Krótkoterminowi hodlerzy kupili 300 000 BTC od czasu upadku Terra

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2022
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po raz pierwszy od ponad dwóch lat, krótkoterminowi holderzy (STH) stali się bardziej aktywni na rynku BTC niż długoterminowi (LTH). Tak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Glassnode. Taka sytuacja może sugerować, że tzw. "kapitulacja" już miała miejsce.

STH kupili 300 000 BTC od czasu upadku Luna

Ekosystem Terra implodował na początku maja, gdy rodzimy algorytmiczny stablecoin UST stracił parytet z dolarem. Oportunistyczni traderzy wykorzystali sposób, w jaki stablecoin został skonstruowany i powiązany z LUNA, co ostatecznie spowodowało, że ceny obu aktywów spadły do właściwie zera.

Oprócz tego, że z kapitalizacji rynkowej LUNA i UST ubyło ponad 60 miliardów dolarów, ten upadek miał poważny wpływ na całą branżę kryptowalut. Cały rynek zaczął się załamywać, w wyniku czego w ciągu kilku dni BTC spadł o ponad 10 000 USD - do najniższych rocznych poziomów.

Taka ekstremalna zmienność, zwłaszcza gdy bardziej ryzykowne aktywa spadają na wartości, obnaża naturę inwestorów. Zazwyczaj ci z większym przekonaniem (uważani za długoterminowych posiadaczy lub inwestorów, którzy przeszli przez rynki niedźwiedzi również w przeszłości) mają tendencję do utrzymywania swoich pozycji. Z kolei krótkoterminowi sprzedają swoje aktywa, bardzo często ze stratą.

Najnowszy raport Glassnode wskazuje jednak, że niektórzy krótkoterminowi hodlerzy tym razem wykazali się innym nastawieniem. Od czasu niekorzystnych wydarzeń na początku maja, podaż STH wzrosła o ponad 330 000 BTC.

Zwykle dzieje się to tylko podczas rynków byka, ponieważ STH kupują na szczytach i sprzedają na dołkach. Była tylko garstka przykładów, w których gromadzili oni podczas spadków cen, z których ostatni miał miejsce podczas krachu COVID-19 w marcu 2020 r.

grafika przedstawiająca wykres cen STH

BTC w fazie dystrybucji czy akumulacji?

Glassnode wyjaśnił, że bitcoin zwykle znajduje się w cyklach dystrybucji lub akumulacji. Pierwszy z nich jest charakterystyczny dla rynków byka, ponieważ inwestorzy są zachęcani do realizacji zysków. Drugi występuje na rynkach niedźwiedzich.

Jak na razie metryka obrazująca obecny sentyment - Supply Active 1+ Years - znajduje się tuż pod poprzednim ATH wyznaczonym w maju tego roku na poziomie 65%. Zdaniem firmy analitycznej "podkreśla to znaczne przekonanie kupujących z okresu maj-lipiec 2021 po wielkiej migracji górników". Można to uznać za "konstruktywną mechanikę w ramach rynku niedźwiedzia."

grafika przedstawiająca wykres cen Bitcoin
Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram