Korea Południowa wybrała pro-kryptowalutowego prezydenta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 marca 2022
ikona autora biały
korea południowa pro-kryptowalutowy prezydent

Yoon Suk-Yeol - członek Partii Konserwatywnej - wygrał wybory prezydenckie w Korei Południowej. Nowy przywódca polityczny tego wschodnioazjatyckiego kraju zademonstrował prokryptowalutowe stanowisko. Niedawno zobowiązał się do podniesienia minimalnego progu opodatkowania zysków kapitałowych z tytułu inwestycji w cyfrowe aktywa.

Czy Korea Południowa stanie się kryptowalutowym hubem?

Wybory prezydenckie były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Korei Południowej. Yoon Suk-Yeol - 61-letni były prokurator i kandydat Partii Konserwatywnej odniósł nieznaczne zwycięstwo nad swoim przeciwnikiem - Lee Jae-Myungiem z Partii Demokratycznej.

Wybory były również mocno oczekiwane przez mieszkańców. Głos oddało bowiem aż 77% dorosłych mieszkańców Korei Południowej. W rezultacie, różnica między dwoma kandydatami wyniosła zaledwie 263 000 głosów. Yoon - znany ze swoich przyjaznych kryptowalutom poglądów - określił swoją wygraną jako "zwycięstwo wspaniałego południowokoreańskiego narodu".

W jednym z ostatnich wystąpień zobowiązał się do podniesienia minimalnego poziomu opodatkowania zysków kapitałowych z inwestycji w kryptowaluty z 2000 do 40 000 dolarów. Jeśli uda się to wprowadzić w życie, Korea Południowa może stać się atrakcyjnym miejscem dla uczestników świata blockchain, a nawet przekształcić się w centrum cyfrowych aktywów.

Warto zauważyć, że przeciwnik Yoon - Lee Jae-Myung - również okazał sympatię dla sektora kryptowalut. Na początku tego roku wyemitował on niewymienne tokeny, aby zasilić swoją kampanię polityczną. Te kolekcjonerskie przedmioty przedstawiały jego wizerunek i służyły jako obligacja, umożliwiająca ich posiadaczom ich wymianę z innymi osobami.

Przywódcy polityczni, którzy chętnie korzystają z kryptowalut

Mówiąc o politykach, którzy są pro-kryptowalutowi, warto wspomnieć Francisa Suareza i Erica Adamsa.

Pierwszy z nich to burmistrz Miami, który stał się pierwszym politykiem otrzymującym swoje wynagrodzenie w bitcoinach, a nie w walucie fiat. Oprócz tego, że Suarez wychwala zalety sektora kryptowalut, jest również hodlerem. W jego portfelu znajdują się bowiem zarówno BTC, jak i ETH.

Eric Adams - niedawno wybrany burmistrz Nowego Jorku - jest również gorącym zwolennikiem tej branży. Podobnie jak Suarez, przyrzekł on, że swoje trzy pierwsze wypłaty otrzyma w kryptowalutach. W pewnym momencie Adams przekonywał nawet, że dzieci powinny uczyć się w szkołach o technologii blockchain i cyfrowych aktywach.

Burmistrz chwalił Nowy Jork jako "centrum innowacji", gdzie naukowcy pracują nad samojeżdżącymi samochodami, rozwojem dronów, bezpieczeństwem cybernetycznym i innymi. Dodał, że kryptowaluty są kolejną innowacją technologiczną, którą powinni przyswoić sobie młodzi ludzie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram