny obu aktywów spadły do właściwie zera.

Oprócz tego, że z kapitalizacji rynkowej LUNA i UST ubyło ponad 60 miliardów dolarów, ten upadek miał poważny wpływ na całą branżę kryptowalut. Cały rynek zaczął się załamywać, w wyniku czego w ciągu kilku dni BTC spadł o ponad 10 000 USD - do najniższych rocznych poziomów.

Taka ekstremalna zmienność, zwłaszcza gdy bardziej ryzykowne aktywa spadają na wartości, obnaża naturę inwestorów. Zazwyczaj ci z większym przekonaniem (uważani za długoterminowych posiadaczy lub inwestorów, którzy przeszli przez rynki niedźwiedzi również w przeszłości) mają tendencję do utrzymywania swoich pozycji. Z kolei krótkoterminowi sprzedają swoje aktywa, bardzo często ze stratą.

Najnowszy raport Glassnode wskazuje jednak, że niektórzy krótkoterminowi hodlerzy tym razem wykazali się innym nastawieniem. Od czasu niekorzystnych wydarzeń na początku maja, podaż STH wzrosła o ponad 330 000 BTC.

Zwykle dzieje się to tylko podczas rynków byka, ponieważ STH kupują na szczytach i sprzedają na dołkach. Była tylko garstka przykładów, w których gromadzili oni podczas spadków cen, z których ostatni miał miejsce podczas krachu COVID-19 w marcu 2020 r.

BTC w fazie dystrybucji czy akumulacji?

Glassnode wyjaśnił, że bitcoin zwykle znajduje się w cyklach dystrybucji lub akumulacji. Pierwszy z nich jest charakterystyczny dla rynków byka, ponieważ inwestorzy są zachęcani do realizacji zysków. Drugi występuje na rynkach niedźwiedzich.

Jak na razie metryka obrazująca obecny sentyment - Supply Active 1+ Years - znajduje się tuż pod poprzednim ATH wyznaczonym w maju tego roku na poziomie 65%. Zdaniem firmy analitycznej "podkreśla to znaczne przekonanie kupujących z okresu maj-lipiec 2021 po wielkiej migracji górników". Można to uznać za "konstruktywną mechanikę w ramach rynku niedźwiedzia."

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram