Kontrakty futures na Bakkt we wrześniu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 sierpnia 2019
ikona autora biały
bakkt

Zgodnie z informacją, która pojawiła się 16 sierpnia na firmowym blogu Bakkt, we wrześniu odbędzie się premiera nowej platformy, przeznaczonej do nawiązywania kontaktów futures. W związku z koniecznością otrzymania pozwoleń od organów regulacyjnych, data jej uruchomienia jest zaplanowana na 23 września.

Opóźniony start nowej usługi Bakkt

Początkowo start nowej usługi był zapowiedziany na sierpień 2018 roku. Niestety kwestie prawne i konieczność uzyskania stosownych zgód znacząco opóźniły debiut platformy. Szczególne trudności sprawiło spełnienie warunków komisji ds. handlu kontraktami futures na towary (CFTC).

Kolejnym prawdopodobnym terminem uruchomienia platformy miał być grudzień 2018r, jednak nieustanne opóźnienia regulacyjne ponownie przesunęły planowany start produktu Bakkt. Ostatecznie testy usługi z udziałem uczestników rynku rozpoczęły się dopiero 22 lipca.

Formalności przed startem platformy Bakkt

W ubiegły piątek podmiot zależny Bakkt – Intercontinental Exchange – podał do publicznej wiadomości, że otrzymał zgodę Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku na uzyskanie karty zaufania stanu Nowy Jork. Oznacza to, iż od momentu startu platformy Bakkt będzie mógł legalnie przechowywać Bitcoiny, przeznaczone dla fizycznie dostarczanych kontraktów futures.

Dzięki temu pozwoleniu, Bakkt będzie miał prawo do prowadzenia działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LCC). Najwyższy poziom nadzoru ma zostać zapewniony dzięki rozwiązaniu powierniczemu, zwanemu Bakkt Warehouse.

Znaczenie Bakkt dla inwestorów instytucjonalnych

Jeszcze niedawno spekulowanie bitcoinem niosło za sobą wysokie ryzyko, związane z brakiem zgodności i i nadzorem rynku, powiązanym z ogólnoświatowymi giełdami kryptowalut. Premiera platformy Bakkt powoli inwestorom na realizację planów w bezpiecznym, zaufanym środowisku. Fizycznie rozliczone kontrakty futures będą stanowić przedmiot wymiany na giełdzie ICE Futures, której działanie jest regulowane przez organy federalne.

Zgodnie z zapowiedziami CEO Bakkt Kelly Loeffler, platforma ma zapewniać wysokie standardy, takie jak instytucjonalny program zgodności i system przeciwdziałający praniu pieniędzy. Nowość od Bakkt to także ceny rozliczeniowe różniące się od nieuregulowanych cen spotowych, gruntowny nadzór rynku, ubezpieczenie, oraz wkład do funduszu gwarancyjnego. Aby zapewnić rynkowi kontrakty futures, Bakkt ma zamiar współpracować z Intercontinental Exchange Futures U.S. oraz Intercontinental Exchange Clear U.S..

Rozwój nowej platformy Bakkt pozwoli na wzmocnienie rynku kryptowalut, oraz otworzy nowe możliwości wielu inwestorom, zainteresowanym kontraktami futures. Dzięki temu całkiem prawdopodobny jest znaczący skok Bitcoina i pozostałych walut wirtualnych w niedalekiej przyszłości.

Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram