Kriptomat – recenzja giełdy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2020
ikona autora biały
grafika przedstawiająca logo Kriptomat

Kriptomat – jest to platforma, która należy do spółki Kriptomat OÜ. Powstała jako start-up, a jej siedzibą jest Estonia. Oprócz tego filia firmy została również zlokalizowana w stolicy Słowenii – Lubania. W tym miejscu działa trzon firmy, który składa się z zespołu do spraw produktu i rozwoju.

Kolejnym krajem mocno powiązanym z giełdą Kriptomat.io jest Serbia. W chwili obecnej platformę obsługuje około 40 pracowników. Należy wskazać, że fluktuacja pracowników w tym wypadku jest wyjątkowo niska, gdyż większość z nich współtworzy całość programu od ponad 6 lat nierozłącznie. Drużyna, która zapoczątkowała powstanie giełdy ma spore doświadczenie w tej tematyce.

screen strony Kriptomat

Powyższe podmioty zajmowały się wcześniej tematyką marketingu cyfrowego. Spółka do spraw marketingu nosiła nazwę Spletnik. Jako wszechstronni ludzie mieli oni również swój wkład w projekt CRM o nazwie Platformax, który obecny jest w 16 krajach. Wszyscy, którzy tam pracują mówią otwarcie o tym, że ich pasja to właśnie kryptowaluty oraz technologia blockchain. Według założycieli Kriptomat pasja do marketingu cyfrowego oraz kryptowalut może doprowadzić do zrewolucjonizowania codziennego życia. Tworząc projekt z zakresu finansów należało również zatrudnić specjalistów z zakresu bezpieczeństwa, infrastruktury, korporacji oraz prawa. Wszystkie powyższe działania zostały spełnione po to, by móc w zgodzie z prawem i regulacjami państwowymi prowadzić giełdę. 

Jak zarejestrować konto na giełdzie Kriptomat?

Zamysłem założycieli Kriptomat było to, by cały proces związany z rozpoczęciem działań finansowych na giełdzie oparty był o właściwe normy prawne. W praktyce przekłada się to na odpowiednią weryfikację podmiotów, które uczestniczą w obrocie środkami na platformie. 

Weryfikacja konta na Kriptomat jest procesem prostym, przejrzystym i nie zajmuje dużo czasu. Cała procedura związana z założeniem konta i przesłaniem właściwej dokumentacji powinna zostać przeprowadzona w około 5 minut. Jak wygląda to krok po kroku?

Sam proces rejestracji jest dosyć prosty i postanowiliśmy przedstawić go w kilku krokach. 

I.  Wypełniamy formularz i przesyłamy wszystkie niezbędne dokumenty, które są od nas wymagane – weryfikacja nie zajmuje więcej niż 5 minut. 

screen strony Kriptomat

II. Kolejnym krokiem jest określenie metody zdeponowania naszych środków – karta kredytowa lub przelew bankowy.

III. Dokonujemy wpłaty środków na swoje nowe konto.

IV. W tym momencie musimy wybrać jaką chcemy posługiwać się kryptowalutą.

V. Określamy kwotę, którą chcemy zdeponować. 

VI. Ostatnim etapem jest kliknięcie w ikonę ”KUP” i otrzymujemy nasze środki.

Dalej już wszystko zależy od ciebie – możesz odczekać określony czas, sprzedać z zyskiem i wycofać środki w postaci waluty euro, możesz też przesłać kryptowalutę na inny portfel lub na inną giełdę kryptowalut.

Jakie są rodzaje kont na Kripomat?

Kriptomat oferuje jeden rodzaj konta. Cały proces rejestracji został opisany w akapicie powyżej. Konto na Kriptomat.io pozwala nam:

  • sprzedawać,
  • kupować,
  • przechowywać nasze kryptowaluty. 

Jeżeli zależy nam na obrocie walutami, to powinniśmy dodać do naszego konta rachunek bankowy w formie tradycyjnej. 

Jakie kryptowaluty kupimy na platformie?

Jak kupować kryptowaluty na Kriptomat?

Zakup którejkolwiek kryptowaluty na Kriptomat cechuje niezwykła prostota. Platforma oferuje kalkulator, a także całkowite zestawienie kursów, które mają nam pomóc w dokonaniu właściwej decyzji. Strona główna posiada intuicyjne kafelki z różnymi kryptowalutami, które po dokonaniu oznaczenia sprawiają, że system automatycznie przeliczy ci ilość jaką otrzymasz przy kwocie 100 EUR, 200 EUR, 500 EUR i 1000 EUR.

Proces wpłacania środków

Należy podkreślić fakt, że Kriptomat działa na terenie wielu krajów i kilku kontynentów, jednak wpłaty w zakresie finducjanym obejmują tylko walutę euro.  Takie rozwiązanie ma pewną zaletę – opłata stała za przelew w wysokości 1 euro. Przelew dotyczy przekazania środków pomiędzy twoim kontem, a giełdą.  Jak widać zarówno wpłata i wypłata środków z giełdy jest niezwykle korzystna. Wypłata środków wiąże się z niewielką prowizją. Jeśli chcemy poznać cennik to warto wejść na tą stronę: https://kriptomat.io/fees-and-limits/.

Opłaty i prowizje na Kriptomat

Program afiliacyjny Kriptomat

Warto zaznaczyć, że Kriptomat posiada w swojej ofercie ciekawą formę afiliacji. Program polecający może stanowić dodatkowe źródło dochodów dla wielu osób. Metoda zarabiania za pomocą polecenia przedstawia się w następujący sposób: gdy osoba przez Ciebie polecona dokona jakiejkolwiek transakcji na giełdzie, to część zysku giełdy trafi do Ciebie – z tytułu polecenia, Ty otrzymujesz za polecenie dodatkową prowizję,
-giełda otrzymuje nowego klienta. Prowizja za polecenie klienta wynosi 10 EUR

Wady i Zalety giełdy Kriptomat

Samo założenie giełdy opiera się w głównej mierze o legalność i bezpieczeństwo dokonywania transakcji. Licencję wydaje w tym wypadku estoński urząd do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz jednostka analityki finansowej.

Kriptomat posiada zezwolenia, które umożliwiają bezpieczną i legalną wymianę kryptowalut na pieniądze tradycyjne oraz świadczenie usług, jeśli chodzi o wirtualny portfel walutowy. W praktyce przekłada się to na fakt, że w chwili obecnej niniejsza platforma stanowi jedną najbezpieczniejszych giełd na rynku.

Kolejnymi zaletami Kriptomat możemy nazwać to, że platforma umożliwia dokonywanie płatności przy pomocy kart. Ponadto obsługuje ona 13 walut cyfrowych oraz 6 tradycyjnych. Całość oprogramowania jest intuicyjna i prosta dla użytkowników. Oprócz tego Kriptomat jest przetłumaczony na 23 języki obce. Platforma jest dostępna na system Android oraz IOS. Kriptomat cechuje również niska prowizja połączona z zaufaną i zgodną z prawem usługą, co jest tylko ogromnym plusem.

Opinie o Kriptomat

Szukając opinii o giełdzie znaleźliśmy takie, które mogą w najszerszym aspekcie wskazać jej funkcjonowanie. Zalecamy jednak do indywidualnego zapoznania się z platformą i wystawienia własnej recenzji. 

I.”Szukałem usługi, która pozwoliłaby mi na zakup Bitcoinów. Tak właśnie trafiłem na Kriptomat. Na początku chciałem się tylko zarejestrować i sprawdzić usługę … i spodobała mi się prostota tego. Zdecydowałem się uzupełnić swój profil i dokonać małego zakupu testowego za pomocą karty kredytowej. Cały proces był tak prosty, że zdecydowałem się pozostać przy Kriptomat i cieszę się, że to zrobiłem” – Saso Janusic

II. “Łatwa w użyciu platforma również z bogatą, aktualną treścią bloga i doskonałym interfejsem użytkownika. W moim przypadku również z dużym wsparciem od samego początku. Po wielokrotnym użyciu wszystko jest gładkie.” – Blaz Regina 

Znaleźliśmy również długą i negatywnę opinię na temat platformy, do której odniosła się sama giełda Kriptomat. Treść konwersacji przekazujemy poniżej: 

“Witam przyszłych traderów, początkujących, a także osoby, które od dawna interesują się kryptowalutami. Nazywam się Max i przelałem 140 000 euro na swoje konto i nie mogę skontaktować się z zespołem pomocy przez stronę internetową lub e-mail

Powiedziano mi, że poinformują mnie o mojej wpłacie, ale nie informują mnie już od dwóch tygodni i odpowiedzieli mi z podziękowaniem za dokumenty, proszę skorzystaj z tego banku i podali mi nowe dane i bez wyjaśnień dotyczących mojego 140 000 euro

Chcę wysłać pieniądze do mojego osobistego portfela, aby móc kupować, dopóki cena nie będzie niska, ale wydaje mi się, że moje pieniądze przepadły lub ich to nie obchodzi

Oczekuję, że Kriptomat skontaktuje się ze mną tak szybko, jak to możliwe po tej recenzji

Mam nadzieję, że ta recenzja pomoże ludziom lepiej zrozumieć, jak działa ta firma

Powiadomię cię, jeśli mój problem zostanie rozwiązany” – Max Ochsner. 

W aktualizacjach do tej recenzji użytkownik wskazywał, że część środków była mu oddana, lecz na cały proces czekał bardzo długo. Odpowiedź na tę recenzję dała sama giełda Kriptomat

Giełda Kriptomat wskazała, że: 

“platforma jest mocno uregulowana pod względem prawnym i proceduralnym: 

Dziękujemy za recenzję. Jako firma podlegająca regulacjom i licencjonowaniu przestrzegamy ścisłych procedur AML (Anti Money Laundering), aby chronić naszych użytkowników i naszą działalność, a także ściśle współpracujemy z naszymi partnerami bankowymi i organami regulacyjnymi, aby zapewnić bezpieczne środowisko dla wszystkich stron. W ramach tego przeprowadzamy regularne, zgodne ze standardami branżowymi, kontrole źródeł środków wpłacanych przez naszych użytkowników do naszego systemu. Podobnie jak w przypadku wszystkich organizacji finansowych podczas tych kontroli, środki są wstrzymane u naszych partnerów bankowych lub w naszym systemie. Bot wstrzymuje środki, jednak nie dłużej niż 5 dni roboczych. Po tym okresie środki wracają na konto nadawcy. Niestety w niektórych przypadkach użytkownicy nie potrafią wyjaśnić źródła swoich środków lub nie chcą współpracować z naszym zespołem. Tak stało się w powyższym przypadku i środki zostały zwrócone użytkownikowi. Bardzo nam przykro, że nie spełniamy oczekiwań użytkownika, ale jeśli chodzi o AML i compliance nie robimy wyjątków.” 

  Jak widać, pomimo wielu nacisków na platformę, a także pisanie na jej temat opinii negatywnych pokazało, że przestrzeganie przez nią procedur stawia się na pierwszym miejscu. Jest to ważny aspekt dla osób, które cenią sobie przestrzeganie procedur w świecie finansowym. 

Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram