Kontrowersje wokół PI Network: Oto wszystko, co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 stycznia 2023
ikona autora biały
pi network

Pi Network to projekt, który pozwala kopać kryptowaluty za pomocą smartfona. Teraz wydał on kolejne wyjaśnienie dotyczące nieautoryzowanego notowania kryptowaluty Pi, mówiąc, że nie są one jeszcze dostępne do handlu.

Pi Network istnieje od 2018 roku i uruchomił swoją monetę Pi do wydobywania przez członków swojej społeczności, zwanych "Pionierami", w marcu 2019 roku. Aktywa te będzie można handlować, gdy Pi Network zaktualizuje się do Open Mainnet.

Zastrzeżenie dotyczące Pi Network

W tej chwili sieć jest w stanie Enclosed Mainnet, co sprawia, że jej interakcja z jakąkolwiek stroną trzecią jest "technicznie niemożliwa."

Projekt blockchain wydał podobne zastrzeżenie 29 grudnia. Powiedział wówczas, że jest świadomy doniesień, iż kilka nieautoryzowanych giełd starało się notować Pi lub inne produkty rzekomo będące natywną kryptowalutą. W komunikacie mogliśmy przeczytać:

"Ważne jest, aby powtórzyć, że Pi jest obecnie w sieci zamkniętej i nie jest zatwierdzony przez Pi Network do notowania na jakiejkolwiek giełdzie lub do handlu, a Pi Network nie był zaangażowany w żadne z tych rzekomych postów lub listingów".

O co to całe zamieszanie?

Pi Network, który twierdzi, że ma około 35 milionów członków, którzy wydobywają monety Pi w aplikacji, ma zaktualizować się do Open Mainnet. W tej chwili przetwarza KYC swoich członków, aby wprowadzić ich do uaktualnionej sieci, gdzie mogą handlować swoimi monetami Pi.

Ostatnio członkowie Pi Network i influencerzy agresywnie promowali nadchodzący Open Mainnet w mediach społecznościowych, generując duże zainteresowanie wśród giełd kryptowalut i inwestorów.

15 listopada sieć poinformowała, że przekroczyła dwa miliony zwolenników na Twitterze, co jest oznaką jej rosnącej popularności.

Ale, oficjalnie, monety Pi nie są dostępne ani do obrotu, ani do zakupu. Zainteresowani muszą dołączyć do sieci i je wydobywać.

Przewidując jaśniejsze perspektywy dla monety Pi, niektóre giełdy kryptowalutowe podobno umieściły aktywa na swoich platformach. Huobi Justina Suna jest podobno jedną - ujawnił Colin Wu w tweecie.

Nieautoryzowane notowania

W swoim oświadczeniu z 6 stycznia zespół stojący za projektem ponownie podkreślił, że w swoim stanie Enclosed Mainnet, sieć jest chroniona przez firewall i żadna strona trzecia lub giełda nie może wchodzić w interakcje z nią, chyba że jest autoryzowan - co nie miało miejsca.

"… Pi Network nie ma żadnego związku z żadną z tych giełd, które działają bez zgody, upoważnienia lub zaangażowania sieci. Co więcej, produkty będące przedmiotem obrotu na tych giełdach nie są prawdziwymi tokenami Pi".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram