Kontrowersje wokół PI Network: Oto wszystko, co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 stycznia 2023
ikona autora biały
pi network

Pi Network to projekt, który pozwala kopać kryptowaluty za pomocą smartfona. Teraz wydał on kolejne wyjaśnienie dotyczące nieautoryzowanego notowania kryptowaluty Pi, mówiąc, że nie są one jeszcze dostępne do handlu.

Pi Network istnieje od 2018 roku i uruchomił swoją monetę Pi do wydobywania przez członków swojej społeczności, zwanych "Pionierami", w marcu 2019 roku. Aktywa te będzie można handlować, gdy Pi Network zaktualizuje się do Open Mainnet.

Zastrzeżenie dotyczące Pi Network

W tej chwili sieć jest w stanie Enclosed Mainnet, co sprawia, że jej interakcja z jakąkolwiek stroną trzecią jest "technicznie niemożliwa."

Projekt blockchain wydał podobne zastrzeżenie 29 grudnia. Powiedział wówczas, że jest świadomy doniesień, iż kilka nieautoryzowanych giełd starało się notować Pi lub inne produkty rzekomo będące natywną kryptowalutą. W komunikacie mogliśmy przeczytać:

"Ważne jest, aby powtórzyć, że Pi jest obecnie w sieci zamkniętej i nie jest zatwierdzony przez Pi Network do notowania na jakiejkolwiek giełdzie lub do handlu, a Pi Network nie był zaangażowany w żadne z tych rzekomych postów lub listingów".

O co to całe zamieszanie?

Pi Network, który twierdzi, że ma około 35 milionów członków, którzy wydobywają monety Pi w aplikacji, ma zaktualizować się do Open Mainnet. W tej chwili przetwarza KYC swoich członków, aby wprowadzić ich do uaktualnionej sieci, gdzie mogą handlować swoimi monetami Pi.

Ostatnio członkowie Pi Network i influencerzy agresywnie promowali nadchodzący Open Mainnet w mediach społecznościowych, generując duże zainteresowanie wśród giełd kryptowalut i inwestorów.

15 listopada sieć poinformowała, że przekroczyła dwa miliony zwolenników na Twitterze, co jest oznaką jej rosnącej popularności.

Ale, oficjalnie, monety Pi nie są dostępne ani do obrotu, ani do zakupu. Zainteresowani muszą dołączyć do sieci i je wydobywać.

Przewidując jaśniejsze perspektywy dla monety Pi, niektóre giełdy kryptowalutowe podobno umieściły aktywa na swoich platformach. Huobi Justina Suna jest podobno jedną - ujawnił Colin Wu w tweecie.

Nieautoryzowane notowania

W swoim oświadczeniu z 6 stycznia zespół stojący za projektem ponownie podkreślił, że w swoim stanie Enclosed Mainnet, sieć jest chroniona przez firewall i żadna strona trzecia lub giełda nie może wchodzić w interakcje z nią, chyba że jest autoryzowan - co nie miało miejsca.

"… Pi Network nie ma żadnego związku z żadną z tych giełd, które działają bez zgody, upoważnienia lub zaangażowania sieci. Co więcej, produkty będące przedmiotem obrotu na tych giełdach nie są prawdziwymi tokenami Pi".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram