Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sec

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej.

SEC nie musi wymyślać koła na nowo

Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee:

Zamiast realizować podejścia, które wyróżniłyby aktywa cyfrowe do specjalnego traktowania w ramach regulacji SEC - traktowania, którego nie otrzymują inne klasy aktywów - moim zdaniem powinniśmy kontynuować współpracę, aby doprowadzić te wschodzące aktywa i rynki do zgodności.

Komentarze Lee pojawiają się w momencie, gdy SEC pod przewodnictwem Gary'ego Genslera nadal stawia czoła żądaniom zarówno zwolenników kryptowalut, jak i decydentów rządowych, aby wymyślić jasno określone prawa dla amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej.

Już wcześniej Komisja powołała nowego starszego doradcę ds. nadzoru nad kryptowalutami w ramach wysiłków mających na celu opanowanie sposobów wymaganych do kontrolowania amerykańskiego krajobrazu kryptowalutowego.

Istnieją jednak przesłanki, że regulacje dotyczące kryptowalut mogą nie należeć do priorytetów Komisji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej skupienie się na takich sprawach jak meme kcje i podążanie za detalicznymi firmami handlowymi, takimi jak Robinhood, które praktykują płatności za przepływ zleceń (PFOF).

Gensler stwierdził jednak, że SEC planuje nadzorować przestrzeń kryptowalutową, koncentrując się na różnych segmentach rynku, takich jak m.in. zdecentralizowane finanse (DeFi), pożyczki kryptowalutowe i oferty tokenów.

Rzeczywiście, udzielanie pożyczek kryptowalutowych znalazło się pod znaczącą kontrolą zarówno stanowych, jak i federalnych agencji regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2021 r. prokurator generalny Nowego Jorku ogłosił plany zamknięcia dostawców pożyczek kryptowalutowych, którzy oferowali usługi w tym stanie.

Tak duża kontrola regulacyjna skierowana na ten sektor sprawiła, że gigant giełdowy Coinbase został zmuszony do wstrzymania uruchomienia swojej usługi pożyczkowej we wrześniu 2021 r.

Ciągły bunt o jasność przepisów

Wcześniej w styczniu Gensler został zapytany, czy Ethereum jest uważane za papier wartościowy. Przewodniczący SEC nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, mimo że już w 2018 roku wspomniał, że druga co do wielkości kryptowaluta będzie postrzegana w ten sposób.

Tymczasem trwa bitwa prawna między SEC a firmą Ripple, w której regulator oskarża podmiot o sprzedaż niezarejestrowanych tokenów XRP. Ripple, z drugiej strony, odpiera roszczenia SEC, twierdząc, że XRP nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy.

Ponadto SEC musi jeszcze zatwierdzić wniosek o fundusz typu ETF w Stanach Zjednoczonych. Jednak gospodarz telewizyjny Ric Edelman jest optymistą, że agencja może dać zielone światło dla spot bitcoin ETF w ciągu dwóch lat.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram