Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sec

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej.

SEC nie musi wymyślać koła na nowo

Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee:

Zamiast realizować podejścia, które wyróżniłyby aktywa cyfrowe do specjalnego traktowania w ramach regulacji SEC - traktowania, którego nie otrzymują inne klasy aktywów - moim zdaniem powinniśmy kontynuować współpracę, aby doprowadzić te wschodzące aktywa i rynki do zgodności.

Komentarze Lee pojawiają się w momencie, gdy SEC pod przewodnictwem Gary'ego Genslera nadal stawia czoła żądaniom zarówno zwolenników kryptowalut, jak i decydentów rządowych, aby wymyślić jasno określone prawa dla amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej.

Już wcześniej Komisja powołała nowego starszego doradcę ds. nadzoru nad kryptowalutami w ramach wysiłków mających na celu opanowanie sposobów wymaganych do kontrolowania amerykańskiego krajobrazu kryptowalutowego.

Istnieją jednak przesłanki, że regulacje dotyczące kryptowalut mogą nie należeć do priorytetów Komisji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej skupienie się na takich sprawach jak meme kcje i podążanie za detalicznymi firmami handlowymi, takimi jak Robinhood, które praktykują płatności za przepływ zleceń (PFOF).

Gensler stwierdził jednak, że SEC planuje nadzorować przestrzeń kryptowalutową, koncentrując się na różnych segmentach rynku, takich jak m.in. zdecentralizowane finanse (DeFi), pożyczki kryptowalutowe i oferty tokenów.

Rzeczywiście, udzielanie pożyczek kryptowalutowych znalazło się pod znaczącą kontrolą zarówno stanowych, jak i federalnych agencji regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2021 r. prokurator generalny Nowego Jorku ogłosił plany zamknięcia dostawców pożyczek kryptowalutowych, którzy oferowali usługi w tym stanie.

Tak duża kontrola regulacyjna skierowana na ten sektor sprawiła, że gigant giełdowy Coinbase został zmuszony do wstrzymania uruchomienia swojej usługi pożyczkowej we wrześniu 2021 r.

Ciągły bunt o jasność przepisów

Wcześniej w styczniu Gensler został zapytany, czy Ethereum jest uważane za papier wartościowy. Przewodniczący SEC nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, mimo że już w 2018 roku wspomniał, że druga co do wielkości kryptowaluta będzie postrzegana w ten sposób.

Tymczasem trwa bitwa prawna między SEC a firmą Ripple, w której regulator oskarża podmiot o sprzedaż niezarejestrowanych tokenów XRP. Ripple, z drugiej strony, odpiera roszczenia SEC, twierdząc, że XRP nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy.

Ponadto SEC musi jeszcze zatwierdzić wniosek o fundusz typu ETF w Stanach Zjednoczonych. Jednak gospodarz telewizyjny Ric Edelman jest optymistą, że agencja może dać zielone światło dla spot bitcoin ETF w ciągu dwóch lat.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram