Kreml: Rosjanie posiadają kryptowaluty warte ponad 200 miliardów dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 lutego 2022
ikona autora biały
rosja kryptowaluty

Ostatnie szacunki rosyjskiego rządu ujawniły, że miejscowi posiadają obecnie kryptowaluty o wartości ponad 16,5 biliona rubli (214 miliardów dolarów).

Rosjanie kontrolują 12% rynku kryptowalut

Według raportu Bloomberga z wtorku, liczba ta stanowi około 12% całkowitej wartości globalnych udziałów w kryptowalutach lub jedną trzecią kapitalizacji rynkowej rosyjskiego indeksu giełdowego.

Powołując się na niezidentyfikowane osoby zaznajomione ze sprawą, w raporcie zauważono, że szacunki dotyczące udziałów w kryptowalutach zostały obliczone poprzez analizę adresów IP niektórych z czołowych użytkowników girełdy aktywów cyfrowych, oprócz innych źródeł danych.

Według źródeł współpracujących z rządem i Kremlem, szacunki są obecnie wykorzystywane do uzyskania przeglądu zakresu rynku kryptowalut w kraju i tworzenia nowych regulacji. Propozycje te nie zostały jednak sfinalizowane.

Źródła utrzymują, że szacunki na poziomie 214 miliardów dolarów mogą być niskie, ponieważ niektórzy traderzy ukrywają swoją działalność kryptowalutową za pomocą VPN.

Niemniej jednak, obecna liczba jest nadal dużym skokiem w stosunku do danych udostępnionych w grudniu przez szefa komisji rynków specjalnych niższej izby parlamentu, Anatolija Aksakowa. Podał on, że Rosjanie posiadali kryptowaluty warte około 5 bilionów rubli (65 miliardów dolarów).

Rosyjscy regulatorzy debatują nad regulacją kryptowalut

Najnowsze dane przedstawiają obraz szybko rosnącego rosyjskiego rynku kryptowalut, podczas gdy organy nadzoru nadal debatują nad regulacją w kraju.

Bank centralny początkowo zaproponował całkowity zakaz handlu aktywami cyfrowymi i wszystkich powiązanych działań, w tym górnictwa, twierdząc, że zagraża to systemowi państwowemu.

Rosyjskie ministerstwo finansów sprzeciwiło się jednak pomysłowi całkowitego zakazu kryptowalut, optując za wprowadzeniem jasnych regulacji.

Wśród tych wszystkich sprzecznych opinii, prezydent Putin wypowiedział się w tej sprawie, wzywając zaangażowane strony do znalezienia kompromisu regulacyjnego, sam skłaniając się ku idei uregulowania kryptowalut w Rosji.

Przy obecnym stanie wydarzeń, rosyjski rynek aktywów cyfrowych może wkrótce doczekać się ustanowienia regulacji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram