Kolejna spółka Elona Muska akceptuje Dogecoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 lipca 2022
ikona autora biały
the boring company

Elon Musk jest znany w obrębie świata kryptowalut jako wielki fan Dogecoina. Obecnie śledzi on swoje odczucia związane z największym w branży memecoinem. The Boring Company, firma, z którą buduje tunele komunikacyjne, aby rozwiązać problem korków w Ameryce, akceptuje teraz Dogecoin dla Vegas Loop.

"W miarę możliwości wspieram Doge"

Sama firma The Boring Company nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych wiadomości. Elon Musk skomentował już jednak wydarzenia na Twitterze. "Tam, gdzie to możliwe, wspieram Doge" - Musk mówi jasnym językiem o Dogecoinie. Nawiasem mówiąc, The Boring Company nie jest pierwszą firmą odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy, która akceptuje Dogecoin jako środek płatniczy.

Na początku tego roku Tesla uruchomiła możliwość kupowania towarów za Dogecoin. Musk wskazał również, że rozważa możliwość zrobienia czegoś z Dogecoinem w SpaceX. Przejęcie Twittera przez miliardera to również obiecująca sytuacja dla Dogecoina i reszty świata kryptowalut.

Vegas Loop

Tego samego dnia DogeDesigner, grafik Fundacji Dogecoin, udostępnił film, w którym przechodzi przez proces rezerwacji Vegas Loop. W sumie DogeDesigner musi zapłacić 37,52 DOGE, aby kupić jednodniową przepustkę do nowego tunelu komunikacyjnego The Boring Company.

Vegas Loop leży pod Resorts World Las Vegas i jest czwartym przystankiem ponad 2-kilometrowej pętli Las Vegas Convention Center Loop. System podziemnych tuneli pozwala użytkownikom na transport z jednego przystanku na drugi w Tesli.

To sprawia, że dzisiejszy sposób funkcjonowania tuneli znacznie odbiega od pierwotnych planów Muska dotyczących "Hyperloopów". Pierwotnie pomysł polegał na wykorzystaniu napędu magnetycznego do transportu pasażerów w kapsułach z punktu A do punktu B z dużą prędkością. The Boring Company pracuje obecnie nad tym, aby pojazdy działały bez udziału człowieka.

Elon Musk i Twitter

Dogecoin jako środek płatniczy dla Vegas Loop to miły bonus dla społeczności memecoina. Obecnie jednak wszystkie oczy skierowane są na przejęcie Twittera przez Elona Muska. Akwizycja ta stała się niezłą telenowelą. Pod koniec czerwca wydawało się jednak, że przedsiębiorca znów robi jakieś postępy. Wówczas zarząd Twittera doradził swoim akcjonariuszom przyjęcie oferty przejęcia Elona Muska - 44 mln dolarów.

Elon Musk rozważa pomysł stworzenia płatnej wersji Twittera. Dzięki temu użytkownicy mogliby płacić za posiadanie niebieskiego znaczka na swoim profilu. Ma to być rozwiązanie dużego problemu z botami, z którym obecnie boryka się Twitter.

Chodzi o to, aby użytkownicy mogli płacić za niebieski znaczek między innymi Dogecoinem. Musk zaznaczył jednak, że chce, aby opcje były jak najszersze. Jego zdaniem powinno być jak najwięcej opcji płatności. W ten sposób każdy może wybrać, którą walutę fiat lub kryptowalutę chce wykorzystać jako środek płatniczy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram