Krótkoterminowi hodlerzy kupili 300 000 BTC od czasu upadku Terra

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po raz pierwszy od ponad dwóch lat, krótkoterminowi holderzy (STH) stali się bardziej aktywni na rynku BTC niż długoterminowi (LTH). Tak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Glassnode. Taka sytuacja może sugerować, że tzw. "kapitulacja" już miała miejsce.

STH kupili 300 000 BTC od czasu upadku Luna

Ekosystem Terra implodował na początku maja, gdy rodzimy algorytmiczny stablecoin UST stracił parytet z dolarem. Oportunistyczni traderzy wykorzystali sposób, w jaki stablecoin został skonstruowany i powiązany z LUNA, co ostatecznie spowodowało, że ceny obu aktywów spadły do właściwie zera.

Oprócz tego, że z kapitalizacji rynkowej LUNA i UST ubyło ponad 60 miliardów dolarów, ten upadek miał poważny wpływ na całą branżę kryptowalut. Cały rynek zaczął się załamywać, w wyniku czego w ciągu kilku dni BTC spadł o ponad 10 000 USD - do najniższych rocznych poziomów.

Taka ekstremalna zmienność, zwłaszcza gdy bardziej ryzykowne aktywa spadają na wartości, obnaża naturę inwestorów. Zazwyczaj ci z większym przekonaniem (uważani za długoterminowych posiadaczy lub inwestorów, którzy przeszli przez rynki niedźwiedzi również w przeszłości) mają tendencję do utrzymywania swoich pozycji. Z kolei krótkoterminowi sprzedają swoje aktywa, bardzo często ze stratą.

Najnowszy raport Glassnode wskazuje jednak, że niektórzy krótkoterminowi hodlerzy tym razem wykazali się innym nastawieniem. Od czasu niekorzystnych wydarzeń na początku maja, podaż STH wzrosła o ponad 330 000 BTC.

Zwykle dzieje się to tylko podczas rynków byka, ponieważ STH kupują na szczytach i sprzedają na dołkach. Była tylko garstka przykładów, w których gromadzili oni podczas spadków cen, z których ostatni miał miejsce podczas krachu COVID-19 w marcu 2020 r.

BTC w fazie dystrybucji czy akumulacji?

Glassnode wyjaśnił, że bitcoin zwykle znajduje się w cyklach dystrybucji lub akumulacji. Pierwszy z nich jest charakterystyczny dla rynków byka, ponieważ inwestorzy są zachęcani do realizacji zysków. Drugi występuje na rynkach niedźwiedzich.

Jak na razie metryka obrazująca obecny sentyment - Supply Active 1+ Years - znajduje się tuż pod poprzednim ATH wyznaczonym w maju tego roku na poziomie 65%. Zdaniem firmy analitycznej "podkreśla to znaczne przekonanie kupujących z okresu maj-lipiec 2021 po wielkiej migracji górników". Można to uznać za "konstruktywną mechanikę w ramach rynku niedźwiedzia."

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram