Kreml: Rosjanie posiadają kryptowaluty warte ponad 200 miliardów dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 lutego 2022
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Ostatnie szacunki rosyjskiego rządu ujawniły, że miejscowi posiadają obecnie kryptowaluty o wartości ponad 16,5 biliona rubli (214 miliardów dolarów).

Rosjanie kontrolują 12% rynku kryptowalut

Według raportu Bloomberga z wtorku, liczba ta stanowi około 12% całkowitej wartości globalnych udziałów w kryptowalutach lub jedną trzecią kapitalizacji rynkowej rosyjskiego indeksu giełdowego.

Powołując się na niezidentyfikowane osoby zaznajomione ze sprawą, w raporcie zauważono, że szacunki dotyczące udziałów w kryptowalutach zostały obliczone poprzez analizę adresów IP niektórych z czołowych użytkowników girełdy aktywów cyfrowych, oprócz innych źródeł danych.

Według źródeł współpracujących z rządem i Kremlem, szacunki są obecnie wykorzystywane do uzyskania przeglądu zakresu rynku kryptowalut w kraju i tworzenia nowych regulacji. Propozycje te nie zostały jednak sfinalizowane.

Źródła utrzymują, że szacunki na poziomie 214 miliardów dolarów mogą być niskie, ponieważ niektórzy traderzy ukrywają swoją działalność kryptowalutową za pomocą VPN.

Niemniej jednak, obecna liczba jest nadal dużym skokiem w stosunku do danych udostępnionych w grudniu przez szefa komisji rynków specjalnych niższej izby parlamentu, Anatolija Aksakowa. Podał on, że Rosjanie posiadali kryptowaluty warte około 5 bilionów rubli (65 miliardów dolarów).

Rosyjscy regulatorzy debatują nad regulacją kryptowalut

Najnowsze dane przedstawiają obraz szybko rosnącego rosyjskiego rynku kryptowalut, podczas gdy organy nadzoru nadal debatują nad regulacją w kraju.

Bank centralny początkowo zaproponował całkowity zakaz handlu aktywami cyfrowymi i wszystkich powiązanych działań, w tym górnictwa, twierdząc, że zagraża to systemowi państwowemu.

Rosyjskie ministerstwo finansów sprzeciwiło się jednak pomysłowi całkowitego zakazu kryptowalut, optując za wprowadzeniem jasnych regulacji.

Wśród tych wszystkich sprzecznych opinii, prezydent Putin wypowiedział się w tej sprawie, wzywając zaangażowane strony do znalezienia kompromisu regulacyjnego, sam skłaniając się ku idei uregulowania kryptowalut w Rosji.

Przy obecnym stanie wydarzeń, rosyjski rynek aktywów cyfrowych może wkrótce doczekać się ustanowienia regulacji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram