Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sec

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej.

SEC nie musi wymyślać koła na nowo

Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee:

Zamiast realizować podejścia, które wyróżniłyby aktywa cyfrowe do specjalnego traktowania w ramach regulacji SEC - traktowania, którego nie otrzymują inne klasy aktywów - moim zdaniem powinniśmy kontynuować współpracę, aby doprowadzić te wschodzące aktywa i rynki do zgodności.

Komentarze Lee pojawiają się w momencie, gdy SEC pod przewodnictwem Gary'ego Genslera nadal stawia czoła żądaniom zarówno zwolenników kryptowalut, jak i decydentów rządowych, aby wymyślić jasno określone prawa dla amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej.

Już wcześniej Komisja powołała nowego starszego doradcę ds. nadzoru nad kryptowalutami w ramach wysiłków mających na celu opanowanie sposobów wymaganych do kontrolowania amerykańskiego krajobrazu kryptowalutowego.

Istnieją jednak przesłanki, że regulacje dotyczące kryptowalut mogą nie należeć do priorytetów Komisji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej skupienie się na takich sprawach jak meme kcje i podążanie za detalicznymi firmami handlowymi, takimi jak Robinhood, które praktykują płatności za przepływ zleceń (PFOF).

Gensler stwierdził jednak, że SEC planuje nadzorować przestrzeń kryptowalutową, koncentrując się na różnych segmentach rynku, takich jak m.in. zdecentralizowane finanse (DeFi), pożyczki kryptowalutowe i oferty tokenów.

Rzeczywiście, udzielanie pożyczek kryptowalutowych znalazło się pod znaczącą kontrolą zarówno stanowych, jak i federalnych agencji regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2021 r. prokurator generalny Nowego Jorku ogłosił plany zamknięcia dostawców pożyczek kryptowalutowych, którzy oferowali usługi w tym stanie.

Tak duża kontrola regulacyjna skierowana na ten sektor sprawiła, że gigant giełdowy Coinbase został zmuszony do wstrzymania uruchomienia swojej usługi pożyczkowej we wrześniu 2021 r.

Ciągły bunt o jasność przepisów

Wcześniej w styczniu Gensler został zapytany, czy Ethereum jest uważane za papier wartościowy. Przewodniczący SEC nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, mimo że już w 2018 roku wspomniał, że druga co do wielkości kryptowaluta będzie postrzegana w ten sposób.

Tymczasem trwa bitwa prawna między SEC a firmą Ripple, w której regulator oskarża podmiot o sprzedaż niezarejestrowanych tokenów XRP. Ripple, z drugiej strony, odpiera roszczenia SEC, twierdząc, że XRP nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy.

Ponadto SEC musi jeszcze zatwierdzić wniosek o fundusz typu ETF w Stanach Zjednoczonych. Jednak gospodarz telewizyjny Ric Edelman jest optymistą, że agencja może dać zielone światło dla spot bitcoin ETF w ciągu dwóch lat.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram