Kontrakty futures na Bakkt we wrześniu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 sierpnia 2019
ikona autora biały
bakkt

Zgodnie z informacją, która pojawiła się 16 sierpnia na firmowym blogu Bakkt, we wrześniu odbędzie się premiera nowej platformy, przeznaczonej do nawiązywania kontaktów futures. W związku z koniecznością otrzymania pozwoleń od organów regulacyjnych, data jej uruchomienia jest zaplanowana na 23 września.

Opóźniony start nowej usługi Bakkt

Początkowo start nowej usługi był zapowiedziany na sierpień 2018 roku. Niestety kwestie prawne i konieczność uzyskania stosownych zgód znacząco opóźniły debiut platformy. Szczególne trudności sprawiło spełnienie warunków komisji ds. handlu kontraktami futures na towary (CFTC).

Kolejnym prawdopodobnym terminem uruchomienia platformy miał być grudzień 2018r, jednak nieustanne opóźnienia regulacyjne ponownie przesunęły planowany start produktu Bakkt. Ostatecznie testy usługi z udziałem uczestników rynku rozpoczęły się dopiero 22 lipca.

Formalności przed startem platformy Bakkt

W ubiegły piątek podmiot zależny Bakkt – Intercontinental Exchange – podał do publicznej wiadomości, że otrzymał zgodę Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku na uzyskanie karty zaufania stanu Nowy Jork. Oznacza to, iż od momentu startu platformy Bakkt będzie mógł legalnie przechowywać Bitcoiny, przeznaczone dla fizycznie dostarczanych kontraktów futures.

Dzięki temu pozwoleniu, Bakkt będzie miał prawo do prowadzenia działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LCC). Najwyższy poziom nadzoru ma zostać zapewniony dzięki rozwiązaniu powierniczemu, zwanemu Bakkt Warehouse.

Znaczenie Bakkt dla inwestorów instytucjonalnych

Jeszcze niedawno spekulowanie bitcoinem niosło za sobą wysokie ryzyko, związane z brakiem zgodności i i nadzorem rynku, powiązanym z ogólnoświatowymi giełdami kryptowalut. Premiera platformy Bakkt powoli inwestorom na realizację planów w bezpiecznym, zaufanym środowisku. Fizycznie rozliczone kontrakty futures będą stanowić przedmiot wymiany na giełdzie ICE Futures, której działanie jest regulowane przez organy federalne.

Zgodnie z zapowiedziami CEO Bakkt Kelly Loeffler, platforma ma zapewniać wysokie standardy, takie jak instytucjonalny program zgodności i system przeciwdziałający praniu pieniędzy. Nowość od Bakkt to także ceny rozliczeniowe różniące się od nieuregulowanych cen spotowych, gruntowny nadzór rynku, ubezpieczenie, oraz wkład do funduszu gwarancyjnego. Aby zapewnić rynkowi kontrakty futures, Bakkt ma zamiar współpracować z Intercontinental Exchange Futures U.S. oraz Intercontinental Exchange Clear U.S..

Rozwój nowej platformy Bakkt pozwoli na wzmocnienie rynku kryptowalut, oraz otworzy nowe możliwości wielu inwestorom, zainteresowanym kontraktami futures. Dzięki temu całkiem prawdopodobny jest znaczący skok Bitcoina i pozostałych walut wirtualnych w niedalekiej przyszłości.

Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram