Kolejna spółka Elona Muska akceptuje Dogecoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 lipca 2022
ikona autora biały
the boring company

Elon Musk jest znany w obrębie świata kryptowalut jako wielki fan Dogecoina. Obecnie śledzi on swoje odczucia związane z największym w branży memecoinem. The Boring Company, firma, z którą buduje tunele komunikacyjne, aby rozwiązać problem korków w Ameryce, akceptuje teraz Dogecoin dla Vegas Loop.

"W miarę możliwości wspieram Doge"

Sama firma The Boring Company nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych wiadomości. Elon Musk skomentował już jednak wydarzenia na Twitterze. "Tam, gdzie to możliwe, wspieram Doge" - Musk mówi jasnym językiem o Dogecoinie. Nawiasem mówiąc, The Boring Company nie jest pierwszą firmą odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy, która akceptuje Dogecoin jako środek płatniczy.

Na początku tego roku Tesla uruchomiła możliwość kupowania towarów za Dogecoin. Musk wskazał również, że rozważa możliwość zrobienia czegoś z Dogecoinem w SpaceX. Przejęcie Twittera przez miliardera to również obiecująca sytuacja dla Dogecoina i reszty świata kryptowalut.

Vegas Loop

Tego samego dnia DogeDesigner, grafik Fundacji Dogecoin, udostępnił film, w którym przechodzi przez proces rezerwacji Vegas Loop. W sumie DogeDesigner musi zapłacić 37,52 DOGE, aby kupić jednodniową przepustkę do nowego tunelu komunikacyjnego The Boring Company.

Vegas Loop leży pod Resorts World Las Vegas i jest czwartym przystankiem ponad 2-kilometrowej pętli Las Vegas Convention Center Loop. System podziemnych tuneli pozwala użytkownikom na transport z jednego przystanku na drugi w Tesli.

To sprawia, że dzisiejszy sposób funkcjonowania tuneli znacznie odbiega od pierwotnych planów Muska dotyczących "Hyperloopów". Pierwotnie pomysł polegał na wykorzystaniu napędu magnetycznego do transportu pasażerów w kapsułach z punktu A do punktu B z dużą prędkością. The Boring Company pracuje obecnie nad tym, aby pojazdy działały bez udziału człowieka.

Elon Musk i Twitter

Dogecoin jako środek płatniczy dla Vegas Loop to miły bonus dla społeczności memecoina. Obecnie jednak wszystkie oczy skierowane są na przejęcie Twittera przez Elona Muska. Akwizycja ta stała się niezłą telenowelą. Pod koniec czerwca wydawało się jednak, że przedsiębiorca znów robi jakieś postępy. Wówczas zarząd Twittera doradził swoim akcjonariuszom przyjęcie oferty przejęcia Elona Muska - 44 mln dolarów.

Elon Musk rozważa pomysł stworzenia płatnej wersji Twittera. Dzięki temu użytkownicy mogliby płacić za posiadanie niebieskiego znaczka na swoim profilu. Ma to być rozwiązanie dużego problemu z botami, z którym obecnie boryka się Twitter.

Chodzi o to, aby użytkownicy mogli płacić za niebieski znaczek między innymi Dogecoinem. Musk zaznaczył jednak, że chce, aby opcje były jak najszersze. Jego zdaniem powinno być jak najwięcej opcji płatności. W ten sposób każdy może wybrać, którą walutę fiat lub kryptowalutę chce wykorzystać jako środek płatniczy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram