trudność kopania

W poniedziałek firma Marathon Patent Group ogłosiła zakup 4 812,66 BTC o wartości 150 milionów dolarów za pośrednictwem New York Digital Investment Group (NYDIG).

Merrick Okamoto, prezes i dyrektor generalny Marathon, zaznaczył, że inwestycja pomoże przyspieszyć proces przekształcania firmy w “faktyczny wybór inwestycyjny dla osób i instytucji, które szukają ekspozycji na tę nową klasę aktywów”.

Marathon chętny do inwestowania w Bitcoina

Wcześniej Marathon poczynił plany inwestowania w Bitcoin poprzez wydobycie. Firma podpisała kontrakt na zakup 103 060 koparek, które mają zostać uruchomione w I kwartale 2022 roku.

Jeśli niezbędny sprzęt zostałby podłączony w tym momencie, firma mogłaby generować od 55 do 60 BTC.

Wygląda na to, że spółka nie miała zamiaru czekać kolejnego roku i zdecydowała się wykorzystać część swoich rezerw, aby zainwestować w aktywa już teraz.

Lepsza długoterminowa strategia

Okamoto podkreślił, że firma wybrała Bitcoin ze względu na jego długoterminową wartość ekonomiczną w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

“Wierzymy również, że trzymanie części naszych rezerw w Bitcoinie będzie lepszą długoterminową strategią niż trzymanie dolarów amerykańskich, podobnie jak inne przyszłościowe firmy, takie jak MicroStrategy”

– powiedział CEO Marathon.

Przypomnijmy, że światowe gospodarki zostały zrujnowane przez pandemię koronawirusa (COVID-19). Załamanie gospodarcze spowodowało pogorszenie wyników niektórych instrumentów finansowych, w tym złota.

Pomimo kryzysu, w wyniku którego Bitcoin spadł poniżej 4000 USD w marcu 2020 r., aktywo to zdążyło się odbudować i wpadło w niesamowitą hossę.

MicroStrategy wyznacza nowe trendy

W trakcie rajdu byków Bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów (ATH) na poziomie ponad 41 000 USD i został doceniony przez różnych ekspertów finansowych. Wielu z nich nazwało go nawet “cyfrowym złotem”.

Dominacja bitcoina nad tradycyjnymi aktywami spowodowała masową adopcję wśród instytucji. I to właśnie tutaj drogę utorowała firma Michaela Saylora – Mircrostrategy.

Odkąd MicroStrategy dokonała swojej pierwszej inwestycji w Bitcoin w sierpniu 2020 roku, zdążyła już dokonać ogromnych zakupów, zwiększając swoje portfolio do około 70 784 BTC (2 447 158 604,80 USD).

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), zamknięty fundusz inwestycyjny firmy Grayscale, który koncentruje się wyłącznie na Bitcoinie, również zwiększył swoje udziały w tym roku.

Zaskakującym rekordowym zakupem, było nabycie 12 319 BTC w ciągu zaledwie 24 godzin, które miało miejsce w zeszłym miesiącu. W momencie pisania tego artykułu, GBTC posiada 20,1 mld USD w aktywach pod zarządzaniem (AUM).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *