Kontrowersje wokół PI Network: Oto wszystko, co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 stycznia 2023
ikona autora biały
pi network

Pi Network to projekt, który pozwala kopać kryptowaluty za pomocą smartfona. Teraz wydał on kolejne wyjaśnienie dotyczące nieautoryzowanego notowania kryptowaluty Pi, mówiąc, że nie są one jeszcze dostępne do handlu.

Pi Network istnieje od 2018 roku i uruchomił swoją monetę Pi do wydobywania przez członków swojej społeczności, zwanych "Pionierami", w marcu 2019 roku. Aktywa te będzie można handlować, gdy Pi Network zaktualizuje się do Open Mainnet.

Zastrzeżenie dotyczące Pi Network

W tej chwili sieć jest w stanie Enclosed Mainnet, co sprawia, że jej interakcja z jakąkolwiek stroną trzecią jest "technicznie niemożliwa."

Projekt blockchain wydał podobne zastrzeżenie 29 grudnia. Powiedział wówczas, że jest świadomy doniesień, iż kilka nieautoryzowanych giełd starało się notować Pi lub inne produkty rzekomo będące natywną kryptowalutą. W komunikacie mogliśmy przeczytać:

"Ważne jest, aby powtórzyć, że Pi jest obecnie w sieci zamkniętej i nie jest zatwierdzony przez Pi Network do notowania na jakiejkolwiek giełdzie lub do handlu, a Pi Network nie był zaangażowany w żadne z tych rzekomych postów lub listingów".

O co to całe zamieszanie?

Pi Network, który twierdzi, że ma około 35 milionów członków, którzy wydobywają monety Pi w aplikacji, ma zaktualizować się do Open Mainnet. W tej chwili przetwarza KYC swoich członków, aby wprowadzić ich do uaktualnionej sieci, gdzie mogą handlować swoimi monetami Pi.

Ostatnio członkowie Pi Network i influencerzy agresywnie promowali nadchodzący Open Mainnet w mediach społecznościowych, generując duże zainteresowanie wśród giełd kryptowalut i inwestorów.

15 listopada sieć poinformowała, że przekroczyła dwa miliony zwolenników na Twitterze, co jest oznaką jej rosnącej popularności.

Ale, oficjalnie, monety Pi nie są dostępne ani do obrotu, ani do zakupu. Zainteresowani muszą dołączyć do sieci i je wydobywać.

Przewidując jaśniejsze perspektywy dla monety Pi, niektóre giełdy kryptowalutowe podobno umieściły aktywa na swoich platformach. Huobi Justina Suna jest podobno jedną - ujawnił Colin Wu w tweecie.

Nieautoryzowane notowania

W swoim oświadczeniu z 6 stycznia zespół stojący za projektem ponownie podkreślił, że w swoim stanie Enclosed Mainnet, sieć jest chroniona przez firewall i żadna strona trzecia lub giełda nie może wchodzić w interakcje z nią, chyba że jest autoryzowan - co nie miało miejsca.

"… Pi Network nie ma żadnego związku z żadną z tych giełd, które działają bez zgody, upoważnienia lub zaangażowania sieci. Co więcej, produkty będące przedmiotem obrotu na tych giełdach nie są prawdziwymi tokenami Pi".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram