Korea Południowa wybrała pro-kryptowalutowego prezydenta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 marca 2022
ikona autora biały
korea południowa pro-kryptowalutowy prezydent

Yoon Suk-Yeol - członek Partii Konserwatywnej - wygrał wybory prezydenckie w Korei Południowej. Nowy przywódca polityczny tego wschodnioazjatyckiego kraju zademonstrował prokryptowalutowe stanowisko. Niedawno zobowiązał się do podniesienia minimalnego progu opodatkowania zysków kapitałowych z tytułu inwestycji w cyfrowe aktywa.

Czy Korea Południowa stanie się kryptowalutowym hubem?

Wybory prezydenckie były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Korei Południowej. Yoon Suk-Yeol - 61-letni były prokurator i kandydat Partii Konserwatywnej odniósł nieznaczne zwycięstwo nad swoim przeciwnikiem - Lee Jae-Myungiem z Partii Demokratycznej.

Wybory były również mocno oczekiwane przez mieszkańców. Głos oddało bowiem aż 77% dorosłych mieszkańców Korei Południowej. W rezultacie, różnica między dwoma kandydatami wyniosła zaledwie 263 000 głosów. Yoon - znany ze swoich przyjaznych kryptowalutom poglądów - określił swoją wygraną jako "zwycięstwo wspaniałego południowokoreańskiego narodu".

W jednym z ostatnich wystąpień zobowiązał się do podniesienia minimalnego poziomu opodatkowania zysków kapitałowych z inwestycji w kryptowaluty z 2000 do 40 000 dolarów. Jeśli uda się to wprowadzić w życie, Korea Południowa może stać się atrakcyjnym miejscem dla uczestników świata blockchain, a nawet przekształcić się w centrum cyfrowych aktywów.

Warto zauważyć, że przeciwnik Yoon - Lee Jae-Myung - również okazał sympatię dla sektora kryptowalut. Na początku tego roku wyemitował on niewymienne tokeny, aby zasilić swoją kampanię polityczną. Te kolekcjonerskie przedmioty przedstawiały jego wizerunek i służyły jako obligacja, umożliwiająca ich posiadaczom ich wymianę z innymi osobami.

Przywódcy polityczni, którzy chętnie korzystają z kryptowalut

Mówiąc o politykach, którzy są pro-kryptowalutowi, warto wspomnieć Francisa Suareza i Erica Adamsa.

Pierwszy z nich to burmistrz Miami, który stał się pierwszym politykiem otrzymującym swoje wynagrodzenie w bitcoinach, a nie w walucie fiat. Oprócz tego, że Suarez wychwala zalety sektora kryptowalut, jest również hodlerem. W jego portfelu znajdują się bowiem zarówno BTC, jak i ETH.

Eric Adams - niedawno wybrany burmistrz Nowego Jorku - jest również gorącym zwolennikiem tej branży. Podobnie jak Suarez, przyrzekł on, że swoje trzy pierwsze wypłaty otrzyma w kryptowalutach. W pewnym momencie Adams przekonywał nawet, że dzieci powinny uczyć się w szkołach o technologii blockchain i cyfrowych aktywach.

Burmistrz chwalił Nowy Jork jako "centrum innowacji", gdzie naukowcy pracują nad samojeżdżącymi samochodami, rozwojem dronów, bezpieczeństwem cybernetycznym i innymi. Dodał, że kryptowaluty są kolejną innowacją technologiczną, którą powinni przyswoić sobie młodzi ludzie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram