Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2022
ikona autora biały
sec

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej.

SEC nie musi wymyślać koła na nowo

Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee:

Zamiast realizować podejścia, które wyróżniłyby aktywa cyfrowe do specjalnego traktowania w ramach regulacji SEC - traktowania, którego nie otrzymują inne klasy aktywów - moim zdaniem powinniśmy kontynuować współpracę, aby doprowadzić te wschodzące aktywa i rynki do zgodności.

Komentarze Lee pojawiają się w momencie, gdy SEC pod przewodnictwem Gary'ego Genslera nadal stawia czoła żądaniom zarówno zwolenników kryptowalut, jak i decydentów rządowych, aby wymyślić jasno określone prawa dla amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej.

Już wcześniej Komisja powołała nowego starszego doradcę ds. nadzoru nad kryptowalutami w ramach wysiłków mających na celu opanowanie sposobów wymaganych do kontrolowania amerykańskiego krajobrazu kryptowalutowego.

Istnieją jednak przesłanki, że regulacje dotyczące kryptowalut mogą nie należeć do priorytetów Komisji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej skupienie się na takich sprawach jak meme kcje i podążanie za detalicznymi firmami handlowymi, takimi jak Robinhood, które praktykują płatności za przepływ zleceń (PFOF).

Gensler stwierdził jednak, że SEC planuje nadzorować przestrzeń kryptowalutową, koncentrując się na różnych segmentach rynku, takich jak m.in. zdecentralizowane finanse (DeFi), pożyczki kryptowalutowe i oferty tokenów.

Rzeczywiście, udzielanie pożyczek kryptowalutowych znalazło się pod znaczącą kontrolą zarówno stanowych, jak i federalnych agencji regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2021 r. prokurator generalny Nowego Jorku ogłosił plany zamknięcia dostawców pożyczek kryptowalutowych, którzy oferowali usługi w tym stanie.

Tak duża kontrola regulacyjna skierowana na ten sektor sprawiła, że gigant giełdowy Coinbase został zmuszony do wstrzymania uruchomienia swojej usługi pożyczkowej we wrześniu 2021 r.

Ciągły bunt o jasność przepisów

Wcześniej w styczniu Gensler został zapytany, czy Ethereum jest uważane za papier wartościowy. Przewodniczący SEC nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, mimo że już w 2018 roku wspomniał, że druga co do wielkości kryptowaluta będzie postrzegana w ten sposób.

Tymczasem trwa bitwa prawna między SEC a firmą Ripple, w której regulator oskarża podmiot o sprzedaż niezarejestrowanych tokenów XRP. Ripple, z drugiej strony, odpiera roszczenia SEC, twierdząc, że XRP nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy.

Ponadto SEC musi jeszcze zatwierdzić wniosek o fundusz typu ETF w Stanach Zjednoczonych. Jednak gospodarz telewizyjny Ric Edelman jest optymistą, że agencja może dać zielone światło dla spot bitcoin ETF w ciągu dwóch lat.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]

Wielkanoc za nami, ale nie w Binance. Giełda przygotowała kolejną promocję

Święta Wielkanocne minęły, ale w Binance nastroje świąteczne wciąż trwają. Giełda kryptowalut ogłosiła nową, ekscytującą promocję "Rozdania Złotych Jajek". Jest to unikalna szansa dla nowych użytkowników na zdobycie atrakcyjnych nagród. W puli znajduje się ponad 200 000 dolarów w Bitcoinach (BTC), a udział może wziąć każdy, kto jeszcze nie ma konta na Binance. Akcja skierowana […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram