Kreml: Rosjanie posiadają kryptowaluty warte ponad 200 miliardów dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 lutego 2022
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Ostatnie szacunki rosyjskiego rządu ujawniły, że miejscowi posiadają obecnie kryptowaluty o wartości ponad 16,5 biliona rubli (214 miliardów dolarów).

Rosjanie kontrolują 12% rynku kryptowalut

Według raportu Bloomberga z wtorku, liczba ta stanowi około 12% całkowitej wartości globalnych udziałów w kryptowalutach lub jedną trzecią kapitalizacji rynkowej rosyjskiego indeksu giełdowego.

Powołując się na niezidentyfikowane osoby zaznajomione ze sprawą, w raporcie zauważono, że szacunki dotyczące udziałów w kryptowalutach zostały obliczone poprzez analizę adresów IP niektórych z czołowych użytkowników girełdy aktywów cyfrowych, oprócz innych źródeł danych.

Według źródeł współpracujących z rządem i Kremlem, szacunki są obecnie wykorzystywane do uzyskania przeglądu zakresu rynku kryptowalut w kraju i tworzenia nowych regulacji. Propozycje te nie zostały jednak sfinalizowane.

Źródła utrzymują, że szacunki na poziomie 214 miliardów dolarów mogą być niskie, ponieważ niektórzy traderzy ukrywają swoją działalność kryptowalutową za pomocą VPN.

Niemniej jednak, obecna liczba jest nadal dużym skokiem w stosunku do danych udostępnionych w grudniu przez szefa komisji rynków specjalnych niższej izby parlamentu, Anatolija Aksakowa. Podał on, że Rosjanie posiadali kryptowaluty warte około 5 bilionów rubli (65 miliardów dolarów).

Rosyjscy regulatorzy debatują nad regulacją kryptowalut

Najnowsze dane przedstawiają obraz szybko rosnącego rosyjskiego rynku kryptowalut, podczas gdy organy nadzoru nadal debatują nad regulacją w kraju.

Bank centralny początkowo zaproponował całkowity zakaz handlu aktywami cyfrowymi i wszystkich powiązanych działań, w tym górnictwa, twierdząc, że zagraża to systemowi państwowemu.

Rosyjskie ministerstwo finansów sprzeciwiło się jednak pomysłowi całkowitego zakazu kryptowalut, optując za wprowadzeniem jasnych regulacji.

Wśród tych wszystkich sprzecznych opinii, prezydent Putin wypowiedział się w tej sprawie, wzywając zaangażowane strony do znalezienia kompromisu regulacyjnego, sam skłaniając się ku idei uregulowania kryptowalut w Rosji.

Przy obecnym stanie wydarzeń, rosyjski rynek aktywów cyfrowych może wkrótce doczekać się ustanowienia regulacji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram