Kontrowersje wokół PI Network: Oto wszystko, co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 stycznia 2023
ikona autora biały
pi network

Pi Network to projekt, który pozwala kopać kryptowaluty za pomocą smartfona. Teraz wydał on kolejne wyjaśnienie dotyczące nieautoryzowanego notowania kryptowaluty Pi, mówiąc, że nie są one jeszcze dostępne do handlu.

Pi Network istnieje od 2018 roku i uruchomił swoją monetę Pi do wydobywania przez członków swojej społeczności, zwanych "Pionierami", w marcu 2019 roku. Aktywa te będzie można handlować, gdy Pi Network zaktualizuje się do Open Mainnet.

Zastrzeżenie dotyczące Pi Network

W tej chwili sieć jest w stanie Enclosed Mainnet, co sprawia, że jej interakcja z jakąkolwiek stroną trzecią jest "technicznie niemożliwa."

Projekt blockchain wydał podobne zastrzeżenie 29 grudnia. Powiedział wówczas, że jest świadomy doniesień, iż kilka nieautoryzowanych giełd starało się notować Pi lub inne produkty rzekomo będące natywną kryptowalutą. W komunikacie mogliśmy przeczytać:

"Ważne jest, aby powtórzyć, że Pi jest obecnie w sieci zamkniętej i nie jest zatwierdzony przez Pi Network do notowania na jakiejkolwiek giełdzie lub do handlu, a Pi Network nie był zaangażowany w żadne z tych rzekomych postów lub listingów".

O co to całe zamieszanie?

Pi Network, który twierdzi, że ma około 35 milionów członków, którzy wydobywają monety Pi w aplikacji, ma zaktualizować się do Open Mainnet. W tej chwili przetwarza KYC swoich członków, aby wprowadzić ich do uaktualnionej sieci, gdzie mogą handlować swoimi monetami Pi.

Ostatnio członkowie Pi Network i influencerzy agresywnie promowali nadchodzący Open Mainnet w mediach społecznościowych, generując duże zainteresowanie wśród giełd kryptowalut i inwestorów.

15 listopada sieć poinformowała, że przekroczyła dwa miliony zwolenników na Twitterze, co jest oznaką jej rosnącej popularności.

Ale, oficjalnie, monety Pi nie są dostępne ani do obrotu, ani do zakupu. Zainteresowani muszą dołączyć do sieci i je wydobywać.

Przewidując jaśniejsze perspektywy dla monety Pi, niektóre giełdy kryptowalutowe podobno umieściły aktywa na swoich platformach. Huobi Justina Suna jest podobno jedną - ujawnił Colin Wu w tweecie.

Nieautoryzowane notowania

W swoim oświadczeniu z 6 stycznia zespół stojący za projektem ponownie podkreślił, że w swoim stanie Enclosed Mainnet, sieć jest chroniona przez firewall i żadna strona trzecia lub giełda nie może wchodzić w interakcje z nią, chyba że jest autoryzowan - co nie miało miejsca.

"… Pi Network nie ma żadnego związku z żadną z tych giełd, które działają bez zgody, upoważnienia lub zaangażowania sieci. Co więcej, produkty będące przedmiotem obrotu na tych giełdach nie są prawdziwymi tokenami Pi".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram