Korea Południowa wybrała pro-kryptowalutowego prezydenta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 marca 2022
ikona autora biały
korea południowa pro-kryptowalutowy prezydent

Yoon Suk-Yeol - członek Partii Konserwatywnej - wygrał wybory prezydenckie w Korei Południowej. Nowy przywódca polityczny tego wschodnioazjatyckiego kraju zademonstrował prokryptowalutowe stanowisko. Niedawno zobowiązał się do podniesienia minimalnego progu opodatkowania zysków kapitałowych z tytułu inwestycji w cyfrowe aktywa.

Czy Korea Południowa stanie się kryptowalutowym hubem?

Wybory prezydenckie były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Korei Południowej. Yoon Suk-Yeol - 61-letni były prokurator i kandydat Partii Konserwatywnej odniósł nieznaczne zwycięstwo nad swoim przeciwnikiem - Lee Jae-Myungiem z Partii Demokratycznej.

Wybory były również mocno oczekiwane przez mieszkańców. Głos oddało bowiem aż 77% dorosłych mieszkańców Korei Południowej. W rezultacie, różnica między dwoma kandydatami wyniosła zaledwie 263 000 głosów. Yoon - znany ze swoich przyjaznych kryptowalutom poglądów - określił swoją wygraną jako "zwycięstwo wspaniałego południowokoreańskiego narodu".

W jednym z ostatnich wystąpień zobowiązał się do podniesienia minimalnego poziomu opodatkowania zysków kapitałowych z inwestycji w kryptowaluty z 2000 do 40 000 dolarów. Jeśli uda się to wprowadzić w życie, Korea Południowa może stać się atrakcyjnym miejscem dla uczestników świata blockchain, a nawet przekształcić się w centrum cyfrowych aktywów.

Warto zauważyć, że przeciwnik Yoon - Lee Jae-Myung - również okazał sympatię dla sektora kryptowalut. Na początku tego roku wyemitował on niewymienne tokeny, aby zasilić swoją kampanię polityczną. Te kolekcjonerskie przedmioty przedstawiały jego wizerunek i służyły jako obligacja, umożliwiająca ich posiadaczom ich wymianę z innymi osobami.

Przywódcy polityczni, którzy chętnie korzystają z kryptowalut

Mówiąc o politykach, którzy są pro-kryptowalutowi, warto wspomnieć Francisa Suareza i Erica Adamsa.

Pierwszy z nich to burmistrz Miami, który stał się pierwszym politykiem otrzymującym swoje wynagrodzenie w bitcoinach, a nie w walucie fiat. Oprócz tego, że Suarez wychwala zalety sektora kryptowalut, jest również hodlerem. W jego portfelu znajdują się bowiem zarówno BTC, jak i ETH.

Eric Adams - niedawno wybrany burmistrz Nowego Jorku - jest również gorącym zwolennikiem tej branży. Podobnie jak Suarez, przyrzekł on, że swoje trzy pierwsze wypłaty otrzyma w kryptowalutach. W pewnym momencie Adams przekonywał nawet, że dzieci powinny uczyć się w szkołach o technologii blockchain i cyfrowych aktywach.

Burmistrz chwalił Nowy Jork jako "centrum innowacji", gdzie naukowcy pracują nad samojeżdżącymi samochodami, rozwojem dronów, bezpieczeństwem cybernetycznym i innymi. Dodał, że kryptowaluty są kolejną innowacją technologiczną, którą powinni przyswoić sobie młodzi ludzie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram