kryptowaluty 2 - logo

Kosowo zakazuje wydobycia kryptowalut z powodu zimowych przerw w dostawie prądu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 stycznia 2022
ikona autora biały
kopanie kryptowaluty

Rząd Kosowa podobno wprowadził zakaz wydobywania kryptowalut, próbując w ten sposób ograniczyć zużycie energii elektrycznej w najzimniejszych miesiącach roku. Kraj ten, podobnie jak wiele innych w Europie, zmaga się z kryzysem energetycznym spowodowanym gwałtownym wzrostem cen energii elektrycznej.

Kolejny kraj wstrzymuje wydobycie kryptowalut

Małe bałkańskie państwo - Kosowo - borykało się z brakami energii elektrycznej w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdy pogoda w Europie Wschodniej zaczęła się ochładzać.

Próbując rozwiązać problemy, lokalny rząd powołał niedawno Komitet Techniczny, który ma ocenić środki awaryjne w zakresie dostaw energii. W oparciu o rekomendację agencji, Artane Rizvanolli - minister gospodarki i energii Kosowa - wstrzymał wszystkie przedsięwzięcia związane z kryptowalutami na terytorium kraju, donosi Gazeta Express. Ustawodawca powiedział:

Działania te mają na celu rozwiązanie potencjalnego nieoczekiwanego lub długotrwałego braku zdolności do produkcji energii elektrycznej, zdolności do przesyłu lub dystrybucji energii w celu przezwyciężenia kryzysu energetycznego bez dalszego obciążania obywateli Republiki Kosowa.

Kilka tygodni temu władze ogłosiły stan wyjątkowy na najbliższe dwa miesiące, co pozwoliło krajowi przeznaczyć więcej środków na import energii i nałożyć surowe ograniczenia na zużycie prądu.

Kosowo produkuje większość energii elektrycznej z elektrowni węglowych. Pomimo niedawnego wzrostu cen na całym kontynencie, kraj ten nadal zapewnia jeden z najbardziej przystępnych kosztów energii w Europie, co czyni go atrakcyjnym miejscem dla górników.

Iran robi podobnie

Pod koniec ubiegłego roku irańskie Ministerstwo Energii również nakazało lokalnym autoryzowanym górnikom kryptowalut tymczasowe zawieszenie działalności. Podobnie jak w przypadku Kosowa, władze wyjaśniły, że ruch ten jest konieczny, ponieważ w miesiącach zimowych brakuje energii elektrycznej. Mostafa Rajabi Mashhadi - prezes Tavanir stwierdził:

Ministerstwo Energii od zeszłego miesiąca wdraża środki mające na celu zmniejszenie wykorzystania paliw płynnych w elektrowniach, w tym odcięcie licencjonowanych farm kryptowalutowych od zasilania, wyłączenie latarni w mniej ryzykownych obszarach i rygorystyczny nadzór nad konsumpcją.

Co ciekawe, irański rząd wprowadził ten sam zakaz również w najgorętszych miesiącach 2021 roku. W maju ubiegłego roku obwinił on wydobycie bitcoinów o przerwy w dostawie prądu, które rzekomo zakłóciły sieć energetyczną kraju. W związku z tym władze wstrzymały wszelkie przedsięwzięcia związane z wydobyciem kryptowalut na okres czterech miesięcy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram