Kreml: Rosjanie posiadają kryptowaluty warte ponad 200 miliardów dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 lutego 2022
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Ostatnie szacunki rosyjskiego rządu ujawniły, że miejscowi posiadają obecnie kryptowaluty o wartości ponad 16,5 biliona rubli (214 miliardów dolarów).

Rosjanie kontrolują 12% rynku kryptowalut

Według raportu Bloomberga z wtorku, liczba ta stanowi około 12% całkowitej wartości globalnych udziałów w kryptowalutach lub jedną trzecią kapitalizacji rynkowej rosyjskiego indeksu giełdowego.

Powołując się na niezidentyfikowane osoby zaznajomione ze sprawą, w raporcie zauważono, że szacunki dotyczące udziałów w kryptowalutach zostały obliczone poprzez analizę adresów IP niektórych z czołowych użytkowników girełdy aktywów cyfrowych, oprócz innych źródeł danych.

Według źródeł współpracujących z rządem i Kremlem, szacunki są obecnie wykorzystywane do uzyskania przeglądu zakresu rynku kryptowalut w kraju i tworzenia nowych regulacji. Propozycje te nie zostały jednak sfinalizowane.

Źródła utrzymują, że szacunki na poziomie 214 miliardów dolarów mogą być niskie, ponieważ niektórzy traderzy ukrywają swoją działalność kryptowalutową za pomocą VPN.

Niemniej jednak, obecna liczba jest nadal dużym skokiem w stosunku do danych udostępnionych w grudniu przez szefa komisji rynków specjalnych niższej izby parlamentu, Anatolija Aksakowa. Podał on, że Rosjanie posiadali kryptowaluty warte około 5 bilionów rubli (65 miliardów dolarów).

Rosyjscy regulatorzy debatują nad regulacją kryptowalut

Najnowsze dane przedstawiają obraz szybko rosnącego rosyjskiego rynku kryptowalut, podczas gdy organy nadzoru nadal debatują nad regulacją w kraju.

Bank centralny początkowo zaproponował całkowity zakaz handlu aktywami cyfrowymi i wszystkich powiązanych działań, w tym górnictwa, twierdząc, że zagraża to systemowi państwowemu.

Rosyjskie ministerstwo finansów sprzeciwiło się jednak pomysłowi całkowitego zakazu kryptowalut, optując za wprowadzeniem jasnych regulacji.

Wśród tych wszystkich sprzecznych opinii, prezydent Putin wypowiedział się w tej sprawie, wzywając zaangażowane strony do znalezienia kompromisu regulacyjnego, sam skłaniając się ku idei uregulowania kryptowalut w Rosji.

Przy obecnym stanie wydarzeń, rosyjski rynek aktywów cyfrowych może wkrótce doczekać się ustanowienia regulacji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram