Kraken wspiera staking ETH 2.0

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 grudnia 2020
ikona autora biały
kraken logo

Kraken jest najnowszą giełdą kryptowalut, która ogłosiła wsparcie dla stakingu Ethereum 2.0. W jednym z postów z 3 grudnia giełda ogłosiła, że jej klienci mogą teraz stakować swoje ETH, i otrzymywać nagrody od postawionych tokenów. Roczna stopa zwrotu wyniesie od 5 do 17 procent, w zależności od tego, jak dużo ETH zostanie łącznie zablokowanych w kontrakcie depozytowym.

Ethereum 2.0 nie został wdrożony w całości na raz. Proces ten będzie się odbywał w kilku fazach, a uruchomienie beacon chain, które miało miejsce w dniu 1 grudnia oznacza początek fazy 0.

Kraken podkreślił, że staking jest przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników, którzy nie mają problemów z zablokowaniem swoich środków na dłuższy czas. Stakerzy będą mogli wycofać swoje ETH dopiero wtedy, gdy rozpocznie się faza 1.5. Całkiem możliwe jest, że potrwa to aż do 2022 roku.

Użytkownicy Krakena poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą będą mieli również opcję handlu postawionymi ETH (ozaczone ETH2.S) za “wolne” ETH poprzez “specjalną parę handlową”. Jednakże, giełda zstrzegła sobie, że płynność na tym rynku może być bardzo niska.

Binance i Coinbase też wspierają ETH 2.0

Inne duże giełdy, takie jak Binance i Coinbase również ogłosiły podobne programy, które pozwalają ich użytkownikom na korzystanie z Ethereum 2.0. W Binance użytkownicy otrzymują tokeny “BETH”. Giełda w przyszłości da użytkownikom możliwość wymiany BETH na ETH w stosunku 1:1.

Natomiast klienci Coinbase, którzy chcą zarabiać na stakingu będą mogli zamienić swoje ETH na ETH2.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram