Kolejna spółka Elona Muska akceptuje Dogecoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 lipca 2022
ikona autora biały
the boring company

Elon Musk jest znany w obrębie świata kryptowalut jako wielki fan Dogecoina. Obecnie śledzi on swoje odczucia związane z największym w branży memecoinem. The Boring Company, firma, z którą buduje tunele komunikacyjne, aby rozwiązać problem korków w Ameryce, akceptuje teraz Dogecoin dla Vegas Loop.

"W miarę możliwości wspieram Doge"

Sama firma The Boring Company nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych wiadomości. Elon Musk skomentował już jednak wydarzenia na Twitterze. "Tam, gdzie to możliwe, wspieram Doge" - Musk mówi jasnym językiem o Dogecoinie. Nawiasem mówiąc, The Boring Company nie jest pierwszą firmą odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy, która akceptuje Dogecoin jako środek płatniczy.

Na początku tego roku Tesla uruchomiła możliwość kupowania towarów za Dogecoin. Musk wskazał również, że rozważa możliwość zrobienia czegoś z Dogecoinem w SpaceX. Przejęcie Twittera przez miliardera to również obiecująca sytuacja dla Dogecoina i reszty świata kryptowalut.

Vegas Loop

Tego samego dnia DogeDesigner, grafik Fundacji Dogecoin, udostępnił film, w którym przechodzi przez proces rezerwacji Vegas Loop. W sumie DogeDesigner musi zapłacić 37,52 DOGE, aby kupić jednodniową przepustkę do nowego tunelu komunikacyjnego The Boring Company.

Vegas Loop leży pod Resorts World Las Vegas i jest czwartym przystankiem ponad 2-kilometrowej pętli Las Vegas Convention Center Loop. System podziemnych tuneli pozwala użytkownikom na transport z jednego przystanku na drugi w Tesli.

To sprawia, że dzisiejszy sposób funkcjonowania tuneli znacznie odbiega od pierwotnych planów Muska dotyczących "Hyperloopów". Pierwotnie pomysł polegał na wykorzystaniu napędu magnetycznego do transportu pasażerów w kapsułach z punktu A do punktu B z dużą prędkością. The Boring Company pracuje obecnie nad tym, aby pojazdy działały bez udziału człowieka.

Elon Musk i Twitter

Dogecoin jako środek płatniczy dla Vegas Loop to miły bonus dla społeczności memecoina. Obecnie jednak wszystkie oczy skierowane są na przejęcie Twittera przez Elona Muska. Akwizycja ta stała się niezłą telenowelą. Pod koniec czerwca wydawało się jednak, że przedsiębiorca znów robi jakieś postępy. Wówczas zarząd Twittera doradził swoim akcjonariuszom przyjęcie oferty przejęcia Elona Muska - 44 mln dolarów.

Elon Musk rozważa pomysł stworzenia płatnej wersji Twittera. Dzięki temu użytkownicy mogliby płacić za posiadanie niebieskiego znaczka na swoim profilu. Ma to być rozwiązanie dużego problemu z botami, z którym obecnie boryka się Twitter.

Chodzi o to, aby użytkownicy mogli płacić za niebieski znaczek między innymi Dogecoinem. Musk zaznaczył jednak, że chce, aby opcje były jak najszersze. Jego zdaniem powinno być jak najwięcej opcji płatności. W ten sposób każdy może wybrać, którą walutę fiat lub kryptowalutę chce wykorzystać jako środek płatniczy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram