Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sec

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej.

SEC nie musi wymyślać koła na nowo

Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee:

Zamiast realizować podejścia, które wyróżniłyby aktywa cyfrowe do specjalnego traktowania w ramach regulacji SEC - traktowania, którego nie otrzymują inne klasy aktywów - moim zdaniem powinniśmy kontynuować współpracę, aby doprowadzić te wschodzące aktywa i rynki do zgodności.

Komentarze Lee pojawiają się w momencie, gdy SEC pod przewodnictwem Gary'ego Genslera nadal stawia czoła żądaniom zarówno zwolenników kryptowalut, jak i decydentów rządowych, aby wymyślić jasno określone prawa dla amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej.

Już wcześniej Komisja powołała nowego starszego doradcę ds. nadzoru nad kryptowalutami w ramach wysiłków mających na celu opanowanie sposobów wymaganych do kontrolowania amerykańskiego krajobrazu kryptowalutowego.

Istnieją jednak przesłanki, że regulacje dotyczące kryptowalut mogą nie należeć do priorytetów Komisji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej skupienie się na takich sprawach jak meme kcje i podążanie za detalicznymi firmami handlowymi, takimi jak Robinhood, które praktykują płatności za przepływ zleceń (PFOF).

Gensler stwierdził jednak, że SEC planuje nadzorować przestrzeń kryptowalutową, koncentrując się na różnych segmentach rynku, takich jak m.in. zdecentralizowane finanse (DeFi), pożyczki kryptowalutowe i oferty tokenów.

Rzeczywiście, udzielanie pożyczek kryptowalutowych znalazło się pod znaczącą kontrolą zarówno stanowych, jak i federalnych agencji regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2021 r. prokurator generalny Nowego Jorku ogłosił plany zamknięcia dostawców pożyczek kryptowalutowych, którzy oferowali usługi w tym stanie.

Tak duża kontrola regulacyjna skierowana na ten sektor sprawiła, że gigant giełdowy Coinbase został zmuszony do wstrzymania uruchomienia swojej usługi pożyczkowej we wrześniu 2021 r.

Ciągły bunt o jasność przepisów

Wcześniej w styczniu Gensler został zapytany, czy Ethereum jest uważane za papier wartościowy. Przewodniczący SEC nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, mimo że już w 2018 roku wspomniał, że druga co do wielkości kryptowaluta będzie postrzegana w ten sposób.

Tymczasem trwa bitwa prawna między SEC a firmą Ripple, w której regulator oskarża podmiot o sprzedaż niezarejestrowanych tokenów XRP. Ripple, z drugiej strony, odpiera roszczenia SEC, twierdząc, że XRP nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy.

Ponadto SEC musi jeszcze zatwierdzić wniosek o fundusz typu ETF w Stanach Zjednoczonych. Jednak gospodarz telewizyjny Ric Edelman jest optymistą, że agencja może dać zielone światło dla spot bitcoin ETF w ciągu dwóch lat.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram