Stone Ridge Holdings Group bitcoin

Liczba firm inwestujących w Bitcoiny jako aktywa rezerowe ostatnimi czasy stale się powiększa. Tym razem BTC kupiła firma Stone Ridge Holdings Group, która zarządza aktywami o wartości ponad 10 mld dolarów. Spółka ogłosiła zakup ponad 10 000 BTC, co w chwili obecnej przekłada się na ponad 113 mln dolarów.

Oto, jak założyciel Stone Ridge Holdings Group, Ross Stevens, podsumował swoje przemyślenia na temat Bitcoin jako inwestycji:

Z perspektywy inwestycyjnej, od dawna postrzegamy Bitcoin jako lepszy od gotówki. A teraz, z niesprawdzonym – i niezabezpieczonym – globalnym dodrukiem papierowych pieniędzy i coraz bardziej negatywnymi realnymi zyskami, ponad 10 000 BTC zakupione przez SRHG jest stało się składnikiem naszej strategii rezerw finansowych”.

Firma Stone Ridge dokonała zakupu Bitcoinów poprzez swoją spółkę zależną NYDIG, która również przechowuje te środki. NYDIG jest firmą świadczącą kryptowalutowe usługi, która obsługuje zaawansowanych i instytucjonalnych inwestórow. Wraz z ogłoszeniem zakupu BTC przez Stone Ridge, NYDIG ujawnił, że po czterokrotnym zwiększeniu bazy klientów w 2020 r., pozyskał 50 mln USD na finansowanie kapitału wzrostu.

Prezes NYDIG Robert Gutmann skomentował relację pomiędzy NYDIG a Stone Ridge Holdings Group:

“NYDIG rozwinął się z podstawowych możliwości, które rozwinęliśmy w 2017 roku, aby zarządzać inwestycjami Stone Ridge Holdings Group i inwestycjami w Bitcoin, a dziś obsługujemy naszych klientów za pomocą tej samej platformy. Jesteśmy dumni, że udało nam się ułatwić jedno z największych zobowiązań aktywów skarbowych wobec Bitcoin ogłoszonych do tej pory i widzimy, że popyt na nasz pełen pakiet korporacyjnych rozwiązań skarbowych i inwestycyjnych przyspiesza”.

SRHG dołącza do MicroStrategy i Square

Stone Ridge Holdings Group dołączył do MicroStrategy i Square – firm które ostatnio dokonały znaczących inwestycji w Bitcoina. MicroStrategy wydała w sumie 425 milionów dolarów na nabycie najstarszej kryptowaluty, podczas gdy Square dokonał nieco bardziej konserwatywnej inwestycji w wysokości 50 mln dolarów.

Zarówno Square, jak i Stone Ridge Holdings Group, przed ogłoszeniem swoich inwestycji nie byli nowicjuszami w branży. Square umożliwia handel Bitcoinem poprzez swoją aplikację Cash. Stone Ridge jest właścicielem spółki zależnej skoncentrowanej na kryptowalutach.

Jak myślicie, czy w przyszłości zobaczymy więcej firm takich jak Microstrategy, nie mających nic wspólnego z kryptowalutami, inwestujących w cyfrowe aktywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *